Ερώτηση για Μ.Ο.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μιχάλη εγώ το διέγραψα γιατί το είχες ποστάρει και σε άλλο θέμα. Τα διπλά μηνύματα δεν επιτρέπονται, ούτε και τα greeklish. Τσέκαρε σε παρακαλώ τα προσωπικά σου μηνύματα στο προφίλ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dock

Νεοφερμένος

Ο dock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχω Βγάλει Μ.Ο 14,9 αλλά έχο μείνει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.....Αμα μινεις σε ενα μάθημα περνάς απο τον Μεσο Ορο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παω 3η γυμνασιου και βγαζω σχεδον 17. Ποτε ομως δεν ημουν καλη στα μαθηματικα και ειδικα φετος που εχουμε και μια καθηγητρια οτι να 'ναι :/:..
Τεσπα για να μην τα πολυλογω 1ο τριμηνο μαθηματικα ειχα 11 και δευτερο 09 και τριτο μια απο τα ιδια πιστευω... Εξετασεις δεν πιστευω να γραψω τον βαθμο που χρειαζομαι για να συμπληρωσω 38 :/:
Και φοβαμαι μην μεινω και χρειαστει να γραψω τον σεπτεμβριο...
Και απο την αλλη το 9εωρω και αδικια να μεινω την στιγμη που βγαζω 17 και εχω καλους βαθμους στα υπολοιπα μαθηματα...
Ξερει κανεις αν παιζει ρολο και ο γενικος μ.Ο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο δεν παίζει ρόλο ο γενικός μέσος όρος απ' όσο ξέρω.
Διάβασε ίσα για να γράψεις τη θεωρία και η καθηγήτρια πιθανόν να σε ανεβάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σιγουρα;
Γιατι μου εχει πει μια φιλη της μανας μου οτι ρωτησε γυμνασιαρχισα και ειπε πως αν βγαζεις πανω απο 13και κατι δεν μενεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Για γυμνάσιο?Δε νομίζω..
Πρέπει να συμπληρώσεις σε κάθε μάθημα 38 μονάδες για να μη μείνεις μεταξεταστέος.

Αν λέω κάτι λάθος , ας με διορθώσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πφφφφ.. Πάντως ευχαριστώ που απάντησες..!
Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο σίγουρο ας απαντήσει πλζζζ:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εγω παντως παδια αυτο το 10 το βρισκω λογικοτατο, αφου το μονο που ζητανε ειναι φανεις ανταξιος του και να γραψεις καπου τοσο στις εξετασεις.
αν και δεν νομιζω οτι αυτος που παιρνει 10 κανει τα μισα απο αυτον που παιρνει 20, αλλα του δινεται μια ευκαιρια, ας την εκμεταλλευτει και ας γραψει καλα.
ον τοπικ:
σε μαθηματα που γραφεις εξετασεις πρεπει να συμπληρωσεις 38, παντως οι καθηγητες στο τελος αμα ειναι για κανα δυο μοναδες κανουν συνηθως τα στραβα ματια και σε περνανε (οι ιδιοι μας το χουν πει βασικα, αλλα απ οτι ξερω γενικα αληθευει)

Tip:διαβασε θεωρια οσο μπορεις αν δεν τα καταφερνεις στις ασκησεις. πιστευω πως αν γενικα βγαζεις ενα 17 δεν θα ναι δυσκολο να την μαθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν ειναι τοσο ευκολο, ουτε καν το 10. για εμενα.. παντα ειχα προβλημα στα μα9ηματικα.. μεχρι και στο δημοτικο. δεν ειναι ευκολο να γραψω 10 την στιγμη που σε κα9ημερινα τετσ γραφω 3 κ 4..
και ναι, 3ερω οτι ακουγετε τραγικο αλλα δεν μπορουμε ολοι να ειμαστε καλη σε ολα :/:

μακαρι να παιζει κ ο μ.Ο

3ερει κανεις αλος τπτ? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μα από τη στιγμή που είσαι καλή μαθήτρια γιατί δεν προσπαθείς/ουσες να κάνεις κάτι ώστε να ανεβείς στα μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
προσπα9ω αλλα δεν γινετε κατι.. δεν μπορω.. δεν τα καταλαβενω τα μα9ηματικα.. το μονο που καταλαβαινω ειναι 9εωρια ομως οταν παω να κανω ασκηση χανωμε, μπερδευομαι και δεν φενετε ουτε καν η προσπα9ια που κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ναι αλλά πρέπει να τα καταλάβεις γιατί είναι σημαντικό μάθημα...Αν πήγαινες από του χρόνου φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Κάνε όσο το δυνατόν περισσότερες ασκήσεις μπορείς για να εξασκήσεις την θεωρία που έμαθες και αν βλέπεις πως δε μπορείς να λύσεις την άσκηση μην απογοητεύεσαι γιατί έτσι είναι χειρότερα. Προσπάθησε να εφαρμόσεις αυτά που έμαθες στις ασκήσεις και λύστην βήμα προς βήμα και θα δεις οτι θα τα καταφέρεις. Μην τα παρατήσεις ποτέ! Είμαι σίγουρη μιας και είσαι μια πολύ καλή μαθήτρια, αφού βγάζεις 17, οτί αν έχεις αυτοπεποίθηση οτι θα τα καταφέρεις θα δεις που θα πάρεις έναν πολύ καλό βαθμό στα Μαθηματικά!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
δεν ειναι τοσο ευκολο, ουτε καν το 10. για εμενα.. παντα ειχα προβλημα στα μα9ηματικα.. μεχρι και στο δημοτικο. δεν ειναι ευκολο να γραψω 10 την στιγμη που σε κα9ημερινα τετσ γραφω 3 κ 4..
και ναι, 3ερω οτι ακουγετε τραγικο αλλα δεν μπορουμε ολοι να ειμαστε καλη σε ολα :/:

μακαρι να παιζει κ ο μ.Ο

3ερει κανεις αλος τπτ? :/

Ας τα φέρω εγώ τα καλά νέα... Σίγουρα και από γνωστό μου που του είχε συμβεί, μετράει ο μ.ο. αν χάνεις έτσι μόνο ένα μάθημα... Τουλάχιστον αύτο ίσχυε πριν 4-5 χρόνια...


Αλλά ακόμη κι αν δεν ισχύει, δεν θέλει πολύ κόπο... Με τα δεδομένα που μας είπες, στα τρίμηνα λογικά άθροισμα θα βγάζεις κάπου στο 30... Άρα με ένα 8-9 είσαι καλυμμένη...
Πρώτον, εφόσον βγάζεις 17 μπορείς άνετα να μάθεις την θεωρία... Κι αν θυμάμαι καλά τον τρόπο εξέτασης των μαθηματικών στο γυμνάσιο, αυτό σου δίνει 6-7 μονάδες, οι οποίες είναι εύκολες και σίγουρες.... Από κει και πέρα, ζητάς κι από κάποιον φίλο/η να σου δείξει 6-7 πρότυπες ενδεικτικές ασκήσεις, μαθαίνεις την μέθοδο και κάνεις και μερικές απλές εφαρμογές(αυτά τα κάνεις αφού έχεις μάθει τέλεια την θεωρία)... Με αυτό τον τρόπο, αν κάτσεις και δουλέψεις και τα κατανοήσεις καλά, θα πιάσεις στην χειρότερη των περιπτώσεων την βάση...
Αρκεί να δουλέψεις... Τα μαθηματικά σ' αυτό το επίπεδο είναι βατά κι σ' αυτούς που δεν "το έχουν"(sic), με λίγη δουλειά...

Καλή επιτυχία από μένα!!!

Wow, με εκπλήσω σήμερα... Που είναι η κακία μου??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
θεωρια και παλι θεωρια.. δεν εχει να καταλαβεις τπτ! απεξω την μαθαινεις..!
και απο τις ασκησεις κατι δεν θα λυσεις? εστω τπτ ψιλα..! καμια εξισωση/ανισωση αν οχι ασκηση γεωμετρια πχ που θελει σκεψη...
μην αγχονεσαι απλως βγαλε τελεια θεωρια και κανε και τπτ ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellaNirvana

Νεοφερμένος

Η StellaNirvana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μαλλον κατι τετιο 9α κανω :/

σας ευχαριστω πολι παντος!
δυστιχως δεν εχω χρονο για αλο διβασμα.. αυριο γραφω.. ελπιζω να γραψω ενα 8 να τελειωνει ι ιστορια. αλιος :Ρ
ας ελπισουμε οτι μετραει και ο μ.Ο..


παντος και παλι 9ενκςς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ο μέσος όρος μετράει και αν δε ξεπεράσεις τις 38 μονάδες μένεις στο μάθημα.

Με άλλα λόγια θα αναγκαστείς να ξαναγράψεις.

Όμως έχει τύχει σε μερικούς να μείνουν αλλά παρ'όλα αυτά να περάσουν, γι'αυτό δεν είμαι σίγουρος για τη περίπτωση σου.

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ναι, ο μέσος όρος μετράει και αν δε ξεπεράσεις τις 38 μονάδες μένεις στο μάθημα.

Με άλλα λόγια θα αναγκαστείς να ξαναγράψεις.

Όμως έχει τύχει σε μερικούς να μείνουν αλλά παρ'όλα αυτά να περάσουν, γι'αυτό δεν είμαι σίγουρος για τη περίπτωση σου.

Καλή επιτυχία!

βασικα νομιζω πως μεσο ορο εννοουσε ολων των μαθηματων, που δεν μετραει...
το αθροισμα τριμηνων-εξετασεων που ειπες μετραει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThomasLemeRE

Νεοφερμένος

Ο ThomasLemeRE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι αυτο ισχυει!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απόστολος Κ.

Νεοφερμένος

Ο Απόστολος Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εμένα μια φιλόλογος μου πέρσι στο σχολείο είπε μέσα στν τάξη πως στο γυμνάσιο αν βγάλεις μ.ο πάνω απο 13 περνάς σε όλα τα μα8ηματα κ αν έχεις λιγότερο απο 38!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top