Η παραμονή πριν την εξέταση και το άγχος των Πανελληνίων

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
και έχουμε φτάσει στην παραμονή και ζούμε ακόμα:no1:...κάτι είναι κι αυτό!:lol:
Αναρωτιέμαι πότε θα συνειδητοποιήσω ότι αύριο δίνουνε!Πιθανότατα αύριο μόλις ξυπνήσω...ή στην καλύτερη:μετά τις εξετάσεις..!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αν αγχώνεστε εσείς εγώ τι να πω που δεν έχω βγάλει ακόμα την ύλη στα μαθηματικά, βιολογία γενικής, βιολογία κατέυθυνσης και έκθεσης...???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Που να έβλεπες εμένα το σάββατο το βράδυ πριν δώσω. Είχα τρομοκρατηθεί στην ιδέα του cambridge και είχα ιδρώσει. Το πρωί όμως που ξύπνησα δεν είχα καθόλου άγχος, πιο πολύ νύσταζα παρά φοβόμουνα :D. Αυτό πάντως που προτείνω εγώ είναι σήμερα το βράδυ να γεμίσεις την μπανιέρα με νερό και να κάτσεις μέσα πολλές μα πάρα πολλές ώρες ( πρόσεχε όμως μην κοιμηθείς εκεί μέσα :nono:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgakis89

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Άστα να πάνε, πως ήρθε η παραμονή και δεν έχω πεθάνει ακόμη από το άγχος είναι πραγματικό επίτευγμα για μένα ^^

Άντε να γράψουμε να τελειώσει αυτός ο ψυχολογικός πόλεμος πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ναι να γραψουμε να τελειωνει πια δεν αντεχετε αλλο! πιστευα οτι στην εκθεση δεν θα ημουν ανχωμενη αλλα εκανα λαθος, καλη επιτυχια σε ολους:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Που να έβλεπες εμένα το σάββατο το βράδυ πριν δώσω. Είχα τρομοκρατηθεί στην ιδέα του cambridge και είχα ιδρώσει. Το πρωί όμως που ξύπνησα δεν είχα καθόλου άγχος, πιο πολύ νύσταζα παρά φοβόμουνα :D. Αυτό πάντως που προτείνω εγώ είναι σήμερα το βράδυ να γεμίσεις την μπανιέρα με νερό και να κάτσεις μέσα πολλές μα πάρα πολλές ώρες ( πρόσεχε όμως μην κοιμηθείς εκεί μέσα :nono:)

:bye:Αλλιώς είναι σε τέτοιες εξετάσεις για ξενόγλωσσα αλλιώς τώρα...βασικά όταν έδινα αγγλικά και γαλλικά δεν αγχωνόμουν ποτέ την προηγούμενη!!μόνο τη μέρα που δίναμε μέχρι να μας δώσουν τα θέματα έτρεμα!μιλάμε για φοβερό άγχος σ'εκείνα τα λεπτά της αναμονής!!:!::!::!:και τώρα που δε το έχω συνειδητοποιήσει έχω ακόμα το κοινό άγχος ότι πάω 3η και πλησιάζουν εξετάσεις!:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ αφασία προς το παρόν. Περιμένω να περάσει και αύριο η μέρα να πιάσω να διαβάσω μαθηματικά γεν.
Έκθεση βαριέμαι να διαβάσω δεν είναι να γράψω οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crissko

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Διαφωνω με το οτι διαβασαμε διαβασαμε.....ποτε δεν ειναι αργα για τις τελευταιες πινελιες διαβασματος:D


Aυτό που ήθελα να πω είναι,οτι τωρα δεν μπορουμε να μαθουμε κατι καινουργιο απλά να θυμηθουμε καλυτερα οσα ξερουμε!!Π.Χ εγω σε κανενα "θετικο" μαθημα δεν λυνω καινουργιες ασκήσεις απλα διαβάζω λυμενα παραδειγματα,θεωριες και μεθοδολογιες!Ετσι κι αλλιως τα θεματα σε αυτα τα μαθηματα θα ειναι το κατι το διαφορετικό και δεν θα εχουμε λυσει κατι ιδιο!!Ξυπναμε νωρις,διαβαζουμε το πολυ 8 ωρες(δεν τοπροτεινω full 8ωρο),πεφτουμε νωρίς για υπνο με θετικές σκεψεις!!Την ημερα της εξετασεις ξυπναμε νωρις και με κεφι και ορεξη πηγαινουμε-γρααφουμε-φευγουμε.Θα ερθουν πιο δυσκολες εξετάσεις στο μελλον στη ζωη μας!Οι Πανελληνιες ειναι απλά η αρχή.....Αυτο σημαινει:Οχι αγχος και πιεση αλλά θετικές σκεψεις και συγκεντρωση στα θεματα!Γραφουμε τα θεματα με τετοιο τροπο ωστε να μπορουμε να παιρνουμε τις μεγιστες μοναδες απο καθε ερωτημα ακομα και αν δεν το γνωριζουμε πολυ καλά!!Αυτα...Θα τα πουμε μετα το τέλος των εξετάσεων ξανα!!Σας ευχομαι καλή επιτυχια και του χρονου σε οποια σχολη θέλει ο καθένας φοιτητης!!ΒΥΕ...:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Σας ευχομαι καλή επιτυχια και του χρονου σε οποια σχολη θέλει ο καθένας φοιτητης!!ΒΥΕ...:no1::no1:
Επίσης...απο το στόμα σου και στου Θεου τ'αυτί!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
αντε να αρχισουμε και βαρεθηκα...οτι ειναι να γινει θα γινει
απο το διαβασμα της εκθεσης(δυο μερες συνεχομενα...) τα εχω παιξει!!αντε να ερθουν και λιγα μαθηματικα να ξυπνησουμε:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Παιδια βρηκα τον υπερτατο τροπο και μου εφυγε ολο το αγχος που ειχα σημερα...Σηκωθηκα κατα τις 6 και καηκα για κανα 3ωρο wow που ειχα τρεις μηνες να παιξω (χθες εβαλα καρτουλα) και ηταν σα να πηρα τη δοση μου ! Τωρα ειμαι ετοιμος για ολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicktoria

Νεοφερμένος

Η Βικτωρια-οι φιλοι βικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια,δεν μπορειτε να φανταστητε .....εχω αγχος...
κι ομως θυμαμαι πως με τους συμμαθητες μαου μετρουσαμε τις μερες,τους μηνες και τωρα κομπλαρω...!!!

εσεις πως ησασταν ολο τον καιρο και πως ειστε τωρα...???


εγω σημερα εβλεπα στον υπνο μου οτι εδινα εκθεση...συνεχεια..
τελειωνε το ενα αρχιζε το αλλο....:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,315 μηνύματα.
Χθες, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, από τη 1 το βράδυ μέχρι τις 6 ξημερώματα στριφογύριζα στο κρεβάτι μην μπορώντας να κοιμηθώ. :'(
Το πολύ άγχος σε συνδυασμό με τη μελέτη τόσων κειμένων, μου προκάλεσαν υπερένταση (το μεσημέρι με τα χίλια ζόρια κρατιόμουν να μην κοιμηθώ από την κούραση και τελικά κατάντησα να μην μπορώ να κοιμηθώ το βραδύ).

Το καλύτερα απ' ότι φαίνεται είναι το διάβασμα να τελειώνει το αργότερο στις 8, μετά να ακολουθεί μια έξοδος χαλάρωσης και μετά ύπνος...
Που να πέσεις για ύπνο έχοντας μελετήσει και αναλογιστεί τόσο κείμενα και θέματα και έχοντας και το άγχος καπάκι. :(

Ο Θεός να βάλει το χέρι του να κοιμηθώ το βράδιι!!! :'(

(τάδε έφη ένας άθεος :D )

Καλή μας επιτυχία!!!

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias13

Νεοφερμένος

Ο ilias13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παίδες!! η καλύτερη λύση είναι η ηρεμία!! ότι ξέρουμε θα μας έρθει στο μυαλό αργά ή γρήγορα!! 3 ώρες έχουμε!! σας μιλάει κάποιος που ξανά έδωσε πέρυσι και την έπαθε από το άγχος!! καλή αρχή σε όλους k' καλά μηχανογραφικά!! think possible... :D και οποιος δεν περάσει... θυμηθείτε 'αποτυχία στις εξετάσεις,δη σημαίνει αποτυχία ως άνθρωπος'' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,315 μηνύματα.
Paides!! i kaliteri lusi einai i iremia!! oti xeroume tha mas erthei sto mualo arga h' grigora!! 3 ores exoume!! sas milaei kapoios pou xana edose perisi kai tin epathe apo to agxos!! kali arxi se olous k' kala mixanografika!! think possible...:D kai opoios dn perasei... thumithite ''apotuxia stis exetaseis,dn simainei apotuxia os anthropos'':)
pls, όχι greeklish, κάνε edit το μήνυμά σου στα ελληνικά. :)


Thanks για την ενθάρρυνση. ;)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
παιδια σας ευχομαι ολοθερμα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!εχω περασει εις διπλουν αυτη την διαδικασια(β και γ λυκειου) και σας καταλαβαινω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χμμμ..Η μεγάλη στιγμή έφτασε..Περιμένατε τόσο καιρό γι' αυτό και τώρα είστε 15 ώρες απέναντι στην μεγάλη πρόκληση που θα σας διώξει από τα σπίτι σας για σχεδόν όλη την υπόλοιπη ζωή σας και θα σας κάνει να περάσετε 4 χρόνια ύπνου,διασκέδασης και διαβάσματος..:P(Πως τα λέω πάντως..)

Ας σοβαρευτούμε όμως λίγο...Εύχομαι σε όλους ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,να διώξετε όσο μπορείτε το ΑΓΧΟΣ και ανάλογα με τον βαθμό που είναι προετοιμασμένος ο καθένας όλα θα πάνε καλά...:no1:


Υ.Γ Εγώ που φέτος δεν έχω ανοίξει βιβλίο καλά να πάθω...Του χρόνου να δούμε τι θα κάνω...Τώρα που το σκέφτομαι όμως ενώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο αγχώθηκα για τις Πανελλήνιες που δεν δίνω αλλά δίνει η-μια ''γνωστή'' μου...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
και εγω δεν μπορεσα να κοιμηθω το βραδυ, εχω πολυ ανχος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγω παλι κοιμηθοικα μια χαρα το βραδυ:P
Αλλα εχω τον χειροτερο τυπο αγχους:'(ολη την χρονια(ακομη και τωρα) που θα επρεπε να ειμαι αγχομενος για να με παρακινει να διαβασω περισσοτερο ειμουνα σαν ζωο τελειως χαλαρος:P και παω στοιχημα οτι αυριο λιγο πριν δωσουμε θα τρεμω :mad:
Τεσπα ελπιζω να το ξεπερασω....
Ευχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top