Ερώτηση για Μ.Ο.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αυτο ή καθηγητης ή καποιος μεταξεταστεος θα ξερει να σου πει. Αλλα 10 στις εξετασεις αν σας εχει πει τι ειναι ΚΑΡΑ-ΣΟΣΑΡΑ μπορεις να γραψεις. Εμας ετσι κανουν παντως, αλλο που οι μαθητες δε διαβάζουν ουτε αυτα τα ΚΑΡΑ-ΣΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avalonlll

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πηγαινω 3 γυμνασιου και στα ματηματικα ειμαι χαλια στο 1ο εβγαλα 9 στο 2ο 10 στο 3ο αν βγαλω 10 και στισ εξετασεισ 4 και μεινω μεταξεταστεος. μετα προστιθεται και η βαθμολογια του σεπτεμβριου? δηλ 9+10+10+4+5
Αν μεινεις μετεξεταστεος, ασχετως για ποσες μοναδες εχεις μεινει, για να σε περασουν ΠΡΕΠΕΙ να παρεις τουλαχιστον 10 γραπτα και 10προφορικα.
Αν δε θες να μεινεις, η υπευθυνη μου εμενα μου ειπε οτι αν τον Ιουνιο τα γραπτα των υπολοιπων μαθηματων αντιστοιχουν σε μεσο ορο μεγαλυτερο απο 12 5/9 τοτε εστω και με κατω απο τη βαση περνας κατευθειαν την ταξη χωρις σεπτεμβριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εγω πρωτο τριμηνο τωρα πρωτη γυμνασιου εβγαλα 19/2 και στο δευτερο 19/12 αν και παιδια δεν ανοιγω βιβλιο δεν χρειαζετε παρακολουθηστε απλος τους καθηγητες ( οσους μπορειτε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nassosgreece

Νεοφερμένος

Ο nassosgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για σας παιδια..ισχυ αυτο που λενε αμα εχεις πανω απο 12,5 μεσο ορο και μενης σε ενα μαθημα περνας????Αλλα τι ενοι μεσο ορο τελικο??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχω Βγάλει Μ.Ο 14,9 αλλά έχο μείνει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.....Αμα μινεις σε ενα μάθημα περνάς απο τον Μεσο Ορο?

κοιτα εγω γνωριζω για το γυμνασιο και οχι για το λυκειο αν πας τριτη γυμνασιου ναι περνας δεν μενεις στη ταξη αν εχεις μεινει μονο στα μαθηματικα!:)

Για σας παιδια..ισχυ αυτο που λενε αμα εχεις πανω απο 12,5 μεσο ορο και μενης σε ενα μαθημα περνας????Αλλα τι ενοι μεσο ορο τελικο??:confused:
στο τελος καθε σχολικης χρονιας οι καθηγητες σου προσθετουν τον βαθμο και των τριων τριμηνων + τον βαθμω τον εξετασεων και τον διαιρουν με το 4! αυτο που θα βγει θα ειναι και ο τελικος σου μεσος ορος ή αλλιως γενικος βαθμος της ταξης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στο γυμνασιο δε παιζει σημασια ο ΜΟ αλλα το αθροισμα του καθε μαθηματος στα τριμηνα και τις εξετασεις.Πρεπει να βγαινει πανω απο 38 για να περασεις.
Πχ Μαθηματικα
1ο τριμηνο 10
2ο τριμηνο 12
3ο τριμηνο 13
Συνολικα βγαζει 35 οποτε πρεπει να γραψεις ενα 3 τουλαχιστον για να περασεις το μαθημα αλλιως ξαναδινεις το Σεπτεμβρη
Αν κανω λαθος διορθωστε με :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Στο γυμνασιο δε παιζει σημασια ο ΜΟ αλλα το αθροισμα του καθε μαθηματος στα τριμηνα και τις εξετασεις.Πρεπει να βγαινει πανω απο 38 για να περασεις.
Πχ Μαθηματικα
1ο τριμηνο 10
2ο τριμηνο 12
3ο τριμηνο 13
Συνολικα βγαζει 35 οποτε πρεπει να γραψεις ενα 3 τουλαχιστον για να περασεις το μαθημα αλλιως ξαναδινεις το Σεπτεμβρη
Αν κανω λαθος διορθωστε με :)
Και με 38 περνάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theokamatero

Νεοφερμένος

Ο theokamatero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να σας ρωτησω κατι σχετικα με τα αρχαια πρ και αρχαια μτ.
Στα αρχαια πρ εχω στα τριμηνα 10 10 και περιμενω να μου βαλει και ενα 11.Στα αρχαια μτ εχω 11 12 και περιμενω να μου βαλει και ενα 12 στο τριτο τριμηνο.Ενας φιλος μου ειπε οτι αν τα προσθεσω αυτα μαζι και τα διαιρεσω δια 6 με βγαινει 11.και μου λεει οτι θελω ενα 5 να γραψω στις εξετασεις για να περασω και τα δυο μαθηματα 11+11+11=33 +5 38 σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλημερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να σας ρωτησω κατι σχετικα με τα αρχαια πρ και αρχαια μτ.
Στα αρχαια πρ εχω στα τριμηνα 10 10 και περιμενω να μου βαλει και ενα 11.Στα αρχαια μτ εχω 11 12 και περιμενω να μου βαλει και ενα 12 στο τριτο τριμηνο.Ενας φιλος μου ειπε οτι αν τα προσθεσω αυτα μαζι και τα διαιρεσω δια 6 με βγαινει 11.και μου λεει οτι θελω ενα 5 να γραψω στις εξετασεις για να περασω και τα δυο μαθηματα 11+11+11=33 +5 38 σωστα?
σωστα απλος μην μπερδευεσαι και με τα δυο μαζι! στα αρχαια εχεις συνολο και απο το 3 τριμηνα 31 αρα πρεπει να γραψεις τουλαχιστον 6-7... τωρα στα αρχαια μτ εχεις συνολο 35 αρα με ενα 3-4 εισαι οκ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Τι είναι τα αρχαία πρ και μτ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τι είναι τα αρχαία πρ και μτ; :confused:
αρχαια : Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα αρχαια μτ: Αρχαια Ελληνικα απο Μεταφραση ( οδυσσεια, ιλιδα ελενη)....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Το φαντάστηκα, αλλά ήθελα μία επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ody1999

Νεοφερμένος

Ο ody1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά,μήπως ξέρετε πως βρίσκουμε τον τελικό μ.ο όλης της χρονιάς.:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το φαντάστηκα, αλλά ήθελα μία επιβεβαίωση. Ευχαριστώ!

τιποτα! σιγα... ανθρωπος εισαι λαθη θα κανεις... κατι θα σου ξεφυγει!

Παιδιά,μήπως ξέρετε πως βρίσκουμε τον τελικό μ.ο όλης της χρονιάς.:hmm::hmm::hmm:
προσθετεις τον Μ.Ο απο το πρωτο τον Μ.Ο απο το δευτερο τον Μ.Ο απο το τριτο τριμηνο και τον Μ.Ο των εξετασεων και τα διαιρεις με το 4!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ody1999

Νεοφερμένος

Ο ody1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i-maniac23

Νεοφερμένος

Ο i-maniac23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά γεια σας
είμαι μαθητής της Β γυμνασίου
και θέλω να ρωτήσω για τη συμψηφισμο αρχαία-ιλιάδα
ιλιάδα:14 15 14 16
αρχαία:8 10 10 8
περνάω με συμψηφισμό η δεν ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδιά γεια σας
είμαι μαθητής της Β γυμνασίου
και θέλω να ρωτήσω για τη συμψηφισμο αρχαία-ιλιάδα
ιλιάδα:14 15 14 16
αρχαία:8 10 10 8
περνάω με συμψηφισμό η δεν ισχύει;
λοιπον! ειμαι Α γυμνασιου δεν ξερω σιγουρα αλλα νομιζω δεν ισχυει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παιδιά,μήπως ξέρετε πως βρίσκουμε τον τελικό μ.ο όλης της χρονιάς.:hmm::hmm::hmm:

Προσθέτεις τον ΜΟ τριμήνων και των εξετάσεων και το κάνεις /2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theokamatero

Νεοφερμένος

Ο theokamatero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ρώτησα έναν δάσκαλο που ξέρω και μου είπε οτι συμψηφίζονται τα αρχαία με την ελένη... Με λέει οτι βγαίνει ένας βαθμός και για τα δύο μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ρώτησα έναν δάσκαλο που ξέρω και μου είπε οτι συμψηφίζονται τα αρχαία με την ελένη... Με λέει οτι βγαίνει ένας βαθμός και για τα δύο μαθήματα


δεν το χω ξανακουσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top