Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Πιάσανε τα τρολλ δουλειά. Μπαίνει ο κάθε άκυρος Νεφέλη και σπέρνει μια χ γνώμη μόνο και μόνο για προκαλέσει χάος χωρίς επιχειρήματα. Τόσα χρόνια όσα μέλη έχουν μια ιστορία στο φόρουμ, ξέρουν πως γίνονται οι κανονικές συζητήσεις. Λυπάμαι αλλά τα τελευταία χρόνια η ποιότητα των μελών έχει πέσει και αρκετοί γράφονται μέλη με διπλούς λογαριασμούς μόνο και μόνο να προκαλέσουν άσχημο κλίμα στο φόρουμ. Εικοσιτρείς σελίδες και δεν έχουμε βγάλει μια άποψη ως νέα γενιά. Κρίμα..

Ο μη εμβολιασμός είναι διαφορετικό από την πιθανή αμφιβολία για την πειραματική εγκυρότητα του εμβολιασμού σε πανδημία που είναι ενεργή. Πρέπει πρώτα να μάθουμε να κατανοούμε την επιστημονική άποψη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Πιάσανε τα τρολλ δουλειά. Μπαίνει ο κάθε άκυρος Νεφέλη και σπέρνει μια χ γνώμη μόνο και μόνο για προκαλέσει χάος χωρίς επιχειρήματα. Τόσα χρόνια όσα μέλη έχουν μια ιστορία στο φόρουμ, ξέρουν πως γίνονται οι κανονικές συζητήσεις. Λυπάμαι αλλά τα τελευταία χρόνια η ποιότητα των μελών έχει πέσει και αρκετοί γράφονται μέλη με διπλούς λογαριασμούς μόνο και μόνο να προκαλέσουν άσχημο κλίμα στο φόρουμ. Εικοσιτρείς σελίδες και δεν έχουμε βγάλει μια άποψη ως νέα γενιά. Κρίμα..

Ο μη εμβολιασμός είναι διαφορετικό από την πιθανή αμφιβολία για την πειραματική εγκυρότητα του εμβολιασμού σε πανδημία που είναι ενεργή. Πρέπει πρώτα να μάθουμε να κατανοούμε την επιστημονική άποψη.
To αδικείς το παιδι . Η νεφελη δεν ειναι ''λαγος'' θεματων.
Εδω μπηκε με τις ανησυχίες της για τις πανελλήνιες.
Η νεφελη ειναι καλλιτέχνης , ειναι ελεύθερο και ασυμβίβαστο πνεύμα. Ολο υγεια.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν την εποχή της ευλογιάς υπήρχε το διαδίκτυο, το 50% του πληθυσμού της Γης θα είχε πεθάνει λόγω των fake news που θα διαδίδονταν. Από την ευλογιά γλυτώσαμε χάρις στο εμβόλιο. Από τον covid δεν ξέρουμε καθώς τώρα υπάρχει το internet και ο κάθε ψεκασμένος αντιεμβολιαστής το παίζει ειδικός.

αυτοι ειναι οι αντιεμβολιαστες.jpg
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Αν την εποχή της ευλογιάς υπήρχε το διαδίκτυο, το 50% του πληθυσμού της Γης θα είχε πεθάνει λόγω των fake news που θα διαδίδονταν. Από την ευλογιά γλυτώσαμε χάρις στο εμβόλιο. Από τον covid δεν ξέρουμε καθώς τώρα υπάρχει το internet και ο κάθε ψεκασμένος αντιεμβολιαστής το παίζει ειδικός.

Το ίντερνετ καταστράφηκε από το 2010 και μετά, όπου κάθε 40άρης(πλέον 50άρης)-50άρης(πλέον 60άρης) έπιασε στα χέρια του ένα σμαρτφον και απέκτησε εύκολα πρόσβαση.

Δώστε μας τον κόσμο μας πίσω!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Αν την εποχή της ευλογιάς υπήρχε το διαδίκτυο, το 50% του πληθυσμού της Γης θα είχε πεθάνει λόγω των fake news που θα διαδίδονταν. Από την ευλογιά γλυτώσαμε χάρις στο εμβόλιο. Από τον covid δεν ξέρουμε καθώς τώρα υπάρχει το internet και ο κάθε ψεκασμένος αντιεμβολιαστής το παίζει ειδικός.

Η ευλογιά έκανε τοπικά outbreaks και κυρίως, την κολλούσε κάποιος μία φορά όχι σαν τον COVID-19 που μπορείς να κολλήσεις ξανά, δεν είχε τόσες μεταλλάξεις τουλάχιστον σε βαθμό να αμφισβητηθεί το εμβόλιο και το κυριότερο μεταδίδονταν μόνο όταν ο ασθενής είχε συμπτώματα. Ήτο εύκολο να απομονωθεί κοινώς. Επίσης δεν την μετέδιδαν τα ζώα στον άνθρωπο και ένα σωρό διαφορές ανάμεσα στις δύο πανδημίες. Εικάζεται ότι στην ιστορία της η ευλογιά σκότωσε 1 δισεκατομμύριο ανθρώπους ( 200 εκατομμύρια μόνο στον 20ο αιώνα μέχρι το 1977 όπου και εξουδετερώθηκε εντελώς από το κόσμο ). Ήτο μία εξαιρετικά διαφορετική περίπτωση. Ο covid δεν πρόκειται να εξουδετερωθεί από αυτό το κόσμο ποτέ απλά ελπίζουμε στο να γίνει απλά μία εποχική γρίπη χωρίς να αποτελεί άλλο κίνδυνο και επίσης δεν θα μπορούσε ποτέ να σκοτώσει τόσο πολύ κόσμο. Δεν έχουν την ίδια θνητότητα ούτε τα ίδια βάρβαρα συμπτώματα. Ατυχές παράδειγμα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.
Πιάσανε τα τρολλ δουλειά. Μπαίνει ο κάθε άκυρος Νεφέλη και σπέρνει μια χ γνώμη μόνο και μόνο για προκαλέσει χάος χωρίς επιχειρήματα. Τόσα χρόνια όσα μέλη έχουν μια ιστορία στο φόρουμ, ξέρουν πως γίνονται οι κανονικές συζητήσεις. Λυπάμαι αλλά τα τελευταία χρόνια η ποιότητα των μελών έχει πέσει και αρκετοί γράφονται μέλη με διπλούς λογαριασμούς μόνο και μόνο να προκαλέσουν άσχημο κλίμα στο φόρουμ. Εικοσιτρείς σελίδες και δεν έχουμε βγάλει μια άποψη ως νέα γενιά. Κρίμα..

Ο μη εμβολιασμός είναι διαφορετικό από την πιθανή αμφιβολία για την πειραματική εγκυρότητα του εμβολιασμού σε πανδημία που είναι ενεργή. Πρέπει πρώτα να μάθουμε να κατανοούμε την επιστημονική άποψη.
Όταν πετάς εσύ τις κοτσάνες σου και σου τη λένε, εκεί ξαφνικά ο κόσμος δεν μπορεί να κάνει συζήτηση και είναι όλοι ευέξαπτοι για εσένα. Τώρα οι άλλοι έγιναν τρολς;
Και ας μην αρχίσουμε για το ποιος σπέρνει αρνητικό κλίμα και την ποιότητα των μηνυμάτων γενικώς, γιατί δεν έχουμε όλοι μνήμη χρυσόψαρου...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Όταν πετάς εσύ τις κοτσάνες σου και σου τη λένε, εκεί ξαφνικά ο κόσμος δεν μπορεί να κάνει συζήτηση και είναι όλοι ευέξαπτοι για εσένα. Τώρα οι άλλοι έγιναν τρολς;
Και ας μην αρχίσουμε για το ποιος σπέρνει αρνητικό κλίμα και την ποιότητα των μηνυμάτων γενικώς, γιατί δεν έχουμε όλοι μνήμη χρυσόψαρου...

Έχω συνηθίσει για την φυλή μας, ότι αρκετοί δεν κατανοούν εύκολα αυτό που ακούνε, ή που διαβάζουν και λόγω της στιγμής, φορτώνουν και ανεβάζουν πίεση εναντίον μου. Μετά από καιρό αυτοί που μου τη λένε, μου στέλνουν πμ με συγγνώμη ότι δεν είχαν καταλάβει, δεν είχαν καταλάβει τι υπέγραφαν στα Μνημόνια 1,2,3,4,5,6..., κατάλαβαν ότι έχω δίκιο στην πορεία του χρόνου. Οπότε αν δεν ξέρεις κάτι πιο ειδικά, μη πετάς αοριστογενικολογίες. :spasiklas:
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Όλη η κατάστασις εις την οποίαν βρισκόμαστε σαν χώρα και σαν νεολαία. Η κυβέρνησις προσπαθεί να τα ρίξει όλα στους ανεμβολίαστους, ο αποδιοπομπαίος τράγος. Βάζουν τους Έλληνες να τρώγονται μεταξύ τους. Διαίρει και βασίλευε, μία πανάρχαια τακτική αποτελεσματικής διακυβέρνησης. Εγώ χθες έκανα τη δεύτερη δόση και τελείωσα αλλά είμαι απόλυτα συνειδητοποιημένος και όχι κορόιδο. Αυτοί που φταίνε για τη κατάσταση μου είναι η κυβέρνησις και όχι οι ανεμβολίαστοι.
Μας προετοιμάζουν.. γιατί σε λίγο δε θα υπάρχουν δουλειές και θα αναγκαζόμαστε να μπούμε όλοι σε ριάλιτι για να βγάλουμε χρήματα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Μας προετοιμάζουν.. γιατί σε λίγο δε θα υπάρχουν δουλειές και θα αναγκαζόμαστε να μπούμε όλοι σε ριάλιτι για να βγάλουμε χρήματα.
Δεν προετοιμάζουν κανέναν για τίποτα. Δεν είναι καν αυτός ο στόχος τους. Ο στόχος τους είναι να αποτινάξουν τις ευθύνες από πάνω τους. Πρώτα έφταιγαν οι νέοι/νέες που παρτάρουν και εννοείται κάνουν σεξ στις πυλωτές και εν συνεχεία φταίνε οι ανεμβολίαστοι. Ποτέ η κυβέρνησις όμως ρε παιδί μου, για αυτό και θα τα ανοίξουν όλα τώρα για να τα ρίξουν όλα εκεί. Το παραμυθάκι τους δυστυχώς θα πιάσει και ο Έλληνας που έχει κοντή μνήμη θα τους ψηφίσει στη κάλπη και θα μείνει με την εντύπωση ότι για όλα φταίνε οι ανεμβολίαστοι. Διαίρει και βασίλευε.
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι άσχημος. :spasiklas: :cray:
Ακόμη καλύτερα!!! Θα πας να μιλήσεις για την κοινωνική πίεση που δέχονται οι άσχημοι. Από The voice μέχρι Big Brother είσαι ΟΚ. Τώρα για Bachelor δε ξέρω. Αλλά μη στεναχωριέσαι πάντα υπάρχει ελπίδα άμα δώσεις λίγο δράμα στο λαό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν προετοιμάζουν κανέναν για τίποτα. Δεν είναι καν αυτός ο στόχος τους. Ο στόχος τους είναι να αποτινάξουν τις ευθύνες από πάνω τους. Πρώτα έφταιγαν οι νέοι/νέες που παρτάρουν και εννοείται κάνουν σεξ στις πυλωτές και εν συνεχεία φταίνε οι ανεμβολίαστοι. Ποτέ η κυβέρνησις όμως ρε παιδί μου, για αυτό και θα τα ανοίξουν όλα τώρα για να τα ρίξουν όλα εκεί. Το παραμυθάκι τους δυστυχώς θα πιάσει και ο Έλληνας που έχει κοντή μνήμη θα τους ψηφίσει στη κάλπη και θα μείνει με την εντύπωση ότι για όλα φταίνε οι ανεμβολίαστοι. Διαίρει και βασίλευε.
Μακάρι να ναι διαφορετικά αυτή τη φορά.. τι άλλο να πω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Έχω συνηθίσει για την φυλή μας, ότι αρκετοί δεν κατανοούν εύκολα αυτό που ακούνε, ή που διαβάζουν και λόγω της στιγμής, φορτώνουν και ανεβάζουν πίεση εναντίον μου. Μετά από καιρό αυτοί που μου τη λένε, μου στέλνουν πμ με συγγνώμη ότι δεν είχαν καταλάβει, δεν είχαν καταλάβει τι υπέγραφαν στα Μνημόνια 1,2,3,4,5,6..., κατάλαβαν ότι έχω δίκιο στην πορεία του χρόνου. Οπότε αν δεν ξέρεις κάτι πιο ειδικά, μη πετάς αοριστογενικολογίες. :spasiklas:
Πιο γραφικός και από τα στιλό bic...
Όλο οι άλλοι σε παρεξηγούν και σου λένε αόριστα. Παίζει εσυ να μην καταλαβαίνεις τους άλλους βέβαια. Ας το αφήσουμε σαν ενδεχόμενο.

ΥΓ: Τα συγχωροχάρτια μοίραζε τα πιο ακριβά απ ότι ο Πάπας, μη σε πιάσουν κότσο
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Πιο γραφικός και από τα στιλό bic...
Όλο οι άλλοι σε παρεξηγούν και σου λένε αόριστα. Παίζει εσυ να μην καταλαβαίνεις τους άλλους βέβαια. Ας το αφήσουμε σαν ενδεχόμενο.

ΥΓ: Τα συγχωροχάρτια μοίραζε τα πιο ακριβά απ ότι ο Πάπας, μη σε πιάσουν κότσο

Τη γνώμη σου δεν την ζητήσαμε. Γενικά και αόριστα, να απαντήσεις στον εαυτό σου. Δεν με γνωρίζεις και σε παρακαλώ από το ελάχιστο που είσαι σε αυτό το φόρουμ προσπάθησε να βλέπεις τα πράγματα έξω από το box. Άντε πια. Θα πρέπει πάντα να υπάρχει λογοκρισία γνώμης...γιατί;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Το ‘χω κάνει ήδη! 🥰🤗
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Το θέμα είναι ένα! Τον ανεμβολίαστο δεν τον προστατεύεις εσύ η εμβολιασμένη! Μη μας τρελαίνεις τώρα... Οπότε το εμβόλιο το κάνεις μόνο για να θωρακίσεις τον εαυτό σου! Όχι τους άλλους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τα ιικά φορτία είναι παρόμοια στις δύο ομάδες απλά μειώνονται στους εμβολιασμένους μέσα σε μία εβδομάδα! Μέσα σε μια εβδομάδα, λοιπόν, ο εμβολιασμένος μπορεί να τον μεταδώσει σε χιλιάδες άτομα:)
Αν τα χιλιάδες άτομα είναι εμβολιασμενα όμως δεν θα νοσήσει κανείς και σιγά σιγά θα εξαφανιστεί ο ιός....για αυτό εμβολιαζομαστε
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Αν τα χιλιάδες άτομα είναι εμβολιασμενα όμως δεν θα νοσήσει κανείς και σιγά σιγά θα εξαφανιστεί ο ιός....
Όχι, ο ιός δεν θα εξαφανιστεί ποτέ και ούτε θα σταματήσει η μετάδοση του αν ο εμβολιασμός φτάσει στο 100% εφόσον πλέον γνωρίζουμε ότι και οι πλήρως εμβολιασμένοι και μπορούν να κολλήσουν και να νοσηλευτούν στις ΜΕΘ. Απλά μιλάμε για μείωση του κινδύνου. Απλά θέλω να ελπίζω ότι με το καιρό θα εξασθενίσει και σε λίγα χρόνια ο κορωνοιός δεν θα είναι τίποτα παραπάνω από μια εποχική γρίπη και αυτός και δεν θα αποτελεί κίνδυνον δια την δημοσιαν υγεία.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Όχι, ο ιός δεν θα εξαφανιστεί ποτέ και ούτε θα σταματήσει η μετάδοση του αν ο εμβολιασμός φτάσει στο 100% εφόσον πλέον γνωρίζουμε ότι και οι πλήρως εμβολιασμένοι και μπορούν να κολλήσουν και να νοσηλευτούν στις ΜΕΘ. Απλά μιλάμε για μείωση του κινδύνου. Απλά θέλω να ελπίζω ότι με το καιρό θα εξασθενίσει και σε λίγα χρόνια ο κορωνοιός δεν θα είναι τίποτα παραπάνω από μια εποχική γρίπη και αυτός και δεν θα αποτελεί κίνδυνον δια την δημοσιαν υγεία.

μπράβο ρε αγόρι, αν και δεν το ξέρουμε 100% μπορεί και να εξαφανιστεί όπως έγινε και με
την πανδημία του 1918 spanish flu.

θέλω να πώς όμως κάτι άλλο, αυτές τις μέρες και μετά την ομιλία του biden διαπιστώνω
οτι πραγματικά η "φρενίτιδα" των κυβερνήσεων παγκοσμίως είναι απίστευτη.

ξέρουν / ξέρουμε πλέον όλοι οτι ο covid-19 εχει πολλά απο τα χαρακτηριστικά μιας γρίπης
με όμως μεγαλύτερη μεταδοτικότητα και θνησιμότητα. (τα ποσοστά βρίσκονται στο
link της παραπομπής).
[2]

δεν είναι όμως Ιλαρά να την καταπολεμήσουν με ενα εμβόλιο εφόσον μας λένε οτι έχει τις
ιδιαιτερότητες της γρίπης και είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μεταλλάσσεται [1] μάλιστα
απο την γρίπη γνωρίζουμε οτι κάθε χρόνο έχουμε ενα νέο εμβόλιο
που ενδείκνυται κυρίως για
συγκεκριμένες ομάδες του πληθυσμού (ευπαθής και όσους εκθέτονται συχνά σε κίνδυνο να
νοσήσουν) το εμβόλιο όμως αυτό δεν εξασφαλίζει οτι δεν θα νοσήσεις η οτι δεν θα κολλήσεις άλλους
όπως το ίδιο γίνεται και με του κορωνοιού, επίσης η δράση τους εξασθενεί με τους μήνες [3] και
σκοπός τους είναι να προστατέψουν απο σοβαρή νόσηση που και εκεί δεν υπάρχει κάποια
εγγύηση. [4] παίζει ρόλο η συνολική κατάσταση της υγείας του ατόμου το ιικο φορτίο που έχει
εκτεθεί συνάρτηση του χρόνου που έχει περάσει απο τον εμβολιασμό, κ.α
[5]

οπότε δεν μπορώ να να καταλάβω τι συμβαίνει και γιατί αυτή η μανία, για ποιο τοίχος ανοσίας
μιλάνε.. για τον ιο της γρίπης έχουμε τοίχος ανοσίας? πόσοι πεθαίνουν κάθε χρόνο και
πόσοι θα μπορούσαν να σωθούν αν όντως υπήρχε τοίχος ανοσίας για ιούς υψηλής μεταδοτικότητας
και μετάλλαξης όπως είναι και της γρίπης (που γνωρίζουμε ολοι).



Ο Τσιόδρας σε μόλις 56 δεπτερόλεπτα βίντεο λεει οτι κάθε χρόνο εχουμε μια "πανδημία" και
μας λεει και πόσοι πεθαίνουν παγκοσμίως.


δεν ξέρω τι συμβαίνει,
μπορεί να μας πεί κάποιος τι συμβαίνει που καταλαβαίνει καλύτερα?
εγώ αυτό που διακρίνω είναι οτι θέλουν να συντρίψουν τους ανεμβολίαστους σε παγκόσμιο
επίπεδο, επαγγελματικά κοινωνικά και ψυχολογικά, μέχρι να πάρουν την απόφαση
να εμβολιαστούν.


και μετά τί?? τώρα ξεκινάει η 3η δόση του εμβολίου αρχικά για συγκεκριμένες
πληθυσμιακές
ομάδες.




Πηγές:

Ιστοσελίδα ειδήσεων επιστήμης, έρευνας και τεχνολογίας
[1] https://phys.org/news/2021-08-mutation-covid-virus-percent-higher.html

Εθνικό Κέντρο Βιοτεχνολογικής Πληροφόρησης των ΗΠΑ
[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8093857/

Επιστημονικό περιοδικό
[3] https://www.science.org/news/2020/08/why-flu-vaccines-don-t-protect-people-long

American online global news publications site.
[4] https://www.insider.com/flu-vaccine-effectiveness

Open-access medical and life science information hub.
[5] https://www.news-medical.net/news/2...lta-infections-vaccinations-and-boosters.aspx
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top