ΗΜΜΥ ΑΠΘ

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Λογικά τμήμα ΙΙ εγώ.

Στο προγραμμα που εχει βγει, λεει και τις ωρες για καθε τμημα ξεχωριστα;; Και εγω τμημα 2 ειμαι

τμήμα ΙΙ και εγώ :) αλλά δε καταλαβαίνω σε ποια εργαστήρια απ'όλες τις ώρες θα πηγαίνω;
Count me in guys!! Τμήμα 2 κι εγώ!!!
Όσο για τις 2*10^6 ασάφειες του ωρολογίου προγράμματος, ελπίζω να μας εξηγήσει κάποιος από μεγαλύτερα έτη ώστε να μην τρέχουμε σαν χαζοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τα εργαστήρια Συστημάτων Υπολογιστών και Σχεδίου είναι από μια φορά την εβδομάδα. Οι ομάδες θα ανακοινωθούν μόλις ξεκινήσετε μαθήματα, αλλά να ξέρετε πως αν στα Συστήματα πάνε Αλφαβητικά, στο Σχέδιο θα πηγαίνουν ανάποδα για να μη συμπίπτουν (και το αντίστροφο φυσικά).
Τώρα, αν η ώρα που έχετε κάποιο εργαστήριο συμπίπτει με την ώρα κάποιου άλλου μαθήματος, c'est la vie. Μπορείτε φυσικά να αλλάξετε με κάποιον (στο σχέδιο τουλάχιστον). Αυτά πάνω κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εκείνη η γραμμική άλγεβρα 6-8 το βράδυ πολύ καλή... Λυπάμαι το τμήμα Ι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιωαννα Δ.

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα Δ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για εμάς του τμήματος Ι το πρωί της Πέμπτης ελεύθερο;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Moνο εσεις καταφερνετε και διαβαζετε το προγραμμα;;; Που λεει ποιες ωρες ειναι για το τμημα Ι και ποιες για το τμημα ΙΙ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
εγω παντως που πηγα μεσα στην εβδομαδα στη γραμματεια της σχολης μου ειχε καποιους μεγαλυτερους που ειπαν οτι ο καθε φοιτητης μπορει να παει σε οποιο τμημα θελει στα μαθηματα που γινεται διαχωρισμος.θεωρητικα ο διαχωρισμος γινεται αλφαβητικα,αλλα παρατηρειται το φαινομενο ενας καθηγητης να μαζευει 20 ατομα και αλλος 140.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Εκείνη η γραμμική άλγεβρα 6-8 το βράδυ πολύ καλή... Λυπάμαι το τμήμα Ι :P
Την Πέμπτη εννοείς?Μα δεν έχει και το τμήμα 2?Όμως εμείς αρχίζουμε στις 1 μάθημα...:D

Επίσης παιδιά ξέρετε αν θα πρέπει και πότε να εγγραφούμε στα εργαστήρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Τα εργαστήρια Συστημάτων Υπολογιστών και Σχεδίου είναι από μια φορά την εβδομάδα. Οι ομάδες θα ανακοινωθούν μόλις ξεκινήσετε μαθήματα, αλλά να ξέρετε πως αν στα Συστήματα πάνε Αλφαβητικά, στο Σχέδιο θα πηγαίνουν ανάποδα για να μη συμπίπτουν (και το αντίστροφο φυσικά).
Τώρα, αν η ώρα που έχετε κάποιο εργαστήριο συμπίπτει με την ώρα κάποιου άλλου μαθήματος, c'est la vie. Μπορείτε φυσικά να αλλάξετε με κάποιον (στο σχέδιο τουλάχιστον). Αυτά πάνω κάτω.
Δηλαδή όταν έχουμε τεχνική μηχανική και την ίδια ώρα και σχέδιο τι γίνεται?
Και όταν έχουμε τεχνική μηχανική,σχέδιο και συστήματα υπολογιστών εργαστήριο,3 μαθήματα την ίδια ώρα τι γίνεται???Μας δίνουν και χρονομηχανή ή πολλαπλασιαζόμαστε?:/::crazy::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τυχεροί! Εμείς στο ΕΜΠ δεν έχουμε ακόμα καμία πληροφόρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εκείνη η γραμμική άλγεβρα 6-8 το βράδυ πολύ καλή... Λυπάμαι το τμήμα Ι :P
Και το τμήμα ΙΙ άλγεβρα θα έχει την ίδια ακριβώς ώρα.:)

Moνο εσεις καταφερνετε και διαβαζετε το προγραμμα;;; Που λεει ποιες ωρες ειναι για το τμημα Ι και ποιες για το τμημα ΙΙ;;
Δίπλα απ'τα μαθήματα λέει Τμήμα Ι και τμήμα ΙΙ. Σε όσα δε λέει, το μάθημα θα γίνεται και για τα 2 τμήματα. (για τα εργαστήρια θα βγουν ανακοινώσεις και θα σας ενημερώσουν οι διδάσκοντες)

Επίσης παιδιά ξέρετε αν θα πρέπει και πότε να εγγραφούμε στα εργαστήρια?
Δηλώσατε μαθήματα κατά την εγγραφή, οπότε αυτόματα δηλωθήκατε και για τα εργαστήρια. Για να δείτε σε ποια ομάδα έχετε ενταχθεί, αναμείνατε στο ακουστικό σας.:P

Δηλαδή όταν έχουμε τεχνική μηχανική και την ίδια ώρα και σχέδιο τι γίνεται?
Και όταν έχουμε τεχνική μηχανική,σχέδιο και συστήματα υπολογιστών εργαστήριο,3 μαθήματα την ίδια ώρα τι γίνεται???Μας δίνουν και χρονομηχανή ή πολλαπλασιαζόμαστε?:/::crazy::blink:
Για το πρώτο, ΑΝ είσαι στο τμήμα του σχεδίου που έχει εκείνη τη στιγμή το εργαστήριο, πας στο εργαστήριο αλλιώς δε θα μπορέσεις να δώσεις το μάθημα. (αν βρεις καλοθελητή και αλλάξει ώρες μαζί σου, έχει καλώς). Επίσης η Τεχνική Μηχανική είναι απ'τα ευκολότερα μαθήματα της σχολής και ο καθηγητής επαναλαμβάνει όσα έχασαν τα παιδιά λόγω εργαστηρίου, οπότε μην αγχώνεσαι. Αυτοί που έχουν την επικάλυψη σχέδιο-άλγεβρα τραβάνε μεγαλύτερο ζόρι.
Τεχνική Μηχανική+Σχέδιο+Συστήματα ΔΕ μπορεί να γίνει. Αν δεις παραπάνω έχω πει πως ο χωρισμός στο ένα εργαστήριο γίνεται αλφαβητικά και στο άλλο αντίστροφα, οπότε δε θα γίνει κάτι τέτοιο.


Παραπάνω είδα να ρωτάτε αν μπορείτε να παρακολουθήσετε μάθημα στις ώρες κάποιου άλλου τμήματος. Γι'αυτό θα σας ενημερώσουν οι διδάσκοντες. Αν σας πουν οτι τα θέματα είναι ίδια και για τα 2 τμήματα, ναι θα μπορείτε να αλλάξετε, αλλιώς μείνετε καλύτερα εκεί που είστε για να μην έχετε τρεχάματα.

Επίσης μπείτε/φτιάξτε κάνα γκρουπάκι στο fb, βοηθάει γενικά όπως και η εγγραφή στο thmmy.gr (την οποία θεωρώ απαραίτητη -βλ.παλιά θέματα, σχολιασμός θεμάτων, ξέσπασμα μέσα στην εξεταστική κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
να σου πω ρε φιλαρακι στο τυμμη γραφεστε μονο ηλεκτρολογοι?
γιατι μου χε πει ενας γνωστος οτι παιζει να γραφεσαι και απλα αμα εχεις μαιλ του απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
να σου πω ρε φιλαρακι στο τυμμη γραφεστε μονο ηλεκτρολογοι?
γιατι μου χε πει ενας γνωστος οτι παιζει να γραφεσαι και απλα αμα εχεις μαιλ του απθ

Είναι και μερικοί μηχανολόγοι και απόφοιτοι κλπ. Εγώ είχα εγγραφεί πολύ πριν βγουν οι βάσεις, οπότε δε χρειάζεσαι mail του auth.
Στο eTHMMY χρειάζεσαι ΑΕΜ, λογικά θα μπερδεύτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Είναι και μερικοί μηχανολόγοι και απόφοιτοι κλπ. Εγώ είχα εγγραφεί πολύ πριν βγουν οι βάσεις, οπότε δε χρειάζεσαι mail του auth.
Στο eTHMMY χρειάζεσαι ΑΕΜ, λογικά θα μπερδεύτηκε.

για καμια σημειωση κλπ μπορεις και με κανονικο μαιλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ έκανα εγγραφή στο τημμυ με το κανονικό μου μέηλ πάντως!

ΥΓ: σακτροπ γράφτηκα κι εγώ στο γκρουπάκι φβ σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Εγώ έκανα εγγραφή στο τημμυ με το κανονικό μου μέηλ πάντως!

ΥΓ: σακτροπ γράφτηκα κι εγώ στο γκρουπάκι φβ σήμερα.
Κι εγώ έχω γραφτεί στο τημμυ εδώ και μερικούς μήνες με το κανονικό μου email και μπήκα κι εγώ στην ομάδα του FB...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Aυτο που λεει κατω απο καθε ωρες Α1, Α3 κ.τ.λ τι ειναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οι αίθουσες.
Ανεβάζω αρχείο από τημμυ.γρ με τις αίθουσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • thmmy-v1.5.jpeg
    thmmy-v1.5.jpeg
    78.6 KB · Εμφανίσεις: 186

Ιωαννα Δ.

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα Δ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πολύ καλή ιδέα το αρχείο με τις αίθουσες (είχα αγχωθεί :redface:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Τα εργαστήρια ξεκινάνε από αυτή τη βδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Λογικα ναι....Γιατι να μην ξεκινησουν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top