Η ώρα της Γης

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε συνήθως αυτά δε μένουν ''ανοιχτά'' σε ανάλογες περιπτώσεις; :P

Όχι, κατεβάζουν το γενικό διακόπτη απ' ό,τι ενθυμούμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Τα σβήσατε τα φώτα εχθές??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εχει σημασια αν το καναμε ή οχι;
εσυ θα σβησεις τα φωτα σημερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
εχει σημασια αν το καναμε ή οχι; =>γιατί να μην έχει?
εσυ θα σβησεις τα φωτα σημερα;
Γίνεται και σήμερα :what:??Όχι δεν θα τα σβήσω γιατί ήρθε η γιαγιά μου και άντε να καταλάβει απο οικολογική συνείδιση. . .:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ο φασδαγ προφανως ρωταει αν εξοικονομεις γενικοτερα ενεργεια.
Για να κλεισεις μια λαμπα δεν θα πρεπε να χρειαζεσαι ολοκληρη ωρα της Γης και διαφημιστικες καμπανιες και ζμπουτσες μπλε για να το κανεις...
Η συμμετοχη στην ωρα της γης, ΔΕΝ σημαινει οτι εχεις οικολογικη συνειδηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ο φασδαγ προφανως ρωταει αν εξοικονομεις γενικοτερα ενεργεια.==>εξοικονομώ όσο μπορώ:iagree:
Για να κλεισεις μια λαμπα δεν θα πρεπε να χρειαζεσαι ολοκληρη ωρα της Γης και διαφημιστικες καμπανιες και ζμπουτσες μπλε για να το κανεις...
Η συμμετοχη στην ωρα της γης, ΔΕΝ σημαινει οτι εχεις οικολογικη συνειδηση...
Και τι σημαίνει δηλαδή ??Τα φώτα τα κλείνεις αν θέλεις να σώσεις ενέργεια ή αν είσαι τσιγγούνης ή αν έχεις κάποιοα άλλη δουλειά που θες να κάνεις (δεν συνεχίζω:P).Προσωπικά εχθές είχα βγει έξω σε κάτι γεννέθλια και με το που πήγε 8:30' η ώρα πήρα τηλέφωνο τον πατέρα μου να κλείσει τα φώτα -όχι επειδή είμαι τσιγγούνα - αλλά επειδή ήθελα και το δικό μου σπίτι να συμμετέχει σε αυτήν την συμβολική πράξη ,που δείχνει την διάθεση του ανθρώπινου γένους να σωσει το σπίτι του ,την Γη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Στο χωριό μου δεν έγινε σχεδόν τίποτα...Περιμέναμε πως και πως να πάει 20:30, αλλά μόλις έφτασε δεν άλλαξε και τίποτα...Όλα τα φώτα παντού αναμμένα!Εκτός από μία καφετέρια και μία άλλη που τα έκλεισε μόνο για λίγο...Καλά εννοείται και πως στο σπίτι τα είχαμε κλείσει...Ξέρει κανείς αν ξαναγίνει κάτι παρόμοιο και του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στο Mega ειπαν οτι βγηκαμε πρωτοι σε συμμετοχη. Δε ξερω ακριβως πως το μετρησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι ναι,τα άκουσα και εγώ αυτά!Οτι είμαστε οι πιο ευαισθητοποιημένοι πάνω σε θέματα που αφορούν το περιβάλλον.Ακόμη κατέχουμε την πρωτιά και στην κατανάλωση ενέργειας στην Ευρώπη.Σαν χώρα καταναλώνουμε ενα 37% νομίζω,ενώ η Σουηδία μόνο 7%.Και αυτό αν σκεφτεί κανείς πόσο πιο ζεστό κλίμα έχουμε απο τη Σουηδία,οτι η βιομηχανική παραγωγή μας είναι μικρότερη και άλλα τέτοια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευαισθητοποιημένη είμαστε...αλλά όχι και δραστηριοποιημένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ευαισθητοποιημένη είμαστε...αλλά όχι και δραστηριοποιημένοι
+10000000000000000000000:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ τα φώτα τα έκλεισα...ότι έχει να κάνει με την Χλωρίδα και την Πανίδα είμαι μέσα...ότι περνάει από το χέρι μου το κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ανακυκλωνεις; Σβηνεις τα φωτα οταν φευγεις απο ενα δωματιο; Δεν κανεις πολλη ωρα μπανιο;

Τωρα που κολλαει η χλωριδα και η πανιδα εεεεεενας θεος ξερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Στο Mega ειπαν οτι βγηκαμε πρωτοι σε συμμετοχη. Δε ξερω ακριβως πως το μετρησαν
Ναι,ειμαστε και με αποδειξη ορνια πλεον...αντι να κανουμε κατι ουσιαστικο σε καθημερινη βαση καθομαστε και υπακουμε στις#### της καθε οργανωσης η οποια το μονο που θελει να αποδειξει ειναι η δυναμη και η επιρροη που εχει στο κοσμο..Η ουσια δεν ειναι να σβησεις μια φορα τα φωτα επειδη ετσι της κ....σε της WWF αλλα να φροντιζεις καθημερινα να εξοικονομεις ενεργια και να ανακυκλωνεις.Η οικολογικη δραστηριοτητα μας ειναι πραγματικα σε χαλια επιπεδα ομως στο να υπακουμε ειμαστε πρωτοι...Βγαλτε τα συμπερασματα σας.Τουλαχιστον ας μην αναρωτιομαστε τι παει στραβα η απαντηση ειναι εμφανεστατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λίλιαν30810

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ τα φώτα τα έκλεισα.......αλλά την τηλεόραση όχι........έπαιζε η εθνική μας.......;);););););););););););););):P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Και εγώ έκλεισα τα φώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Και εγώ έκλεισα τα φώτα.
Ευαισθητοποιημένος ο yoz ??:P:P
Μπράβο πάντως παιδιά που τα κλείσατε τα φώτα . . .εγώ ήμουν έξω και τηλεφώνησα στον πατέρα μου να τα κλείσει . .. παρακαλέσαμε και στην καφετέρια να τα κλείσει (δουλεύει ένας ξαδερφός μου εκεί :P) ε ,και τα κλείσαμε όλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά τα φώτα πέρασαν...τίποτα άλλο κάνετε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Πάω με τα πόδια στο σχολείο , δεν πετάω χαρτιά κάτω ΠΟΤΕ ,πηγαίνω χαρτιά και μπαταρίες στο σχολείο (τα μεζεύουνε για ανακύκλωση ) . . . τι άλλο κάνω ??:PΑυτά προς το παρόν . . . .:)Ά και στα σούπερ μάρκετ ,παίρνω χάρτινες σακούλες . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά και που τα ανακυκλώνουν?αφού κάδους δεν έχουμε ακόμα?τι μήπως τα στέλνουν αλλού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top