[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Καλά στα θερινά έχω δει την πληροφορική με άλλο μάτι,από εκεί που δεν μου άρεσε καθόλου τωρα είναι το αγαπημένο μου(μετά τα μαθηματικά εννοείται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εμενα σημερα δεν ήταν και πολυ καλη μερα..γραψαμε τεστακι φροντ, δεν εγραψα την μια ασκηση (ηταν απο τις λυμμενες στο βιβλιο που χρησιμοποιουμε) καλα και περα απο οτι πηρα το καθιερωμενο αντιτιμο για οταν δεν γραφεις κατι στο τεστακι για μεθαυριο ..(εχω να την γραψω 50 φορες) , αισθανθηκα οτι στενοχωρησα τον καθηγητη μου ...ειχα διαβασει αλλα χθες δεν προλαβαινα να τις διαβασω πολυ αλλα ειχα σκοπο να τις επαλαβω μονη μου μες την εβδομαδα ετσι κι αλλιως..αλλα ..δεν ξερω στενοχωρηθηκα λιγο ..μαλλον πρεπει να αφοσιωθω πληρως στα καλοκαιρινα, αλλα μου ειναι δυσκολο να κοψω τα παντα ιντερνετ κλπ ..και να το εκανα παλι δεν θα συγκεντρωμονουν ολη την ωρα σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Σοφία σοβαρέψου λίγο,καλοκαίρι είναι ακόμα αν δεν ξεκουραστείς τωρα ποτέ θα το κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ρε καταλαβαινω πως μου το λες..αλλα ειναι θερινη προετοιμασια,,αυτες ειναι οι απαιτησεις των καθηγητων μου και πρεπει να ανταποκριθω..
Y.Γ φωτη θα αρχισω να πιστευω οτι εσυ εισαι στο φροντιστηριο badass
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Κανείς μεγάλο λάθος,απλά σου είπα κάτι αν θες το κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ναι βρε δεν τρεχει κατι, δεν θα το μοιραζομουν αν δεν ηθελα και αλλες αποψεις..απλα ειπα πως ενιωσα σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Ok.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
εμενα σημερα δεν ήταν και πολυ καλη μερα..γραψαμε τεστακι φροντ, δεν εγραψα την μια ασκηση (ηταν απο τις λυμμενες στο βιβλιο που χρησιμοποιουμε) καλα και περα απο οτι πηρα το καθιερωμενο αντιτιμο για οταν δεν γραφεις κατι στο τεστακι για μεθαυριο ..(εχω να την γραψω 50 φορες) , αισθανθηκα οτι στενοχωρησα τον καθηγητη μου ...ειχα διαβασει αλλα χθες δεν προλαβαινα να τις διαβασω πολυ αλλα ειχα σκοπο να τις επαλαβω μονη μου μες την εβδομαδα ετσι κι αλλιως..αλλα ..δεν ξερω στενοχωρηθηκα λιγο ..μαλλον πρεπει να αφοσιωθω πληρως στα καλοκαιρινα, αλλα μου ειναι δυσκολο να κοψω τα παντα ιντερνετ κλπ ..και να το εκανα παλι δεν θα συγκεντρωμονουν ολη την ωρα σιγουρα..

Δεν πειραζει ακομη στις αρχες εισαι μην το αφησεις να σε παρει απο κατω!! ;)
Επιπλεον ολο αυτον τον κοπο τον κανεις για σενα οχι για τον καθηγητη σου οχι για κανεναν αλλον,οποτε μην νοιωθεις ασχημα.
Μια συμβουλη: μην τρελεναισαι με τα διαβασματα απο τωρα εχεις χρονο.Στο λεω διοτι αν το παρακανεις θα φτασει απριλιος και θα κλαταρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πάλι δε ξέρω τι κάνω,προχωράω εντελώς μετέωρα.Για να λέμε την αλήθεια πχ φυσική έχω βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια πράγματα κάθε μέρα.(προχωράμε πολύ αργά και σήμερα ας πούμε ασχοληθήκαμε αποκλειστικά με το να λύσουμε τις ασκήσεις που είχαμε για το σαββατοκύριακο και δεν προχωρήσαμε).έτσι,δεν διάβασα φυσική σήμερα αφού δε διδάχθηκα κάτι νέο.Όμως παρόλα αυτά νιώθω τύψεις που δε διάβασα και ειλικρινά δε ξέρω γιατί..Νιώθω πολύ κάπως και γνωρίζω καλά πως δεν είναι φυσιολογικό(δηλαδή σήμερα που δε διάβασα ένιωθα πως θα αποτύχω επειδή έπρεπε να έχω διαβάσει,πφ είμαι τόσο ψυχαναγκαστική)..Δε ξέρω πια τι πρόγραμμα να μου βάλω.Δε ξέρω με ποιον τρόπο πρέπει να διαβάσω φυσική όσο γελοίο αν ακούγεται αυτό.Από τη μια βλέπω άλλους να ξεπατώνονται,από την άλλη βλέπω άλλους να είναι χαλαροί και δε ξέρω τι να κάνω.έχω υψηλό στόχο στο μυαλό μου και δε έχω ιδέα πως να με οργανώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
πηρα το καθιερωμενο αντιτιμο για οταν δεν γραφεις κατι στο τεστακι για μεθαυριο ..(εχω να την γραψω 50 φορες)
Καλά χωρίς παρεξήγηση τους καθηγητές σου τους έχει πειράξει λίγο η ζέστη έτσι; 50 φορές; Ελπίζω να ήταν τρόπος του λέγειν... Εκτός κι αν κάνετε διαγωνισμό ποιος θα μάθει παπαγαλία την άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
(Καλά χωρίς παρεξήγηση τους καθηγητές σου τους έχει πειράξει λίγο η ζέστη έτσι; 50 φορές; Ελπίζω να ήταν τρόπος του λέγειν... Εκτός κι αν κάνετε διαγωνισμό ποιος θα μάθει παπαγαλία την άσκηση.)

κι ομως κυριολεκτω..θα το κανω το βραδυ αν ειναι οταν εχω τελειωσει ολα τα αλλα για να μην χανω χρονο με τις αντιγραφες μεσα στην ημερα..οταν ειχαμε σχολειο και επαρνα καμια φορα τα εκανα παντα σ´ωρα σχολικη ..βασικα δεν το κανουν για να την μαθεις απεξω αλλα και καλα για να μαθεις να διαβαζεις πολυ καλα αυτα που σου εχουν πει..αλλα ειναι λιγο υπερβολικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
κι ομως κυριολεκτω..θα το κανω το βραδυ αν ειναι οταν εχω τελειωσει ολα τα αλλα για να μην χανω χρονο με τις αντιγραφες μεσα στην ημερα..οταν ειχαμε σχολειο και επαρνα καμια φορα τα εκανα παντα σ´ωρα σχολικη ..βασικα δεν το κανουν για να την μαθεις απεξω αλλα και καλα για να μαθεις να διαβαζεις πολυ καλα αυτα που σου εχουν πει..αλλα ειναι λιγο υπερβολικο..
Καλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να σε πείσουν ότι πρέπει να διαβάσεις, δεν χρειάζεται να ακολουθούν μεθόδους δημοτικού. Και μάλιστα οι 50 φορές αντιγραφή περισσότερο σε αποθαρρύνει να διαβάσεις παρά σε ενθαρρύνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πάλι δε ξέρω τι κάνω,προχωράω εντελώς μετέωρα.Για να λέμε την αλήθεια πχ φυσική έχω βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια πράγματα κάθε μέρα.(προχωράμε πολύ αργά και σήμερα ας πούμε ασχοληθήκαμε αποκλειστικά με το να λύσουμε τις ασκήσεις που είχαμε για το σαββατοκύριακο και δεν προχωρήσαμε).έτσι,δεν διάβασα φυσική σήμερα αφού δε διδάχθηκα κάτι νέο.Όμως παρόλα αυτά νιώθω τύψεις που δε διάβασα και ειλικρινά δε ξέρω γιατί..Νιώθω πολύ κάπως και γνωρίζω καλά πως δεν είναι φυσιολογικό(δηλαδή σήμερα που δε διάβασα ένιωθα πως θα αποτύχω επειδή έπρεπε να έχω διαβάσει,πφ είμαι τόσο ψυχαναγκαστική)..Δε ξέρω πια τι πρόγραμμα να μου βάλω.Δε ξέρω με ποιον τρόπο πρέπει να διαβάσω φυσική όσο γελοίο αν ακούγεται αυτό.Από τη μια βλέπω άλλους να ξεπατώνονται,από την άλλη βλέπω άλλους να είναι χαλαροί και δε ξέρω τι να κάνω.έχω υψηλό στόχο στο μυαλό μου και δε έχω ιδέα πως να με οργανώσω.
μια ωραια ιδεα πιστευω γι'αυτούς που δεν μπορουν να ακολουθουν προγραμματα ευκολα(σαν εμενα λ.χ) ..ειναι να φτιαχνεις ενα πλανο καθε ημερα ξεχωριστα..π.χ το προηγουμενο βραδυ ή μολις ξυπνησεις ...σκεφτεσαι τι θες να κανεις μεσα στην ημερα ..και προσπαθεις ολη τη μερα να τηρησεις αυτο, ετσι συνηθως βαζεις ρεαλιστικους στοχους. προσαρμοσμενους στην ιδιαιτεροτητα της καθες ημερας (π.χ μπορει μια μερα να τυχει να εχεις οδοντριατρο ) . τα γραφεις σ'ενα χαρτακι για το βλεπεις και το στο γραφειο σου . Το βραδυ θα κανεις εναν απολογισμο ..οι ενοχες δεν ειναι καλες , κι εγω προσωπικα νιωθω πολυ συχνα , αλλα αυτο που εχω βρει πως με καταπραυνει ειναι να πετυχαινω ενα στοχο..δηλαδη αν εχω πει πως σημερα θελω να κανω τις ταδε ασκησεις φυσικης και τις κανω το βραδυ νιωθω πολυ γαληνια..ακομα κι αν δεν εχω καταφερει να τις ολοκληρωσω γιατι αποσπαστηκα σε καποιο σημειο ή με δυσκόλεψαν καποιες ξέρω πως ειμαι κοντα στο πλανο μου και οτι προσπαθησα..( + δεν ακουγεται γελοιο το οτι πιστευεις πως δεν ξερεςι πως να διαβασεις φυσικη, δείχνει πως ενδιαφέρεσαι να το κανεις σωστα...ζήτα συμβουλες και απο του καθηγητες σου )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
sofia10 σε ευχαριστώ ξανά..έχεις δίκιο αλλά όπως προανέφερα εφόσον ασκήσεις δεν βάζει για το σπίτι(παρά μόνο τα σαββατοκύριακα)δεν έχω τι να κάνω.Θα μου πεις λύσε ασκήσεις από το βοήθημα.Το πρόβλημα είναι τις έχω λύσει όλες στο συγκεκριμένο κεφάλαιο που βρισκόμαστε εκτός από τις ασκήσεις εμβάθυνσης οι οποίες νομίζω είναι καλύτερο να λυθούν όταν θα κάνω επαναλήψεις το Μάρτη.Απλά δε ξέρω βλέπω τον εαυτό μου να επαναπαύεται και αυτό με αγχώνει για να λέμε την αλήθεια.Για αύριο πάλι δεν μας έβαλε καμία άσκηση και είπε απλά να διαβάσουμε θεωρία.Εγώ όμως την έχω διαβάσει τόσες φορές που έχω βαρεθεί.Γενικά έχω μία τάση να διαβάζω κάτι μία-δύο φορές και να το μαθαίνω.Οπότε το να διαβάσω πάλι τη θεωρία δε θα με ωφελήσει γιατί ούτως ή άλλως την ξέρω από την προηγούμενη βδομάδα..Βλέποντας όμως τους άλλους να λύνουν ασκήσεις κάθε μέρα και να διαβάζουν έρχομαι σε δύσκολη θέση.Ειλικρινά δε μπορώ να σας περιγράψω επακριβώς πως νιώθω.Νιώθω πως αυτοί θα πετύχουν ενώ εγώ όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πάμε να βλέπω τους θεωρητικούς να ποστάρουν! Μας "έφαγαν" οι θετικοί!:P

Λοιπόν, εγώ αυτές τις ημέρες, έχω πέσει με τα μούτρα στη γραμματική αρχαίων ενώ παράλληλα διαβάζω και συντακτικό. Λατινικά το ίδιο! Όταν με το καλό τελειώσω μια "γερή" επανάληψη, πιάνω ιστορία και αρχίζω το 1ο κεφάλαιο (έχει/ξέρει κανείς σας πλαγιότιτλους;:D). Παράλληλα, σκέφτομαι να αρχίσω και τα κείμενα των λατινικών ή την εισαγωγή τω αρχαίων.

Εσείς που κάνετε ή δεν κάνετε θερινά πώς τα πάτε;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Πάμε να βλέπω τους θεωρητικούς να ποστάρουν! Μας "έφαγαν" οι θετικοί!:P

Λοιπόν, εγώ αυτές τις ημέρες, έχω πέσει με τα μούτρα στη γραμματική αρχαίων ενώ παράλληλα διαβάζω και συντακτικό. Λατινικά το ίδιο! Όταν με το καλό τελειώσω μια "γερή" επανάληψη, πιάνω ιστορία και αρχίζω το 1ο κεφάλαιο (έχει/ξέρει κανείς σας πλαγιότιτλους;:D). Παράλληλα, σκέφτομαι να αρχίσω και τα κείμενα των λατινικών ή την εισαγωγή τω αρχαίων.

Εσείς που κάνετε ή δεν κάνετε θερινά πώς τα πάτε;;)

Αυτό ήθελα να πω και εγώ, όλοι θετικοί εδώ μέσα :P
Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάνει μια γερή επανάληψη στη γραμματική των αρχαίων και των λατινικών, και επίσης, μην παραμελήσεις ΠΟΤΕ, ΜΑ ΠΟΤΕ τα λατινικά, ΠΟΤΕ! :P Θα την πατήσεις και δε θα ξέρεις από πού να τα πιάσεις μετά, μιλάω εκ πείρας. Τώρα για την ιστορία, έχω κάποιους πλαγιότιτλους σε μορφή ερωτήσεων, που ουσιαστικά η παράγραφος είναι η απάντηση, το ίδιο και στην εισαγωγή του γνωστού, αν θέλεις πες μου να σ'τα στείλω. Τα κειμενάκια των λατινικών είναι πολύ εύκολα και ευχάριστα, και εντελώς ηλίθια, επιπέδου Δ' Δημοτικού (δες τη μετάφραση του κειμένου 24 και θα καταλάβεις τί εννοώ). Πιστεύω ότι δε θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα οι μεταφράσεις στα λατινικά. Ούτε η εισαγωγή στο γνωστό είναι ιδιαίτερα δύσκολη κατά τη γνώμη μου, αν και είναι πολύ βαρετή. :P Πάντως μπράβο σου που προσπαθείς μόνη σου, εγώ αν δεν έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου ή δεν με πιέζει ο χρόνος δεν μπορώ να διαβάσω :redface:

Γενικά, έχοντας κάνει 2,5 εβδομάδες θερινά, έχω σχηματίσει τις καλύτερες εντυπώσεις για την -υπέροχη- ιστορία, το άγνωστο είναι στο ίδιο στυλ με πέρσι και λατινικά, που αν και ωραίο μάθημα, τα θεωρώ από τα δυσκολότερα, έκανα από πέρσι, οπότε ήξερα τί θα συναντήσω. Στην έκθεση δεν έχουμε κάνει κάτι το τρομερό ακόμη, και στο γνωστό τώρα τελειώνω την εισαγωγή, οπότε δε θα εκφέρω άποψη. Τα μαθηματικά είναι λίιιγο στριφνά, αλλά όχι ιδιαίτερα δύσκολα προς το παρόν. Γενικά, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος μέχρι στιγμής. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω, το διάβασμα 2 ωρών μου παίρνει 5-6, και η όλη διαδικασία είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρα. Και είμαστε ακόμα στην αρχή :/: Το βιβλίο πλέον με απωθεί, και ξέρω πως δε διαβάζω τόσο ώστε να είμαι ικανοποιημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Αυτό ήθελα να πω και εγώ, όλοι θετικοί εδώ μέσα :P
Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάνει μια γερή επανάληψη στη γραμματική των αρχαίων και των λατινικών, και επίσης, μην παραμελήσεις ΠΟΤΕ, ΜΑ ΠΟΤΕ τα λατινικά, ΠΟΤΕ! :P Θα την πατήσεις και δε θα ξέρεις από πού να τα πιάσεις μετά, μιλάω εκ πείρας. Τώρα για την ιστορία, έχω κάποιους πλαγιότιτλους σε μορφή ερωτήσεων, που ουσιαστικά η παράγραφος είναι η απάντηση, το ίδιο και στην εισαγωγή του γνωστού, αν θέλεις πες μου να σ'τα στείλω. Τα κειμενάκια των λατινικών είναι πολύ εύκολα και ευχάριστα, και εντελώς ηλίθια, επιπέδου Δ' Δημοτικού (δες τη μετάφραση του κειμένου 24 και θα καταλάβεις τί εννοώ). Πιστεύω ότι δε θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα οι μεταφράσεις στα λατινικά. Ούτε η εισαγωγή στο γνωστό είναι ιδιαίτερα δύσκολη κατά τη γνώμη μου, αν και είναι πολύ βαρετή. :P Πάντως μπράβο σου που προσπαθείς μόνη σου, εγώ αν δεν έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου ή δεν με πιέζει ο χρόνος δεν μπορώ να διαβάσω :redface:

Γενικά, έχοντας κάνει 2,5 εβδομάδες θερινά, έχω σχηματίσει τις καλύτερες εντυπώσεις για την -υπέροχη- ιστορία, το άγνωστο είναι στο ίδιο στυλ με πέρσι και λατινικά, που αν και ωραίο μάθημα, τα θεωρώ από τα δυσκολότερα, έκανα από πέρσι, οπότε ήξερα τί θα συναντήσω. Στην έκθεση δεν έχουμε κάνει κάτι το τρομερό ακόμη, και στο γνωστό τώρα τελειώνω την εισαγωγή, οπότε δε θα εκφέρω άποψη. Τα μαθηματικά είναι λίιιγο στριφνά, αλλά όχι ιδιαίτερα δύσκολα προς το παρόν. Γενικά, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος μέχρι στιγμής. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω, το διάβασμα 2 ωρών μου παίρνει 5-6, και η όλη διαδικασία είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρα. Και είμαστε ακόμα στην αρχή :/: Το βιβλίο πλέον με απωθεί, και ξέρω πως δε διαβάζω τόσο ώστε να είμαι ικανοποιημένος.

Αλέξανδρε, σε ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία και σε εσένα. Ναι, αν μπορείς στείλε μου private τους πλαγιότιτλους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happysoul

Νεοφερμένος

Η happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εμενα σημερα δεν ήταν και πολυ καλη μερα..γραψαμε τεστακι φροντ, δεν εγραψα την μια ασκηση (ηταν απο τις λυμμενες στο βιβλιο που χρησιμοποιουμε) καλα και περα απο οτι πηρα το καθιερωμενο αντιτιμο για οταν δεν γραφεις κατι στο τεστακι για μεθαυριο ..(εχω να την γραψω 50 φορες) , αισθανθηκα οτι στενοχωρησα τον καθηγητη μου ...ειχα διαβασει αλλα χθες δεν προλαβαινα να τις διαβασω πολυ αλλα ειχα σκοπο να τις επαλαβω μονη μου μες την εβδομαδα ετσι κι αλλιως..αλλα ..δεν ξερω στενοχωρηθηκα λιγο ..μαλλον πρεπει να αφοσιωθω πληρως στα καλοκαιρινα, αλλα μου ειναι δυσκολο να κοψω τα παντα ιντερνετ κλπ ..και να το εκανα παλι δεν θα συγκεντρωμονουν ολη την ωρα σιγουρα..

πολύ αντιπαιδαγωγικό αυτό απο τον καθηγητή σου..μου θυμίζει τιμωρίες στιλ δημοτικου.
Το μόνο που θα καταφέρεις είναι απλώς να πιαστεί το χέρι σου.
Η κριτική σκέψη και η βαθιά κατανόηση στην ύλη της φυσικής δεν κατακτιέται έτσι.

*Και επιπλέον.Δεν διαβάζεις ούτε για να είναι χαρούμενος ο καθηγητής σου,ούτε για να είναι περήφανος που σε έχει μαθήτρια.Διαβάζεις για ΕΣΕΝΑ.Για να περάσεις εκεί που γουστάρεις και αγαπάς!
Χαλάρωσε και απόλαυσε αυτή τη ξέγνοιαστη περίοδο που διανύεις γιατί ο χειμώνας που θα έρθει θα είναι δύσκολος για εσένα και θα νοσταλγείς το καλοκαιράκι τότε!Κάνε τα μπανάκια σου,βγες και όταν διαβάζεις να είσαι 100% συγκεντρωμένη.Κλείσε κινητά,κλπ.Όταν θα διαβάζεις,θα διαβάζεις.Δεν χρειάζεται από τώρα να περιορίσεις αυτά που σε ευχαριστούν.Όταν είσαι συνειδητοποιημένη μπορείς να τα συνδιάσεις όλα.

ωχ ακούγομαι πολύ αυστηρή όταν το ξαναδιαβάζω.Σε παρακαλώ μην με παρεξηγείς:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
πολύ αντιπαιδαγωγικό αυτό απο τον καθηγητή σου..μου θυμίζει τιμωρίες στιλ δημοτικου.
Το μόνο που θα καταφέρεις είναι απλώς να πιαστεί το χέρι σου.
Η κριτική σκέψη και η βαθιά κατανόηση στην ύλη της φυσικής δεν κατακτιέται έτσι.

*Και επιπλέον.Δεν διαβάζεις ούτε για να είναι χαρούμενος ο καθηγητής σου,ούτε για να είναι περήφανος που σε έχει μαθήτρια.Διαβάζεις για ΕΣΕΝΑ

ωχ ακούγομαι πολύ αυστηρή όταν το ξαναδιαβάζω.Σε παρακαλώ μην με παρεξηγείς:redface:
ηταν ασκηση μαθηματικων βασικα.. και εβγαλα μια φουσκαλα στο χερι :D, κραταω την προταση με το αστερακι.. μην αγχω δεν παρεξηγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πάμε να βλέπω τους θεωρητικούς να ποστάρουν! Μας "έφαγαν" οι θετικοί!:P

Λοιπόν, εγώ αυτές τις ημέρες, έχω πέσει με τα μούτρα στη γραμματική αρχαίων ενώ παράλληλα διαβάζω και συντακτικό. Λατινικά το ίδιο! Όταν με το καλό τελειώσω μια "γερή" επανάληψη, πιάνω ιστορία και αρχίζω το 1ο κεφάλαιο (έχει/ξέρει κανείς σας πλαγιότιτλους;:D). Παράλληλα, σκέφτομαι να αρχίσω και τα κείμενα των λατινικών ή την εισαγωγή τω αρχαίων.

Εσείς που κάνετε ή δεν κάνετε θερινά πώς τα πάτε;;)

Έχω και εγώ πλαγιότιτλους, γλυκούλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top