Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα φοράς γιατί δεν θα εμβολιαστω. Έτσι λέει το κράτος. Θα μας προστατεύεις . Θα δείχνεις και το πιστοποιητικό και όλα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Πάντα είχα απορία να γνωρίσω μια κοπέλα ψεκ :)
Έρχομαι ειρηνικά...δαγκώνει; :give_rose:

Θα φοράς γιατί δεν θα εμβολιαστω. Έτσι λέει το κράτος τρολακι. Θα μας προστατεύεις . Θα δείχνεις και το πιστοποιητικό και όλα. Είσαι υπάκουο παιδάκι

Εσύ τι παιδάκι είσαι; Ψευτόμαγκας με την υγεία του κόσμου; :paladin:
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντα είχα απορία να γνωρίσω μια κοπέλα ψεκ :)
Έρχομαι ειρηνικά...δαγκώνει; :give_rose:



Εσύ τι παιδάκι είσαι; Ψευτόμαγκας με την υγεία του κόσμου; :paladin:
Εγώ δεν λέω κάνε το εμβόλιο ή μη το κάνεις. Άλλος έχει σπάσει το πληκτρολόγιο εδώ μέσα για τα εμβόλια.
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Θα φοράς γιατί δεν θα εμβολιαστω. Έτσι λέει το κράτος τρολακι. Θα μας προστατεύεις . Θα δείχνεις και το πιστοποιητικό και όλα. Είσαι υπάκουο παιδάκι
Δεν το λέει το κράτος, το λέει η ιατρική κοινότητα. Εάν εσύ έχεις ψύχωση με το κράτος και τις αποφάσεις που παίρνει, δεν είναι πρόβλημα του κράτους :) Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ανεμβολίαστος ή εμβολιασμένος, τη μάσκα τη φοράω για να προστατέψω ΟΛΟΥΣ σε αντίθεση με εσένα που μόνο να χλευάζεις ξέρεις. Αν χρειαστεί να νοσηλευτείς λόγω κορωνοϊού, να πεις στους υγειονομικούς που θα σε περιθάλψουν αυτά που έλεγες :)
Σταμάτα να πολιτικοποιείς ένα υγειονομικό ζήτημα, είναι απλώς τραγικό. Και για να σε προλάβω, δεν ψηφίζω κανένα κόμμα :)
Τα όσα γράφεις παραπέμπουν σε 5χρονο παιδάκι. Και όλως περιέργως, δεν έχω δει κανέναν άλλον σε αυτήν την συζήτηση να εκφράζεται τόσο παιδιαρίστικα όσο εσύ. Ώρα να ωριμάσεις κάποτε. :) Ίσως θα έπρεπε να επανεξεταστεί το σε ποιους δίνεται δικαίωμα ψήφου.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
λοιπον Ψεκ ακου τι θα κανεις.Θα πας μια μερα στη Λεσχη της σχολης σου που εχει φασουλαδα,θα φας καμια 10ρια πιατα,και μετα θα ερθεις με φορα:)Ξερεις εσυ:):)
Πολύ νευριασμενο σε βλέπω. Στην 4η δόση θα πάρεις και ταμπλετ? Φάε ένα μπισκοτακι τα ξεκουραστείς ή πάνε σκίσε καμία χαρτοπετσέτα. Κρίμα να είσαι νευριασμενος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το λέει το κράτος, το λέει η ιατρική κοινότητα. Εάν εσύ έχεις ψύχωση με το κράτος και τις αποφάσεις που παίρνει, δεν είναι πρόβλημα του κράτους :) Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ανεμβολίαστος ή εμβολιασμένος, τη μάσκα τη φοράω για να προστατέψω ΟΛΟΥΣ σε αντίθεση με εσένα που μόνο να χλευάζεις ξέρεις. Αν χρειαστεί να νοσηλευτείς λόγω κορωνοϊού, να πεις στους υγειονομικούς που θα σε περιθάλψουν αυτά που έλεγες :)
Σταμάτα να πολιτικοποιείς ένα υγειονομικό ζήτημα, είναι απλώς τραγικό. Και για να σε προλάβω, δεν ψηφίζω κανένα κόμμα :)
Τα όσα γράφεις παραπέμπουν σε 5χρονο παιδάκι. Και όλως περιέργως, δεν έχω δει κανέναν άλλον σε αυτήν την συζήτηση να εκφράζεται τόσο παιδιαρίστικα όσο εσύ. Ώρα να ωριμάσεις κάποτε. :) Ίσως θα έπρεπε να επανεξεταστεί το σε ποιους δίνεται δικαίωμα ψήφου.
Εσύ είπες εχθές δεν θα μου μιλήσεις ξανά. Τι έγινε ξεχάστηκες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το λέει το κράτος, το λέει η ιατρική κοινότητα. Εάν εσύ έχεις ψύχωση με το κράτος και τις αποφάσεις που παίρνει, δεν είναι πρόβλημα του κράτους :) Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ανεμβολίαστος ή εμβολιασμένος, τη μάσκα τη φοράω για να προστατέψω ΟΛΟΥΣ σε αντίθεση με εσένα που μόνο να χλευάζεις ξέρεις. Αν χρειαστεί να νοσηλευτείς λόγω κορωνοϊού, να πεις στους υγειονομικούς που θα σε περιθάλψουν αυτά που έλεγες :)
Σταμάτα να πολιτικοποιείς ένα υγειονομικό ζήτημα, είναι απλώς τραγικό. Και για να σε προλάβω, δεν ψηφίζω κανένα κόμμα :)
Τα όσα γράφεις παραπέμπουν σε 5χρονο παιδάκι. Και όλως περιέργως, δεν έχω δει κανέναν άλλον σε αυτήν την συζήτηση να εκφράζεται τόσο παιδιαρίστικα όσο εσύ. Ώρα να ωριμάσεις κάποτε. :) Ίσως θα έπρεπε να επανεξεταστεί το σε ποιους δίνεται δικαίωμα ψήφου.
Εδώ δίνει σε εσένα το σύστημα να γράφεις τις παπάτζες σου και λες για υποχρεωτικό εμβολιασμό. Γράφεις με username rainbowcat και θες να σε πάρουμε σοβαρά. Τρολακι πήγαινε ξόδεψε το 150αρι που πήρες για να κάνεις το εμβόλιο
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Πολύ νευριασμενο σε βλέπω. Στην 4η δόση θα πάρεις και ταμπλετ? Φάε ένα μπισκοτακι τα ξεκουραστείς ή πάνε σκίσε καμία χαρτοπετσέτα. Κρίμα να είσαι νευριασμενος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εσύ είπες εχθές δεν θα μου μιλήσεις ξανά. Τι έγινε ξεχάστηκες?
ισα μωρη παλιοπετουγια ψεκασμενη :) :)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ε ναι ρε φιλε,μπαγλαμας στο τετραγωνο... :)

Ναι με αλγεβρική πράξη την σύνθεση ο γίνεται αλγεβρική ομάδα: μπαγλαμάς ο μπαγλαμάς = μπαγλαμάς^2

όπου το μπαγλαμάς είναι το label σε ένα στοιχείο x μη κενού συνόλου ψεκ Ψ. Έτσι το σύνολο των ψεκ γίνεται μια άλγεβρα και μελετάμε τις κάτωθι ιδιότητες (αφήνεται στον αναγνώστη).
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ο τόνος μου μια χαρά είναι, αλλιώς θα έγραφα με κεφαλαία. Εδώ ο άλλος μας κατακρίνει γιατί είμαστε μαμάδες που καθόμαστε πολλές ώρες στο διαδίκτυο και έχουμε ήδη αφήσει τα παιδιά μας ορφανά. Σε λίγο θα του δίνουμε και λογαριασμό επειδή σπουδάζουμε έχοντας παιδιά και αμελούμε τάχα μου τα παιδιά μας.

Οκ. Έχεις διαβάσει κάποιες μελέτες ιατρικής θεματολογίας και εχεις τις απόψεις σου υπερ του εμβολίου. Έχω διαβάσει κάποια κείμενα φιλολογικού και κοινωνιολογικού περιεχομένου και έχω τις απόψεις μου σχετικά με το πως λειτουργεί η ψυχολογία των μαζών. Είμαι θα ξαναπώ ύπερ του εμβολίου για όποιον το έχει ανάγκη και κατά του υποχρεωτικου εμβολίου.

Από κει και πέρα θα επαναλάβω ότι αυτή η αντιπαράθεση δεν βγάζει πουθενα. Γιατί τις υποχρεώτικότητες τις επωμίζονται και οι εμβολιασμένοι, όχι μόνο οι ανεμβολίαστοι. Γιατί, εμένα που είμαι 39 χρονών δεν μου καίγεται καρφί το να μην μπορω να έχω είσοδο σε κλαμπ, καθώς έχω να πάω για διασκέδαση τέτοιου είδους από τότε που έκανα παιδιά, αλλα και πιο πριν ζήτημα ήταν να έχω πάει 1-2 φορές γιατί δεν είναι ο τυπος διασκέδασης που μου ταιριάζει.
Ο 25χρονος όμως εμβολιασμένος που δεν ζει χωρίς κλαμπ και χωρίς διασκέδαση θα είναι υποχρεωμένος πάντα να κουβαλάει και να δείχνει πιστοποιητικα.

Άρα, το θέμα είναι αντί να πλακωνόμαστε ως λαός μεταξύ μας να είμαστε ενωμένοι και να παλέψουμε κατά των υποχρεωτικοτήτων. Γιατί...μη φτάσει η μέρα που θα μπει κάνας Τούρκος στην Ελλάδα, πράγμα που δεν είναι και απίθανο, να δω τότε τι θα λένε οι εμβολιασμένοι. Το πρωτο τους μέλημα θα είναι αν ο συμπολεμιστής τους να έχει πιστοποιητικό εμβολιασμού μη τους κολλήσει λέπρα, αλλιώς να μην έχει πρόσβαση στον πόλεμο ή να διώξουν όλοι μαζί ενωμένοι οι Έλληνες τον εχθρό; Έτσι όπως πάει το πράγμα, μάλλον το πρωτο φαντάζομαι ότι θα γίνεται.
Τα κεφαλαία τα βάζω για να ΤΟΝΙΣΩ κάτι που θέλω να πω, ούτε για να φωνάξω ούτε τίποτα. Χωρίς κεφαλαία έχω δει να γράφονται πολύ χειρότεροι χαρακτηρισμοί σε αυτό το thread, δεν νομίζεις; :)

Τον εχθρό δεν τον διώχνεις κάθοντας να μην κάνεις τίποτα για αυτό. Με τι όπλο πολεμάς; Με απολύτως τίποτα :) Απλώς προσποιείσαι ότι μάχεσαι χωρίς στην πράξη να κάνεις τίποτα.

Σχετικά με μία έρευνα που παρέθεσες σε προηγούμενο σχόλιό σου, είμαι κατά της πολιτικοποίησης του όλου θέματος. Τι με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι αριστερός ή δεξιός; Σε τι με επηρεάζει εμένα; Προς τι ακριβώς αυτή η διαφοροποίηση; Ποιον εξυπηρετεί; Οι Έλληνες που έχουν εμβολιαστεί προέρχονται από διάφορους πολιτικούς χώρους, αλλιώς η Νέα Δημοκρατία θα είχε λάβει στις εκλογές πάνω από 60%, καθώς τόσο είναι το ποσοστό των εμβολιασμένων Ελλήνων.

Αλλά αφού μιλάμε για έρευνες, ας δούμε και αυτή του ΙΕΛΚΑ κατά την οποία όσοι τάσσονται κατά του εμβολιασμού, τηρούν πολύ λιγότερο τα μέτρα ατομικής προστασίας και επίσης φοβούνται πολύ λιγότερο των κορωνοϊό και τις επιπτώσεις του, όχι μόνο στον εαυτό τους, αλλά και στους άλλους: https://www.kathimerini.gr/economy/...a-kykloforoyn-ki-aystira-ta-metra-prostasias/
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι μωρη πιπιττσα ψεκασμενη.Εχεις κανενα προβλημα;
Είστε όλοι ανώριμοι σε αυτή την συζήτηση! Παίρνετε ένα σοβαρό ζήτημα όπως είναι η υποχρεωτικότητα του εμβολίου και ο ένας βρίζει τον άλλον χωρίς λόγο!
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Είστε όλοι ανώριμοι σε αυτή την συζήτηση! Παίρνετε ένα σοβαρό ζήτημα όπως είναι η υποχρεωτικότητα του εμβολίου και ο ένας βρίζει τον άλλον χωρίς λόγο!
Δηλαδη εσυ η ωριμη θεωρεις ,πως εδω μεσα,θα λυσεις το θεμα αυτο,ανταλασοντας αποψεις με ανωνυμους Ψεκ;Προσωπικα πιστευω πως αυτη ειναι η πιο ωριμη αντιμετωπιση στους Ψεκ.Χαβαλες και μονο χαβαλες,διοτι με την παραμικρη προσπαθεια ανταλαγης αποψεων μαζι τους,σε εχουν νικησει κατευθειαν!!Τα ψεκια ειναι ανικητα βλεπεις!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Δηλαδη εσυ η ωριμη θεωρεις ,πως εδω μεσα,θα λυσεις το θεμα αυτο,ανταλασοντας αποψεις με ανωνυμους Ψεκ;Προσωπικα πιστευω πως αυτη ειναι η πιο ωριμη αντιμετωπιση στους Ψεκ.Χαβαλες και μονο χαβαλες,διοτι με την παραμικρη προσπαθεια ανταλαγης αποψεων μαζι τους,σε εχουν νικησει κατευθειαν!!Τα ψεκια ειναι ανικητα βλεπεις!!

jim2015, μη βριζεις σε παρακαλω ειναι αντιαισθητικο για το προφιλ σου και για το φορουμ.
Αν δεν εχεις κατι εξυπνο να απατησεις δεν πειραζει μην απαντας ή το κανεις οταν εχεις.
Ολοι μας εχουμε στερεψη ιδεων καποια στιγμη.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη εσυ η ωριμη θεωρεις ,πως εδω μεσα,θα λυσεις το θεμα αυτο,ανταλασοντας αποψεις με ανωνυμους Ψεκ;Προσωπικα πιστευω πως αυτη ειναι η πιο ωριμη αντιμετωπιση στους Ψεκ.Χαβαλες και μονο χαβαλες,διοτι με την παραμικρη προσπαθεια ανταλαγης αποψεων μαζι τους,σε εχουν νικησει κατευθειαν!!Τα ψεκια ειναι ανικητα βλεπεις!!
Το ότι είμαι κατά του συγκεκριμένου εμβολίου με κάνει ταυτόχρονα και ψεκασμένη?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

jim2015, μη βριζεις σε παρακαλω ειναι αντιαισθητικο για το προφιλ σου και για το φορουμ.
Αν δεν εχεις κατι εξυπνο να απατησεις δεν πειραζει μην απαντας ή το κανεις οταν εχεις.
Ολοι μας εχουμε στερεψη ιδεων καποια στιγμη.
Γιατί βρε Γιάννη μου, τον είδες να έχει και ποτέ επιχειρήματα? Μόνο την λέξη ψεκ λέει...
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το ότι είμαι κατά του συγκεκριμένου εμβολίου με κάνει ταυτόχρονα και ψεκασμένη?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί βρε Γιάννη μου, τον είδες να έχει και ποτέ επιχειρήματα? Μόνο την λέξη ψεκ λέει...
Παραδιδομαι.Με νικησες!!Ε νορμαλ παντως δεν σε λες!!Την εχεις την ψεκα σου :) :) Οπως εγραψα πιο πανω,δεν με ενδιαφερει ουτε η αποψη σου,ουτε με ενδιαφερει να κανω διαλογο μαζι σου,να σου πω την αληθεια δενσε βλεπω καν:):)Αντε καλη συνεχεια σε ολα τα Ψεκια.Με κουρασατε αφανταστα:):)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Το ότι είμαι κατά του συγκεκριμένου εμβολίου με κάνει ταυτόχρονα και ψεκασμένη?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί βρε Γιάννη μου, τον είδες να έχει και ποτέ επιχειρήματα? Μόνο την λέξη ψεκ λέει...
Νεφελη καλη μου ασε αυτο το θεμα ,δεν εχει νοημα ειναι πολλα τα λεφτα.
Εσυ τωρα ετοιμασου για τον θριαμβο , αυριο ριχνουμε πυροτεχνηματα, πολλα πυροτεχνηματα.
Πολυ ωραια η φιγουρα σου και η εικονα , πιστευω ομως τα συννεφα αυτα μην ειναι στην ψυχη σου.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παραδιδομαι.Με νικησες!!Ε νορμαλ παντως δεν σε λες!!Την εχεις την ψεκα σου :) :) Οπως εγραψα πιο πανω,δεν με ενδιαφερει ουτε η αποψη σου,ουτε με ενδιαφερει να κανω διαλογο μαζι σου,να σου πω την αληθεια δενσε βλεπω καν:):)Αντε καλη συνεχεια σε ολα τα Ψεκια.Με κουρασατε αφανταστα:):)
Νευριασμενος είσαι και όχι κουρασμένος. Τα έχεις σπάσει όλα στο σπίτι να φανταστώ. Τρολακι
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
jim2015, μη βριζεις σε παρακαλω ειναι αντιαισθητικο για το προφιλ σου και για το φορουμ.
Αν δεν εχεις κατι εξυπνο να απατησεις δεν πειραζει μην απαντας ή το κανεις οταν εχεις.
Ολοι μας εχουμε στερεψη ιδεων καποια στιγμη.
Γιαννακη και συ,10 πιατα φασουλαδα και ελα με φορα:):):)Ασε τα καλη μου και τα ξεκαλη μου μωρη πιπιτσα και συ.Γινε αντρας ,καποια φορα,οσο δυσκολο και αν σου φαινεται!!Ισωξε τη μεση σου ,ολο γερνεις σαν ψαροβαρκα :) :) Αντε σας βαρεθηκα,δεν σας ξανααπανταω.Ειστε πολυ ανιαρα εσεις τα ψεκια:):)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιαννακη και συ,10 πιατα φασουλαδα και ελα με φορα:):):)Αντε σας βαρεθηκα,δεν σας ξανααπανταω.Ειστε πολυ ανιαρα εσεις τα ψεκια:):)
Το 150αρι να ξοδέψεις. Θα χαθούν τα χρήματα τέλος του μήνα. Υπάκουο παιδί
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Δεν το λέει το κράτος, το λέει η ιατρική κοινότητα. Εάν εσύ έχεις ψύχωση με το κράτος και τις αποφάσεις που παίρνει, δεν είναι πρόβλημα του κράτους :) Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ανεμβολίαστος ή εμβολιασμένος, τη μάσκα τη φοράω για να προστατέψω ΟΛΟΥΣ σε αντίθεση με εσένα που μόνο να χλευάζεις ξέρεις. Αν χρειαστεί να νοσηλευτείς λόγω κορωνοϊού, να πεις στους υγειονομικούς που θα σε περιθάλψουν αυτά που έλεγες :)
Σταμάτα να πολιτικοποιείς ένα υγειονομικό ζήτημα, είναι απλώς τραγικό. Και για να σε προλάβω, δεν ψηφίζω κανένα κόμμα :)
Τα όσα γράφεις παραπέμπουν σε 5χρονο παιδάκι. Και όλως περιέργως, δεν έχω δει κανέναν άλλον σε αυτήν την συζήτηση να εκφράζεται τόσο παιδιαρίστικα όσο εσύ. Ώρα να ωριμάσεις κάποτε. :) Ίσως θα έπρεπε να επανεξεταστεί το σε ποιους δίνεται δικαίωμα ψήφου.
Όταν λες ιατρική κοινότητα, εννοείς την επιτροπή φαντάζομαι που συνεργάζεται με την κυβέρνηση. Δεν εννοείς τον ιδιώτη της γειτονιάς μου, ούτε τον ιδιώτη γιατρό σε μια γωνία κάπου στη Μαρτινίκα, ούτε την ιατρική κοινότητα της Ισπανίας, της Αμερικής ή της Τουρκίας. Έτσι δεν είναι;Γιατί...αυτή η επιτροπή, οι συνεργάτες της κυβέρνησης είναι η μοναδική υποτίθεται που έχει δικαίωμα όντως να παίρνει αποφάσεις, για τη χώρα της αλλά..δυστυχώς τόσο καιρό τα έχει κάνει μούτι, καθώς οι αποφάσεις της είναι εντελώς αντιεπιστημονικές, και με άκρως πολιτικές σκοπιμότητες, από τη στιγμή που μπήκε στο τρυπάκι να μπλέξει με πολιτικούς και να χρηματιστεί, οπότε κι εμείς δεν μπορούμε πλέον να την εμπιστευτούμε.

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι κολλάει ο ιός αν πας σε περίπτερο στις 2 μετάνυχτα, αλλά δεν κολλάει στις 10 το βράδυ.

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι κολλάει ο ιός με τη μουσική, αλλά χωρίς μουσική όχι.

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι κολλάει ο ιός αν ανεμβολίαστος μπει σε εσωτερικό χώρο του καφέ για διασκέδαση, αλλά δεν κολλάει αν είναι σε εξωτερικό χώρο και μπει στον εσωτερικό χώρο για να χρησιμοποιήσει την τουαλέτα. Ή θα του απαγορευτεί κι απο εκεί η είσοδος;

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι κολλάει ο ιός αν έχει κάποιος σπίτι του 20 συγγενείς καλεσμένους αντί για 9 και που γνωρίζει προηγουμένωςτις επαφές τους, αλλά δεν κολλάει μέσα στην τάξη με 25 παιδιά 25 διαφορετικών οικογενειών τουλάχιστον 3-4 ατόμων η κάθε οικογένεια, με αποτέλεσμα να μην θεωρείται αναγκάιο και πρωταρχικό μέτρο να μειωθούν οι μαθητές σε 9 όπως και οι καλεσμένοι στο τραπέζι, αλλά...να θεωρείται αναγκάιο και πρωταρχικό μέτρο το να εμβολιαστεί το 5χρονο;

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι ένας υγιέστατος άνθρωπος πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να κάνει τεστ και να στήνεται σε ουρές δομών, κέντρων υγείας και μικροβιολογικών κέντρων, όπου υπάρχει συνωστισμός και ότι εκεί δεν μπορεί να κολλήσει όχι μόνο τον συγκεκριμένο ιό, αλλά και οποιονδήποτε άλλον, αλλά μπορεί να κολλήσει με τον συνωστισμό στα πάρκα και στις πλατείες.

Για εξηγησε μας ποια επιστημονική ιατρική μελέτη έχει δείξει ότι πηγαίνοντας κάποιος σε κλειστό χώρο του καφέ μπορεί να κολλήσει ή να μεταδώσει τον ιό, αλλά μπαίνοντας σε κλειστό χώρο του μικροβιολογικού για να κάνει ραπιντ και μάλιστα σε ειδικά διαμορφωμένο για αυτό τον σκοπό χώρο, που πολλές φορές δεν απολυμαίνεται και έχω και προσωπικη εμπειρία εκεί ο ιός δεν κολλάει και δεν μεταδίδεται.

Απο μονοι τους τον έχουν πολιτικοποιήσει τον ιό, πολιτικοί και επιστημονική επιτροπή. Δεν χρειάζονται εμάς. Είναι γελοίοι.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
απ'τα καλύτερα θέματα στο ischool τελευταία, μην διανοηθείτε να το κλείσετε.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παραδιδομαι.Με νικησες!!Ε νορμαλ παντως δεν σε λες!!Την εχεις την ψεκα σου :) :) Οπως εγραψα πιο πανω,δεν με ενδιαφερει ουτε η αποψη σου,ουτε με ενδιαφερει να κανω διαλογο μαζι σου,να σου πω την αληθεια δενσε βλεπω καν:):)Αντε καλη συνεχεια σε ολα τα Ψεκια.Με κουρασατε αφανταστα:):)
Δεν με βλέπεις καν? Μη μου το λες, θα κλάψω 🥲
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top