[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στο γνωστό έχουμε τελειώσει με τις εισαγωγές, και μπήκαμε στην πρώτη ενότητα του Πρωταγόρα, και στην ιστορία είμαστε στο τραπεζικό σύστημα. Δεν ξέρω πόσο θα προχωρήσουμε το καλοκαίρι στην ύλη.
Θεωρώ προσωπικά καλύτερο να κάνατε τις εισαγωγές αφού τελειώνατε κάθε έργο. Στην πρώτη ενότητα Πρωταγόρα να μάθεις καλά τα τρωτά του Σωκράτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Θεωρώ προσωπικά καλύτερο να κάνατε τις εισαγωγές αφού τελειώνατε κάθε έργο. Στην πρώτη ενότητα Πρωταγόρα να μάθεις καλά τα τρωτά του Σωκράτη!

Δεν ξέρω, μου φάνηκε κάπως καλύτερο που τελειώσαμε με αυτές από τώρα (την εισαγωγή στο πορτοκαλί μέρος, και με του Πλάτωνα) γιατί κάποια σημεία της πρώτης ενότητας τα έχουμε ήδη συναντήσει στην εισαγωγή οπότε δε με δυσκολεύει η κατανόηση κάποιων εννοιών και γνωρίζω και το πλαίσιο στο οποίο γράφτηκε το έργο. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Αν και νόμιζα πως είμαι σχετικά πίσω σε σχέση με άλλους που ξέρω
Φυσικη: Έχω τελειώσει κρούσεις, ταλαντώσεις, κύματα και μισό στέρεο
Χημεια:Οξειδοαναγωγη,θερμοχημεια,κινητική, χημική ισορροπία, οργανική και μισό Περιοδικό πίνακα
Μαθηματικά: Συναρησεις μονοτονία σύνθεση κλπ, όρια Συνέχεια, παραγωγοί εφαπτομενες ρυθμός μεταβολής και υπαρξιακά θεωρήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Αν και νόμιζα πως είμαι σχετικά πίσω σε σχέση με άλλους που ξέρω
Φυσικη: Έχω τελειώσει κρούσεις, ταλαντώσεις, κύματα και μισό στέρεο
Χημεια:Οξειδοαναγωγη,θερμοχημεια,κινητική, χημική ισορροπία, οργανική και μισό Περιοδικό πίνακα
Μαθηματικά: Συναρησεις μονοτονία σύνθεση κλπ, όρια Συνέχεια, παραγωγοί εφαπτομενες ρυθμός μεταβολής και υπαρξιακά θεωρήματα

Εγώ παραγώγους πρωτοέκανα τον Οκτώβριο-Νοέμβριο. Είσαι μια χαρά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Αν και νόμιζα πως είμαι σχετικά πίσω σε σχέση με άλλους που ξέρω
Φυσικη: Έχω τελειώσει κρούσεις, ταλαντώσεις, κύματα και μισό στέρεο
Χημεια:Οξειδοαναγωγη,θερμοχημεια,κινητική, χημική ισορροπία, οργανική και μισό Περιοδικό πίνακα
Μαθηματικά: Συναρησεις μονοτονία σύνθεση κλπ, όρια Συνέχεια, παραγωγοί εφαπτομενες ρυθμός μεταβολής και υπαρξιακά θεωρήματα
Ναι είσαι πολύ πίσω φίλε μου, εσύ κοντεύεις να τελειώσεις την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή αρχή σε όλους σας για την προετοιμασία για τις πανελλαδικές του 2018. Είμαι διαθέσιμος για απορίες στους θεωρητικούς, είτε εδώ, είτε σε πμ :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αν και νόμιζα πως είμαι σχετικά πίσω σε σχέση με άλλους που ξέρω
Φυσικη: Έχω τελειώσει κρούσεις, ταλαντώσεις, κύματα και μισό στέρεο
Χημεια:Οξειδοαναγωγη,θερμοχημεια,κινητική, χημική ισορροπία, οργανική και μισό Περιοδικό πίνακα
Μαθηματικά: Συναρησεις μονοτονία σύνθεση κλπ, όρια Συνέχεια, παραγωγοί εφαπτομενες ρυθμός μεταβολής και υπαρξιακά θεωρήματα

αν όντως ισχύουν αυτά που λες, πρόσεξε μη ξεφουσκώσεις κατά τα χριστούγεννα... δεν είμαι υπέρ της εντατικής προετοιμασίας το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όλους σας για την προετοιμασία για τις πανελλαδικές του 2018. Είμαι διαθέσιμος για απορίες στους θεωρητικούς, είτε εδώ, είτε σε πμ :-)

Καλησπερα.Φανταζομαι εχεις τελειωσει ηδη ετσι?Αν ναι τι ειχες βγαλει το καλοκαιρι στα θερινα?Αν εκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ή καλοκαιρινη προετοιμασία ήταν εντατική αλλα μέχρι αύριο που τελειώνω και η αλήθεια είναι ευτυχώς. Σχετικά μπροστά σε ύλη είμαι επειδή ξεκίνησα πιο νωρίς προετοιμασία για Γ. Τώρα όσον αφορά αυτό που λες ότι υπάρχει περίπτωση να κλαταρω κατά τα Χριστούγεννα το έχω σκεφτεί κ Εγώ για αυτό τώρα το καλοκαίρι μέχρι αρχές αυγουστου δεν πρόκειται να ανοίξω κανένα βιβλίο και να ξεκουραστώ όσο περισσότερο μπορω. Σκέφτομαι να πάω και κάνα 10ημερο ταξίδι επειδή πιστεύω θα με βοηθήσει πολύ να "ανανεωθω"καπως. Γενικά θα προσπαθήσω να γεμίσω τις μπαταρίες μου όσο περισσότερο γίνεται και αυτό συμβουλεύω και όλους όσους έκαναν θερινή προετοιμασία όπως εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να γραφεις την εξισωση μιας συναρτησης και να σου βγαζει την γραφικη της παρασταση;
πχ να γραφεις την y=λx+β και να σου βγαζει την ευθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Το geogebra
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα.Φανταζομαι εχεις τελειωσει ηδη ετσι?Αν ναι τι ειχες βγαλει το καλοκαιρι στα θερινα?Αν εκανες.

Ναι, φέτος ήταν η δεύτερή μου φορά που πέρασα αυτόν τον κάβο. :P Όχι, δεν έκανα θερινά μαθήματα, γι΄αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία όμως για κάποιο μάθημα, είμαι διαθέσιμος.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
wolfram παιδια το καλυτερο σαιτ για να βλεπετε γραφικες παραστασεις να βρισκεται παραγωγους ορια ολοκληρωματα που θα δειτε πιο μετα κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος_13

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Δίνω κι εγώ πανελλήνιες του χρόνου και χρειάζομαι μια βοήθεια. Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το πιο καλό βοήθημα βιολογίας κατ. ; Στο ιδιαίτερο που κάνω μου λέει η καθηγήτριά μου πως δεν της αρέσουν αυτα που υπάρχουν τώρα και έτσι μου δίνει φωτοτυπίες απο παλιά βοηθήματα. Εγώ όμως ήθελα να πάρω ένα για επιπλέον εξάσκηση. Ποιό θα μου προτείνατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ρωτάω τα παιδιά της θετικής..οι πλάγιες κρούσεις είναι σημαντικές?? Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ρωτάω τα παιδιά της θετικής..οι πλάγιες κρούσεις είναι σημαντικές?? Ευχαριστώ
Δεν είναι κι από τα πιο sos κομμάτια της ύλης, αλλά πανελλήνιες είναι δεν αξίζει να το ρισκάρεις να μην τους δώσεις μεγάλη βαρύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχ...συμφωνώ, ας ευχηθούμε και την τρίτη χρονιά να βάλουν "βατά" θέματα!

Ρωτάω τα παιδιά της θετικής..οι πλάγιες κρούσεις είναι σημαντικές?? Ευχαριστώ

Δεν είναι και απο τα πιο σημαντικά και σος κομμάτια της ύλης αλλά σαν 20 θέμα θα μπορούσε να μπει άνετα..
:redface::redface:

Η φυσική είναι καταπληκτική!!!
Να φανταστώ ακόμη στις κρούσεις είστε, για αυτό σου αρέσει τόσο:clapup::clapup:

Καλησπέρα! Δίνω κι εγώ πανελλήνιες του χρόνου και χρειάζομαι μια βοήθεια. Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το πιο καλό βοήθημα βιολογίας κατ. ; Στο ιδιαίτερο που κάνω μου λέει η καθηγήτριά μου πως δεν της αρέσουν αυτα που υπάρχουν τώρα και έτσι μου δίνει φωτοτυπίες απο παλιά βοηθήματα. Εγώ όμως ήθελα να πάρω ένα για επιπλέον εξάσκηση. Ποιό θα μου προτείνατε;

Θα σου πρότεινα το βοήθημα της λαζαράκη , έχει πολύ καλές ασκήσεις και το δούλευα κατά την διάρκεια της προετοιμασίας μου ! Να το προτιμήσεις, αν και πλέον δεν κυκλοφορεί αναζήτησε το στο ίντερνετ

Αν και νόμιζα πως είμαι σχετικά πίσω σε σχέση με άλλους που ξέρω
Φυσικη: Έχω τελειώσει κρούσεις, ταλαντώσεις, κύματα και μισό στέρεο
Χημεια:Οξειδοαναγωγη,θερμοχημεια,κινητική, χημική ισορροπία, οργανική και μισό Περιοδικό πίνακα
Μαθηματικά: Συναρησεις μονοτονία σύνθεση κλπ, όρια Συνέχεια, παραγωγοί εφαπτομενες ρυθμός μεταβολής και υπαρξιακά θεωρήματα

Στην φυσική έχετε βγάλει όλα αυτά τα κομμάτια μόνο μεσα στα θερινά ή κάνατε και προετοιμασία ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδάκια μου πείτε μου πώς σας φαίνονται τα αρχαία! Είτε γνωστό είτε άγνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LostQueen

Νεοφερμένος

Η LostQueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ είμαι θετική κατεύθυνση με βιολογία και καθώς διανύουμε την τρίτη εβδομάδα των θερινών είπα να διατυπώσω τις εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής.
Φυσική: Οι κρούσεις είναι αρκετά συμπαθητικές, αλλά φοβάμαι τις ταλαντώσεις που ακολουθούν. Επίσης ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα βοήθημα, να προτιμήσω Μαθιουδάκη ή Σαββάλα?
Χημεία: Δεν θα έλεγα ότι είναι το πιο εύκολο μάθημα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι βατή.
Βιολογία: Ενδιαφέρον μάθημα, αλλά έχει ΠΑΡΑ πολύ γράψιμο.
Έκθεση: Μου φαίνεται ίδια με τις προηγούμενες χρονιές.
Καλό κουράγιο σε εμάς του '00 και σε όσους ξαναδίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MarinChrysanthi

Νεοφερμένος

Η MarinChrysanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
3ο πεδίο εδώ, και μέχρι στιγμής:
Έκθεση: Όλα οκ αν και δεν εχουμε κανει πολλά έως τωρα
Φυσική : είμαστε σύνθεση ταλαντώσεων, και πρέπει να πω πως δεν μου αρέσει και πολύ αλλα πιστεύω πως αν λύσω περισσότερες ασκήσεις θα το συνηθίσω και αυτό
Χημεία: συμπαθητικό μαθημα. Εχουμε γράψει διαγώνισμα στην οργανική (όπου δεν ξερωι ακόμα πως τα πήγα) και τωρα είμαστε στις αρχές της χημικής ισορροπίας
Βιολογία : το αγαπημένο μου μαθημα έως τωρα, η θεωρία ειναι ενδιαφέρων και οι ασκήσεις οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top