ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Στο θεμα που κλειδωθηκε εγραψες αυτο.



Ο κολλητος μου μπηκε ΗΜΜΥ περυσι και μου ειπε οτι ειδικα στα μαθηματικα επειδη ο καθηγητης δεν ειναι ιδιαιτερα αυστηρος στη βαθμολογηση τα 10αρια μπαινουν αερα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο ιδιος , υπολογιζε οτι εχει γραψει γυρω στο 7,5-8 αφου δεν τα ελυσε ολα και ξαφνικα βρεθηκε με ενα 10 και δεν το πιστευε. Μου εδειξε και PDF με βαθμολογιες και υπηρχαν παρα πολλα 10 και 9. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι στη δικη μου σχολη κανεις δεν ειχε παρει 10 στο αντιστοιχο μαθημα (μεγαλυτερος βαθμος ενα μονο 9).

Θες να μου πεις οτι δεν υπαρχει καθηγητης στο ΗΜΤΥ που να βαζει 10αρια με το παραμικρο;
Δεν υπαρχουν καθηγητες στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ (οπως και σε ολες τις σχολες ) που βαζουν 8αρι μαξ;
Αλλα ας μη ξεφευγουμε, η συγκριση ειναι ΗΜΜΥ και ΣΕΜΦΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
1)ασ ριξουμε λιγο τους τονους ..κοιτα οταν λεσ οτι εσενα το 99% των ασκησεων σου φαινονται ευκολεσ ενω τν συμμαθητων σ τ 50% νομιζω οτι φαινεται να νομιζεις πως εισαι ανωτερος ...
2)λες οτι δεν προσβαλεις ενω λες στν φιλο οτι εχει πολλα κομπλεξ ..
3) εσυ καλα καλα δεν ξερεις τι ειναι σεμφε οποτε ναι θα διαλεγεσ μαθηματικο .,.εγω τ εψαξα 3 χρονια , εχω πολλους φιλους σεμφε κ νομιζω πως μου ταιριαζει πλ καλυτερα ..κ να τονισω οτι σεβομαι παρα πλ τους μαθηματικουσ (εκπα ) κ δν λεω πως η σχολη μ ειναι καλυτερη αλλα νομιζω ειναι διαφορετικη ..αντιθετα ενω εχω φιλουσ κ στουσ ημμυ κ τ θεωρω παρα πλ καλη σχολη δεν μ αρεσει η ανωτεροτητα που πλοι απο εσασ βγαζουν προσ τα εξω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
1)ασ ριξουμε λιγο τους τονους ..κοιτα οταν λεσ οτι εσενα το 99% των ασκησεων σου φαινονται ευκολεσ ενω τν συμμαθητων σ τ 50% νομιζω οτι φαινεται να νομιζεις πως εισαι ανωτερος ...
2)λες οτι δεν προσβαλεις ενω λες στν φιλο οτι εχει πολλα κομπλεξ ..
3) εσυ καλα καλα δεν ξερεις τι ειναι σεμφε οποτε ναι θα διαλεγεσ μαθηματικο .,.εγω τ εψαξα 3 χρονια , εχω πολλους φιλους σεμφε κ νομιζω πως μου ταιριαζει πλ καλυτερα ..κ να τονισω οτι σεβομαι παρα πλ τους μαθηματικουσ (εκπα ) κ δν λεω πως η σχολη μ ειναι καλυτερη αλλα νομιζω ειναι διαφορετικη ..αντιθετα ενω εχω φιλουσ κ στουσ ημμυ κ τ θεωρω παρα πλ καλη σχολη δεν μ αρεσει η ανωτεροτητα που πλοι απο εσασ βγαζουν προσ τα εξω ..

1 ) λεω την πραγματικοτητα. Δε σημαινει οτι ημουν ανωτερος, απλα ειχα μεγαλυτερη κλιση στα μαθηματικα ;)
2 ) δε τον προσβαλω. Ολοι εχουμε κομπλεξ. Ο αριθμος διαφερει. Αλλοι εχουμε κομπλεξ για το μυαλο μας αλλοι για την ομορφαδα μας, αλλοι για τις ικανοτητες μας, αλλοι για την σχολη στην οποια φυτουμε. Τα κομπλεξ τεινουν να εκδηλωνονται οταν πλησιαζουμε και συζηταμε το θεμα στο οποιο το ατομο τα εχει.
3) πως δεν ξερω τι ειναι σεμφε, το εψαξα και εγω καθως τα μαθηματικα ηταν μια απο τις μεγαλες μου αγαπες. Ομως απο τον φυσικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο τον μαθηματικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο το ιντερνετ πολλοι το εκριναν αρνητικα, και δε το θεωρουσαν καλο τμημα. Αλλοι το αποκαλουσαν τμημα απατη. Με αυτα και με αυτα ειπα να μη το ρισκαρω καν να το βαλω. Οποτε εβαλα μαθηματικο πιο κατω στο μηχανογραφικο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
1 ) λεω την πραγματικοτητα. Δε σημαινει οτι ημουν ανωτερος, απλα ειχα μεγαλυτερη κλιση στα μαθηματικα ;)
2 ) δε τον προσβαλω. Ολοι εχουμε κομπλεξ. Ο αριθμος διαφερει. Αλλοι εχουμε κομπλεξ για το μυαλο μας αλλοι για την ομορφαδα μας, αλλοι για τις ικανοτητες μας, αλλοι για την σχολη στην οποια φυτουμε. Τα κομπλεξ τεινουν να εκδηλωνονται οταν πλησιαζουμε και συζηταμε το θεμα στο οποιο το ατομο τα εχει.
3) πως δεν ξερω τι ειναι σεμφε, το εψαξα και εγω καθως τα μαθηματικα ηταν μια απο τις μεγαλες μου αγαπες. Ομως απο τον φυσικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο τον μαθηματικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο το ιντερνετ πολλοι το εκριναν αρνητικα, και δε το θεωρουσαν καλο τμημα. Αλλοι το αποκαλουσαν τμημα απατη. Με αυτα και με αυτα ειπα να μη το ρισκαρω καν να το βαλω. Οποτε εβαλα μαθηματικο πιο κατω στο μηχανογραφικο μου.
εδω δεν ξερεις οτι εχουμε δικαιωματα στον ασεπ ..πριν τ ειδες..αυτο ειναι τ πιο βασικο ..εγω στ μηχανογραφικο μ εβαλα μονο σεμφε κ μαθηματικο..γιατι τ μαθηματικα ειναι η μονη μ αγαπη (''επιστημονικη'')...ψαξε λιγο για εναν μοσχιδη ..δεσ απο πια σχολη ειναι κ θα διαπυστωσεις οτι ολες οι σχολες ειναι εξισου καλεσ ..τ θεμα ειναι πσοο το παλευεισ ..αυτο τ παλικαρι ειναι απο σεμφε κ αυτη τ στιγμη ειναι το μεγαλυτερο ονομα στ εμπ ..απλα γιατι αυτος εχει τ κεφαλι χαμηλα ,κανει αυτο που γουσταρει κ δεν κοιταει ονοματα..οσο καλη ειναι η ημμυ ειναι κ η σεμφε,και οι ναυπηγοι κ οι μαθηματικοι..γιατι απλα αναφερονται σε αλλουσ τομεις η καθεμια..η βαση ειναι 90% θεμα προτιμισησ ..

ααα..και ξαναλεω η κλιση δεν φαινεται στα μαθηματικα του λυκειου...μαλλον δεν εχεις ασχοληθει με μαθηματικα αλλου επιπεδου (διαγωνισμων) για αυτο δινεισ τοση σημασια στον βαθμο του λυκειου ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ααα..και ξαναλεω η κλιση δεν φαινεται στα μαθηματικα του λυκειου...μαλλον δεν εχεις ασχοληθει με μαθηματικα αλλου επιπεδου (διαγωνισμων) για αυτο δινεισ τοση σημασια στον βαθμο του λυκειου ..

Χαιρω πολυ. Και ο δασκαλακης τελειωσε ΗΜΜΥ και παρολα αυτα επεκτεινε το θεωρημα του Νας.
Χαιρω πολυ και το Μαθηματικο αθηνας εχει βγαλει 1002 καλυτερους μαθηματικους ή παρομοιου επιπεδου.

Σου ειπα οτι ελυνα τις ασκησεις τις ΕΜΕ που ξεφευγουν απο την γενικοτερη λογικη των ασκησεων της Γ.
Και επειδη εισαι κολλημενος και υποτιμας την 3η λυκειου μαθε οτι πολλα απο αυτα που μαθαινουμε στην
Γ λυκειου στο εξωτερικο τα μαθαινουν μεσα στο πανεπιστημιο. Και να εισαι σιγουρος αυτη τη στιγμη γνωριζω
για τα μαθηματικα πιο πολλα απο σενα. Εχω παρακολουθησει πολλα μαθηματα απο τις διαλεξεις του MIT, και
εχω ασχοληθει σε μικρο βαθμο με πανεπιστημιακη υλη. Τα μαθαινω με ευκολια , εμβαθυνω, και αναβω με αυτα.
Αυτα με κανουν να λεω οτι εχω κλιση λ.

Οχι σαν καποιους αλλους που αναπαριστωνται απο την x=α , αΕR :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Χαιρω πολυ. Και ο δασκαλακης τελειωσε ΗΜΜΥ και παρολα αυτα επεκτεινε το θεωρημα του Νας.
Χαιρω πολυ και το Μαθηματικο αθηνας εχει βγαλει 1002 καλυτερους μαθηματικους ή παρομοιου επιπεδου.

Σου ειπα οτι ελυνα τις ασκησεις τις ΕΜΕ που ξεφευγουν απο την γενικοτερη λογικη των ασκησεων της Γ.
Και επειδη εισαι κολλημενος και υποτιμας την 3η λυκειου μαθε οτι πολλα απο αυτα που μαθαινουμε στην
Γ λυκειου στο εξωτερικο τα μαθαινουν μεσα στο πανεπιστημιο. Και να εισαι σιγουρος αυτη τη στιγμη γνωριζω
για τα μαθηματικα πιο πολλα απο σενα. Εχω παρακολουθησει πολλα μαθηματα απο τις διαλεξεις του MIT, και
εχω ασχοληθει σε μικρο βαθμο με πανεπιστημιακη υλη. Τα μαθαινω με ευκολια , εμβαθυνω, και αναβω με αυτα.
Αυτα με κανουν να λεω οτι εχω κλιση λ.
τα θεματα που ανεβασε η ΕΜΕ ηταν κλασσικα θεματα γ'λυκειου :/ το τι μαθηματικα ξερω εγω δεν μπορεις να τ ξερεις και δεν εκανα την εγγραφη στο φορουμ για να προβαλω τισ γνωσεις μ ..αυτα τα κραταει ο καθενας για την παρτη του ..ασε που το τι εισαι θα τα δω στη σχολη ..τουσ ιδιουσ καθηγητεσ εχουμε στα μαθηματικα κ την φυσικη ...αφου εισαι τοσο γαματοσ θα τρελαθεισ στα 10 οταν εμεισ οι κοινοι θα παλευουμε να περασουμε τ μαθημα ..

Οχι σαν καποιους αλλους που αναπαριστωνται απο την x=α , αΕR :whistle:
ρε νιωθω χαζος που μιλαω μαζι σ ..παντα κοροιδευα τυπουσ σαν εσενα χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ από ποια άποψη; από άποψη επαγγελματικών προοπτικών θα λεγα ΗΜΜΥ. Από άποψη δυσκολίας μάλλον ΣΕΜΦΕ. Από άποψη επιπέδου σπουδών και οι 2 κορυφή είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Κάποιος έχει ψωνιστεί για τα καλά στο ischool!Μα φυσικά ο Demlogic!Φίλε μου,χωρίς να θέλω να σε προσβάλω και μόνο το status σου να δει κανείς,το οποίο γράφει:ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,μπορεί άνετα να καταλάβει ότι μας μιλάς(μας γράφεις για την ακρίβεια)από το καλάμι σου που αιωρείται!Μια συμβουλή...ξεκαβάλα όσο είναι καιρός,γιατί στη σχολή σου μπαίνουν τόσοι πολλοί που πλέον η ανεργία είναι δεδομένη και τότε θα συνειδητοποιήσεις ότι το ψώνισμά σου δεν είχε απολύτως κανένα νόημα,γι' αυτό καλά θα κάνεις να μην υποτιμάς κανέναν γιατί πολύ απλά αυτός που υποτιμάς μπορεί να γίνει πιο επιτυχημένος στη ζωή του από εσένα!Α και από τη σχολή σου,μη γελιέσαι δε βγαίνεις μηχανικός η/υ,αλλά ηλεκτρολόγος μηχανικός(πολλοί την έχουν πατήσει νομίζοντας το αντίθετο και το έχουν σκυλομετανιώσει που διάλεξαν αυτή τη σχολή)!Φιλικά,από μια μαθήτρια θετικής κατεύθυνσης που έγραψε μαθηματικά κατεύθυνσης 18,3(δεν πρόλαβα να γράψω το Δ4,ενώ ήξερα να το λύσω)και μαθηματικά γενικής 19,4!Δεν είσαι λοιπόν ο μόνος έξυπνος πάνω σε αυτή τη γη!Πέρα από εσένα που το παίζεις Θεός,υπάρχουν κι άλλοι κοινοί θνητοί που μπορούν να τα καταφέρουν εξίσου καλά με εσένα και δε μιλάω για μένα,αλλά για τα τόσα παιδιά που πέτυχαν στις πανελλήνιες!Καλή τύχη στη σχολή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αλλα πιστεψε με στο ΗΜΜΥ ως δυσκολα μαθηματα δεν αναφερουν τα μαθηματικα. Εκει συνηθως χτυπανε τους καλυτερους βαθμους οι ΗΜΜΥτες.

Περίεργο γιατί εμένα μου χουν πει το ακριβώς αντίθετο. Σκέψου πως το Νο1 παλουκομάθμα της σχολής, τα ΣΑΕ του 5ου εξαμήνου, είναι όλο άλγεβρα. για να μη μιλήσω για κάτι "Ανάλυση Ι" που σε κάθε θετικοπολυτεχνική σχολή είναι τοπ κοφτήρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ολοι ειμαστε ευφυιες. Αλλα αμα κατηγορησεις ενα ψαρι για την ικανοτητα του να σκαρφαλωνει ενα δεντρο, θα περασει την υπολοιπη ζωη του πιστευοντας οτι ειναι ηλιθιο. Το μυαλο μας εχει φοβερες δυνατοτητες. Αλλα διαφερουν απο ατομο σε ατομο. Κανεις δεν ειναι αχρηστος και κανεις δεν ειναι κατωτερος. Οι σχολες ΣΕΜΦΕ και ΗΜΜΥ ειναι διαφορετικες. Τωρα ο φιλος μας ο ΣΕΜΦιτης υποστηριξε οτι μπροστα στην σουπερ ντουπερ σχολη του το ΗΜΜΥ ΕΜΠ ειναι πολυ ευκολο. Παρολα αυτα εγω εχω καβαλησει το καλαμι και θεωρω την σχολη μου ανωτερη. Οκ sure sure. Εχετε πολυ καλη κριση εδω μεσα. Να παρετε βραβειο μη ξεχασετε. Το χρυσο βατομουρο της κρισης.
-------
Οσο για τον φιλο μου τον σεμφιτη, θα ηθελα απο καθαρη περιεργεια (γιατι πρωτη φορα ακουω ατομο να μιλαει ετσι για τα θεματα της ΕΜΕ) να ακουσω ποσο εγραψε στα μαθηματικα κατευθυνσης. Α και να μου μιλησει για το ποσο ταπεινος ειναι σε αντιθεση με μενα το υπεροπτικο γατακι απο το ημμυ που ελυσε τα θεματα της ΕΜΕ και χαρηκε, ενω ειναι κλασσικα θεματακια της γ που τα λυνει αυτος για την πλακα του ενω ο υπεροπτης demlogic τα ελυσε με μεγαλη δυσκολια :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ολοι ειμαστε ευφυιες. Αλλα αμα κατηγορησεις ενα ψαρι για την ικανοτητα του να σκαρφαλωνει ενα δεντρο, θα περασει την υπολοιπη ζωη του πιστευοντας οτι ειναι ηλιθιο. Το μυαλο μας εχει φοβερες δυνατοτητες. Αλλα διαφερουν απο ατομο σε ατομο. Κανεις δεν ειναι αχρηστος και κανεις δεν ειναι κατωτερος. Οι σχολες ΣΕΜΦΕ και ΗΜΜΥ ειναι διαφορετικες. Τωρα ο φιλος μας ο ΣΕΜΦιτης υποστηριξε οτι μπροστα στην σουπερ ντουπερ σχολη του το ΗΜΜΥ ΕΜΠ ειναι πολυ ευκολο. Παρολα αυτα εγω εχω καβαλησει το καλαμι και θεωρω την σχολη μου ανωτερη. Οκ sure sure. Εχετε πολυ καλη κριση εδω μεσα. Να παρετε βραβειο μη ξεχασετε. Το χρυσο βατομουρο της κρισης.
-------
Οσο για τον φιλο μου τον σεμφιτη, θα ηθελα απο καθαρη περιεργεια (γιατι πρωτη φορα ακουω ατομο να μιλαει ετσι για τα θεματα της ΕΜΕ) να ακουσω ποσο εγραψε στα μαθηματικα κατευθυνσης. Α και να μου μιλησει για το ποσο ταπεινος ειναι σε αντιθεση με μενα το υπεροπτικο γατακι απο το ημμυ που ελυσε τα θεματα της ΕΜΕ και χαρηκε, ενω ειναι κλασσικα θεματακια της γ που τα λυνει αυτος για την πλακα του ενω ο υπεροπτης demlogic τα ελυσε με μεγαλη δυσκολια :hmm:
.. θα διαπυστωσεις οτι ολες οι σχολες ειναι εξισου καλεσ ..τ θεμα ειναι πσοο το παλευεισ ..αυτο τ παλικαρι ειναι απο σεμφε κ αυτη τ στιγμη ειναι το μεγαλυτερο ονομα στ εμπ ..απλα γιατι αυτος εχει τ κεφαλι χαμηλα ,κανει αυτο που γουσταρει κ δεν κοιταει ονοματα..οσο καλη ειναι η ημμυ ειναι κ η σεμφε,και οι ναυπηγοι κ οι μαθηματικοι..γιατι απλα αναφερονται σε αλλουσ τομεις η καθεμια..αυτο στ εγραψα πριν αλλα το ξαναπαραθετω για να δεις οτι δν ειπα οτι η σεμφε εναι καλυτερη ..ειπα οτι τν θεωρω πιο δυσκολη οπωσ κ ο φιλος πιο πανω ...επισησ δεν ειπα οτι τα θεματα τησ ημμυ ηταν ευκολα..ειπα οτι δεν ξεφευγαν απο τα ορια τησ γ λυκειου ..τα ελυσα κ εγω κ πολλα με μεγαλη δυσκολια ( κυριωσ απο μιγαδικουσ ) αλλα αυτο ειναι ασχετο ..οσο για το ποσο εγραψα μαθηματικα δεν προκειται να τ πω κ εχω εξηγησει τν λογο...ελα να με βρεις απο κοντα στ εμπ να σου δειξω στ κινητο μ ..τα εχω βιντεο τισ βαθμολογιεσ γιατι δεν ειχα στιλο να τισ σημειωσω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Και συνεχίζω να μην θεωρώ τους ΗΜΜΥ την πιο δύσκολη σχολή..Άλλωστε δεν είδα και κανένα σοβαρό επιχείρημα που να αποδεικνύει το αντίθετο, μόνο για το πόσα μόρια γράψατε στις πανελλήνιες λέτε....Αυτό δεν καθιστά τη σχολή πιο δύσκολη...είναι θέμα ζήτησης.
Συνεχίζω να θεωρώ την ΣΕΜΦΕ πιο δύσκολη σχολή και σε σύγκριση με άλλα πολυτεχνικά τμήματα θεωρώ πχ το τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογ. Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων βόλου πιο δύσκολο και απαιτητικό όπως και τα λοιπά τμήματα τηλεπικοινωνιών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Και συνεχίζω να μην θεωρώ τους ΗΜΜΥ την πιο δύσκολη σχολή..Άλλωστε δεν είδα και κανένα σοβαρό επιχείρημα που να αποδεικνύει το αντίθετο, μόνο για το πόσα μόρια γράψατε στις πανελλήνιες λέτε....Αυτό δεν καθιστά τη σχολή πιο δύσκολη...είναι θέμα ζήτησης.
Συνεχίζω να θεωρώ την ΣΕΜΦΕ πιο δύσκολη σχολή και σε σύγκριση με άλλα πολυτεχνικά τμήματα θεωρώ πχ το τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογ. Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων βόλου πιο δύσκολο και απαιτητικό όπως και τα λοιπά τμήματα τηλεπικοινωνιών...

Πάντως συμφωνώ πως η ΣΕΜΦΕ ίσως να είναι πιο δύσκολη απ'την ΣΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αλλα αμα κατηγορησεις ενα ψαρι για την ικανοτητα του να σκαρφαλωνει ενα δεντρο, θα περασει την υπολοιπη ζωη του πιστευοντας οτι ειναι ηλιθιο.

τσκ τσκ, δεμ, δεν το περίμενα να χρησιμοποιείς λόγια άλλων χωρίς αναφορά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ρε παιδιά,τί πάει να πεί πιο δύσκολη σχολή?Για να μιλάμε για βαθμό δυσκολίας πρέπει τα πράγματα που συγκρίνουμε να είναι όμοια,ενώ το αντικείμενο που μελετά η ΗΜΜΥ και το αντικείμενο που μελετά η ΣΕΜΦΕ είναι εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.. Antis,το να συγκρίνεις ας πούμε σχολές τηλεπικοινωνιών μεταξύ τους που ασχολούνται με το ίδιο θέμα,δεκτό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
yeap, αλλά θεωρητικά οι ΗΜΜΥ έχουν στον τίτλο τους και τον όρο μηχανικός υπολογιστών
Επίσης διορίζονται και σαν καθηγητές πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
yeap, αλλά θεωρητικά οι ΗΜΜΥ έχουν στον τίτλο τους και τον όρο μηχανικός υπολογιστών
Επίσης διορίζονται και σαν καθηγητές πληροφορικής
Έχεις δίκιο,δε το είχα σκεφτεί έτσι...Βέβαια ουσιαστικά,άλλη είναι η δουλειά τους...να ασχολούνται με ενέργειες ας πούμε!Μη ξεχνάμε ότι παλιότερα η σχολή λεγόταν σκέτο "ηλεκτρολόγων μηχανικών",αλλά μετά κοτσάρανε και το μηχανικών η/υ για σπάσιμο σε εμάς!:PΕσύ,Antis σε αυτή τη σχολή στο Βόλο είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
όχι στο ΑΤΕΙΘ ηλεκτρονικής σπουδάζω...(ελπίζω να μην έπεσα στα μάτια σου τώρα :D :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
όχι στο ΑΤΕΙΘ ηλεκτρονικής σπουδάζω...(ελπίζω να μην έπεσα στα μάτια σου τώρα :D :D)
Με απογοήτευσες τώρα τί να σου πω!χαχα...εμένα μπορεί όχι,τον Demlogic όμως σίγουρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εμένα μπορεί όχι,τον Demlogic όμως σίγουρα!:P

Δηλαδή δεν είσαι σίγουρη :D :D :D (πλάκα κάνω)
Έχω και εγώ μαθήματα τηλεπικοινωνιών γιαυτό μίλησα για αυτά τα τμήματα.......Από τα πιο δύσκολα μαθήματα τα θεωρώ......Μετά από 4 εξάμηνα και 4 εξεταστικές σημερα πέρασα τηλεπικοινωνίες Ι :clapup: :clapup: :clapup: (βέβαια με το απόλυτο 5 αλλά με τη δυσκολία του μαθήματος αυτού πάρτυ κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top