Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Λατρευω την Αθηνα!
Πιστευω πως ειναι η ιδανικοτερη φοιτητικη πολη, αλλα και η θεσσαλονικη και η αλεξανδρουπολη και η κομοτηνη δεν πανε πισω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θεσσαλονικη ομορφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Καβαλα ρεεεε μικρη ομορφη αι απλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μη το χέσουμε το θέμα,καλή η Καβάλα αλλά όχι φοιτητική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μη το χέσουμε το θέμα,καλή η Καβάλα αλλά όχι φοιτητική :P

οντως ναι γαμησετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
γιαννενα απλα πολυυ ομορφη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγω παντως παρολο που θα ειμαι Γιαννενα απο 1 οκτωμβρη και απο αυτα που ακουσα (αρκετα θετικα) δεν θα την εβαζα 1η πολη.Ακουσα γνωμες απο πολλους φιλους/ες-ξαδερφια που σπουδαζουν/σαν κρητη,αθηνα.πατρα,λαρισα κτλ. πιστευω πως το πραγμα παει ως εξης:

1)Θεσσαλονικη-Σαν πρωην κατοικος και συχνος επισκεπτης , την θεωρω ως την must φοιτητουπολη της Ελλαδας καθως τα πανεπιστημια της ειναι κεντρο και συγκεντωμενα μαζι, οι φοιτητες δενονται ποιο ευκολα μεταξυ του,μικρες σχετικα αποστασεις και γενικα συνδιαζει την καλη φοιτητικη ζωη με τα οφελη που σου παρεχει μια μεγαλη πολη.
Παρολαυτα τα τελευταια χρονια αρχισε σταδιακα να μετατρεπεται σε μεγαλουπολη με οτι συνεπαγεται αυτο(αυξηση εγκληματικοτητας,κινηση,και γενικα λιγο το χαος που επικρατει γενικοτερα και γενικα για καποιον που θα ηθελε κατι ποιο ησυχο δεν ειναι και το πλεον καταλληλο μερος).

2)Πατρα-Ιωαννινα-Κομοτηνη -Λογω των πολλων φοιτητων και των πολλων σχετικα επιλογων, της "συμμαζεμενης" πολης που μπορεις να την γνωρισεις γρηγορα

3)Ηρακλειο-Λαρισα-Βολος-Αλεξανδουπολη(δες 2)

4)Σερρες-Χανια-Ρεθυμνο

That's It!!Παντως ο καθε φοιτητης πρεπει να διαλεγει σχολη με βαση αυτο που γουσταρει να σπουδασει γιατι ας μην ξεχναμε πως δεν θα σπουδαζεις για παντα αλλα για 5-6 χρονια.

Επισεις:
Οποιος επιλεγει Σχολη με βαση την Πολη ειναι Καίδι του ΚΕΡΑΤΑ:devil: (εκτος αμα μπαινουν στο παιχνιδι σοβαροι οικονομικοι λογοι οποτε παω πασο) π. χ.
<Ολες οι φιλες μου ή φιλοι μου περασαν Θεσαλλονικη>Και ετσι παιρνεις πολυ "οριμη" αποφαση.Ας σπουδασω κατι που το ειχα ως 3η επιλογη και ας επιανα την πρωτη επιλογη στην Κρητη,δεν με πειραζει που δεν γουσταρω να ασχοληθω με κατι που δεν με εμπνεει, απλως επειδη θελω να ζησω την "φοιτητικη" μου ζωη με αυτες/αυτους ή επειδη εχει και γαμω τα κλαμπακια και τις καφετεριες και τις επιλογες για να τρωω με ταχυτερους ρυθμους τα λεφτα του μπαμπακα ή επειδη η γκομενα/γκομενος μου περασε εκει κ.τ.λ. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ,ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!

Πρωτον οπου και να πατε θα γνωρισετε παρεες ειτε το θελετε ειτε οχι(εκτος αμα ειστε φουλ αντικοινωνικοι και κωλοχαρακτηρες), δευτερον αλλα ατομα φευγουν εξωτερικο(γερμανια,σουηδια) χωρις να ξερουν κανεναν μονο και μονο για να κανουν αυτο που αγαπουν και να εχουν μια καλητερη εκπαιδευση και μελλον και
καποιοι φοβουνται φυγουν 100χλμ μακρια απο την πολη τους βρισκοντας ως προφαση τους οικονομικους παραγωντες.

Απλως θελω να τονισω πως ουτε η πολη,ουτε τα κλαμπακια ουτε οι 30000 φοιτητες(Ας πουμε) θα σε βοηθησουν να βγαλεις το ψωμι σου στην μετεπειτα ζωη ή να κανεις αυτο που ειχες ως ονειρο.;)
Αμα πας για την ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ νυχτερινη ζωη, τις απειρες(λεμε τωρα) καφετεριες,μπαρακια,φοιτητες/τριες,γκομενους-γκομενες,φιλους, "ευκαιριες"(παντου υπαρχουν ευκαιριες),κρατα τα χρηματα που θα ξοδευες ολα τα χρονια των σπουδων σου και πηγαινε ενα εξαμηνο στο Μανχαταν να κανεις την σουπερ ζωη (εκει να δεις Φοιτητες!!!!)χαχαχχ Σορρυ που τα γραφω για καποιους που τα θεωρουν ηδη δεδομενα αλλα πιστεψτε με για καποιους ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!

*Σορρυ αμα κατανταω κυνικος ή επιθετικος ισως σε μερικα σημεια απλως απο προσωπικη εμπειρια και συνεχεις βομβαρδισμους απο επιχειρηματα του κ...ου εχω χασει λιγο την ψυχραιμια μου :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω παντως παρολο που θα ειμαι Γιαννενα απο 1 οκτωμβρη και απο αυτα που ακουσα (αρκετα θετικα) δεν θα την εβαζα 1η πολη.Ακουσα γνωμες απο πολλους φιλους/ες-ξαδερφια που σπουδαζουν/σαν κρητη,αθηνα.πατρα,λαρισα κτλ. πιστευω πως το πραγμα παει ως εξης:

1)Θεσσαλονικη-Σαν πρωην κατοικος και συχνος επισκεπτης , την θεωρω ως την must φοιτητουπολη της Ελλαδας καθως τα πανεπιστημια της ειναι κεντρο και συγκεντωμενα μαζι, οι φοιτητες δενονται ποιο ευκολα μεταξυ του,μικρες σχετικα αποστασεις και γενικα συνδιαζει την καλη φοιτητικη ζωη με τα οφελη που σου παρεχει μια μεγαλη πολη.
Παρολαυτα τα τελευταια χρονια αρχισε σταδιακα να μετατρεπεται σε μεγαλουπολη με οτι συνεπαγεται αυτο(αυξηση εγκληματικοτητας,κινηση,και γενικα λιγο το χαος που επικρατει γενικοτερα και γενικα για καποιον που θα ηθελε κατι ποιο ησυχο δεν ειναι και το πλεον καταλληλο μερος).

2)Πατρα-Ιωαννινα-Κομοτηνη -Λογω των πολλων φοιτητων και των πολλων σχετικα επιλογων, της "συμμαζεμενης" πολης που μπορεις να την γνωρισεις γρηγορα

3)Ηρακλειο-Λαρισα-Βολος-Αλεξανδουπολη(δες 2)

4)Σερρες-Χανια-Ρεθυμνο

That's It!!Παντως ο καθε φοιτητης πρεπει να διαλεγει σχολη με βαση αυτο που γουσταρει να σπουδασει γιατι ας μην ξεχναμε πως δεν θα σπουδαζεις για παντα αλλα για 5-6 χρονια.

Επισεις:
Οποιος επιλεγει Σχολη με βαση την Πολη ειναι Καίδι του ΚΕΡΑΤΑ:devil: (εκτος αμα μπαινουν στο παιχνιδι σοβαροι οικονομικοι λογοι οποτε παω πασο) π. χ.
<Ολες οι φιλες μου ή φιλοι μου περασαν Θεσαλλονικη>Και ετσι παιρνεις πολυ "οριμη" αποφαση.Ας σπουδασω κατι που το ειχα ως 3η επιλογη και ας επιανα την πρωτη επιλογη στην Κρητη,δεν με πειραζει που δεν γουσταρω να ασχοληθω με κατι που δεν με εμπνεει, απλως επειδη θελω να ζησω την "φοιτητικη" μου ζωη με αυτες/αυτους ή επειδη εχει και γαμω τα κλαμπακια και τις καφετεριες και τις επιλογες για να τρωω με ταχυτερους ρυθμους τα λεφτα του μπαμπακα ή επειδη η γκομενα/γκομενος μου περασε εκει κ.τ.λ. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ,ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!

Πρωτον οπου και να πατε θα γνωρισετε παρεες ειτε το θελετε ειτε οχι(εκτος αμα ειστε φουλ αντικοινωνικοι και κωλοχαρακτηρες), δευτερον αλλα ατομα φευγουν εξωτερικο(γερμανια,σουηδια) χωρις να ξερουν κανεναν μονο και μονο για να κανουν αυτο που αγαπουν και να εχουν μια καλητερη εκπαιδευση και μελλον και
καποιοι φοβουνται φυγουν 100χλμ μακρια απο την πολη τους βρισκοντας ως προφαση τους οικονομικους παραγωντες.

Απλως θελω να τονισω πως ουτε η πολη,ουτε τα κλαμπακια ουτε οι 30000 φοιτητες(Ας πουμε) θα σε βοηθησουν να βγαλεις το ψωμι σου στην μετεπειτα ζωη ή να κανεις αυτο που ειχες ως ονειρο.;)
Αμα πας για την ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ νυχτερινη ζωη, τις απειρες(λεμε τωρα) καφετεριες,μπαρακια,φοιτητες/τριες,γκομενους-γκομενες,φιλους, "ευκαιριες"(παντου υπαρχουν ευκαιριες),κρατα τα χρηματα που θα ξοδευες ολα τα χρονια των σπουδων σου και πηγαινε ενα εξαμηνο στο Μανχαταν να κανεις την σουπερ ζωη (εκει να δεις Φοιτητες!!!!)χαχαχχ Σορρυ που τα γραφω για καποιους που τα θεωρουν ηδη δεδομενα αλλα πιστεψτε με για καποιους ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!

*Σορρυ αμα κατανταω κυνικος ή επιθετικος ισως σε μερικα σημεια απλως απο προσωπικη εμπειρια και συνεχεις βομβαρδισμους απο επιχειρηματα του κ...ου εχω χασει λιγο την ψυχραιμια μου :devil:

Επισης επειδη αναφερεσε στο μελλον και την αποκατασταση θα συμπληρωνα Αθήνα λογω το οτι ολες οι ευκαιριες στην Ελλαδα εκει βρισκονται και μετα την κριση ολα απο εκει θα ξεκινησουν παλι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Επισης επειδη αναφερεσε στο μελλον και την αποκατασταση θα συμπληρωνα Αθήνα λογω το οτι ολες οι ευκαιριες στην Ελλαδα εκει βρισκονται και μετα την κριση ολα απο εκει θα ξεκινησουν παλι..!

Θα ανοίξουν και πολλές ευκαιρίες στη επαρχία. Άλλωστε η Ελλάδα πάτησε στα πόδια της λόγω της γεωργίας και των εργοστασίων καπνού, τεύτλων κτλ που άνοιξαν στις επαρχίες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Θα ανοίξουν και πολλές ευκαιρίες στη επαρχία. Άλλωστε η Ελλάδα πάτησε στα πόδια της λόγω της γεωργίας και των εργοστασίων καπνού, τεύτλων κτλ που άνοιξαν στις επαρχίες. ;)
Και επιδοτουνταν απο την ΕΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Γιατί τώρα αμα ανακάμψουμε τί θα γίνει; :confused:
Θέλω να πω πως όλα αυτά τα εργοστάσια που λες στηρίζονταν στις επιδοτήσεις που έδινε η ΕΕ μέσω του πελατειακού συστήματος πολιτικοί-συνδικαλιστές. Απο μόνα τους, δεν μπορούσανε να σταθούν. Πλέον δεν υπάρχει αγροτική πολιτική στην ΕΕ, είναι άλλος τομέας και άλλες μορφές παραγωγής που θα μας βοηθούσαν να ανακάμψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
για μενα
1)θεσ/νικη
εχει τα θετικα της επαρχιας και της μεγαλης πολης..ο κοσμος ειναι απιστευτα φιλοξενος κ ευγενικος...απο αποωης εγκληματικοτητας ειναι σγρ καλυτερη απ την αθηνα και την πατρα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλης...το πανεπιστημιο ειναι στο κεντρο και δεν χρειαζεται να ταλαιπωρεισαι με τα λεωφορεια..

2) γιαννενα...σπουδαζω εδω κι εχω παρει μια μικρη γευση...ειναι μικρη πολη αλλα εχει αρκετες επιλογες διασκεδασης....καποια σημεια της πολης ειναι τρομερα γραφικα...θυμιζουν σοκακια νησιου...η εγκληματικοτητα ειναι ελαχιστη....οι αποστασεις μικρες!ο καιρος βεβαια ειναι χαλια αλλα ολα τα θετικα της πολης αναιρουν τ αρνητικα της....!ο κοσμος ειναι λγκ καπως!κυριως οι μεγαλυτεροι

3)πατρα...προσωπικα δεν την συμπαθω καθολου αυτην την πολη αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι εχει εντονη νυχτερινη ζωη,πολλα μαγαζια κι επιλογες διασκεδασης....ειναι ομως μια μικρογραφια της αθηνας...πολυ εγκληματικοτητα ρε παιδια!ειναι πολυ βρωμικη....!αφηστε που ο κοσμος εκει ειναι χειροτερος κι απ τους γιαννιωτες!αγενεις,κουτσομποληδες,πονηροι!

γι αυτες τις πολεις ξερω πανω κατω τι παιζει...η αθηνα για μενα δεν ειναι φοιτητουπολη..κι αυτο το παραδεχονται πολλοι αθηναιοι που εχω γνωρισει και τωρα σπουδαζουν στην επαρχια! καλα λογια εχω ακουσει για το ηρακλειο,την κομοτηνη,τον βολο,την ξανθη

σημασια παιδια εχει να βρουμε την καταλληλη παρεα...ολα τ αλλα θα ρθουν μετα!παντως οι καλυτερες φοιτητουπολεις ειναι οι επαρχιακες πολεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ιωαννινα;)και θεσσαλονικη:Dαλλα αμα υπαρχει καλη παρεα παντου περνας τελεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
θεσσαλονικη σε λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Απαγορεύεται να κρίνει την αποψή σας;
Συμφωνώ μαζί του,απλά το έθεσε λίγο άκομψα. Ας το θέσω καλύτερα.

Μας τα πρήξατε με τη Θεσσαλονίκη.
και την απαξιωτική στάση πολλών για την Αθήνα.

Χωρίς καν να την έχουν επισκεφθεί απλά ότι ακούνε απτους άλλους,να εκφέρουν άποψη η οποία να είναι αν όχι εντελώς,μερικώς άσχετη με την πραγματικότητα.
Και πάλι αν δεν έχεις ζήσει κάποιο διάστημα σε οποιαδήποτε πόλη πως μπορείς να κρίνεις;

Τεράστια πόλη λένε,χάνεσαι ενώ στη Θεσσαλονίκη όχι.
Τι πάει να πεί χάνεσαι; Στο δημοτικό είσαι να σε πιάνουν απτο χέρι για να βγείς έξω;
Εμείς που είμαστε απο επαρχία και πολλοί δεν είχαμε χρησιμοποιήσει άλλοτε αστικό λεωφορείο,σε 2 βδομάδες γνωρίζαμε όλα τα δρομολόγια του ΟΑΣΑ.
Και αν δυσκολεύεσαι,ρώτα,ψάξε στο γοογλε θα βρείς δεκάδες σάιτ εύρεσης δρομολογίων και όχι μόνο.
Ίσως στην αρχή μέχρι να συνηθήσεις τους ρυθμούς αυτης της πόλης και να εξοικοιωθείς με τα αστικά μέσα κλπ.
Ατυχής,άκυρη δικαιολογία το "χάνεσαι στη ζούγκλα της Αθήνας" και λοιπές ανακρίβειες που ακούγοντε.


Στη θεσσαλονίκη 4 φοιτητές θέλουν να συναντηθούν να βγούν έξω. ο 1 μένει κοντά στο ΑΠΘ,ο άλλος δυτικά προάστια,ο άλλος βόρεια και ο άλλος Καλαμαριά και κανονίζουν να βρεθούν Κέντρο. Θα πάνε με τα πόδια;; Θα κάνουν λιγότερη ώρα με τα λεωφορεία του ΟΑΣΘ για να βρεθούν απο ότι 4 φοιτητές στην Αθήνα οι οποίοι θα επιλέξουν το Μετρό;
Πιθανώς λόγω μιρκότερης απόστασης

Στην Αθήνα βέβαια λόγω πληθώρας επιλογών απο αστικά μέσα μπορείς ανάλογα με το πως βολεύεται η παρέα σου να κανονίσεις σε περιοχή κοντά στο μετρό,ηλεκτρικό,τράμ, και να είστε εκέι σε 20 λεπτά.

Αν εσείς στη Θεσσαλονίκη χρειάζεστε λιγότερη ώρα ας είναι, ας αργούμε 10 λεπτά πιο πολύ εμείς στην Αθήνα,την βρίσκουμε-γουστάρουμε να ταλαιπωριόμαστε στις υπόγειες σήραγγες του μετρό.

Στην Αθήνα με το μετρό σε 20 λεπτά είσαι απτα δυτικά προάστια στα ανατολικά... και το δίκτυο επεκτείνεται.
Οι συγκοινωνίες είναι σε γενικές γραμμές καλές αλλά όπως παντού υπάρχουν προβλήματα, εγκληματικότητα κυρίως σε μομονωμένες περιοχές αλλά όπως κάθε μεγαλούπολη παντού υπάρχουν κίνδυνοι.

Τι άλλο να γράψεις,οτιδήποτε θελήσεις να βρείς,να επισκεφθείς δεν υπάρχει περίπτωση να μη το βρείς στην Αθήνα,το κέντρο Θησείο-Μοναστηράκι-Ακρόπολη-Σύνταγμα-Εθνικός κήπος και τα πέριξ,αγαπημένες περιοχές.

Όσο απο επιλογές διασκέδασης και οτιδήποτε σου κάνει κέφι,στην Αθήνα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το βρείς.

Φιλικά,αν και διακρίνω κάποιο επιθετικό ύφος σε αυτά που έγραψα.. δεν ισχύει[
/QUOTE]

Σωστα τα λες φιλε!
PS:σπουδαζω Σαλονικα αλλα vote for Athens
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θεσσαλονικη και Ιωαννινα απο την Ελλαδα
αν τυχει και πατε εξωτερικο ψηφιζω Γερμανια ( Berlin und München )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
1.Θεσσαλονίκη
2.Γιάννενα
και ίσως σαν 3ο στη σειρά να έλεγα το Βόλο..αλήθεια,ο Βόλος τι λέει από φοιτητική ζωή;έχω ακούσει βέβαια καλά λόγια,αλλά αν κάποιος ζει/σπουδάζει εκεί ίσως να με διαφώτιζε καλύτερα :) (τον σκέφτομαι σαν 3η επιλογή φέτος..λέτε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
1.Θεσσαλονίκη
2.Γιάννενα
και ίσως σαν 3ο στη σειρά να έλεγα το Βόλο..αλήθεια,ο Βόλος τι λέει από φοιτητική ζωή;έχω ακούσει βέβαια καλά λόγια,αλλά αν κάποιος ζει/σπουδάζει εκεί ίσως να με διαφώτιζε καλύτερα :) (τον σκέφτομαι σαν 3η επιλογή φέτος..λέτε; )

ειναι μια γνωστη μου εκει...βεβαια ειναι ακομη στο 1ο ετος και δεν εχει μαθει πλ καλα την πολη...της αρεσει πλ για την ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αν έχεις καλή παρέα, πάντου καλά περνάς. Τι νόημα έχει να βρίσκεσαι στην ιδανικότερη φοιτητούπολη και να μην έχεις καλή παρέα;!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top