Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Δεν νομιζω να το παιξε κανενας μαγκας απο οσο ειδα εγω.. τις εμπειριες τις λεμε για να δει πως ειναι και να αποφασισει αν οντως αξιζει το κοπο...
Τωρα οσον αφορα το μαζοχισμο που ειπες..στο γυμνασιο ειδικα ειναι κι αλλοι παραγοντες που σε αποτρεπουν να το παρατησεις..και μετα σου γινεται και συνηθεια και λες "σιγα μωρε αλλη μια χρονια θα ναι... "
Βασικά στο γυμνάσιο που το πήρα εγώ, τόσο "ψαρωμένο" που ήμουν σιγά μην τολμούσα να πω και όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Νταξει πηρατε το απουσιολογιο, μας αναλυσατε τις εμπειριες σας και ειστε οι πιο ''μαγκες'' της ταξης σας...Θελετε μηπως και μπραβο?
Εχουν γραφτει 24 ανουσιες σελιδες (πλην 3-4 ποστ) για ενα απουσιολογιο...Για ενα βιβλιαρακι ουσιαστικα που σημειωνεις μονο κατι ''+'' .Φαινεται πως η ουσια της εκπαιδευσης εχει χαθει παντελως πλεον..

Και βεβαια τα παιδια που βγαινετε και λετε οτι ''αχ ειμαι απουσιολογος αλλα δεν το ηθελα, πω πω ασε..'' και αλλα τετοια δειχνει οτι ή ειστε μαζοχες ή το γουσταρετε..
ΟΛΟΙ ξερουμε οτι ΔΕΝ εισαι υποχρεωμενος να αναλαβεις το απουσιολογιο..This is the truth..Ολα τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε..
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις πάντα επιλογή.. Κανείς δεν είπε ότι ο απουσιολόγος είναι ο μάγκας της τάξης.. Η στάση σου μόνο εμπάθεια δείχνει και απωθημένες επιθυμίες.. Εδώ ταιριάζει και η λαϊκή ρήση" όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν νομιζω να το παιξε κανενας μαγκας απο οσο ειδα εγω.. τις εμπειριες τις λεμε για να δει πως ειναι και να αποφασισει αν οντως αξιζει το κοπο...
Τωρα οσον αφορα το μαζοχισμο που ειπες..στο γυμνασιο ειδικα ειναι κι αλλοι παραγοντες που σε αποτρεπουν να το παρατησεις..και μετα σου γινεται και συνηθεια και λες "σιγα μωρε αλλη μια χρονια θα ναι... "


24 σελιδες???? whatever:down:

Ολοι περασαμε απο το Γυμνασιο..Ειναι bullshit αυτα που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Τι σημασία έχει να είναι κάποιος απουσιολόγος στο σχολείο για την υπόλοιπη ζωή του; Θα έχει καλύτερες επιδόσεις κάπου; Ή μήπως είναι μια συνιστώσα της Ελληνικής μέσης εκπαίδευσης που αναπαράγει την παπαγαλία στην μάθηση; Βλέπω 25 σελίδες υπερανάλυση..του Ελληνοτουρκικού ζητήματος. Έλεος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις πάντα επιλογή.. Κανείς δεν είπε ότι ο απουσιολόγος είναι ο μάγκας της τάξης.. Η στάση σου μόνο εμπάθεια δείχνει και απωθημένες επιθυμίες.. Εδώ ταιριάζει και η λαϊκή ρήση" όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

xaxa λολ...

Μου ειπαν να παρω το απουσιολογιο τους ειπα οχι και that's the end of the story...Απλα πραγματα...Οποιος δεν γουσταρει δεν το παιρνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
24 σελιδες???? whatever:down:

Ολοι περασαμε απο το Γυμνασιο..Ειναι bullshit αυτα που λες...

ισως ομως δεν περασαμε με τον ιδιο τροπο... Και δεν λεω λογια του αερα γιατι μιλαω απο προσωπικη πειρα..σε πολλεσ περιπτωσεις υπαρχουν γονεις που σου λενε να το κρατησεις... υπαρχουν κομπλεξικοι καθηγητες που σου δειχνουν με το τροπο τους οτι θα σε εχουν στη μπουκα αμα το παρατησεις.ασε τα σχολια που διαβασα οτι παιδια δεν τους αφησε ο διευθυντης να το παρατησουν.. και αυτα ειναι πραγματα που καποια παιδια τα επηρεαζουν ειδικα σε μικροτερη ηλικια (για αυτο λεω στο γυμνασιο) . Στο λυκειο αλλαζεις κι εσυ , γινεται και η ολη κατασταση λιγο πιο χαλαρη οποτε ειναι διαφορετικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
0χα0χ0αχ0χαχ0αχα0χ0 ποιος ανθρωπος θελει να γινει απουσιολογος?
1ον πρεπει να τρεχεις στα γραφεια καθε μερα
2ον σχολας πιο αργα απο τους αλλους
3ον εισαι το σκυλακι του καθηγητη επειδη τους κυνηγας για να υπογραψουν επειδη αυτοι ολο ξεχναν
4ον εισαι θυμα κακων σχολιων

αν ρωτησεις εμενα οποιος θελει το απουσιολογιο ειναι επειδη θελει να ψωνιστει...και αμα λετε ψεματα οτι το θελετε για επιβραβευση ενα εχω να πω..η επιβραβευση ειναι μεσω των γνωσεων που αποκτας και οχι τοσο των βαθμων επειδη τους καλους μαθητες παντα καλους βαθμους βαζουν και ας μν λενε μαθημα...

ΤΕΛΟΣ δν ειμαι κανενας κομπλεξικος που ζηλευω κλπ...α γυμνασιου 19/11 τριτο τριμηνο και τωρα στο λυκειο του 18.5

ξεχασα να πω πως στην α γυμνασιου οταν θα γινοταν καποιος απουσιολογος με κληρωση μεχρι το α τριμηνο προσευχομουν να μν ειμαι εγω επειδη βαριουμουν τις ευθυνες.ΑΥΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ποιος ανθρωπος θελει να γινει απουσιολογος?

σου δίνει prestige όπως και να το κάνεις. Όσο υπάρχουν παιδιά που τσιμπάνε, θα υπάρχουν και παιδιά που θα επιδιώκουν να γίνουν απουσιολόγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Στην Ελλάδα και ΗΜΜΥ να σπουδάσεις πάλι prestige έχεις. Αυτό το έμαθα για πρώτη φορά στην ζωή μου, από τα γραφικά topics με θέμα HMMY VS _____ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Νταξει πηρατε το απουσιολογιο, μας αναλυσατε τις εμπειριες σας και ειστε οι πιο ''μαγκες'' της ταξης σας...Θελετε μηπως και μπραβο?
Εχουν γραφτει 24 ανουσιες σελιδες (πλην 3-4 ποστ) για ενα απουσιολογιο...Για ενα βιβλιαρακι ουσιαστικα που σημειωνεις μονο κατι ''+'' .Φαινεται πως η ουσια της εκπαιδευσης εχει χαθει παντελως πλεον..

Και βεβαια τα παιδια που βγαινετε και λετε οτι ''αχ ειμαι απουσιολογος αλλα δεν το ηθελα, πω πω ασε..'' και αλλα τετοια δειχνει οτι ή ειστε μαζοχες ή το γουσταρετε..
ΟΛΟΙ ξερουμε οτι ΔΕΝ εισαι υποχρεωμενος να αναλαβεις το απουσιολογιο..This is the truth..Ολα τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε..
Δεν ειπαμε οτι ειμαστε <<μαγκες>> σε καμια περιπτωση.Απλα ειπαμε στην κοπελα τις εμπειριες μας για να της πουμε οτι δεν αξιζει.Ναι δεν εισαι υποχρεομενος να αναλαβεις το απουσιολογιο αλλα σε μερικα σχολεια δεν σε αφηνουν κιολας να μην εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στην Ελλάδα και ΗΜΜΥ να σπουδάσεις πάλι prestige έχεις. Αυτό το έμαθα για πρώτη φορά στην ζωή μου, από τα γραφικά topics με θέμα HMMY VS _____ .
τόπικ "ΗΜΜΥ vs ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ" υπάρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις πάντα επιλογή.. Κανείς δεν είπε ότι ο απουσιολόγος είναι ο μάγκας της τάξης.. Η στάση σου μόνο εμπάθεια δείχνει και απωθημένες επιθυμίες.. Εδώ ταιριάζει και η λαϊκή ρήση" όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

οταν καποιος φτανει στο σημειο να παραπονιεται απο δω κι απο κει για το απουσιολογιο αλλα δεν κανει τιποτα για να σταματησει να το εχει, μηπως οντως θελει να το εχει αλλα χαϊδευεται; αν η επιθυμια τους να απαλαχθουν απο αυτη την υποχρεωση ειναι τοσο μεγαλη σιγουρα μπορουν να το κανουν... αν παλι δειλιαζουν να το πουν, τα θελουν και τα παθαινουν, ας μην παραπονιουνται λοιπον!
οσο για τα απωθημενα... αν τα ιδια τα λεει καποιος που ηταν στο χερι του να το παρει αλλα δεν το εκανε γιατι πολυ απλα δεν ηθελε τοτε τι; πως δικαιολογειται αυτη η σταση; ας μην βγαζουμε λοιπον αυθαιρετα συμπερασματα για την ζωη του αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
μηπως ξερετε απο ποιο βαθμο και πανω παιρνουμε στο λυκειο αριστειο? για το γυμνασιο ειναι 18.7 αλλα για το λυκειο νομιζω λιγοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Χρειαζεται Μ.Ο. >= 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Απο 18,1 κ πάνω είναι.Από όσο θυμάμαι δλδ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
α οκ.ευχαυριστω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KATERINA#

Νεοφερμένος

Η KATERINA# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγώ ήθελα να γίνω και έγινα αλλά τελικά το μετάνιωσα. Είναι βαρετό γιατί πρέπει κάθε μέρα να γράφεις, να δεις ποιος λείπει κ.λ.π. Επιπλέον έχει μεγάλη ευθύνη. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Απλά το σιχαίνομαι..δεν σου προσφέρει τίποτα,ούτε σε κάνει καλύτερο από τους άλλους.Μια ευθύνη μόνο κάθε μέρα.Φέτος έπεσε σε μένα ,είπα ότι δεν το ήθελα εξ αρχής(γιατί δεν ήμουν υποχρεωμένη να το κρατήσω),όμως η διευθύντρια δε σήκωνε κουβέντα,έλεγε ότι δεν γίνεται,ότι τώρα το κανονίσαμε και άλλα τέτοια..Έτσι όλη τη χρονιά το είχα στο κεφάλι μου.Να σε παρακαλάνε συμμαθητές σου για τις απουσίες,να ξεχνάνε οι καθηγητές να υπογράφουν και να τους ψάχνεις τα διαλείμματα και άλλα τέτοια ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibo

Νεοφερμένος

Η bibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω διακρινω μια χροια απογοητευσησ και μου δινεισ την αισθηση οτι διαβαζεισ αποκλειστικα για το αποθσιολογιο -χωρισ να εχω προθεση να σε προσβαλλω-το μονο που καταφερνεισ ειναι να εξαντλεισ τον εαυτο και τελικα ισωσ σιχαθεισ το διαβασμα και να το βλεπεισ ωσ αγγαρια ....αν νιωθεισ οτι δεν απεδωσεσ οσο θα επρεπε προσπαθησε πιο σκληρα....το μονο που μπορει να αλλαξει για να εξελιχθει η αξιολογηση σου εισαι εσυ...αυτο που νομιζω πρεπει να κανεισ ειναι να καταλαβαινεισ οτι διαβαζεισ , ωστε να αναπαραγεισ σωστα τισ γνωσεισ σου και να διαμορφωσεισ γερα ερεισματα για τα επομενα χρονια ...εαν μπορεισ και συνδιαζεισ ολα αυτα συν το απουσιολογιο τοτε επιτυγχανεισ το ιδανικο......σε καθε περιπτωση ομωσ σθνεχισε να πσροσπαθεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(
Σόρρυ που θα το πω αλλά μην κάνεις σαν τα κομπλεξικά!Ειλικρινά δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά μην νομίζεις ότι το απουσιολόγιο προσδίδει κύρος ή "μαγκιά".Βλέπω και κάποια παιδιά απ'το σχολείο μου που το έχουν πως είναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top