ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Δηλαδή δεν είσαι σίγουρη :D :D :D (πλάκα κάνω)
Έχω και εγώ μαθήματα τηλεπικοινωνιών γιαυτό μίλησα για αυτά τα τμήματα.......Από τα πιο δύσκολα μαθήματα τα θεωρώ......Μετά από 4 εξάμηνα και 4 εξεταστικές σημερα πέρασα τηλεπικοινωνίες Ι :clapup: :clapup: :clapup: (βέβαια με το απόλυτο 5 αλλά με τη δυσκολία του μαθήματος αυτού πάρτυ κάνω
Μπράβο!Αν είναι τόσο δύσκολο μια χαρά είναι το 5...σημασία έχει που το πέρασες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μπράβο! το 5...σημασία έχει που το πέρασες!;)

Για τώρα......Όταν θα θυμηθείς να κάνεις μεταπτυχιακό θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.........Βέβαια όντως ήταν πολύ δυσκολο παράπονο να μην έχω γιατι τις 3 προηγούμενες φορές κόπηκα με 3 3,5 κ 4 (κάθε εξάμηνο και λίγο παραπάνω :D :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεξουαλικός

Νεοφερμένος

Η Σεξουαλικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 87 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σαφως η ΣΕΜΦΕ ειναι πολυ ανωτερη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα ..θα ήταν απλό να σκεφτείς ότι απλά ίσως να λέει τη γνώμη του ;)Αυτο παει στ φίλο που είπε ότι αφου λέω ότι για να γράψεις πανελλήνιες δεν θές μυαλο δεν έχω μυαλο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεξουαλικός

Νεοφερμένος

Η Σεξουαλικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 87 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οι πανελληνιες θελουν μυαλο.Για να βγαλεις το πολυτεχνειο δεν θελει μυαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα ..θα ήταν απλό να σκεφτείς ότι απλά ίσως να λέει τη γνώμη του ;)Αυτο παει στ φίλο που είπε ότι αφου λέω ότι για να γράψεις πανελλήνιες δεν θές μυαλο δεν έχω μυαλο ..

Δεν είπα ότι λέει την γνώμη κάποιου άλλου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
τσκ τσκ, δεμ, δεν το περίμενα να χρησιμοποιείς λόγια άλλων χωρίς αναφορά. :(

Ολοι γνωριζουν οτι ειναι του einstein :hmm: Επρεπε να το αναφερω; :hmm:
Μηπως οταν λεω και φρασεις οπως : Ενα ξερω οτι τιποτα δε ξερω να λεω ποιος το ειπε; :hmm:
Ή παν μετρον αριστον κλπ κλπ :hmm:
Ττστστσ

Με απογοήτευσες τώρα τί να σου πω!χαχα...εμένα μπορεί όχι,τον Demlogic όμως σίγουρα!:P

Γνωριζεις οτι το τμημα του δεν ειναι και το πιο "γαματο" και εισαι σιγουρη οτι θα το υποτιμησω γιατι μεσα σου εχεις την ιδια ακριβως αποψη με αυτη που νομιζεις οτι εγω εχω.

Γουσταρω την φαση.

Demlogic against the world.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mixariti

Νεοφερμένος

Η mixariti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
βασικα, εγω νομιζω οτι γινεται μια προσπαθεια να συγκριθουν ανομοια πραγματα σε αυτο το θεμα.
επισης πιστευω οτι ειναι πιο πιθανο καποιος σεμφιτης να φτιαξει ενα μοντελο για να το χρησιμοποιησουν οι ημμυτες παρα να το φτιαξουν αυτοι οι ιδιοι...
αποψη μου!!!(???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εχετε χασει τον μπουσουλα σ'αυτο το τοπικ παιδια...
Παντως πλακα εχετε...:popcorn::popcorn::popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Γνωριζεις οτι το τμημα του δεν ειναι και το πιο "γαματο" και εισαι σιγουρη οτι θα το υποτιμησω γιατι μεσα σου εχεις την ιδια ακριβως αποψη με αυτη που νομιζεις οτι εγω εχω.
Αυτό που είπα για 'σενα κόλλαγε στο προηγούμενο υποτιμητικό σχόλιό σου για τα ΤΕΙ...ΤΕΙτζής στο μυαλό νομίζω είπες!Και στην τελική τί σκοτίζεσαι για τις σχολές των άλλων...εσύ πέρασες σε μουράτη σχολή,οπότε γιατί έχεις θέμα με τις δικές μας κατωτέρου επιπέδου σχολές?Πραγματικά,αυτό δεν το καταλαβαίνω!Πάντως τη βρίσκεις κι εσύ το ίδιο να πηγαίνεις κόντρα σε όλους όσο κι εμείς σε εσένα,έτσι?:P

Εχετε χασει τον μπουσουλα σ'αυτο το τοπικ παιδια...
Παντως πλακα εχετε...:popcorn::popcorn::popcorn:
Εδώ που τα λέμε έχεις άπειρα δίκια!:DΕιδικά τα emoticon είναι όλα τα λεφτά...παρακολουθείς τζάμπα θέαμα,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ειναι λιγο ανουσια συγκριση..ενταξει οι ημμυ ειναι πιο μουρατη σχολη αλλα και η σεμφε καλη ειναι αλλα αρκετα δυσκολη να την τελιωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει παράλογα όσα λέει ο Demlogic;
Δεν είδα πουθενά να λέει ότι βγαίνοντας από ημμυ έχεις τις περισσότερες γνώσεις στα μαθηματικά από όλους τους άλλους.
Πχ και στο μαθηματικό/φυσικό κάνουν μηχανική, δεν σημαίνει όμως ότι είναι μάστερ σε αυτό. Στις πολυτεχνικές εμβαθύνουν απίστευτα περισσότερο. Κάτι παρόμοιο πιστεύω ισχύει και για τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει παράλογα όσα λέει ο Demlogic;
Δεν είδα πουθενά να λέει ότι βγαίνοντας από ημμυ έχεις τις περισσότερες γνώσεις στα μαθηματικά από όλους τους άλλους.
Πχ και στο μαθηματικό/φυσικό κάνουν μηχανική, δεν σημαίνει όμως ότι είναι μάστερ σε αυτό. Στις πολυτεχνικές εμβαθύνουν απίστευτα περισσότερο. Κάτι παρόμοιο πιστεύω ισχύει και για τα μαθηματικά.
Εισαι ο μονος που δεν εισαι αρνητικα προδιαθετημενος απεναντι μου. Για αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Μόνο που θα τολμήσω να εκφέρω άποψη, αν και πρόκειται για διαφορετικά αντικείμενα σπουδών...
δεν τίθεται κατά τη γνώμη μου θέμα σύγκρισης, ο κόσμος μπορεί να κάνει και χωρίς ΣΕΜΦΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ειναι λιγο ανουσια συγκριση..ενταξει οι ημμυ ειναι πιο μουρατη σχολη αλλα και η σεμφε καλη ειναι αλλα αρκετα δυσκολη να την τελιωσεις..
δεν καταλαβαινω τον ορο ''μουρατη'' αλλα τελος παντων ..δεν θα ελεγα οτι καποιος επιλεγει σχολη επειδη ειναι η οχι μουρατη :/

Μόνο που θα τολμήσω να εκφέρω άποψη, αν και πρόκειται για διαφορετικά αντικείμενα σπουδών...
δεν τίθεται κατά τη γνώμη μου θέμα σύγκρισης, ο κόσμος μπορεί να κάνει και χωρίς ΣΕΜΦΕ...
αρκετα υποτιμιτικο σχολιο για ανθρωπουσ που επελεξαν να σπουδασουν αυτο τ αντικειμενο η και για αυτουσ που προσπαθουν για αυτη τ σχολη ..ισως φιλε μ κατι να ξερει ολος ο κοσμος που εχει ανοιξει παντου τμηματα εφαρμοσμενων μαθηματικων κ δεν αρκεστηκε στο καθαρο μαθηματικο η ασ πουμε τους μηχανικουσ ...για μενα τ προβλημα με τν σεμφε ειναι η προκαταλαηψη που εχουν πολλοι (λογο αγνοιασ) απεναντι της και αυτο την κραταει πισω στους αγωνες που συχνα επιχειρει να κανει ..αλλα ειπαμε εχεις την αποψη σ και ειναι σεβαστη ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ισως φιλε μ κατι να ξερει ολος ο κοσμος που εχει ανοιξει παντου τμηματα εφαρμοσμενων μαθηματικων κ δεν αρκεστηκε στο καθαρο μαθηματικο η ασ πουμε τους μηχανικουσ
Ή ίσως, όπως οι περισσότερες αλλαγές στα πανεπιστήμια της Ελλάδας, η σχολή σου έγινε απλά για να εξυπηρετήσει πολιτικές και συλλήβδην οικονομικές σκοπιμότητες.Δε θα' ναι και η μόνη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ή ίσως, όπως οι περισσότερες αλλαγές στα πανεπιστήμια της Ελλάδας, η σχολή σου έγινε απλά για να εξυπηρετήσει πολιτικές και συλλήβδην οικονομικές σκοπιμότητες.Δε θα' ναι και η μόνη.;)
λες? μπορει δεν διαφωνω...ομως δεν μιλησα για τ ελληνικα πανεπιστημια ..πανεπιστημια οπως το mit,to harvard , t berkley , to cangary . t columbia ...ολα αυτα γιατι ανοιξαν τμηματα applied mathematics ? μαλλον και αυτοι για οικονομικα συμφεροντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
λες? μπορει δεν διαφωνω...ομως δεν μιλησα για τ ελληνικα πανεπιστημια ..πανεπιστημια οπως το mit,to harvard , t berkley , to cangary . t columbia ...ολα αυτα γιατι ανοιξαν τμηματα applied mathematics ? μαλλον και αυτοι για οικονομικα συμφεροντα..
Αν μπορεις να επιχειρηματολογησεις αντι να ειρωνευεσαι ισως μπω στη διαδικασια να σκεφτω αυτα που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αν μπορεις να επιχειρηματολογησεις αντι να ειρωνευεσαι ισως μπω στη διαδικασια να σκεφτω αυτα που λες.
απλα ξερεις τι με πειραζει ? καποιος καποια στιγμη ειπε οτι η σχολη δημιουργηθηκε απο συμφεροντα κ απο τοτε πολλοι το χρησιμοποιουν σαν επιχειρημα χωρις να εχουν ιδεα γιατι το λενε ..ειμαστε 18 δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε τα οικονομικα συμφεροντα που μπορει να κρυβονται πισω απο οτιδηποτε ..η σεμφε ιδρυθηκε το 1999 επομενως ειναι μια σχολη 13 χρονων κ μαλιστα με ελαχιστα δικαιωματα τα πρωτα χρονια ..εγω σου λεω στην καλυτερη ο μεγαλυτερος αποφοιτος της σχολης να ειναι 30 χρονων αυτη τ στγμη ..πωσ μπορειτε λοιπον να κρινετε τοσο σκληρα μια σχολη που καλα καλα δεν εχει εδρεωθει στην ελληνικη αγορα ..κ σου λεω λοιπον χωρις καμια ειρωνια..ολα τα πανεπιστημια που ανεφερα γιατι ιδρυσαν applied mathematics τμηματα αφου ειναι τοσο αχρηστο σαν αντικειμενο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
απλα ξερεις τι με πειραζει ? καποιος καποια στιγμη ειπε οτι η σχολη δημιουργηθηκε απο συμφεροντα κ απο τοτε πολλοι το χρησιμοποιουν σαν επιχειρημα χωρις να εχουν ιδεα γιατι το λενε ..ειμαστε 18 δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε τα οικονομικα συμφεροντα που μπορει να κρυβονται πισω απο οτιδηποτε ..η σεμφε ιδρυθηκε το 1999 επομενως ειναι μια σχολη 13 χρονων κ μαλιστα με ελαχιστα δικαιωματα τα πρωτα χρονια ..εγω σου λεω στην καλυτερη ο μεγαλυτερος αποφοιτος της σχολης να ειναι 30 χρονων αυτη τ στγμη ..πωσ μπορειτε λοιπον να κρινετε τοσο σκληρα μια σχολη που καλα καλα δεν εχει εδρεωθει στην ελληνικη αγορα ..κ σου λεω λοιπον χωρις καμια ειρωνια..ολα τα πανεπιστημια που ανεφερα γιατι ιδρυσαν applied mathematics τμηματα αφου ειναι τοσο αχρηστο σαν αντικειμενο ?
Δεν εχω κανει τετοια ερευνα, ωστε να απαντησω σε αυτη την ερωτηση.Ωστοσο για εμενα το ΣΕΜΦΕ ειναι μια απ τις πολλες διακοσμητικες σχολες.(προσωπικη μου γνωμη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top