Ηράκλειο vs Ιωάννινα

greggr

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
LostG δεν ξέρω τι ακριβώς παριστάνεις πάντως μη πιστεύετε στις αναλήθειες που γράφονται στο αποπάνω ποστ.

Το Ηράκλειο είναι από το πιο ζωντανά μέρη της Ελλάδας (τηρουμένων και των αναλογιών βέβαια) και έχει ζωή χειμώνα καλοκαίρι...

Ούτε έμποροι ναρκωτικών ούτε τίποτα (εκτός αν τους ψάχνεις εσύ οπότε πάω πάσο).

Τώρα μάλιστα που άνοιξε και η παραλιακή ζώνη του Ηρακλείου έχει γίνει πολύ καλύτερο. Θες καφετέρια; Υπάρχει η κλασική περιοχή υπάρχει και η παραλιακή. Θες διασκεδαση; Πήγαινε παραλιακή. Γενικώς κάθε Σάββατο επικρατεί το αδιαχώρητο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Προφανώς δεν τα εννοούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
LostG δεν ξέρω τι ακριβώς παριστάνεις πάντως μη πιστεύετε στις αναλήθειες που γράφονται στο αποπάνω ποστ.

Το Ηράκλειο είναι από το πιο ζωντανά μέρη της Ελλάδας (τηρουμένων και των αναλογιών βέβαια) και έχει ζωή χειμώνα καλοκαίρι...

Ούτε έμποροι ναρκωτικών ούτε τίποτα (εκτός αν τους ψάχνεις εσύ οπότε πάω πάσο).

Τώρα μάλιστα που άνοιξε και η παραλιακή ζώνη του Ηρακλείου έχει γίνει πολύ καλύτερο. Θες καφετέρια; Υπάρχει η κλασική περιοχή υπάρχει και η παραλιακή. Θες διασκεδαση; Πήγαινε παραλιακή. Γενικώς κάθε Σάββατο επικρατεί το αδιαχώρητο....
Δες το μήνυμα #17 και θα καταλάβεις γιατί ...τα πήρα.
Γράφουν μερικοί εδώ χωρίς στοιχεία έτσι απλώς γιά να λένε.Πώς είναι δυνατόν μιά πόλη όπως τα Γιάννενα (όμορφη κατά τα άλλα) με λιγότερο από το μισό πληθυσμό του Ηρακλείου, χωρίς να είναι τουριστικός προορισμός και σαφώς πιό ψυχρός ο καιρός το Χειμώνα εκεί, να είναι γεμάτη η πόλη Χειμώνα-Καλοκαίρι και να λέει ότι έχει ερημιά το Ηράκλειο.Από φοιτητές όλες οι πόλεις με πολύ φοιτητόκοσμο έχουν ζωντάνια.Αλλά εδώ μιλάμε και γιά τους κατοίκους.Απλή λογική.
Σς όλες τις πόλεις με πληθυσμό πάνω από 100000 κατοίκους δεν υπάρχει περίπτωση να βιώσει ερημιά κάποιος φοιτητής.Εκτός και αν οι λόγοι της "εσωτερικής" μοναξιάς του είναι αγαπημένα πρόσωπα που του λείπουν έντονα.


Όσο γιά το τι παριστάνω που λες, δεν φταίω εγώ που δεν κατάλαβες το πνεύμα μου.
Ηρακλειώτης είμαι.Αν ήταν τόσο άσχημα εδώ θα καθόμουν ακόμη?


Μού εξηγείς σε παρακαλώ τα bold της παράθεσης?Αφήνεις κάποιες αιχμές γιά μένα νομίζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Θες διασκεδαση; Πήγαινε παραλιακή. Γενικώς κάθε Σάββατο επικρατεί το αδιαχώρητο....
τα φέρετρα διασκεδάζουν

(παντου δε "γινεται" ομως αυτο?)


{ειμαι απο Ηρακλειο και σας αποθαρρυνω κι εγω... μακρια!}

- παντως η Κρητη εχει ακομα ζωντανα μερη [σπηλιες π.χ. -οχι τις τουριστικες!] στα οποια μπορειτε να βρειτε καταφυγιο και... ζωη!}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δες το μήνυμα #17 και θα καταλάβεις γιατί ...τα πήρα.
Γράφουν μερικοί εδώ χωρίς στοιχεία έτσι απλώς γιά να λένε.Πώς είναι δυνατόν μιά πόλη όπως τα Γιάννενα (όμορφη κατά τα άλλα) με λιγότερο από το μισό πληθυσμό του Ηρακλείου, χωρίς να είναι τουριστικός προορισμός και σαφώς πιό ψυχρός ο καιρός το Χειμώνα εκεί, να είναι γεμάτη η πόλη Χειμώνα-Καλοκαίρι και να λέει ότι έχει ερημιά το Ηράκλειο.Από φοιτητές όλες οι πόλεις με πολύ φοιτητόκοσμο έχουν ζωντάνια.Αλλά εδώ μιλάμε και γιά τους κατοίκους.Απλή λογική.
Σς όλες τις πόλεις με πληθυσμό πάνω από 100000 κατοίκους δεν υπάρχει περίπτωση να βιώσει ερημιά κάποιος φοιτητής.Εκτός και αν οι λόγοι της "εσωτερικής" μοναξιάς του είναι αγαπημένα πρόσωπα που του λείπουν έντονα.


Όσο γιά το τι παριστάνω που λες, δεν φταίω εγώ που δεν κατάλαβες το πνεύμα μου.
Ηρακλειώτης είμαι.Αν ήταν τόσο άσχημα εδώ θα καθόμουν ακόμη?


Μού εξηγείς σε παρακαλώ τα bold της παράθεσης?Αφήνεις κάποιες αιχμές γιά μένα νομίζω?


Το μηνυμα 17 ρωτάει αν εχει ερημια το Ηρακλειο, δεν ισχυριζεται κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εδώ έχει δίκιο.Το Ηράκλειο μπορώ να πω πως έχει κάπως περισσότερη κίνηση το χειμώνα παρά το καλοκαίρι.:PΑλλά ερημιά δεν μπορείς να πεις πως ʼεχει καμιά εποχή.Και δεν μου φαίνεται λογικό το χειμώνα τα Γιάνεννα να λεχουν περισότερη κίνηση,χωρίς παρεξήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schoolfreak

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Είχα και εγώ το ίδιο δίλημμα πριν καταθέσω μηχανογραφικό και τελικά επέλεξα Ηράκλειο ασυζητητί αφού είχα σημάδια που με οδηγούσαν εκεί. Σε όσους έχω πεί ότι πάω στο Φυσικό Κρήτης μου λένε τα καλύτερα λόγια είτε έχουν κάποια εμπειρία είτε απ' όσα έχουν ακούσει ! Άλλωστε ποτέ δε μου άρεσαν ως πόλη τα Ιωάννινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μα καλα τι εγκληματικοτητα και βιασμους ελεγε ο αλλος??χριστε και παναγια!XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schoolfreak

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πλάκα έκανε καλέ... Εγώ προσωπικά έλιωσα στο γέλιο όταν τα διάβαζα!!!!:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τελικά πέρασα Ηράκλειο και γύρισα σήμερα.. Πήγα και βρήκα σπίτι στην Αλικαρνασό (Κατσαμπάς). Δεν κοίταξα όμως πόση ώρα χρειάζεται για να πάω στο πανεπιστήμιο με λεωφορείο.. Στάση έχω ακριβώς κάτω από το σπίτι μου αλλά βαριόμουν να κάνω δοκιμαστική βόλτα για το πανεπιστήμιο.. Μήπως ξέρει κανείς περίπου πόση ώρα είναι το πανεπιστήμιο απο εκείνη την περιοχή με λεωφορείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τελικά πέρασα Ηράκλειο και γύρισα σήμερα.. Πήγα και βρήκα σπίτι στην Αλικαρνασό (Κατσαμπάς). Δεν κοίταξα όμως πόση ώρα χρειάζεται για να πάω στο πανεπιστήμιο με λεωφορείο.. Στάση έχω ακριβώς κάτω από το σπίτι μου αλλά βαριόμουν να κάνω δοκιμαστική βόλτα για το πανεπιστήμιο.. Μήπως ξέρει κανείς περίπου πόση ώρα είναι το πανεπιστήμιο απο εκείνη την περιοχή με λεωφορείο;

σε ποιο τμημα περασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σε όποιο και να πέρασε με τα αισχρά ΜΜ που έχει το Ηράκλειο άντε να πας από Κατσαμπά Κνωσσού. Δεν το συζητώ για το άλλο. Αμάξι παίζει να έχεις? Με τα μέσα θα φτύνεις αίμα για να πας, τέσσερα λεωφορεία κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schoolfreak

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις Βούτες θες γύρω στα 40 λεπτά σίγουρα πιστεύω.... Αν κατάλαβα καλά που είσαι πρέπει να παίρνεις το λεωφορείο απο κει να κατεβαίνεις κέντρο (π.χ. Πλατεία Ελευθερίας) και απο κει να παίρνεις το 7(Παν/μιο) ή το 11(Ι.Τ.Ε) για να ανεβαίνεις πάνω. Αν είσαι πιο χαμηλά μπορεί να σε βολεύει το λεωφορείο που έρχεται απο αεροδρόμιο και περνάει απο Λεωφ. Ικάρου και έχει πιο συχνά δρομολόγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο αλικαρνασο περναει το λεωφορειο για Βουτες αλλα για Κνωσσο δεν εχει οποτε θα πρεπει να παιρνει 2 λεωφορεια

εδιτ: τωρα ειδα οτι εισαι στο Φυσικο (οπως κι εγω) αρα παιρνεις το λεωφορειο για Βούτες που ειναι γυρω στα 30-40 λεπτα απο κει που εισαι λογικα.
-----------------------------------------
btw οσοι περασατε φυσικο δειτε εδω https://www.physics.uoc.gr/menu/register2009.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναι πέρασα στο φυσικό και μου είχαν πει ότι από το σπίτι μου(στην Ικάρου είναι, στα φανάρια στον μαρινόπουλο) περνάει λεωφορείο αμέσως για το πανεπιστήμιο, απλά δεν ήξερα πόση ώρα θα μου παίρνει για να πηγαίνω.. μισή ώρα είναι λίγο πολύ.. :S Τέσπα θα δω τι θα κάνω, ευχαριστώ για την βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Krou, εσύ που σίγουρα θα ξέρεις, που βρίσκετε το μαθηματικό και το φυσικό στο ηράκλειο? στις βούτες; κοντά στην ιατρική; αν ειναι εκεί αν χτύπα ξύλο πάθετε κάτι, από πάνω είναι το ΠΕΠΑΓΝΗ (Περιφερειακό, Πανεπιστημιακό, Γενικό νοσοκομείο Ηρακλείου):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schoolfreak

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Το Φυσικό είναι στις Βούτες μαζί με την Ιατρική, την Βιολογία και το Χημικό.
Το Μαθηματικό είναι στην Κνωσσό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Οκ. ευχαριστώ για την πληροφόρηση.>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
αν χτύπα ξύλο πάθετε κάτι, από πάνω είναι το ΠΕΠΑΓΝΗ (Περιφερειακό, Πανεπιστημιακό, Γενικό νοσοκομείο Ηρακλείου):)
Τώρα σώθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top