Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πολ/νείο Κρήτης (Χανιά)

angus

Νεοφερμένος

Ο angus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σχετικα με αυτή τη σχολή επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα έχω ακούσει ότι η διαφορά της με τις αλλες πόλεις ημμυ είναι ότι οι ηλεκτρολόγοι ασχολούνται και με ενέργεια ενώ οι ηλεκτρονικοί όχι....κάποιος δλδ που θα σκεφτόταν να διάλεγε μέσα στη σχολή των ηλεκτρολόγων τη ροή ενέργειας δεν θα του προτείνατε ν πήγαινε στα χανιά σε καμία περίπτωση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αν ηθελες οπωσδηποτε Ημμυ λογω και αλλων ενδιαφεροντων περα απο την ενεργεια,αλλα σε ενδιεφερε σοβαρα και η ενεργεια,τοτε θεωρω πως το Ημμυ Χανιων,θα επρεπε να ειναι η τελευταια σου επιλογη(με βαση το πως ειναι τα πραγματα σημερα στη σχολη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
με 15400 πως το βλεπετε; παιρναμε φετος ημμυ στα χανια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Δυσκολο,αλλα δεν χανεις τπτ να τη δηλωσεις...Φαινεται οτι φετος θα γινει αλλαλουμ με τις βασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
χμμ.. μαιστα.. αντε να δουμε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgoV

Νεοφερμένος

Ο GiorgoV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οι γνωσεις που θα χρειαστεις θα τις αποκτησεις στην σχολη,μεσα απο τα μαθηματα και ισως να χρειαστει να ψαξεις και καποια πραγματα μονος σου.Επισης για οτι κενα ή αποριες εχεις μπορεις να ρωτας και τους καθηγητες,που οι περισσοτεροι χαιρονται να απαντουν στις ερωτησεις σου.Τωρα,οσο αφορα το επιπεδο δυσκολιας (Ημμυ Εμπ Vs Ημμυ Χανιων) δεν μπορω να σου πω,γιατι δεν ξερω πως ακριβως ειναι τα πραγματα στο Εμπ.

Esperius απλα the best....Ο τομεας ενεργεια στους ΗΜΜΥ δεν ειναι ιδιαιρετα αναπτυγμενος στα χανια παντα...αλλα υπαρχουν πολλοι αλλοι τομεις ειδικευσης(πληροφορικη,τηλεπικοινωνιες,κτλ)..Αλλα για ενεργεια ειναι οι μηχανολογοι(οχι ολοι ομως της αθηνας της πατρας και της θεσ/νικης νομιζω) και οι ηλεκτρολογοι(αν παρεις των τομεα ενεργειας)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Οι γνωσεις που θα χρειαστεις θα τις αποκτησεις στην σχολη,μεσα απο τα μαθηματα και ισως να χρειαστει να ψαξεις και καποια πραγματα μονος σου.Επισης για οτι κενα ή αποριες εχεις μπορεις να ρωτας και τους καθηγητες,που οι περισσοτεροι χαιρονται να απαντουν στις ερωτησεις σου.Τωρα,οσο αφορα το επιπεδο δυσκολιας (Ημμυ Εμπ Vs Ημμυ Χανιων) δεν μπορω να σου πω,γιατι δεν ξερω πως ακριβως ειναι τα πραγματα στο Εμπ.
Σε οτι αφορα την διαθεση των καθηγητων,επειδη σχολιαστηκε :P,τα πραγματα δεν ειναι ετσι σε καθε σχολη.Εγω μιλαω για την σχολη στην οποια φοιτω και με βαση αυτα που βλεπω εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angus

Νεοφερμένος

Ο angus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ημμυ μου αρέσουν γενικά σαν σχολή απλά σκέφτομαι ότι θα με ενδιέφερε σε κάποιο εξάμηνο όταν διαλέγουν ροές ν επιλέξω αυτή της ενέργειας....απλά τρ έχω το δίλημμα εάν μετά τους ηλεκτρολόγους δηλώσω ηλεκτρονικούς ή μηχανολόγους μηχανικούς...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
ημμυ μου αρέσουν γενικά σαν σχολή απλά σκέφτομαι ότι θα με ενδιέφερε σε κάποιο εξάμηνο όταν διαλέγουν ροές ν επιλέξω αυτή της ενέργειας....απλά τρ έχω το δίλημμα εάν μετά τους ηλεκτρολόγους δηλώσω ηλεκτρονικούς ή μηχανολόγους μηχανικούς...??
Στα Χανια δεν εχουμε ροες, αν δεν κανω μεγαλο λαθος.Kατα τη γνωμη μου το τμημα μας θα πρεπει να ειναι απο τις τελευταιες επιλογες αν σε ενδιαφερει να ασχοληθεις ΜΟΝΟ με ενεργεια.Αν οι μηχανολογοι εχουν αντιστοιχο τομεα ισως θα πρεπει να τους προτιμησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Zaraki σε ολα εκτος απο το οτι το τμημα μας δεν εχει ροες.Εχουμε απλως δεν ειναι διαμορφωμενες οπως ειναι στα αλλα τμηματα.Στα τελευταια εξαμηνα εχουμε ενα πληθος επιλογων απο μη υποχρεωτικα μαθηματα.Ετσι μπορεις να επιλεξεις εσυ οτι μαθηματα θες απο μια ή περισσοτερες ροες.Πιστευω πως ειναι καλυτερα ετσι,καθως δεν αναγκαζεσαι να εξειδικευτεις σε προπτυχιακο επιπεδο.Εχεις μεγαλυτερη ελευθερια επιλογων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Zaraki σε ολα εκτος απο το οτι το τμημα μας δεν εχει ροες.Εχουμε απλως δεν ειναι διαμορφωμενες οπως ειναι στα αλλα τμηματα...
Αρα δεν εχουμε "ροες" με την στη μορφη που υπαρχουν σε αλλα τμηματα πληροφορικης,ημμυ κλπ :P .Υπαρχουν τομεις(Ενεργεια,Τηλεπικοινωνιες κτλ) στους οποιους υπαγονται τα μαθηματα.Περαν των υποχρεωτικων μαθηματων καθε εξαμηνου, που ειναι κοινα για ολους, δεν εισαι υποχρεωμενος να παρεις συγκεκριμενα μαθηματα απο καποιον τομεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosDrak1

Νεοφερμένος

Ο PanosDrak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Φιλε που ενδιαφερεσαι για το ΗΜΜΥ στα Χανια, και εγω φοιτητης σε αυτο ειμαι,... δν εχω να πω κατι το σημαντικο μια χαρα τα ειπαν τα παιδια πιο πανω...
Αν και τελειωνω μολις το 1ο ετος, πολυ καλη σχολη και θα μαθεις παρα πολλα σε πολλους τομεις.... Τωρα βεβαια οποιος ενδιαφερεται για ενεργεια δεν ξερω αν θα του την προτεινα τη σχολη, αλλα εχουν μπει καποια μαθηματα ενεργειας στο προγραμμα σπουδων στη προσπαθεια του τμηματος να μετονομαστει σε Ηλεκτρολογους... αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται ειναι λιγο μπουρδελε η κατασταση ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angus

Νεοφερμένος

Ο angus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδες μακαρι να πιασω ηλεκτρολογους πρωτη επιλογη αλλα αν δεν πιασω θα σας ερθω μαλλον κρητη για ηλεκτρονικος....ουτοσιαλλως γουσταρω αρκετα υπολογιστες για ν κολλησω τοσο πολυ σε αυτη μονο τη διαφορα σε θεμα ενεργειας.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Με 16800 λέτε να έχω ελπίδες να πιασώ την ΗΜΜΥ στα χανιά? Πέρισυ είχε 17333! Δεν νομίζω να πέσει τόσο πολύ...αλλά δεν παύω να ελπίζω! :P
Που λέτε παιδιά, έλεγα μετά την ΗΜΜΥ να δηλώσω κοζάνη μηχανικων πληροφορικης...αλλά σε κάποιο άλλο τόπικ διάβασα οτι η σχολή είναι χάλια, δεν
έχει εππαγελματικά δικαιώματα, ουτε εγκαταστάσεις... και έχω μπερδευτεί πολύ...
Λέτε αντί για κοζάνη να δηλώσω καμιά πληροφορική θεσσαλονίκης? Αυτή τη στιγμή είμαι γραμμένος στην σαμο στο ΜΠΕΣ!
Σορρυ για το οφ τοπικ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgoV

Νεοφερμένος

Ο GiorgoV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Με 16800 λέτε να έχω ελπίδες να πιασώ την ΗΜΜΥ στα χανιά? Πέρισυ είχε 17333! Δεν νομίζω να πέσει τόσο πολύ...αλλά δεν παύω να ελπίζω! :P
Που λέτε παιδιά, έλεγα μετά την ΗΜΜΥ να δηλώσω κοζάνη μηχανικων πληροφορικης...αλλά σε κάποιο άλλο τόπικ διάβασα οτι η σχολή είναι χάλια, δεν
έχει εππαγελματικά δικαιώματα, ουτε εγκαταστάσεις... και έχω μπερδευτεί πολύ...
Λέτε αντί για κοζάνη να δηλώσω καμιά πληροφορική θεσσαλονίκης? Αυτή τη στιγμή είμαι γραμμένος στην σαμο στο ΜΠΕΣ!
Σορρυ για το οφ τοπικ!

Με δεδομένη την κατάσταση που εχεί δημιουργηθεί ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τις βάσεις..Είναι δύσκολο να πέσει τόσο πολύ αλλά ποτε δεν ξέρεις..Πάντως καλά κανεις και ελπίζεις..Τώρα για το τμήμα της κοζάνης δεν ξέρω πολλά έχω ακούσει πάρα πολλά για τα 2 τμήματα έκει από το ότι κανουν μαθήματα σε χάλια αιθουσες μεχρι ότι υπαρχει περιπτωση να πανε στην θεσ/νικη..Νομίζω πως θα υπάρχει και άλλο τοπικ για αυτο το θέμα για να μαθεις την κατάσταση έκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ειμαι αναμεσα στο πολυτεχνειο στα χανια και στη ΣΤΥΑ(στρατιωτικες).Νταξει μπορει να εχει προοπτικες σαν δουλεια η ΗΜΜΥ αλλα δεν ειναι και σιγουρο οτι θα βρεις δουλεια και τι συνθηκες θα ισχυουν εκει.γι αυτο αμφιταλαντευομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Με δεδομένη την κατάσταση που εχεί δημιουργηθεί ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τις βάσεις..Είναι δύσκολο να πέσει τόσο πολύ αλλά ποτε δεν ξέρεις..Πάντως καλά κανεις και ελπίζεις..Τώρα για το τμήμα της κοζάνης δεν ξέρω πολλά έχω ακούσει πάρα πολλά για τα 2 τμήματα έκει από το ότι κανουν μαθήματα σε χάλια αιθουσες μεχρι ότι υπαρχει περιπτωση να πανε στην θεσ/νικη..Νομίζω πως θα υπάρχει και άλλο τοπικ για αυτο το θέμα για να μαθεις την κατάσταση έκει...

Μετά απο αυτά που έχω διαβάσει για την κοζάνη δεν παίζει να την βάλω στο μηχανογραφικό μου! Άρα η μόνη σχολή Μηχανικων Η/Υ που μένει είναι στη σάμο, στην οποία είμαι και γραμμένος.... Τι να κάνω? Να δηλώσω καμιά πληροφορική ΑΠΘ, ιοαννίνων... :(
αν και η αλήθεια είναι ότι θέλω να πάω σε μηχανικων Η/Υ και όχι σε απλή πληροφορική...

Υ.Γ : Όποιος έχει περάσει σάμο στο ΜΠΕΣ ας μου στείλει ένα πμ να μου πει πληροφορίες\απόψεις για την σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μετά απο αυτά που έχω διαβάσει για την κοζάνη δεν παίζει να την βάλω στο μηχανογραφικό μου! Άρα η μόνη σχολή Μηχανικων Η/Υ που μένει είναι στη σάμο, στην οποία είμαι και γραμμένος.... Τι να κάνω? Να δηλώσω καμιά πληροφορική ΑΠΘ, ιοαννίνων... :(
αν και η αλήθεια είναι ότι θέλω να πάω σε μηχανικων Η/Υ και όχι σε απλή πληροφορική...

Υ.Γ : Όποιος έχει περάσει σάμο στο ΜΠΕΣ ας μου στείλει ένα πμ να μου πει πληροφορίες\απόψεις για την σχολη..

η γνώμη μου ειναι να ψάξεις καλύτερα το θέμα της σχολής που έχεις περάσει, μη περάσεις σε καποια άλλη και βρεις οτι ειναι καλύτερη αυτη της σάμου και πιάσεις τσάμπα μια παραπάνω θέση απο αλλο παιδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garrythesnail

Νεοφερμένος

Ο garrythesnail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μετά απο αυτά που έχω διαβάσει για την κοζάνη δεν παίζει να την βάλω στο μηχανογραφικό μου! Άρα η μόνη σχολή Μηχανικων Η/Υ που μένει είναι στη σάμο, στην οποία είμαι και γραμμένος.... Τι να κάνω? Να δηλώσω καμιά πληροφορική ΑΠΘ, ιοαννίνων... :(
αν και η αλήθεια είναι ότι θέλω να πάω σε μηχανικων Η/Υ και όχι σε απλή πληροφορική...

Υ.Γ : Όποιος έχει περάσει σάμο στο ΜΠΕΣ ας μου στείλει ένα πμ να μου πει πληροφορίες\απόψεις για την σχολη..
Εγώ νομίζω πως με 16800 μαλλον θα πιάσεις ΗΜΜΥ στα Χανια. Θα πέσει πολύ η βάση, ίσως και κάτω από 16000....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalassolikos

Νεοφερμένος

Ο thalassolikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά μην παρασύρεστε οι ηλεκτρονικοί μηχανικοί και μηχανικοί υπολογιστών στα Χανιά δε σχετίζονται με τους ΗΜΜΥ είναι πιο κοντά στη σχολή μηχανικών Η/Υ Πάτρας αν και αυτοί δε μαθαίνουν τόσο υψηλού επιπέδου προγραμματισμό όπως οι Η/Υ. Εγώ θα σας πρότεινα αν δεν πιάνετε ΗΜΜΥ να δηλώσετε μηχανολόγους μιας και έχουν παραπλήσια δικαιώματα με εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top