Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πάντως η Θεσσαλονίκη είναι φανταστική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
παιδια οσοι σπουδαζετε Αθηνα ψηφιστε την.ελεοσ τωρα κοντευει να μας φαει η Πατρα!!:P

υγ:η Σαλονικα δικαιως εχει τετοιο ποσοστο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ειναι μια γνωστη μου εκει...βεβαια ειναι ακομη στο 1ο ετος και δεν εχει μαθει πλ καλα την πολη...της αρεσει πλ για την ωρα!
χμμ,όλο τέτοια ακούω :P καλά,η θεσσαλονίκη και τα γιάννενα είναι σιγουράκια,αλλά μετά από αυτά δεν έχω και αρκετά ξεκάθαρη εικόνα του πού θέλω να πάω..αρκεί να μπορώ να πηγαινοέρχομαι οδικώς..οπότε μας μένουν ή ο βόλος ή η φλώρινα :P αλλά νομίζω πως στο βόλο είναι καλύτερα ίσως..και για τη φλώρινα από την άλλη έχω ακούσει θετικά,αν και το πολύ κρύο και η απομονωμένη λιγάκι περιοχή είναι ένα θεματάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη! Δαγκωτό! Το παραδεχόμαστε οι πιο πολλοί/ές Αθηναίοι/ες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Χμμ..Είμαι απο Θεσσαλονίκη αλλά σπουδάζω Αθήνα.
Άν και δεν το περίμενα έχω λατρέψει την Αθήνα αλλά...αλλά σαν την Σαλονίκη δεν έχει:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
θεσσαλονικη και ιωαννινα τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
AM9IGEWCAFRSHJLCAEJ7OT0CAC0J4GUCAAU7OW1CA574XY5CAAVY1K2CATCMF48CAVEP8L1CAJ0FVG7CAK560PFCAPZ58RMC.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
χμμ,όλο τέτοια ακούω :P καλά,η θεσσαλονίκη και τα γιάννενα είναι σιγουράκια,αλλά μετά από αυτά δεν έχω και αρκετά ξεκάθαρη εικόνα του πού θέλω να πάω..αρκεί να μπορώ να πηγαινοέρχομαι οδικώς..οπότε μας μένουν ή ο βόλος ή η φλώρινα :P αλλά νομίζω πως στο βόλο είναι καλύτερα ίσως..και για τη φλώρινα από την άλλη έχω ακούσει θετικά,αν και το πολύ κρύο και η απομονωμένη λιγάκι περιοχή είναι ένα θεματάκι...

Σπουδαζω στον Βολο..βεβαια ειμαι πρωτο ετος..αλλα μ αρεσει παρα πολυ..το πανεπιστημιο ειναι στην παραλια κ γενικα η σχολη ειναι πολυ καλη(παιδαγωγικο)...ο Βολος ειναι πολυ ωραιος και χαιρομαι που προτιμησα τον Βολο κ ειμαι εδω...αν εχεις καμια απορια για τον Βολο ρωτησε με:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη για πάντα ρε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
1. Πάτρα
2. Αθήνα
3. Βόλος
Και τα Γιάννενα καλά, αλλά πολύ κρύο ρε παιδί μου, και η Τρίπολη που σπουδάζω τα ίδια. Η Θεσσαλονίκη δεν με εμπνέει για πολλούς λόγους (κάποιοι θα με βρίσουν, το ξέρω :P ). Για Κομοτηνή και Ξάνθη έχω ακούσει καλά λόγια, όπως και για τα Χανιά. Για Κοζάνη και Φλώρινα δεν ξέρω ιδιαίτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Θεσσαλονικη και Γιαννενα θα ελεγα,αλλα αμα εχεις καλη παρεα περνας οπουδηποτε καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ε οσο καλη παρεα και να εχεις αμα η πολη που ζεις ειναι ξενερωτη θα βαρεθεις αργα η γρηγορα κι εσυ ο ιδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ε οσο καλη παρεα και να εχεις αμα η πολη που ζεις ειναι ξενερωτη θα βαρεθεις αργα η γρηγορα κι εσυ ο ιδιος.

Ο αδερφός μου όταν πέρασε στη Καστοριά έκλαιγε γιατί δεν ήθελε να πάει.Όταν ξενοικιάσαμε το σπίτι πάλι έκλαιγε,γιατί δεν ήθελε να φύγει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη έχει το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα. Τι να λέμε τώρα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Βολος. Πολυ όμορφη πολη, συνδυάζει θάλασσα και βουνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για μένα αθήνα. Εκεί που θέλω να παω δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Βολος. Πολυ όμορφη πολη, συνδυάζει θάλασσα και βουνό.
Συμφωνώ απόλυτα!!! :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Χμμ..Είμαι απο Θεσσαλονίκη αλλά σπουδάζω Αθήνα.
Άν και δεν το περίμενα έχω λατρέψει την Αθήνα αλλά...αλλά σαν την Σαλονίκη δεν έχει:inlove:

Λόγω του ότι μένεις εκεί ..Είναι λογικό...Συναισθηματικό δέσιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ηρακλειο αν θες να σπουδασεις στο Παν.Κρητης Φυσικες Επιστημης καθως θεωρειται το καλυτερο της Ελλαδας και απο τα καλυτερα της Ευρωπης.Τωρα για ζωη ειναι μια χαρα.Αρκετα μαγαζια,κοντινες αποστασεις βασικα εχει οτι θες.Οποιος ερχεται μου λεει τα καλυτερα.Το Ηρακλειο ειναι ενας τοπος για μια ισορροπια.Δεν ειναι των ακρων,οποτε για αυτο πιστευω οτι ειναι καλο για φοιτητικη ζωη.Επισης εχει μικρη εγκληματικοτητα.Γενικα ενα πολυ ζεστο μερος για να μεινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top