Ερωτικές σχέσεις

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο θέμα πια. Γιατί;

Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να το επαναφέρω στο προσκήνιο... :P

Λοιπόν έχω απορία -αναφέρομαι στα αγόρια!! ( κυρίως)

Έστω μια κοπέλα που σας αρέσει (πολύ) και της το δείχνετε με διάφορους τρόπους. Αυτή όμως πέρα από αδιάφορη δείχνει και κάπως ειρωνική, ξινή, ψώνιο ίσως κάποιες φορές και κάπως προσβλητική κάποιες άλλες. Εσείς συνεχίζετε παρ' όλα αυτά και επιμένετε... το ίδιο όμως και αυτή.

Μετά τι κάνετε; Θα συνεχίσετε; Ή θα πείτε "πάμε αλλού" και "ποιός την μπίιιπ αυτήν" ;
:P

Ακούω απόψεις... :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο θέμα πια. Γιατί;

Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να το επαναφέρω στο προσκήνιο... :P

Λοιπόν έχω απορία -αναφέρομαι στα αγόρια!! ( κυρίως)

Έστω μια κοπέλα που σας αρέσει (πολύ) και της το δείχνετε με διάφορους τρόπους. Αυτή όμως πέρα από αδιάφορη δείχνει και κάπως ειρωνική, ξινή, ψώνιο ίσως κάποιες φορές και κάπως προσβλητική κάποιες άλλες. Εσείς συνεχίζετε παρ' όλα αυτά και επιμένετε... το ίδιο όμως και αυτή.

Μετά τι κάνετε; Θα συνεχίσετε; Ή θα πείτε "πάμε αλλού" και "ποιός την μπίιιπ αυτήν" ;
:P

Ακούω απόψεις... :smoke:
δεν παει στο διαολο!!!!!δεν αξιζει για μενα να την αγαπας αλλο!!!

απλα δεν καθεσε καν να ασχοληθεις!!!τετοιες γυναικες δεν αξιζουν για μενα τιποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
μια παροιμια που λεει, υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια... Ακριβως αυτο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
...και λέω, η maria775m έχει καιρό να μιλήσει για έρωτες και παραμύθια!!! :P

Νομίζω ότι το θέμα έχει να κάνει το πως πλησιάζεις μια κοπέλα. Η ξυνίλα και άλλα αρνητικά στοιχεία πολλές φορές έχουν αιτία...λανθασμένης αντρικής/αγορίστικης συμπεριφοράς. Άλλες φορές έχει να κάνει με την βλακεία που δέρνει την κοπέλα. Όπως υπάρχουν μαλάκες άντρες παρόμοια, υπάρχουν μαλακισμένες (και με περικεφαλαία) κοπέλες. Ο καταναλωτικός τρόπος ζωής αλλά και το μάρκετινγκ πάνω στην γυναίκα (π.χ. γυναικεία καταναλωτική βιομηχανία), έχει αλλοιώσει τον τρόπο με τον οποίο αντιλαμβάνονται πολλές κοπέλες, την πραγματικότητα στις διαπροσωπικές επαφές. Παρόμοια και για τους άντρες, μόνο που η γυναικεία καταναλωτική βιομηχανία είναι πιο κερδοφόρα από την αντρική (βλ. μόδα, αξεσουάρ,..). Μέχρι και ο έρωτας έχει γίνει είδος αναλώσιμο. Πολλοί και πολλές αναζητούν συνταγή για τον φτιάξουν. Τον θέλουν έτοιμο. Βαριούνται να περιμένουν να γνωρίσουν τον άλλο άνθρωπο. Η αναμονή κουράζει. Μάλιστα θέλουν "έτοιμη" γνωριμία μέσω κοινών γνωστών ενώ κλείνουν την πόρτα σε μια εντελώς τυχαία γνωριμία σε άσχετο μέρος (π.χ. κατάστημα ρούχων).

Αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις, νομίζω ότι και τα 2 φύλα θέλουν να γνωριστούν, να κοινωνικοποιηθούν. Οπότε ποιος ο λόγος να σκέφτονται τις παθογένειες πριν καν γνωριστούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
...και λέω, η maria775m έχει καιρό να μιλήσει για έρωτες και παραμύθια!!! :P

Νομίζω ότι το θέμα έχει να κάνει το πως πλησιάζεις μια κοπέλα. Η ξυνίλα και άλλα αρνητικά στοιχεία πολλές φορές έχουν αιτία...λανθασμένης αντρικής/αγορίστικης συμπεριφοράς. Άλλες φορές έχει να κάνει με την βλακεία που δέρνει την κοπέλα. Όπως υπάρχουν μαλάκες άντρες παρόμοια, υπάρχουν μαλακισμένες (και με περικεφαλαία) κοπέλες. Ο καταναλωτικός τρόπος ζωής αλλά και το μάρκετινγκ πάνω στην γυναίκα (π.χ. γυναικεία καταναλωτική βιομηχανία), έχει αλλοιώσει τον τρόπο με τον οποίο αντιλαμβάνονται πολλές κοπέλες, την πραγματικότητα στις διαπροσωπικές επαφές. Παρόμοια και για τους άντρες, μόνο που η γυναικεία καταναλωτική βιομηχανία είναι πιο κερδοφόρα από την αντρική (βλ. μόδα, αξεσουάρ,..). Μέχρι και ο έρωτας έχει γίνει είδος αναλώσιμο. Πολλοί και πολλές αναζητούν συνταγή για τον φτιάξουν. Τον θέλουν έτοιμο. Βαριούνται να περιμένουν να γνωρίσουν τον άλλο άνθρωπο. Η αναμονή κουράζει. Μάλιστα θέλουν "έτοιμη" γνωριμία μέσω κοινών γνωστών ενώ κλείνουν την πόρτα σε μια εντελώς τυχαία γνωριμία σε άσχετο μέρος (π.χ. κατάστημα ρούχων).

Αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις, νομίζω ότι και τα 2 φύλα θέλουν να γνωριστούν, να κοινωνικοποιηθούν. Οπότε ποιος ο λόγος να σκέφτονται τις παθογένειες πριν καν γνωριστούν;
Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά δεν απαντάς τι θα έκανες εσύ!! Έμμεσα δηλαδή λες ότι εφόσον η κατάσταση είναι τέτοια ο άλλος θα πρέπει να επιμένει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο θέμα πια. Γιατί;

Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να το επαναφέρω στο προσκήνιο... :P

Λοιπόν έχω απορία -αναφέρομαι στα αγόρια!! ( κυρίως)

Έστω μια κοπέλα που σας αρέσει (πολύ) και της το δείχνετε με διάφορους τρόπους. Αυτή όμως πέρα από αδιάφορη δείχνει και κάπως ειρωνική, ξινή, ψώνιο ίσως κάποιες φορές και κάπως προσβλητική κάποιες άλλες. Εσείς συνεχίζετε παρ' όλα αυτά και επιμένετε... το ίδιο όμως και αυτή.

Μετά τι κάνετε; Θα συνεχίσετε; Ή θα πείτε "πάμε αλλού" και "ποιός την μπίιιπ αυτήν" ;
:P

Ακούω απόψεις... :smoke:

Αν μου έλεγε με ωραίο τρόπο ότι δεν ενδιαφέρεται ή απλώς το έλεγε ευθεως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα θα απογοητεύομουν λίγο αλλά θα σεβόμουν την άποψη της.Αν με ειρωνευόταν θα την ειρωνευόμουν και εγώ,θα την παρατούσα κατευθείαν και ούτε γεια θα της έλεγα αν την έβλεπα στο δρόμο,γιατί θα καταλάβαινα ότι δεν αξίζει καθόλου ως άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
βέβαια αυτά που είπα ισχύουν αν της δείξεις ότι σου αρέσει με ωραίο τρόπο,αν το έκανες με χυδαίο και προσβλητικό θα την δικαιολογούσα,αν σε έβριζε ή σε ειρωνεύονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά δεν απαντάς τι θα έκανες εσύ!! Έμμεσα δηλαδή λες ότι εφόσον η κατάσταση είναι τέτοια ο άλλος θα πρέπει να επιμένει;

Όχι, αλλά σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να εξετάσει τις συνθήκες αν αξίζει να επιμείνει ή όχι. :) Προσωπικά αν δεν έβλεπα φως εξ' αρχής, θα έστριβα. Σε σπάνιες περιπτώσεις, θα επέμενα. Αλλά αυτό θα είχε να κάνει με την προσωπικότητα που θα εξέπεμπε η κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Όχι, αλλά σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να εξετάσει τις συνθήκες αν αξίζει να επιμείνει ή όχι. :) Προσωπικά αν δεν έβλεπα φως εξ' αρχής, θα έστριβα. Σε σπάνιες περιπτώσεις, θα επέμενα. Αλλά αυτό θα είχε να κάνει με την προσωπικότητα που θα εξέπεμπε η κοπέλα.
Και έχεις στρίψει πολλές φορές ωρέ Νίκο στη ζωή σου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ναι ωρέ κουμ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εγω ενα ξερω και ειμαι σιγουρος για αυτο...οποιος θελει βρισκει.τελος.
απλα η προσπαθεια πρεπει να ναι αλλοτε μικρη η αλλοτε μεγαλη.
και θα συνεχισω με αυτα που λενε οι περισσοτεροι..πρωτα το διαβασμα...μονο και να ξερατε ποσα ατομα βρηκαν το αλλο τους μισο στην γ λυκειου με αποτελεσμα να μν γραψουν καλα ,αν και ειχαν καλες πιθανοτητες, και στο τελος να χωριζουν και να ναι σε μια σχολη που δν τους αρεσει,θα εκπλαγειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
εγω ενα ξερω και ειμαι σιγουρος για αυτο...οποιος θελει βρισκει.τελος.
Mωρέ βρίσκεις,δεν είναι εκεί το πρόβλημα...Αλλα τι βρίσκεις είναι το θέμα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Mωρέ βρίσκεις,δεν είναι εκεί το πρόβλημα...Αλλα τι βρίσκεις είναι το θέμα! :/:
διπλους δεσμους τριπλους δεσμους υβριδισμους..οτι θες:)
ειπα να πω καμια βλακεια και σημερα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
διπλους δεσμους τριπλους δεσμους υβριδισμους..οτι θες:)
ειπα να πω καμια βλακεια και σημερα:whistle:

Xαχαχαχαχαχ!! :D Μην σου πω οτι μπορει να βρεις και απλους,αν και σπανιζουν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Xαχαχαχαχαχ!! :D Μην σου πω οτι μπορει να βρεις και απλους,αν και σπανιζουν...:P

πιστεψε με υπαρχουν πολλοι απλοι δεσμοι :whistle: :teasing::shifty:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
δεν είμαι αγόρι...

αλλα ένα κορίτσι που φέρεται έτσι..ξέρει ότι αρέσει και τα θέλει όλα δικά της.Νομίζει πως αν φερθεί έτσι θα τρέχει ο άλλος από πίσω της..και όχι μόνο αυτή...γενικώς να σταματήσουμε να θεωρούμε τους άλλους δεδομένους αυτό λέω.
Πόσο δίκιο έχεις!! Γιατί μετά μπορεί να χάσουμε κάτι που ίσως "άξιζε" :/:
Και μετά σαφώς είναι αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
@maria776m ( ή καπως ετσι :look: )

αμα σου κανει η κοπελια κατι τετοια απλα γ*μα το. αμα την θες αλλα η ''κιουρια'' στο παιζει ανωτερα και υφακι χιλιων καρδιναλιων αξιζει λιγοτερο και απο ξεθυμασμενη μπυρα. να παει να βρει αλλο κοροιδακι η δεσποινιδα να το σερνει απο την μυτη. εγω (και ο οποιοσδηποτε σεβεται τον εαυτο του) δεν θα κατσει να τρεχει πισω απο το καθε μ**νι και αυτη να τον φτυνει. υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Δεν νομίζω. :hmm:

Εγώ πάντως για μια ματιά (έστω και κοροιδευτική) ανεβαίνω Ιωαννινα (εκτος και αν το photoshop με κοροιδεύει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά δεν απαντάς τι θα έκανες εσύ!! Έμμεσα δηλαδή λες ότι εφόσον η κατάσταση είναι τέτοια ο άλλος θα πρέπει να επιμένει;

Θα σου πω εγώ τι κάνεις.Στα τέτοια σου ασχολείσαι ασχολείσαι και κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα αρχίσει να κάνει παρέες.Οταν είναι άσχημος χαράκτηρας η κοπέλα θα κάνει σε όλους το ίδιο και θα είναι είναι το ίδιο ηλίθια και μαλακισμένη σε όλους.Εξάλλου να ξέρεις ότι τέτοιες κοπέλες ωριμάζουν πολύ αποτομα γιατί ξέρουν και οι ίδιες ότι αν συνεχίσουν έτσι θα είναι μονες τους,δεν θα έχουν πολλές παρέες για αυτό το λόγο απο εκεί που η κοπέλα δεν σε θέλει μπορεί να σε θέλει μετα απο ένα χρόνο ή και μετά απο δύο χρόνια βέβαια στην Φιλία,και μετα όταν πια μεγάλωσει επειδή ο άνθρωπος όσο επειπωλαιος και αν είναι κάποια στιγμή το μυαλό πήζει και αντιλαμβάνεται τις μαλακίες που κάνει βέβαια κάποια στοιχεία του χαρακτήρα της δεν αλλάζει φυσικά αλλάζει την συμπεριφορά και γίνεται κάπως καλύτερη και απο εκεί που δεν σε ήθελε μπορεί να σε θελει,μπορεί να σε θέλει για σχέση,μπορεί να θελει για πολύ καλό φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Οταν είναι άσχημος χαράκτηρας η κοπέλα θα κάνει σε όλους το ίδιο και θα είναι είναι το ίδιο ηλίθια και μαλακισμένη σε όλους.

Την πιθανότητα ότι είναι έτσι σε όλους (bold word) επειδή απλά, κοίτα να δεις τι μου 'ρθε τώρα, έχει κι αυτή προτιμήσεις κι ελευθερία στις επιλογές της τη σκεφτόμαστε ή μπα?

Care to elaborate?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top