Η ώρα της Γης

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
κανένα λεπτό!!!εγώ το έσβησα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
λακτα, αφου μιλας. πώς το εσβησες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
δν το χρειάζομαι το φως για να γράφω στον υπολογιστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οκ, κατανόησες τώρα τι σημαίνει "το έσβησα". :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγώ έκλεισα το γενικό μέχρι τώρα...έπαιζα uno για να περάσει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ απλά φρόντισα να είναι όλα τα φώτα κλειστά και να μη δουλεύει καμμια ηλεκτρική συσκευή(εκτός απο το ψυγείο).Την έβγαλα με 2 κεράκια και παίζοντας Jenga.Πλάκα είχε!Στις 21:30 άνοιξα την τηλεόραση και είδα που άναβαν τα φώτα στην Ακρόπολη και στο Σύνταγμα!Είναι φοβερό οτι ενώ μερικές φορές σκέφτομαι και λέω οτι πλέον είναι δύσκολο να συνενοηθείς με το διπλανό σου και για τα πιο απλά πράγματα,ξαφνικά η πλειοψηφία συντονίζεται για το περιβάλλον.
Μπράβο σε όσους συμμετείχαν :no1: :no1: :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε κάπως αστείο που με το που πήγε εννιάμισι σχεδόν όλα τα γειτονικά σπίτια άναψαν τα φώτα και έμειναν μόνο δυο-τρία κι εμείς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δηλαδή έπρεπε να μείνουν κι άλλο χωρίς φώς?:xixi:Ενιγουέι,η ΔΕΗ είχε προειδοποιήσει να μην κατεβάσουν τα σπίτια το γενικό αλλά απλά να κλείσουν τα φώτα απο το διακόπτη,γιατι στην επαναφορά θα υπήρχε κίνδυνος μπλακ άουτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μπορω να πω οτι δεν καναμε τιποτα αν η πλειοψηφια ανοιξε τα φωτα με το που περασε η ωρα
το ζητημα δεν ειναι να υπαρχει "η ωρα της γης" το ζητημα ειναι να υπαρχουν οι μερες, οι μηνες, τα χρονια της γης.
αλλα οπως φαινεται οι γενιες αυτες δε θα αλλαξουν νοοτροπια. θα κανουν λιγα πραγματα μονο και μονο για να εχουν τη συνειδηση τους καθαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που η τηλεόραση μετέδιδε απευθείας στις 21:30 το άναμμα των φώτων σε κεντρικά σημεία της πόλης είναι σαν να έλεγε στους πολίτες φτου ξελευθερία τελείωσε το παιχνιδάκι,ανάψτε το φώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ε αυτό είναι το θέμα! Μερικοί το πήραν ως παιχνιδάκι. Η πράξη έγινε μεν, αλλά μερικοί μου έδωσαν την εντύπωση του "άντε να περνάει η ώρα και να τελειώσει". Ρε παιδιά, αν δεν το αισθάνεστε, τότε γιατί το κάνετε? :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Αν το λές για μένα,σε πληροφορώ οτι μια χαρά συναίσθηση είχα του σκοπού της πράξης αυτής.Και δεν το λέω μόνο και μόνο επειδή έκλεισα τα φώτα σήμερα,αλλά επειδή έχω φροντίσει να αλλάξω στο σπίτι μου τις λάμπες με λάμπες οικονομίας,επειδή είμαι η μόνη απο την πολυκατοικία που ανακυκλώνει,επειδή δεν αφήνω ανοιχτά τα φώτα γενικά αλλά μόνο ένα φώς στο δωμάτιο που είμαι,και άλλα που δεν είναι της παρούσης.
Το θέμα με το σημερινό συμβάν είναι οτι ΟΚ έκλεισε η πλειοψηφία τα φώτα για μια ωρίτσα,προβλήθηκε απο την τηλεόραση,τους είπαν και μπράβο για την πράξη τους αλλά μέχρι εκεί!Αύριο όλα θα έχουν ξεχαστεί και θα γυρίσουν όλοι στις παλιές καλές τους συνήθειες.Αυτό είναι το πρόβλημα!Οτι δε θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ένα βήμα πιο πέρα,να βελτιωθούμε για το καλό του πλανήτη,αλλά απλά θα μείνουμε ήσυχοι οτι κάναμε κάτι καλό για μια μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ειναι ενα ζητημα που το πηρες προσωπικα και προσπαθησες να μου αποδειξεις οτι οντως εισαι οικολογος. αντ' αυτου νομιζω οτι θα ηταν καλο να προσπαθησεις να πεισεις τα υπολοιπα ατομα της πολυκατοικιας να ανακοικλωνουν, να αλλαξουν και αυτοι λαμπες. θα μπορουσες καλλιστα να ζητησεις να γινει μια εγκατασταση παραγωγης ρευματος απο τον ηλιο, για να μειωθει το κοστος.

επικροτω τη συμπεριφορα σου, αλλα παλι δεν πρεπει να πεισεις εμενα για το οτι οντως εχεις αναπτυξει οικολογικη συνειδηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εννοείται ότι με το β' πληθυντικό απευθύνομαι αόριστα. (και κάποιος άλλος το 'χε πάθει αυτό εδώ, αλλά δε θυμάμαι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ειναι ενα ζητημα που το πηρες προσωπικα και προσπαθησες να μου αποδειξεις οτι οντως εισαι οικολογος. αντ' αυτου νομιζω οτι θα ηταν καλο να προσπαθησεις να πεισεις τα υπολοιπα ατομα της πολυκατοικιας να ανακοικλωνουν, να αλλαξουν και αυτοι λαμπες. θα μπορουσες καλλιστα να ζητησεις να γινει μια εγκατασταση παραγωγης ρευματος απο τον ηλιο, για να μειωθει το κοστος.

επικροτω τη συμπεριφορα σου, αλλα παλι δεν πρεπει να πεισεις εμενα για το οτι οντως εχεις αναπτυξει οικολογικη συνειδηση.

εμ,δεν το είπα για σένα.είμαι σύμφωνη με αυτά που λές και δε θέλω να αποδείξω σε κανέναν οτι είμαι οικολόγος.ο καθένας πράττει όπως νομίζει σωστό.και φυσικά δεν εννοώ οτι έχω κάνει ότι μπορώ για το περιβάλλον και οτι μέχρι εκεί,φτάνει.υπάρχουν ακόμα πολλά πράγματα που θα μπορούσα να αλλάξω,τόσο εγώ όσο και οι υπόλοιποι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ασφαλως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εννοείται ότι με το β' πληθυντικό απευθύνομαι αόριστα. (και κάποιος άλλος το 'χε πάθει αυτό εδώ, αλλά δε θυμάμαι...)

:D:D:Dόλα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Στο πάρτυ που ήμουν σβήσαμε τα πάντα εκτός του προβολέα και του ηχοσυστήματος. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Στο πάρτυ που ήμουν σβήσαμε τα πάντα εκτός του προβολέα και του ηχοσυστήματος. :p

Ε συνήθως αυτά δε μένουν ''ανοιχτά'' σε ανάλογες περιπτώσεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Άντε, δοκιμάσαμε και το ρελέ, δουλεύει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top