Η γνώμη σας για τη Φιλοσοφία

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ειναι εκπληκτικο μαθημα και βοηθανε ορισμενες θεωριες στα αρχαια της Γ'!:)

ναι οπως στους φιλοσοφους που θα εχουμε να κανουμε του χρονου....εννοω τα κειμενα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ναι,αυτο ακριβως εννοω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ναι,αυτο ακριβως εννοω!!


με το που ακουσα φιλοσοφια λεω δεν χρησιμευει πουθενα ρωτησα εμαθα και αλλα τελικα για καποιο λογο υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν τετοιου έιδους μαθήματα είναι πολύ τέλεια να τα διαβάζεις!!!!
:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Βασικα το βιβλιο ισως ειναι λιγο κακογραμμενο, αλλα ειναι ωραιο μαθημα!!!
Βεβαια, ενταξει ο ορισμος του ''λογικου κ εγκυρου επιχειρηματος'' ή για τον Σωκρατη και τους σοφιστες μπορει να μην τα ''χρησιμοποιουμε'' τοσο πολυ στην καθημερινη μας ζωη, αλλα γνωσεις ειναι κ παντα ειναι χρησιμες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμεις ακομα να το παρουμε το βιβλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
εμεις ακομα να το παρουμε το βιβλιο....


α ωραια εμεις το εχουμε αλλα δουλευουμε απο φωτοτυπιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
α ωραια εμεις το εχουμε αλλα δουλευουμε απο φωτοτυπιες
θα σου εξηγησω το γιατι.Το βιβλιο αυτο σχολιαζει πχ καποιες θεωριες χωρις να τις αναφερει,εχοντας ως δεδομενο οτι αυτα ειναι γνωστα.Γι αυτο (σε μας τουλαχιστον) γινεται αυτο.Ετσι μας ειπε η καθηγητρια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
θα σου εξηγησω το γιατι.Το βιβλιο αυτο σχολιαζει πχ καποιες θεωριες χωρις να τις αναφερει,εχοντας ως δεδομενο οτι αυτα ειναι γνωστα.Γι αυτο (σε μας τουλαχιστον) γινεται αυτο.Ετσι μας ειπε η καθηγητρια μας


α μαλιστα... και γιατι δεδομενες λες και εχουμε ξανα διδαχθει φιλοσοφια τι να πεις βιβλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzeni93

Νεοφερμένος

Η Tζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολειο εχουμε 3 τμηματα θεωρητικης στη β λυκειου!στο δικό μου αργησε να ερθει καθηγητης,αφου ηρθε ένας έφυγε(δε γνωρίζω γιατί)κ ήρθε μία φιλόλογος..........................................no comments!το δικο μου τμημα εχει κανει μονο 2 μαθηματα μεχρι τωρα φιλοσοφιας(γιατι εδω κ μια βδομαδα εχουμε καταληψη)ενω τα αλλα 2 τμηματα εχουν κανει ποσα μαθηματα κ εχουν γραψει κ 2 test...και τα δύο μαθήματα συνοδεύονταν από 5 τουλάχιστον ωριαίες μαθητών κ η καθηγήτρια είναι πολύ αγενής και χαζή!έλεος!δεν έχω καταλαβει ακομα το μαθημα της φιλοσοφίας(είναι εύκολο ή δυσκολό;)μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Σαν μάθημα μου σπάει τα νεύρα!!!! Ενώ έχουμε έναν πολύ καλό καθηγητή δεν μου αρέσει καθόλου..... Σε πολλά σημεία είναι δύσκολη, σε άλλα τελείως ακατανόητη και σε κάποια άλλα σημεία αναρωτιέσαι ''εγώ γιατί πρέπει να το μάθω αυτό??''..... Προσωπικά την θεωρώ ένα μάθημα που θα έπρεπε να είναι επιλογής.... Θα μπορούσαν να είναι άλλα μαθήματα στην θέση της φιλοσοφίας που θα μας χρησίμευαν περισσότερο σαν θεωρητική κατεύθυνση που είμαστε όπως κείμενα ή ιστορία που αναφέρεται στα ιστορικά γεγονότα της Γ λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σαν μάθημα μου σπάει τα νεύρα!!!! Ενώ έχουμε έναν πολύ καλό καθηγητή δεν μου αρέσει καθόλου..... Σε πολλά σημεία είναι δύσκολη, σε άλλα τελείως ακατανόητη και σε κάποια άλλα σημεία αναρωτιέσαι ''εγώ γιατί πρέπει να το μάθω αυτό??''..... Προσωπικά την θεωρώ ένα μάθημα που θα έπρεπε να είναι επιλογής.... Θα μπορούσαν να είναι άλλα μαθήματα στην θέση της φιλοσοφίας που θα μας χρησίμευαν περισσότερο σαν θεωρητική κατεύθυνση που είμαστε όπως κείμενα ή ιστορία που αναφέρεται στα ιστορικά γεγονότα της Γ λυκείου...
κοιτα για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους καποια θεματα της Φιλοσοφιας ειναι δυσνοητα...βεβαια εμεις δεν εχουμε κανει ακομα κατι το τοσο δυσκολο...ο,τι δεν καταλαβαινεις να ρωτας τον καθηγητη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σαν μάθημα μου σπάει τα νεύρα!!!! Ενώ έχουμε έναν πολύ καλό καθηγητή δεν μου αρέσει καθόλου..... Σε πολλά σημεία είναι δύσκολη, σε άλλα τελείως ακατανόητη και σε κάποια άλλα σημεία αναρωτιέσαι ''εγώ γιατί πρέπει να το μάθω αυτό??''..... Προσωπικά την θεωρώ ένα μάθημα που θα έπρεπε να είναι επιλογής.... Θα μπορούσαν να είναι άλλα μαθήματα στην θέση της φιλοσοφίας που θα μας χρησίμευαν περισσότερο σαν θεωρητική κατεύθυνση που είμαστε όπως κείμενα ή ιστορία που αναφέρεται στα ιστορικά γεγονότα της Γ λυκείου...
Συμφωνω μαζι σου ειναι αρκετα δυσνοητη...απλα νομιζω πως κυριο ρολο παιζει ο καθηγητης...εμεις τουλαχιστον υπογραμμιζουμε τα πιο σημαντικα και μαθαινουμε μονο αυτα(λιγα και καλα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω πως το βιβλιο εχει αρκετα αχρηστα πραγματα που σε βγαζουν απο το θεμα...
Ευτυχως η καθηγητρια ειναι αρκετα χαλαρη και συζηταμε την περισσοτερη ωρα για πολυ ωραια θεματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω πως το βιβλιο εχει αρκετα αχρηστα πραγματα που σε βγαζουν απο το θεμα...
Ευτυχως η καθηγητρια ειναι αρκετα χαλαρη και συζηταμε την περισσοτερη ωρα για πολυ ωραια θεματα:D
και εμεις:D το βιβλιο παντως ηταν φρικιάστικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
και εμεις:D το βιβλιο παντως ηταν φρικιάστικο..

εσυ πρεπει να εκανες το παλιο παντως ε?
ποτε μπηκε αυτο που εχουμε τωρα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εσυ πρεπει να εκανες το παλιο παντως ε?
ποτε μπηκε αυτο που εχουμε τωρα?:hmm:
εεε χαλαρωσε.:P..πριν απο δυο χρονια ημουν β λυκειου...ηταν ενα μεγαλο παντως και ενα εξωφυλλο με εναν πινακα του οποιου η συνεχεια ηταν μια θαλασσα...κατι τετοιο θυμαμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εεε χαλαρωσε.:P..πριν απο δυο χρονια ημουν β λυκειου...ηταν ενα μεγαλο παντως και ενα εξωφυλλο με εναν πινακα του οποιου η συνεχεια ηταν μια θαλασσα...κατι τετοιο θυμαμαι..


:oops:νομιζα οτι ησουν πιο μεγαλος....

πριν απο δυο χρονια πρεπει να μπηκε παντως:P


(ναι αυτο το εξωφυλλο εχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
:oops:νομιζα οτι ησουν πιο μεγαλος....

πριν απο δυο χρονια πρεπει να μπηκε παντως:P


(ναι αυτο το εξωφυλλο εχει)
μπλιαξξξξ...αντιπαθουκλα βιβλιο...ο φιλοσοφικος λογος στην γ λυκειου ειναι πολυ πιο ενδιαφερον:D το γνωστο της γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

al-zaf

Νεοφερμένος

Ο al-zaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εντελώς άχρηστο μάθημα και ένα βιβλίο που δεν βγάζεις άκρη,
Το ποιο βαρετό μάθημα στο λύκειο
Ευτυχώς που φέτος απαλλαχτήκαμε απ αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top