[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μα αμα είσαι θετική, ένα πεδίο μπορείς μόνο να ανοίξεις με τα 4 μαθήματα.. Πως γίνεται να μην ξέρεις;
Το να πέσουν εύκολα, δεν ξέρω αν είναι σωστή σκέψη ή οχι, επειδή δεν ξέρεις που θα φτάσουν οι βάσεις.. Εγω να σου ευχηθώ να πέσουν θέματα που να ξέρεις να τα γράψεις, είτε εύκολα είτε μέτρια είτε δύσκολα.

Καταρχάς μπορείς να ανοίξεις ενα πεδίο αλλά και δύο αν θες. Αλλά και πάλι πρέπει να επιλέξεις πιο θα είναι το 4ο σου μάθημα. Θες μαθηματικά να ανοίξεις το 2ο, βιολογία για το 3ο ή ιστορία γενικής για το 4ο; Οπότε σαφώς τα μαθήματα δεν είναι 4 συγκεκριμένα, το 4ο το επιλέγεις με βάση το πεδίο που θες να ανοίξεις. Και αν δεν ξέρεις και ποιες σχολές θέλεις άρα δεν μπορείς να αποφασίσεις πιο πεδίο θες!

Σχετικά με την φυσική το είπα γιατί είναι το μόνο θετικό μάθημα που δεν τα πολυκαταφέρνω και τα άλλα μου φαίνονται πιο εύκολα/τα καταφέρνω καλύτερα. Βάση αυτού, άμα είναι να πέσει ένα απτα 4 μαθήματα εύκολο ας είναι αυτό (εκτός και αν στη συνέχεια τα καταφέρνω μια χαρά και έχω πρόβλημα με άλλο ??????).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δλδ. σου αρέσουν και τα 3; Θα σου άρεσε να είσαι σε κάποια θετική ή πολυτεχνική σχολή; Θα σου άρεσε να ασχοληθείς με τα ιατρικά επαγγέλματα; Ή με τα παιδαγωγικά; Έτσι θα βρεις ποιο 4ο μάθημα θα πάρεις... 'Η και 5ο μάθημα. Δεν γίνεται να σου αρέσουν όλα, κάποιο θα σου αρέσει περισσότερο, οπότε και θα το βρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Προς το γλυκό κορίτσι.
Επειδή δεν έχω δουλέψει καθόλου βοηθήματα, το μόνο που θα σου πω είναι πιεσου μέσα στον Ιούλιο να βγάλεις το 1ο κεφάλαιο ιστορίας. Είναι το πιο δύσκολο και απαιτητικό, θα αναρωτηθείς πολλές φορές αν αξίζει να πας Πανεπιστήμιο, αλλά από τη στιγμή που θα βγάλεις αυτό η υπόλοιπη ιστορία θα σου φανεί καραμελιτσα.

Και γραμματική αρχαίων και λατινικών θα πρέπει να λιωσεις σίγουρα! Ας σου πει κάποιος που γνωρίζει για καλά βοηθήματα!

Όσον αφορά συντακτικό, στα αρχαία τα άγνωστα θέλουν εξάσκηση, δεν ξέρω αν υπάρχουν βοηθήματα που έχουν κείμενα για να κάνεις, αλλά πρέπει οπωσδήποτε να κανεις εξάσκηση! Το συντακτικό των λατινικών είναι πολύ παρόμοιο με των αρχαίων και επίσης είναι γνωστό. Πέρα από κάποια λίγα περίεργα φαινόμενα δεν είναι δύσκολο.

Γνωστό, όσο κι αν θέλεις δυστυχώς χρειάζεται καθηγητή, τουλάχιστον κατά την ταπεινή μου άποψη. Φυσικά θα δουλέψεις σχεδόν αποκλειστικά με τα σχόλια του ψηφιακού σχολείου, όμως χρειάζεται βαθύτατη κατανόηση του γνωστού κειμένου, δεν πρέπει να μάθεις απλώς τα σχόλια απ έξω, δεν το θεωρώ συνετό.

Μιας και δε θα κάνεις θερινά, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να λιωσεις ιστορία (αν βγάλεις το πρώτο κεφάλαιο θα είναι πολύ καλό, ΑΛΛΑ πρέπει να τσεκάρεις αν προβλέπεται στην εξεταστέα ύλη του 2018. Πιστεύω πως θα είναι πάλι στην ύλη αλλά προφανώς και δεν ξέρω. Επίσης πολλή εξάσκηση σε γραμματική γραμματική γραμματική, να φεύγουν οι τύποι άνετα! Από Σεπτέμβρη θα πιεστεις για την ύλη αλλά δεν πιστεύω ότι δεν θα μπορέσεις να τη βγάλεις! Καλό κουράγιο σου εύχομαι, ο,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις.

Και τώρα θα σας πω κάτι πολύ εκνευριστικό. Ένας χρόνος έμεινε. :P

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στεφανία. Οπότε με βλέπω να διαβάζω ιστορία από Ιούλιο...8) Όποιος μπορεί ας μου συστήσει καλά βοηθήματα σε λατινικά και αρχαία-άγνωστο! Ένας γνωστός μου έχει στα λατινικά του/της Μπαχαράκη (αν λέγεται έτσι:D). Το έχει/ξέρει κανείς; Είναι καλό; Επίσης Στεφανία είδα ότι έδωσες βιολογία γενικής που μάλλον θα δώσω και εγώ. Λένε ότι είναι πολύ εύκολο μάθημα, πέρα κάποιων ασκήσεων που έχει... Εσένα ποια ήταν η εντύπωσή σου; Παρεμπιπτόντως, καλά αποτελέσματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μένα.Σήμερα κλείνω μία βδομάδα που κάνω θερινά.Μέχρι στιγμής έχω κάνει φυσική χημεία και βιολογία.Η βιολογία είναι κομπλέ,η χημεία τέλεια(:D) και η φυσική όπως έχω προαναφέρει κάπως χάλια(μην πω πολύ :P).Ευτυχώς βρήκα το θάρρος να λύσω μερικές ασκήσεις,βέβαια δεν έχω ιδέα αν λύνω τις ασκήσεις που πρέπει :P.Η αλήθεια είναι πως με τρομάζει το γεγονός ότι τα δύο τελευταία χρόνια έπεσαν εύκολα θέματα φυσική γιατί αυτό σημαίνει πως κατά πάσα πιθανότητα θα πέσουν παλούκια του χρόνου(γαμώτοοοοοο!!!!) και βλέπω το 10αράκι να πέφτει σύννεφο :D.Τέσπα εύχομαι να έχουμε καλή αρχή <3 (γουτσου γουτσου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Να έχεις αυτοπεποίθηση!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στεφανία. Οπότε με βλέπω να διαβάζω ιστορία από Ιούλιο...8) Όποιος μπορεί ας μου συστήσει καλά βοηθήματα σε λατινικά και αρχαία-άγνωστο! Ένας γνωστός μου έχει στα λατινικά του/της Μπαχαράκη (αν λέγεται έτσι:D). Το έχει/ξέρει κανείς; Είναι καλό; Επίσης Στεφανία είδα ότι έδωσες βιολογία γενικής που μάλλον θα δώσω και εγώ. Λένε ότι είναι πολύ εύκολο μάθημα, πέρα κάποιων ασκήσεων που έχει... Εσένα ποια ήταν η εντύπωσή σου; Παρεμπιπτόντως, καλά αποτελέσματα.;)
Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα που είπες Μπαχαρακη, ΝΑΙ, οπωσδήποτε να πάρεις βοήθημα δικό του. Η καθηγήτρια μου το είχε σαν τη Βίβλο!! Πίστεψέ με αν μάθεις απ έξω το πρώτο κεφάλαιο στην ιστορία, η βιολογία γενικής θα σου φανεί παραμύθι. Εγώ ξέρω ότι θα μπορούσα τη βιολογία Γενικής να την έχω βγάλει σε δύο μέρες, έστω και με φουλ διάβασμα και μόνο 6 ώρες ύπνο, αλλά άνετα την έβγαζα. Από ασκήσεις ξέρω μόνο τον έναν τύπο άσκησης, που είναι πανεύκολος, για τους άλλους δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι ένα εύκολο μάθημα και μπορείς πιστεύω να βγάλεις πολύ εύκολα την ύλη, πάντως όσον αφορά τις ασκήσεις θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει, ή μέσω κάποιου βοηθήματος, κάτι τέλος πάντων.

Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! :D Όλα θα πάνε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα που είπες Μπαχαρακη, ΝΑΙ, οπωσδήποτε να πάρεις βοήθημα δικό του. Η καθηγήτρια μου το είχε σαν τη Βίβλο!! Πίστεψέ με αν μάθεις απ έξω το πρώτο κεφάλαιο στην ιστορία, η βιολογία γενικής θα σου φανεί παραμύθι. Εγώ ξέρω ότι θα μπορούσα τη βιολογία Γενικής να την έχω βγάλει σε δύο μέρες, έστω και με φουλ διάβασμα και μόνο 6 ώρες ύπνο, αλλά άνετα την έβγαζα. Από ασκήσεις ξέρω μόνο τον έναν τύπο άσκησης, που είναι πανεύκολος, για τους άλλους δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι ένα εύκολο μάθημα και μπορείς πιστεύω να βγάλεις πολύ εύκολα την ύλη, πάντως όσον αφορά τις ασκήσεις θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει, ή μέσω κάποιου βοηθήματος, κάτι τέλος πάντων.

Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! :D Όλα θα πάνε καλά.
Πραγματικά, να' σαι καλά Στεφάνια! Σε ευχαριστώ πολύ! Με εμψυχώνεις με ότι λες. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! :D Όλα θα πάνε καλά.

Καλωσόρισες στη πλευρά του coaching νέων πανελληνιομάχων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VforVendetta

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, και γω ξεκινησα σημερα με Φυσικη, Χημεια και Εκθεση καληη μαςςς αρχηηηηηηηηη :D και ψυχραιμια :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Επίσης σιγά που θα φοβηθούμε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tελικά σε αυτή τη ζωή όλα είναι ένας μύθος.

Και οι πανελλήνιες ανήκουν σε έναν από αυτούς. Θα ακούσετε και θα δείτε να λένε πολλά για αυτόν τον ένα κρίσιμο χρόνο.

Μη τους ακούτε. Συμπεριφερθείτε όπως όλες τις άλλες χρονιές και στο τέλος μόνο κερδισμένοι θα βγείτε :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Με λίγο περισσότερο διάβασμα κατά προτίμηση.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sinai

Νεοφερμένος

Ο Sinai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καθιστε ρε παιδιά εδώ δε ξέρουμε ακόμα αν θα περάσουμε πουθενά εμείς που δώσαμε πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καθιστε ρε παιδιά εδώ δε ξέρουμε ακόμα αν θα περάσουμε πουθενά εμείς που δώσαμε πανελλήνιες.

Σωστό, ας μη λέμε πολλά μήπως στο τέλος χρειαστεί να γράφουμε κι εμείς εδώ τις προόδους μας :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα που είπες Μπαχαρακη, ΝΑΙ, οπωσδήποτε να πάρεις βοήθημα δικό του. Η καθηγήτρια μου το είχε σαν τη Βίβλο!! Πίστεψέ με αν μάθεις απ έξω το πρώτο κεφάλαιο στην ιστορία, η βιολογία γενικής θα σου φανεί παραμύθι. Εγώ ξέρω ότι θα μπορούσα τη βιολογία Γενικής να την έχω βγάλει σε δύο μέρες, έστω και με φουλ διάβασμα και μόνο 6 ώρες ύπνο, αλλά άνετα την έβγαζα. Από ασκήσεις ξέρω μόνο τον έναν τύπο άσκησης, που είναι πανεύκολος, για τους άλλους δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι ένα εύκολο μάθημα και μπορείς πιστεύω να βγάλεις πολύ εύκολα την ύλη, πάντως όσον αφορά τις ασκήσεις θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει, ή μέσω κάποιου βοηθήματος, κάτι τέλος πάντων.

Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! :D Όλα θα πάνε καλά.

Όσο σκέφτομαι για την αποστήθιση της ιστορίας,το άγνωστο και την υποκειμενική βαθμολόγηση έχω αρχίσει να σκέφτομαι και πως θα τα αντιμετωπίσω.Θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω πιστεύω.Πάντως πολύ καλύτερα και ενδιαφέροντα από το να λύνω χιλιάδες ασκήσεις μαθηματικών,φυσικής και χημείας,τότε θα αυτοκτονούσα.Φιλικά πάντα,χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποιον που του αρέσει να λύνει τόσες ασκήσεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εσύ Jacob ήρεμα, έχεις μέλλον ακόμα, δε χρειάζεται άγχος από τώρα μάτια μου!! Όσο για το "θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω", ελπίζω να συμβεί και σε μένα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εσύ Jacob ήρεμα, έχεις μέλλον ακόμα, δε χρειάζεται άγχος από τώρα μάτια μου!! Όσο για το "θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω", ελπίζω να συμβεί και σε μένα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ. :P

Χαχαχα! Ναι εννοείται,έχω λίγο χρόνο μπροστά μου.Απλώς μου φαίνεται ότι θα περάσουν γρήγορα αυτά τα 2 χρόνια.:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Χαχαχα! Ναι εννοείται,έχω λίγο χρόνο μπροστά μου.Απλώς μου φαίνεται ότι θα περάσουν γρήγορα αυτά τα 2 χρόνια.:lol::lol:

Γενικά, καλό είναι να μην το παρακάνεις με το διάβασμα από τη Β' λυκείου, απλά διάβαζε όσο χρειάζεται για να μην αφήσεις κενά, στα αρχαία κυρίως. Εγώ εξαντλήθηκα φέτος, με το φροντιστήριο και το σχολείο, και τώρα στα θερινά δεν έχω καμία όρεξη για να διαβάσω, το βλέπω σαν καταναγκαστικό έργο, και με κουράζει απίστευτα όλο αυτό. Κράτα δυνάμεις για την τρίτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γενικά, καλό είναι να μην το παρακάνεις με το διάβασμα από τη Β' λυκείου, απλά διάβαζε όσο χρειάζεται για να μην αφήσεις κενά, στα αρχαία κυρίως. Εγώ εξαντλήθηκα φέτος, με το φροντιστήριο και το σχολείο, και τώρα στα θερινά δεν έχω καμία όρεξη για να διαβάσω, το βλέπω σαν καταναγκαστικό έργο, και με κουράζει απίστευτα όλο αυτό. Κράτα δυνάμεις για την τρίτη. :)

Συγχαρητήρια κύριε Άλεξ, κάνατε την ίδια καταπληκτική μαλακια με εμένα. Εάν μετά τον Μάρτη δεν μπορείς να ανοίξεις βιβλίο, δεν είναι κάτι, μπορεί να το ξεπεράσεις (Εγώ δεν το ξεπέρασα). Αλλά μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. (Είπα αφού σε τρομοκρατησα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
αραχτε, και να μην περασετε μπορειτε να παρετε απολυτηριο στις μπιζνες σαν τον Light
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top