Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Tι εννοεις? Ο σωστος ο Bodybuilder ξερει απο.....ενεσεις καλυτερα απο το μεσο ανθρωπο.
Nai ξέρει από ενέσεις, δεν φοβάται, αλλά νομίζει ότι το δυνατό του σώμα θα νικήσει τον covid άρα δεν χρειάζεται να εμβολιαστεί.

1636978268294.png
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Nai ξέρει από ενέσεις, δεν φοβάται, αλλά νομίζει ότι το δυνατό του σώμα θα νικήσει τον covid άρα δεν χρειάζεται να εμβολιαστεί.

Περα απο την πλακα παντως, νομιζω οτι οι περισσοτεροι bodybuilders και γενικοτερα οι αθλητες υψηλου επιπεδου ετρεξαν να το κανουν. Δεν ειναι χαζοι, ξερουν οτι αν τους αφησει εστω και καποιο μικρο κουσουρι στους πνευμονες η καριερα τους θα τελειωσει σε μια μερα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Περα απο την πλακα παντως, νομιζω οτι οι περισσοτεροι bodybuilders και γενικοτερα οι αθλητες υψηλου επιπεδου ετρεξαν να το κανουν. Δεν ειναι χαζοι, ξερουν οτι αν τους αφησει εστω και καποιο μικρο κουσουρι στους πνευμονες η καριερα τους θα τελειωσει σε μια μερα.
Είναι ανόητο να βάζει κανείς την καριέρα του πάνω απο την ζωή του ή τις ζωές των άλλων πάντως. Σωστή απόφαση μεν αλλά με λάθος κίνητρο. Το να σου μείνει κουσούρι στους πνεύμονες είναι μεγαλύτερο πρόβλημα απο την καταστροφή της αθλητικής σου καριέρας :P .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εδώ άλλοι το έκαναν για να πάρουν τα 150.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Εδώ άλλοι το έκαναν για να πάρουν τα 150.
Καλά αυτοί είναι εντελώς ανεγκέφαλοι και δυστυχώς αποτελούν ένα σεβαστό ποσοστό του πληθυσμού. Ίσως χειρότεροι και απο όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν. Γιατί τουλάχιστον αυτοί έχουν κάποια επιχειρήματα έστω και ψυχολογικής φύσεως(π.χ. φοβία). Οι προηγούμενοι όμως πουλάνε και την μάνα τους για λίγο χρήμα.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Είναι ανόητο να βάζει κανείς την καριέρα του πάνω απο την ζωή του ή τις ζωές των άλλων πάντως. Σωστή απόφαση μεν αλλά με λάθος κίνητρο. Το να σου μείνει κουσούρι στους πνεύμονες είναι μεγαλύτερο πρόβλημα απο την καταστροφή της αθλητικής σου καριέρας :P .


You naive .... (οκ ειρωνικο ειναι , η ερευνα εχει αμφισβητηθει)
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
όταν έκλεισα το δικό μου ραντεβού (κάποια στιγμή στις αρχές καλοκαιριού) το εμβολιαστικό κέντρο είχε κενές ώρες ακόμα και την ίδια μέρα για την πρώτη δόση (ζω στην επαρχία) ενώ τις προάλλες έκλεισε ραντεβού η ξαδέρφη μου και είχαν κενό μόνο δύο εβδομάδες μετά, που σημαίνει ότι πολλοί μάλλον φοβήθηκαν το 4ο κύμα της πανδημίας που περνάμε ήδη και τρέχουν να εμβολιαστούν.. ευχάριστο νέο απ' την μια, αλλά απ' την άλλη λίγο έλεος που όλοι περιμένουν τα μεταφορικά sh*t να hit the fan πριν κάνουν κάτι για την προσωπική αλλά και την δημόσια υγεία.............
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
μολις εκανα συμπληρωματικη δοση (ειχα κανει πριν 6 μηνες το j&j). Eιμαι 24 ετων και φανταρος στο Ναυτικο και ερχομαι σε επαφη με πολλα αγνωστα ατομα καθε μερα. Καμια παρενεργεια και καθολου αγχος μεχρι στιγμης...ενας γιατρος μου ειπε οτι αν δε παρουσιαστουν παρενεργειες στους πρωτους εμβολιασμους δεν υπαρχει λογος αγχους για αυτοανοσα στις επαναληπτικες δοσεις καθως ο οργανισμος εχει συνηθισει..αν χρειαστει θα κανω και 4η και 5η.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
ενας γιατρος μου ειπε οτι αν δε παρουσιαστουν παρενεργειες στους πρωτους εμβολιασμους δεν υπαρχει λογος αγχους για αυτοανοσα στις επαναληπτικες δοσεις
δεν το ειχα ακουσει αυτο... στην δευτερη δοση μου βγηκε λιγο η πιστη, αυτο σημαινει οτι ισως μου παρουσιαστουν παρομοια συμπτωματα και στις επομενες δοσεις;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
δεν το ειχα ακουσει αυτο... στην δευτερη δοση μου βγηκε λιγο η πιστη, αυτο σημαινει οτι ισως μου παρουσιαστουν παρομοια συμπτωματα και στις επομενες δοσεις;
Κι εμένα . Όχι είναι φυσιολογικό όπως σε όλα τα εμβόλια . Ειδικά αν είσαι νέος .
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
δεν το ειχα ακουσει αυτο... στην δευτερη δοση μου βγηκε λιγο η πιστη, αυτο σημαινει οτι ισως μου παρουσιαστουν παρομοια συμπτωματα και στις επομενες δοσεις;
οχι εννοω για τις ενδεχομενες σοβαρες παρενεργειες. Με τη λογική ότι ο οργανισμός σου έχει "συνηθίσει" το εισερχόμενο παθογόνο/πρωτείνη RNA που έχει το καθε εμβόλιο, δε θα επιτεθει στον εαυτό του με αποτελεσμα αυτοάνοσο δηλαδη δε θα σου προκαλέσει ξαφνικά μυοκαρδίτιδα ή θρομβώσεις στην 4η-5η δοση εαν δε σου παρουσιάστηκε στον αρχικό σου εμβολιασμό (ή εστω στην 1η επαναληπτική δόση)
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
όταν έκλεισα το δικό μου ραντεβού (κάποια στιγμή στις αρχές καλοκαιριού) το εμβολιαστικό κέντρο είχε κενές ώρες ακόμα και την ίδια μέρα για την πρώτη δόση (ζω στην επαρχία) ενώ τις προάλλες έκλεισε ραντεβού η ξαδέρφη μου και είχαν κενό μόνο δύο εβδομάδες μετά, που σημαίνει ότι πολλοί μάλλον φοβήθηκαν το 4ο κύμα της πανδημίας που περνάμε ήδη και τρέχουν να εμβολιαστούν.. ευχάριστο νέο απ' την μια, αλλά απ' την άλλη λίγο έλεος που όλοι περιμένουν τα μεταφορικά sh*t να hit the fan πριν κάνουν κάτι για την προσωπική αλλά και την δημόσια υγεία.............
Δεν νομίζω ότι είναι μεγάλο το ποσοστό αυτών που φοβήθηκαν τώρα και πήγαν να εμβολιαστουν. Οι πιο πολλοί πιστεύω ότι πάνε γιατί πλέον δεν έχουν επιλογή. Δεν μπορούν να πάνε πουθενά χωρίς εμβόλιο και τα τεστ απαιτούν χρήματα. Όσοι έκαναν εμβόλιο επειδή φοβόντουσαν τον ιο πιστεύω ότι πήγαν νωρίτερα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
φτάσαμε και στην 5η δόση; :hehe: μαούλα θα τελείωναν στην 1η δόση με 2η αναμνηστική...:cleaning:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Μάλλον θα υπάρχει κοινό εμβόλιο που θα καλύπτει και πολλά στελέχη της γρίπης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top