Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αθήνα πάνω απ'όλα.

Άπειρες επιλογές,πολιτισμός,διασκέδαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Αθήνα πάνω απ'όλα.

Άπειρες επιλογές,πολιτισμός,διασκέδαση.
Ναι ρε σούπερ, ναι!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Δύο πόλεις είναι που λατρεύω.
Μία η θεσσαλονίκη (που είναι και το μέρος που θέλω να σπουδάσω) και ένα άλλο ο Βολος!!
Υπέροχες πόλεις και οι δύο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γιατί η Κομοτηνή έχει τις λιγότερες ψήφους;:|
Τι έχετε να πείτε γι' αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
νταξ όπου και να πας καλή παρέα να χεις και θα περνάς καλά :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη δαγκωτό!
Αν και είμαι Αθηναία, θεωρώ ότι η Θεσσαλονίκη είναι η ιδανική πόλη όχι μόνο για τις σπουδές, αλλά και γενικά για όλους τους τομείς της ζωής. Συνδυάζει τα θετικά της πόλης με τα θετικά της επαρχίας. Το λέω από προσωπική εμπειρία. Την περασμένη διετία ήμουν αποσπασμένη στη Θεσσαλονίκη και έκανα κι ένα μεταπτυχιακό. Πέρα από τις ομορφιές της πόλης έχω να πω ότι και τα πανεπιστήμια -από κάθε άποψη- είναι πολύ οργανωμένα (συγκεκριμένα μιλάω για το ΠΤΔΕ Θεσσαλονίκης).
Όταν έφυγα από εκεί, ένιωσα μεγάλη νοσταλγία. Μακάρι η ζωή να τα φέρει έτσι, ώστε να ξαναβρεθώ στη Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι μια ζωντανή πόλη.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα της ελληνικής κοινωνίας κάθε στιγμή.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία μπορεί να ''εξιψωθεί'' και να ''πεσει'' σε μηδενικούς χρόνους.

Η μόνη πόλη η οποία σου πετάει κατάμουτρα πως δεν είναι όλα ρόδινα και ωραία.Και αυτό μου αρέσει.Θέλω να κατανοήσω την δυστυχία,την μιζέρια.Γιατί μόνο έτσι θα μπορέσω να γευτώ αυτά που μου προσφέρει.

ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Η Αθήνα είναι μια όμορφη πόλη.
Ομορφο είναι οτιδήποτε αληθινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Γιατί η Κομοτηνή έχει τις λιγότερες ψήφους;:|
Τι έχετε να πείτε γι' αυτή;
Εχει παρα πολυ φοιτητοκοσμο. Κλασικη φοιτητουπολη.
Εμενα δε μ'αρεσει σαν πολη ομως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτείνω Πάτρα για τους επαρχιώτες που δεν θέλουν τη μεγάλη τρέλα της Αθήνας.
Δεν ξέρω η Θεσσαλονίκη τι τρέλα έχει.
Οι περισσότεροι επαρχιώτες που δεν έχουν το ΑΕΙ στην πόλη τους και δεν θέλουν κάτι τεράστιο θα ήταν πολύ καλή η Πάτρα.
Φουλ στον φοιτητόκοσμο.
Θα το καταλάβετε το καλοκαίρι που εξαφανίζεται ο κόσμος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ! Ειναι η μεγαλυτερη πανεπιστημιουπολη! Το Αριστοτελειο φοβερο πανεπιστημιο πρεπει να ειναι... Πολυ ομορφη πολη ειναι η αγαπη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα της ελληνικής κοινωνίας κάθε στιγμή.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία μπορεί να ''εξιψωθεί'' και να ''πεσει'' σε μηδενικούς χρόνους.

Η μόνη πόλη η οποία σου πετάει κατάμουτρα πως δεν είναι όλα ρόδινα και ωραία.Και αυτό μου αρέσει.Θέλω να κατανοήσω την δυστυχία,την μιζέρια.

Ειδικά τώρα με έπεισες. Τελικά η ησυχία της επαρχίας είναι πολύ καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι μια ζωντανή πόλη.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα της ελληνικής κοινωνίας κάθε στιγμή.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία μπορεί να ''εξιψωθεί'' και να ''πεσει'' σε μηδενικούς χρόνους.

Η μόνη πόλη η οποία σου πετάει κατάμουτρα πως δεν είναι όλα ρόδινα και ωραία.Και αυτό μου αρέσει.Θέλω να κατανοήσω την δυστυχία,την μιζέρια.Γιατί μόνο έτσι θα μπορέσω να γευτώ αυτά που μου προσφέρει.

ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Η Αθήνα είναι μια όμορφη πόλη.
Ομορφο είναι οτιδήποτε αληθινό.
Περιμενε! Ολοι μου οι συγγενεις ειναι στην θεσσαλονικη εκτος εμενα:( αλλα εκει γεννηθηκα.. Πολυ συχνα παω.. Εχω ξαδελφια που σπουδαζουν στο ΑΠΘ... Εχω ακουσει τα καλυτερα λογια.. Και γιατι μονο η Αθηνα ειναι ζωντανη πολη; Δεν συμφωνω... Με αυτα που ακουω ολο φωτιες στο κεντρο κλπ κλπ Μακρια απο εμας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
η σαλονικαρα παιδια ειναι η πιο ιδανικη φοιτητικη πολη...σπουδασε ο αδερφοσ μου εκει...κοντινεσ αποστασεισ,ομορφη πολη...ομωσ εγτω φυσικα δηλωσα αθηνα ...η θεσσαλονικη ειναι καλη για τουσ φοιτητεσ αλλα οχι για μονιμη διαμονη...εγω τουλαχιστον δεν ταιριαζα με τουσ ανθρωπουσ εκει.αλλωστε και η αθηνα ειναι ομορφη πολη και εχει τα παντα ολα απο συναυλιεσ διασκεδαση και οχι μονο...ειναι ατελειωτη πολη η αθηνα τι να λεμε τωρα...οποτε εμενα και οι 2 μ αρεσουν...καλα λογια εχω ακουσει και για την κομοτηνη...εχει ησυχη και ασφαλη ζωη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
η σαλονικαρα παιδια ειναι η πιο ιδανικη φοιτητικη πολη...σπουδασε ο αδερφοσ μου εκει...κοντινεσ αποστασεισ,ομορφη πολη...ομωσ εγτω φυσικα δηλωσα αθηνα ...η θεσσαλονικη ειναι καλη για τουσ φοιτητεσ αλλα οχι για μονιμη διαμονη...εγω τουλαχιστον δεν ταιριαζα με τουσ ανθρωπουσ εκει.αλλωστε και η αθηνα ειναι ομορφη πολη και εχει τα παντα ολα απο συναυλιεσ διασκεδαση και οχι μονο...ειναι ατελειωτη πολη η αθηνα τι να λεμε τωρα...οποτε εμενα και οι 2 μ αρεσουν...καλα λογια εχω ακουσει και για την κομοτηνη...εχει ησυχη και ασφαλη ζωη..

Λατρευω την Θεσσαλονικη γιατι: Μου αρεσουν πολυ οι βολτες τα βραδια στην παραλιακη...
τα ψωνια στην Τσιμισκη...
Ο γυρος της φυσικα!!!
Το ΑΠΘ
Φοβερες περιοχες για εμενα: Καλαμαρια, Ευκαρπια, Τριανδρια, Ευωσμος...
Ειναι και κοντα στην Περεα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κι εγώ ψηφίζω Πάτρα μακράν! Συνδυάζει και φύση και επιλογές/διεξόδους και γενικά προσφέρει αρκετά πράγματα χωρίς να έχει τη φασαρία και την ασφυκτική πολυκοσμία άλλων μεγαλουπόλεων. Το μόνο κακό είναι πως η Πανεπιστημιούπολη βρίσκεται εκτός πόλης και θέλει αρκετή ώρα για να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Φοβερες περιοχες για εμενα: Καλαμαρια, Ευκαρπια, Τριανδρια, Ευωσμος...
Ειναι και κοντα στην Περεα!!!
:jumpy::jumpy::jumpy: Αυτές (bold) είναι από τις πιο υποβαθμισμένες περιοχές τις Θεσσαλονίκης. Για τον Εύοσμο είμαι σίγουρος, για την Ευκαρπία έχω όμως μία επιφύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ <3
ΚΑΙ ΓΙΑΝΝΕΝΑ <3
ΑΥΤΑ!

Γιατί η Κομοτηνή έχει τις λιγότερες ψήφους;:|
Τι έχετε να πείτε γι' αυτή;
Τη λατρεύω ^^ =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πως είναι γενικά οι δυνατότητες στην Θεσσαλονίκη; Έχει αρκετές επιλογές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy: Αυτές (bold) είναι από τις πιο υποβαθμισμένες περιοχές τις Θεσσαλονίκης. Για τον Εύοσμο είμαι σίγουρος, για την Ευκαρπία έχω όμως μία επιφύλαξη.

Ο Εύοσμος είναι ο δεύτερος σε πληθυσμό μεγαλύτερος δήμος στη Θεσσαλονίκη. Έχει αναπτυχθεί πααρα πολύ τα τελευταία χρόνια και έχει όλο καινούριες οικοδομές με οικογένειες. Είναι γενικότερα ένας "νέος" δήμος. Και από τους πιο ασφαλείς δήμους θα έλεγα. Όλοι το θεωρούν υποβαθμισμένο γτ είναι δυτική συνοικία αλλά δεν ισχύει.

p.s.οφφ τοπικ το ξέρω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top