Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγχαρητήρια το βρήκατε! Κερδίζετε ένα ταξίδι για 2 άτομα στις Μπαχάμες.



Μερικοί σιγά σιγά από δω το πάτε από κει το πάτε στα πολιτικά το γυρνάτε.
Όχι μόνο δεν τους προβάλλουν τα ΜΜΕ αλλά τους περνάνε και πειθαρχικό... Οι μισοί εδώ μέσα αντιπροσωπεύετε πιστά τους στίχους του Σουρή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

E, δεν ξέρω άλλον. Διαφωτισέ με.
Φαίδων Βοβολης, Σωτήρης Βασιλείου
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
E, δεν ξέρω άλλον. Διαφωτισέ με.
Υπάρχουν πολλοί Έλληνες γιατροί σε δημόσια νοσοκομεία που αρνούνται τον υποχρεωτικό εμβολιασμό και δεν προτείνουν ούτε στους ασθενείς τους τα συγκεκριμένα εμβόλια.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν πολλοί Έλληνες γιατροί σε δημόσια νοσοκομεία που αρνούνται τον υποχρεωτικό εμβολιασμό
Και εμβολιασμενοι είναι κατά του υποχρεωτικου εμβολιασμου. Αλλά δεν το ξέρουν αυτό τα τρολς
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δηλαδή θα κάθομαι από τα 18 μου ένας υγιέστατος άνθρωπος να με εμβολιάζουν 1-2 φορές τον χρόνο;
Ένα σημαντικό ποσοστό των ασθενών με κορωνοϊό υποφέρουν από long covid συμπτώματα μετά από 6-8 μήνες από όταν μολύνθηκαν. Οι διάφορες μελέτες τοποθετούν αυτό το ποσοστό γύρω στο 10-30%.


Σχετικά με τη συχνότητα του long covid στα παιδιά, βρισκόμαστε ακόμα στο στάδιο της διερεύνησης του φαινομένου, σύμφωνα με μελέτη που δημοσιεύτηκε στο Nature.


Αναμφισβήτητα, ωστόσο, το σύνδρομο long covid επηρεάζει και παιδιά, χωρίς να γνωρίζουμε ακόμη την ακριβή συχνότητα.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Γιατί η Παγώνη είναι πιο σοβαρή?
Δεν είναι μόνο η Παγώνη. Είναι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι της Ελλάδας και όλου του κόσμου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λόγω υποχρεωτικότητας το έκαναν πολλοί όχι επειδή το ήθελαν
Μα είχαν εμβολιαστεί ήδη σχεδόν όλοι από καιρό.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι μόνο η Παγώνη. Είναι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι της Ελλάδας και όλου του κόσμου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μα είχαν εμβολιαστεί ήδη σχεδόν όλοι από καιρό.
Για ψαξου καλύτερα. Δεν τα ξέρεις καλά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι μόνο η Παγώνη. Είναι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι της Ελλάδας και όλου του κόσμου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μα είχαν εμβολιαστεί ήδη σχεδόν όλοι από καιρό.
Σε ένα νοσοκομείο δεν θυμάμαι ποιο ήταν 600 άτομα ανεμβολίαστα και λόγω υποχρεωτικότητας έγιναν 200
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι μόνο η Παγώνη. Είναι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι της Ελλάδας και όλου του κόσμου.
Για πες μου ας πούμε, από όλους αυτούς τους ανεκδιήγητους που τρώμε στα μούτρα κάθε μέρα, ποιον εμπιστεύεσαι εσύ και ποιον θεωρείς σοβαρό?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
δικαιωμα σας ειναι να μην εμβολιαστειτε ωστοσο θα υποστειτε και τις οποιες συνεπειες-κυρωσεις

διοτι προσωπικα δεν φοβαμαι να κολλησω τον ιο μιας και ειμαι νεος και απολυτα υγιεις αλλα θελω να προστατεψω τα δικα μου ατομα και ο καθενας αυτο θελει να κανει.

Δυστηχως διαβαζω τοση ωρα και οσοι δεν θελετε να εμβολιαστειτε αναπαραγεται τα ιδια και τα ιδια απο τους γιατρους του fb..

Αναρρωτιεμαι οταν σας πηγαινε η μαμα σας να κανεται τα απαραιτητα εμβολια ρωταγατε απο ποια εταιρεια ,τις παρενεργειες και τις μακροχρονιες επιπτωσεις του εμβολιου :P
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Και εμβολιασμενοι είναι κατά του υποχρεωτικου εμβολιασμου. Αλλά δεν το ξέρουν αυτό τα τρολς
Το να είναι κάποιος υπέρ ή κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού είναι δικαίωμά του. Το συγκεκριμένο ζήτημα περιλαμβάνει νομικές προεκτάσεις, ανάλογα και με τη χώρα που βρισκόμαστε. Προφανώς και εμβολιασμένοι είναι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού.
Μάθε να ξεκαθαρίζεις τη θέση σου και μην κρύβεσαι πίσω από γελοίους χαρακτηρισμούς. Είσαι κατά του εμβολίου και κατ'επέκταση και του υποχρεωτικού εμβολιασμού. Όχι υπέρ του εμβολίου και κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καθόμαστε και μαλώνουμε με αγνώστους σε ενα φόρουμ.Ο λόγος;Να τους πείσουμε ότι ο κάθε ένας πρέπει να επιλέγει και να ρισκάρει για τον εαυτό του.Αυτοι αντίθετα επιμένουν στην προσπάθεια τους να μας πείσουν να εμβολιαστουμε.Τζαμπα χρόνος και για εμάς και για αυτους
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νεφελη μας τα επριξες τοσο καιρο στο topic Βασεις για την θεατρικων σπουδων αλλα εδω δινεις ρεστα βλεπω :P

Tελος παντων,δικαιωμα σας ειναι να μην εμβολιαστειτε ωστοσο θα υποστειτε και τις οποιες συνεπειες-κυρωσεις

διοτι προσωπικα δεν φοβαμαι να κολλησω τον ιο μιας και ειμαι νεος και απολυτα υγιεις αλλα θελω να προστατεψω τα δικα μου ατομα και ο καθενας αυτο θελει να κανει.

Δυστηχως διαβαζω τοση ωρα και οσοι δεν θελετε να εμβολιαστειτε αναπαραγεται τα ιδια και τα ιδια απο τους γιατρους του fb..

Αναρρωτιεμαι οταν σας πηγαινε η μαμα σας να κανεται τα απαραιτητα εμβολια ρωταγατε απο ποια εταιρια ,τις παρενεργειες και τις μακροχρονιες επιπτωσεις του εμβολιου :P
Τα εμβόλια που μου έκανε η μαμά μου ήταν δοκιμασμένα 20 χρόνια! :) Μη πετάς εξυπνάδες!
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Και εμβολιασμενοι είναι κατά του υποχρεωτικου εμβολιασμου. Αλλά δεν το ξέρουν αυτό τα τρολς
Η πλάκα είναι ότι διάβασα σήμερα πετυχημένο σχόλιο από εμβολιασμένη κοπέλα που είπε ότι όσοι δεν δεχτούν να κάνουν 3η δόση θα είναι πλέον οι «μελλοντικοί αντιεμβολιαστες».Κάτσε να δεις τώρα που τους έρχεται η 3η πόσοι δεν θα πάνε να την κάνουν και πόσοι «αντιεμβολιαστες» θα μαζευτούμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top