[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδιά, την ύλη που έχετ βγάλει στα θερινά θα την επαναλάβετε μόλις αρχίσουν τα μαθήματα τον αύγουστο; εμάς στην βιολογία είπε πως ναι αν και δεν έχουμε βγάλει μεγάλο κομμάτι (ούτε καν ολόκληρο το 1ο)και με προβλημάτισε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πού είστε ύλη Οικονομίας & Πληροφορικής;
Εμείς Μαθηματικά & ΑΟΘ έχουμε τελειώσει το 1ο κεφάλαιο
Έκθεση κάναμε όλους τους τύπος ασκήσεων και θεματολογία θα μπούμε Σεπτέμβρη
Πληροφορική μέχρι δομή επιλογής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Τα ίδια και εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
έχετ να μου προτείνετε κάποιο πολύ καλό βοήθημα για την βιολογία κατεύθυνσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδια πρωτο κεφαλαιο ιστορια,αρχαια ολη η εισαγωγη η πρωτη κ δυο κειμενα κ λατινικα γραμματικη κ συντακτικο κ πεντε κειμενα ειναι καλα για θερινη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Στην ιστορία το πρόγραμμα είναι το ιδανικό, στα αρχαία νομίζω μέχρι την ενότητα 3-4 είναι οκ, και στα λατινικά, αν εννοείς από το βιβλίο της Β' λυκείου, τότε νομίζω μπορείς να προσθέσεις κάνα δύο κείμενα ακόμη. Νομίζω έτσι είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εχω αγχωθει παρα πολυ.Δε διαβαζω καθολου λογω υποχρεωσεων ζεστης βαρεμαρας κλπ.Οικογενεια δουλεια κλπ.Λεω να φορτσαρω ολο τον αυγουστο.Ναι της β εννοω στα λατινικα.Οποτε με 7 κειμενα ειμαι οκ ετσι?Να φανταστω με την γραμματικη κ το συντακτικο τους?χαχχαχα

Στα λατινικα εχω το βοηθημα των εκδοσεων μπαχαρακη που εχει μεσα μονο τα κειμενα που δινουμε.ειναι φανταστικο κ τα εχει ολα.οποιος ενδιαφερεται να του στειλω πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Εχω αγχωθει παρα πολυ.Δε διαβαζω καθολου λογω υποχρεωσεων ζεστης βαρεμαρας κλπ.Οικογενεια δουλεια κλπ.Λεω να φορτσαρω ολο τον αυγουστο.Ναι της β εννοω στα λατινικα.Οποτε με 7 κειμενα ειμαι οκ ετσι?Να φανταστω με την γραμματικη κ το συντακτικο τους?χαχχαχα

Στα λατινικα εχω το βοηθημα των εκδοσεων μπαχαρακη που εχει μεσα μονο τα κειμενα που δινουμε.ειναι φανταστικο κ τα εχει ολα.οποιος ενδιαφερεται να του στειλω πληροφοριες.

Ναι, τα πρώτα εφτά κείμενα με τη γραμματική-συντακτικό τους. Τα γραμματικοσυντακτικά τους δεν είναι τόσο δύσκολα κατά τη γνώμη μου, αλλά θέλουν τεράστια προσοχή, συγκέντρωση και σχολαστικότητα κατά τη μελέτη τους, γιατί αν δεν τα πάρεις με καλό μάτι τα λατινικά, μετά θα το μετανιώσεις :P Και όπως καταλαβαίνεις, εγώ δεν τα πήρα με καλή σειρά και ακόμη δυσκολεύομαι στην *μπιπ* τρίτη συζυγία :mad:.
Είναι πολύ δύσκολο με οικογένεια, υποχρεώσεις, βαρεμάρα και ζέστη να τα καταφέρεις, αλλά και πάλι, έχεις όλον τον Αύγουστο, και μιάμιση εβδομάδα από τον Ιούλιο, δεν τελείωσε ο χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ευχαριστω alex μου για την εμψυχωση..ουτε εγω τα παω τα λατινικα.μπλιαχ.αντε καλο κουραγιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ξέρει κανείς εάν γίνεται να δώσουμε του χρόνου με το παλιό σύστημα (πχ θετική κατευθυνση;); Ή θα πρέπει κανείς να δώσει με τις ομάδες προσανατολισμού;; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ξέρει κανείς εάν γίνεται να δώσουμε του χρόνου με το παλιό σύστημα (πχ θετική κατευθυνση;); Ή θα πρέπει κανείς να δώσει με τις ομάδες προσανατολισμού;; Ευχαριστώ

Με μια επιφύλαξη, νομίζω ότι δεν μπορείς να δώσεις με το παλιό. Εξάλλου γι αυτό υπάρχουν τα νέα συστήματα, για να καταργούνται τα παλιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Με μια επιφύλαξη, νομίζω ότι δεν μπορείς να δώσεις με το παλιό. Εξάλλου γι αυτό υπάρχουν τα νέα συστήματα, για να καταργούνται τα παλιά.:)

Σαφώς ναι.. cool thanks!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

remon qill

Νεοφερμένος

Ο remon qill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω αυριο τελειωνω εσεις?
ποσο θα πληρωσεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Το παλιό κατά τη γνώμη μου ήταν καλύτερο, αφού λόγω 6 μαθημάτων τα λάθη συγχωρούνταν ευκολότερα. Και εξεταζόντουσαν και οι υπέροχες μεν, δύσκολες δε λογοτεχνία και ιστορία γενικής :inlove:. Τέλος πάντων, θα πορευτούμε με το νέο :P

Remon qill τελειώνω την παρασκευή επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ξέρει κανείς εάν γίνεται να δώσουμε του χρόνου με το παλιό σύστημα (πχ θετική κατευθυνση;); Ή θα πρέπει κανείς να δώσει με τις ομάδες προσανατολισμού;; Ευχαριστώ

Μόνο με το νέο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
τελειωσα σημερα φροντ μαθηματικα και εκθεση
μενουν 2 μαθηματα χημειας και φυσικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Κάνοντας αυτή τη στιγμή ένα κριτήριο στην έκθεση για το πρωί (νωρίς το θυμήθηκα, το ξέρω) προέκυψε ο εξής προβληματισμός: Βαθμολογείται στα αλήθεια αρνητικά η υπέρβαση του ορίου των λέξεων στην έκθεση (μερικές φορές και 200 περισσότερες) και στην ερώτηση ανάπτυξης (πάνω από 70 περισσότερες); Με έχουν τρομοκρατήσει όλοι σχετικά με αυτό το θέμα, και ανησυχώ αρκετά. Εάν το θέμα έχει αναπτυχθεί πλήρως και ο μαθητής βρίσκεται μέσα στο θέμα χωρίς να πλατειάζει, θα τον "ρίξει" η υπέρβαση του λεκτικού ορίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εγω σιγουρα ξερω για την περιλιψη και την ερωτηση αναπτυξης οτι κοβονται, καποια μορια (οχι πολλα νμζω)
παντως γενικα πιστευω οτι σε πραγματικες συνθηκες διαγωνισματος καποιος που αφιερωνει τον απαρραιτητο χρονο σόλα τα κομματια του διαγωνσιματος π.χ δεν ξεπεταει σ'ενα 5λπετο τις ασκησεις και παει 2.30 ωρες εκθεση...δεν θα ξεπερασει ευκολα το οριο των λεξεων σε ποσο " αξιο λογου" . Τωρα για καμια 50-80ρια λεξεις θελω να ελπιζω οτι δεν τρεχει θεμα γιατι ειναι πολυ λιγες συγκριτικα με την εκταση της εκθεσης

τωρα το δα, παιδι μου γιατι γραφεις στις 4.32 στα ξημερωματα εκθεσηη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Κάνοντας αυτή τη στιγμή ένα κριτήριο στην έκθεση για το πρωί (νωρίς το θυμήθηκα, το ξέρω) προέκυψε ο εξής προβληματισμός: Βαθμολογείται στα αλήθεια αρνητικά η υπέρβαση του ορίου των λέξεων στην έκθεση (μερικές φορές και 200 περισσότερες) και στην ερώτηση ανάπτυξης (πάνω από 70 περισσότερες); Με έχουν τρομοκρατήσει όλοι σχετικά με αυτό το θέμα, και ανησυχώ αρκετά. Εάν το θέμα έχει αναπτυχθεί πλήρως και ο μαθητής βρίσκεται μέσα στο θέμα χωρίς να πλατειάζει, θα τον "ρίξει" η υπέρβαση του λεκτικού ορίου;

Ναι, η υπέρβαση του λεκτικού ορίου βαθμολογείται αρνητικά.
Όχι μόνο επειδή δίνεις την εντύπωση ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις την εκφώνηση, αλλά επειδή κουράζεις τον διορθωτή.

+-50 λέξεις δεν είναι κάτι. Μη ξεφύγεις, όμως, περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Ναι, η υπέρβαση του λεκτικού ορίου βαθμολογείται αρνητικά.
Όχι μόνο επειδή δίνεις την εντύπωση ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις την εκφώνηση, αλλά επειδή κουράζεις τον διορθωτή.

+-50 λέξεις δεν είναι κάτι. Μη ξεφύγεις, όμως, περισσότερο.

εγω σιγουρα ξερω για την περιλιψη και την ερωτηση αναπτυξης οτι κοβονται, καποια μορια (οχι πολλα νμζω)
παντως γενικα πιστευω οτι σε πραγματικες συνθηκες διαγωνισματος καποιος που αφιερωνει τον απαρραιτητο χρονο σόλα τα κομματια του διαγωνσιματος π.χ δεν ξεπεταει σ'ενα 5λπετο τις ασκησεις και παει 2.30 ωρες εκθεση...δεν θα ξεπερασει ευκολα το οριο των λεξεων σε ποσο " αξιο λογου" . Τωρα για καμια 50-80ρια λεξεις θελω να ελπιζω οτι δεν τρεχει θεμα γιατι ειναι πολυ λιγες συγκριτικα με την εκταση της εκθεσης

τωρα το δα, παιδι μου γιατι γραφεις στις 4.32 στα ξημερωματα εκθεσηη?

Κατάλαβα, ευχαριστώ!

Έκανα το λάθος να την αφήσω μέχρι και την τελευταία στιγμή και να υποτιμήσω το χρόνο που θα χρειαζόμουν, και έπρεπε να την παραδώσω σήμερα, οπότε έμεινα ξύπνιος μέχρι να την κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top