Η γνώμη σας για τη Xημεία Γενικής

pipi

Νεοφερμένος

Η nikoletta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
χαλαρα πιο ευκολη για μενα....δεν σημαινει οτι την καταλαβαινω κι ολας!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Πιο εύκολη από την περσυνή;Να με κουζουλάνετε θέλετε;:P

Για μένα είναι πιο εύκολη. Μάλλον επειδή φέτος ασχολήθηκα από την αρχή. :D
Εσύ γιατί τέτοια αντιπάθεια για τη χημεία; Πες μας που δυσκολεύεσαι να βγάλουμε μια άκρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serendipity*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η *Serendipity* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Aν και στις αρχές μου φαινόταν ψιλοδύσκολη,τώρα έχω αρχίσει και πιάνω πολλά πράγματα και μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα..Σαν παιχνίδι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
η χημεια ειναι και θα ειναι το χειροτερο μαθημα.προσωπικα μονο το 3 κεφαλαιο μου αρεσει φετος .δικιο εχει ο ηλιας
καλυτερα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
η χημεια ειναι και θα ειναι το χειροτερο μαθημα.προσωπικα μονο το 3 κεφαλαιο μου αρεσει φετος .δικιο εχει ο ηλιας
καλυτερα μαθηματικα.

Καλά ναι, χημεία είναι γτπ. Εγώ άλλαξα σε τεχνολογική γιατί με την χημεία είχα περάσει unpaleftable καταστάσεις. Τώρα χωρίς χημεία έχω βρει την ησυχία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ειναι πραγματικα ευκολη!!! αν και ειμαι θεωρητικη στο διαγωνισμα που γραψαμε πρεπει να εχω παρει 20 ...!!! :) θα σας πω τα αποτελεσματα απο βδομαδα..!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω θα έλεγα πως ειναι υπέροχη....Λίγο η ονοματολογία της είναι δύσκολη αφού είναι και <<SOSARA >> αλλά αν κατανοήσεις τα πράγματα από την αρχή μετά θα σου είναι παιχνιδάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Απίστευτα εκνευριστική γιατί θέλει πολύ διάβασμα και έχει πολλές ιδιαιτερότητες, ειδικά στην ονοματολογία.

Και ο καθηγητής μας δεν βοηθάει καθόλου βρε γμτ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
συμφωνω...ειναι πολυ σπαστικη η φετινη χημεια...:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PENELOPE

Νεοφερμένος

Η PENELOPE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απίστευτα εκνευριστική γιατί θέλει πολύ διάβασμα και έχει πολλές ιδιαιτερότητες, ειδικά στην ονοματολογία.

Και ο καθηγητής μας δεν βοηθάει καθόλου βρε γμτ :mad:

Συμφωνώ απολύτως..:iagree:
Μου φαίνεται πολύ δύσκολη..
Και μάλλον θα είναι το χειρότερο μου μάθημα στο τετράμηνο..
Δεν ξερώ με δυσκολεύει πολύ..
Και εμάς ο δικός μας καθηγητής είναι στον κόσμο του και δεν ενδιαφέρεται..Δεν ξέρω πως θα βγάλω άκρη..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ξέρεις τι είχε πει ο Liebig σε μία διάλεξή του; ''Αν θέλετε να σπουδάσετε χημεία θα πρέπει να καταστρέψετε την υγεία σας'', και δε μιλούσε παραδόξως για τις ανθυγιεινές συνθήκες του εργαστηρίου αλλά για τη σκληρή δουλειά και κατ' επέκταση τον περιορισμένο ύπνο που λαμβάνει ένας αναδυόμενος επιστήμονας του κλάδου. Κάπου στο σχολικό πρέπει να το διάβασα αυτό αν θυμάμαι καλά.

Τέλος πάντων, αλλού είναι η ουσία. Προφανώς δε σπουδάζουμε χημεία στη Β Λυκείου όπως επίσης προφανώς δε θα καταστρέψουμε και την υγεία μας (ακόμα τουλάχιστον :P). Το μήνυμα όμως που παίρνεις είναι πως θέλει δουλειά το αντικείμενο, αρκετή προσωπική δουλειά. Απαραίτητες οι οδηγίες του καθηγητή, δε λέω. Όμως αν μόνοι μας δεν ασχοληθούμε, δε βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγώ έχω έναν καθηγητή που δεν θέλω να τον βλέπω!!έχετε δει αγελάδα φανταστείτε καθήγητη με το ύφος της!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγώ έχω έναν καθηγητή που δεν θέλω να τον βλέπω!!έχετε δει αγελάδα φανταστείτε καθήγητη με το ύφος της!!
:lol: τωρα που το ειπες αυτο,θυμηθηκα οτι κι αυτος που μας κανει Ιστορια μοιαζει λιγο σε αγελαδα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
:lol: τωρα που το ειπες αυτο,θυμηθηκα οτι κι αυτος που μας κανει Ιστορια μοιαζει λιγο σε αγελαδα...:D
:lol::lol::lol: δεν τον αντέχω και δεν ξέρω τι βαθμο θα μου βάλει γτ κάθε φορά που είχα μαζί του εγώ ή θα ήμουν στην χορωδία ή στο θεατρικό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
:lol::lol::lol: δεν τον αντέχω και δεν ξέρω τι βαθμο θα μου βάλει γτ κάθε φορά που είχα μαζί του εγώ ή θα ήμουν στην χορωδία ή στο θεατρικό!!
καλα μη νομιζεις,κι εγω που ειμαι μεσα την ωρα της χημειας(και της ιστοριας βεβαια),συζηταμε τα κουτσομπολια του σχολειου...οποτε στην ιδια μοιρα ειμαστε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
καλα μη νομιζεις,κι εγω που ειμαι μεσα την ωρα της χημειας(και της ιστοριας βεβαια),συζηταμε τα κουτσομπολια του σχολειου...οποτε στην ιδια μοιρα ειμαστε...:D
όχι στην ιστορία συμετέχω αλλά είναι 1 φορά την εβδομάδα την Πέμπτη γράφουμε διαγώνισμα αλλά έχουμε κατάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Ίσως με πειτε φυτό αλλά με τη χημεία γενικής τη βρίσκω παρόλο που έχουμε μέτριο καθηγητή. Ειδικά ονοματολογίες και ισομερή τα βλέπω σαν σταυρόλεξο για διασκέδαση. Και οι ασκήσεις εύκολες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ίσως με πειτε φυτό αλλά με τη χημεία γενικής τη βρίσκω παρόλο που έχουμε μέτριο καθηγητή. Ειδικά ονοματολογίες και ισομερή τα βλέπω σαν σταυρόλεξο για διασκέδαση. Και οι ασκήσεις εύκολες είναι.

Συμφωνω με τον αποπανω.

Η χημεια γενικης ειναι πιο πολυ παπαγαλια και ελαχιστη δυσκολες ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι αυτό είναι καλό δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Συμφωνω με τον αποπανω.

Η χημεια γενικης ειναι πιο πολυ παπαγαλια και ελαχιστη δυσκολες ασκησεις.

Τώρα είμαι ο αποκάτω :D και δεν συμφωνώ ότι είναι παπαγαλία. Κατανόηση θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top