Η ώρα της Γης

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ας μην ξεχνάμε και τον κίνδυνο του ότι αν γίνει μόδα και σβήσουν πολλοί τα φώτα για μια ώρα και τα ανοίξουν την ίδια στιγμή θα γίνει Black out /QUOTE]Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να γίνει διακοπή.Έχουν επικοινωνήσει με την ΔΕΗ και τους διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος.Ακριβώς.Μίλησες με αριθμούς.Εφόσον κλείσουμε τα φώτα για μία ώρα τα φώτα μόνο τα περιττά φαντάσου την ανάσα που θα πάρει ο πλανήτης.Άντε.Ας ξυπνήσουμε επιτέλους.Καιρός είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Διάβασες τι λέγαμε τόση ώρα ή όχι; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Διάβασες τι λέγαμε τόση ώρα ή όχι; /QUOTE]Ναι και απάντησα στην ανησυχία σου.Όσο για τα άλλα έχω ήδη απαντήσει σε προηγούμενο σχόλιο.Προφανώς δεν τα διάβασες:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλά άστο, δεν θα συννενοηθούμε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προς όποιον δεν θεωρεί την πράξη ανούσια
Μπορείτε να ανακοινώσετε την ημερομηνία στην προσευχή στο σχολείο σας και μπορείτε να κολλήσετε στο πίνακα ανακοινώσεων την ημερομηνία και οπουδήποτε αλλού μπορείτε και θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σιγά μη χαλάσω 0,0000009mW ρεύμα στο μικρόφωνο του σχολείου και ξοδέψω χαρτί να το γράψω. Οι πάγοι λιώνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προς όποιον δεν θεωρεί την πράξη ανούσια
Δεν ζήτησα κάτι από αυτούς που το θεωρούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όποιος θέλει να εξοικονομίσει ρεύμα ας κλείσει τα φώτα για ένα 24αωρο όχι για μια ωρίτσα, και να είναι χωρίς κεριά γιατί αυτά εκπέμπουν CO2, ή καλύτερα να αργήσει να πληρώσει την ΔΕΗ ένα μήνα, αλλιώς εξοικονόμιση ρεύματος δεν κάνει, νομίζει ότι κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θεωρητικά όμως, αν 24 σπίτια κλείσουν το ρεύμα για 1 ώρα θα είναι σα να το κλείνει ένα σπίτι για μια μέρα.


Θεωρητικά, πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ναι αλλά 24 σπίτια καίνε ρεύμα για 24 σπίτια, ενώ ένα σπίτι καίει ρεύμα για ένα σπίτι, την εξοικονόμιση θα την πάρουμε με ποσοστά στα συνολικά watt/h...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λες και σας πήρε κανένας απ΄το λαιμό και σας πήγε στο διακόπτη.Δηλαδή κάτι παραπάνω από το να το παίζεται παντογνώστες ξέρετε ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί την "Ώρα της Γής" ο Pathfinder κλείνει για 1 ώρα τους Servers.Πέρσι είχε γίνει αυτό και ελπίζω να μην γίνει και φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=1CRs-7lRlPo[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMAIOFOROS

Νεοφερμένος

Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με αυτό το τρόπο δίνουμε ένα μήνυμα σε αυτούς που κυβερνούν για να προστατέψουν το περιβάλλον. Ευθύνες όμως για το περιβάλλον δεν έχουν μόνο οι κυβερνώντες αλλά όλοι μας. Δεν σημαίνει ότι τον υπόλοιπο χρόνο δε θα προστατεύουμε το περιβάλλον, απλά το να το κάνουν μια φορά το χρόνο όλοι συγρόνως πιστεύω ότι είναι πιο εντυπωσιακό και βλέποντας ότι και οι άλλοι φροντίζουν το περιβάλλον παίρνουμε κουράγιο να συνεχίσουμε τον αγώνα μας για τη σωτηρία του πλανήτη και τον υπόλοιπο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι μαζί για την Γη
Ενωμένοι,δυνατόι
Σβήνω τη λάμπα,σβήσε το φωτάκι
Κάνε στο πλανήτη μας ένα χατιράκι
Είμαι εγώ είσαι εσύ
Είμαστε όλοι κάτοικοι
Ένας πλανήτης μία πνοή
Το μήνυμα είναι ζήσε τη ζωή
Μία πράξη τόσο απλή
Δεν κοστίζει ούτε δραχμή
Είμαι εγώ είσαι εσύ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση...Θα σβήσουμε όλη η Ελλάδα τα φώτα ή μόνο κάποιες περιοχές...Εγώ είμαι πρόθυμη...
-----------------------------------------
Όλοι μαζί για την Γη
Ενωμένοι,δυνατόι
Σβήνω τη λάμπα,σβήσε το φωτάκι
Κάνε στο πλανήτη μας ένα χατιράκι
Είμαι εγώ είσαι εσύ
Είμαστε όλοι κάτοικοι
Ένας πλανήτης μία πνοή
Το μήνυμα είναι ζήσε τη ζωή
Μία πράξη τόσο απλή
Δεν κοστίζει ούτε δραχμή
Είμαι εγώ είσαι εσύ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ


Τώρα έγραψες!Καλά είναι πολύ ωραίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο
-----------------------------------------
Τώρα έγραψες!Καλά είναι πολύ ωραίο!

Ευκαριστούμε kambana,ευκαριστούμε Ελλάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο
-----------------------------------------


Ευκαριστούμε kambana,ευκαριστούμε Ελλάντα

Πώς πώς την αλήθεια λέω:)...Εγώ μάλλον θα τα κλείσω...Αν συμφωνήσουν βέβαια κι οι δικοί μου.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top