Ερωτικές σχέσεις

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τι με νοιάζει τι λένε οι άλλοι και τι είναι συνηθισμένο (σ' αυτό το point συμφωνώ και μ' αυτό ο Γιώργος πιο πάνω, μην κάνω 7 παραθέσεις)? Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι ο πλανήτης φαίνεται, σε ΜΕΝΑ ΤΩΡΑ, περίεργος. :P
Αχ μη με τρελαίνεις κι εσύ τώρα!! Έχω τα αρχαία γι αυτό :P
Εσένα μπορεί να μη σε νοιάζει και να χέστηκες αλλά για εμένα έχει σημασία (εγώ πήγα εκεί το θέμα αν θυμάσαι-το είπα και πριν) Αυτό λέω.
Οπότε ναι, έφυγες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Alright, alright, good enough, good, good, calm down, calm down.

I'm out. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramolas2

Νεοφερμένος

Ο tiramolas2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας ειπα να γραψω εδω περα γιατι θεωρησα οτι επρεπε να το γραψω καποια στιγμη.Λοιπον ειμαι 17 προς 18 και το αισθημα αυτο το ενιωσα μια στιγμη στο παρελθον ομως το ξεπερασα πολυ συντομα.Τωρα ομως τελευταια στην 7ημερη που πηγαμε με το σχολειο ενιωσα παρα πολυ μονος.Βεβαια δεν ειχαν ερθει οι 2 πολυ καλοι μου φιλοι αλλα και παλι δεν ηταν λογος να κατσω σχεδον ολη την ωρα αμηχανα ,αμιλητος να χαζογελάω και να κανω τους αλλους να με προσεξουν ενω εβλεπα με γραφανε.Γενικα ειμαι αρκετα ντροπαλο παιδι απο μικρος και ενω ειχαν ενδιαφερθει μερικα κοριτσια για μενα, εγω ειμουν βλακας και δεν προχωρουσα.Στις παρεες γενικα ειμαι ομιλητικος ,περναω σχεδον παντα καλα,κανω αρκετη πλακα.Αλλα για γκομενικα ειμαι σχεδον παντα απ εξω και η προσωπικη μου ζωη μαλλον δεν εδνιαφερει κανενα.Λιγο αστειο που εγραψα εδω αλλα ενω ειχα ατομα που εδειχναν και εδειχνα ενδιαφερον τελικα καταληγω να ειμαι παλι ντροπαλος και να ειμαι ο βαρετος σε τετοια θεματα.Τι να κανω για να μη νιωθω πληξη και και να ειμαι πιο κοινωνικος και με τα 2 φυλλα(παρεπτιτοντως νιωθω ασχημος και σπανια βγαζω αυτοπεποιθηση,γιατι δεν φροντιζω και εγω τον εαυτο μου και τον αφηνω ατημελητο,σπυρακια,σωμα,κλπ)ελπιζω να καταλαβατε τι λεω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τι να κανω για να μη νιωθω πληξη και και να ειμαι πιο κοινωνικος και με τα 2 φυλλα(παρεπτιτοντως νιωθω ασχημος και σπανια βγαζω αυτοπεποιθηση,γτ δεν φροντιζω και εγω τον εαυτο μου και τον αφηνω ατημελητο,σπυρακια,σωμα,κλπ)ελπιζω να καταλαβατε τι λεω :P
Αφού εισαι ομιλητικος οπως λες πού κολλάς;
Οσο για την αυτοπεποιθηση δεν το καταλαβαινω. Δεν εχεις αποδεχτει τον εαυτό σου; Οσο για τα σπυρακια πολυ απλα πας σε ενα δερματολογο και λυνεται ευκολα. Η αυτοπεποιθηση βασικα πρεπει να ανακτηθει και ολα τα αλλα ειναι δευτερα.
Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι κομπλάρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
γεια σας ειπα να γραψω εδω περα γτ θεωρησα οτι επρεπε να το γραψω καποια στιγμη.λοιπον ειμαι 17 προς 18 και το αισθημα αυτο το ενιωσα μια στιγμη στο παρελθον ομως το ξεπερασα πολυ συντομα.τωρα ομως τελευταια στην 7ημερη που πηγαμε με το σχολειο ενιωσα παρα πολυ μονος.βεβαια δεν ειχαν ερθει οι 2 πολυ καλοι μου φιλοι αλλα και παλι δεν ηταν λογος να κατσω σχεδον ολη την ωρα αμηχανα ,αμιλητος να χαζογεαλω και να κανω τους αλλους να με προσεξουν ενω εβλεπα με γραφανε.γενικα ειμαι αρκετα ντροπαλο παιδι απο μικρος και ενω ειχαν ενδιαφερθει μερικα κοριτσια για μενα εγω ειμουν βλακας και δεν προχωρουσα.στις παρεες γενικα ειμαι ομιλητικος ,περναω σχεδον παντα καλα,κανω αρκετη πλακα.Αλλα για γκομενικα ειμαι σχεδον παντα απ εξω και η προσωπικη μου ζωη μαλλον δεν εδνιαφερει κανενα.Λιγο αστειο που εγραψα εδω αλλα ενω ειχα ατομα που εδειχναν και εδειχνα ενδιαφερον τελικα καταληγω να ειμαι παλι ντροπαλος και να ειμαι ο βαρετος σε τετοια θεματα.Τι να κανω για να μη νιωθω πληξη και και να ειμαι πιο κοινωνικος και με τα 2 φυλλα(παρεπτιτοντως νιωθω ασχημος και σπανια βγαζω αυτοπεποιθηση,γτ δεν φροντιζω και εγω τον εαυτο μου και τον αφηνω ατημελητο,σπυρακια,σωμα,κλπ)ελπιζω να καταλαβατε τι λεω :P

ενδιαφερεσαι να κανεις φιλους ή το προβλημα σου ειναι στα γκομενικα;για να καταλαβω.Αν ειναι το 2ο τοτε να ξερεις πως και αυτο θα ερθει,στην ωρα του ομως.μπορει να χρειαστει να περιμενεις καιρο.Αν μιλας για θεματα φιλων,τοτε προσπαθησε να βρεις ατομα που ταιριαζεις και περνας ομορφα.Ολοι περναμε μια τετοια φαση στη ζωη μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το να κανεις φιλους πανο δεν ειναι τοσο ευκολο για ολους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
το ξερω Τασο οτι δεν ειναι ευκολο.αλλα εφοσον βρισκεσαι σε μια τετοια κατασταση,αναγκαστικα πρεπει να βρεις ατομα με τα οποια ταιριαζετε και μπορειτε να κανετε παρεα.εμενα οι φιλοι μου παντα ηταν λιγοι,σταθεροι και καλοι.Και αυτοι θα συνεχισουν να ειναι φιλοι μου.Γνωστους εχω πολλους,αλλα σιγουρα δεν νιωθω τοσο οικεια μαζι τους οσο με τους πραγματικους μου φιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramolas2

Νεοφερμένος

Ο tiramolas2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μαγκες σας μπερδεψα πιο πανω.Ξεκαθαρισα στο μυαλο μου οτι εχω φιλους,λιγους και καλους, και αλλους γνωστους που λεμε ενα γεια αλλα το προβλημα μου ειναι μαλλον οτι κομπλαρω σε θεματα κοριτσιων και στην εννοια να κανω σχεση,γτ νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω.Σε αυτο το σημειο μου λειπει η αυτοπεποιθηση και θα θελα τις γνωμες-συμβουλες σας.εγω πιστευω οτι ειμαι χωρις λογο απιστευτα ντροπαλος και οτι δεν εχω συμφιλιωθει πληρως μ τον ευατο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το ξερω Τασο οτι δεν ειναι ευκολο.αλλα εφοσον βρισκεσαι σε μια τετοια κατασταση,αναγκαστικα πρεπει να βρεις ατομα με τα οποια ταιριαζετε και μπορειτε να κανετε παρεα.εμενα οι φιλοι μου παντα ηταν λιγοι,σταθεροι και καλοι.Και αυτοι θα συνεχισουν να ειναι φιλοι μου.Γνωστους εχω πολλους,αλλα σιγουρα δεν νιωθω τοσο οικεια μαζι τους οσο με τους πραγματικους μου φιλους.
Μα έτσι ειναι πάντα. Οι φίλοι είναι λίγοι και καλοί. Από γνωστούς να φάνε και οι κότες
Μαγκες σας μπερδεψα πιο πανω.Ξεκαθαρισα στο μυαλο μου οτι εχω φιλους,λιγους και καλους, και αλλους γνωστους που λεμε ενα γεια αλλα το προβλημα μου ειναι μαλλον οτι κομπλαρω σε θεματα κοριτσιων και στην εννοια να κανω σχεση,γτ νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω.Σε αυτο το σημειο μου λειπει η αυτοπεποιθηση και θα θελα τις γνωμες-συμβουλες σας.εγω πιστευω οτι ειμαι χωρις λογο απιστευτα ντροπαλος και οτι δεν εχω συμφιλιωθει πληρως μ τον ευατο μου
Δηλαδή δεν έχεις αποδεχθεί τον εαυτό σου; Και είσαι17. Πότε περιμένεις να τον αποδεχτείς;
Πολύ απλά ξεκίνα να ασχολείσαι με τον εαυτό σου. Εννοώ γυμνάσου, πάνε σε ένα δερματολόγο κλπ. Νομιζω πως θα ανακτήσεις μέρος της αυτοπεποίθησης σου. Μπορείς βέβαια και να προσπαθείς να ερχεσαι περισσότερο σε επαφή με κορίτσια αλλά να μην καταντήσεις ο "Φιλενάδας". Με μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Μαγκες σας μπερδεψα πιο πανω.Ξεκαθαρισα στο μυαλο μου οτι εχω φιλους,λιγους και καλους, και αλλους γνωστους που λεμε ενα γεια αλλα το προβλημα μου ειναι μαλλον οτι κομπλαρω σε θεματα κοριτσιων και στην εννοια να κανω σχεση,γτ νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω.Σε αυτο το σημειο μου λειπει η αυτοπεποιθηση και θα θελα τις γνωμες-συμβουλες σας.εγω πιστευω οτι ειμαι χωρις λογο απιστευτα ντροπαλος και οτι δεν εχω συμφιλιωθει πληρως μ τον ευατο μου

φίλε περίπου το ίδιο είμαι και εγώ.Και εγώ είμαι πολύ ντροπαλός και δύσκολα μπορώ να κάνω νέες γνωριμίες είτε με κορίτσια είτε με αγόρια.Αυτήν την στιγμή κάνω παρέα με 5-6 άτομα που γνωρίζω καλά.Έχω και κάποιες ανασφάλειες που με δυσκολεύουν σε κάποιες καταστάσεις.Αλλά γνωρίζω ότι δεν μπορώ για μια ζωή να είμαι έτσι,ξέρω ότι πρέπει να αλλάξω,άλλωστε καλύτεροι είναι οι άλλοι από μένα ή από σένα;Νομίζεις ότι οι άλλοι άνθρωποι νιώθουν απίστευτα όμορφα με τον εαυτό τους;Πολλοί νιώθουν όπως νιώθεις και εσύ ή εγώ ή χειρότερα αλλά προσπαθούν να το κρύψουν.Γιατί να σου λείπει αυτοπεποίθηση;Νομίζεις ότι οι άλλοι είναι μοντέλα και κούκλοι;Και πιστεύεις ότι αυτοί που είναι ωραίοι έχουν κάνει πολλές σχέσεις;Εγώ βλέπω άτομα τα οποία είναι ωραία και είναι μόνα.Η εμφάνιση τραβάει αλλά σε ένα ποσοστό,και αυτό μου το έχουν πει πολλά άτομα(και κορίτσια).Σημασία είναι να είσαι ο εαυτός σου,γιατί δεν μπορείς να αλλάξεις και το να προσποιείσαι κάποιον άλλο είναι αρνητικό.Για να λες ότι σε πλησίασαν κάποιες κοπέλες πιστεύεις ότι είσαι άσχημος;Για να σε πλησιάζουν σημαίνει ότι ελκύεις.Δεν θέλουν όλες έναν με μηχανάκι και νταή ή κούκλο,το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει κάποιον που να είναι απλώς καλός μαζί τους.Δεν είμαι ιδιαίτερα έμπειρος σε σχέσεις οπότε δεν γνωρίζω καλά τι παίζεται,αλλά λέω αυτό που έχω δει και ακούσει.
Επίσης αν σε απορρίψει κάποια απλώς ξέχνατη,έτσι και αλλιώς δεν είναι η μόνη κοπέλα εκεί εξω.."Απορρίψεις" έχουν φάει και οι πιο ωραίοι..άλλωστε οι απορρίψεις πρέπει να υπάρχουν για να είαι πιο ενδιαφέρουσα η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μαγκες σας μπερδεψα πιο πανω.Ξεκαθαρισα στο μυαλο μου οτι εχω φιλους,λιγους και καλους, και αλλους γνωστους που λεμε ενα γεια αλλα το προβλημα μου ειναι μαλλον οτι κομπλαρω σε θεματα κοριτσιων και στην εννοια να κανω σχεση,γτ νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω.Σε αυτο το σημειο μου λειπει η αυτοπεποιθηση και θα θελα τις γνωμες-συμβουλες σας.εγω πιστευω οτι ειμαι χωρις λογο απιστευτα ντροπαλος και οτι δεν εχω συμφιλιωθει πληρως μ τον ευατο μου

Κοίτα και γω είμαι γενικά ντροπαλή αλλά κατά τα άλλα κοινωνική, με 1-2 φίλες καλές (μετά από ανασχηματισμό:P) και με τα αγόρια επίσης ντροπαλή. :redface:
Το πρώτο βήμα για να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου. Δε μιλάω για εγωισμό και εγωπάθεια, αλλά για μια προσπάθεια αυτογνωσίας. Ξέρω ξέρω, αυτογνωσία μεγάλη κουβέντα. Νομίζω η αυτοπεποίθηση έρχεται όταν αρχίζεις και εκτιμάς τον εαυτό σου. Ξέρεις ποιος είσαι τι θέλεις. Η αυτοπεποίθηση με τα κορίτσια θα έρθει με την εμπερία, εντάξει δεν είσαι ούτε μικρός ούτε μεγάλος ήμαρτον.
Αν θέλεις να νιώσεις πιο όμορφα με τον εαυτό σου εντάξει μπορείς να κάνεις και αυτά που λένε πιο πάνω τα παιδιά, να γυμναστείς να αποκτήσεις χόμπι, να αδυνατίσεις κλπ

Πίστεψέ με, τα αγόρια που ξέρουν τι θέλουν και που έχουν βρει τη χρυσή τομή (την εσωτερική ισορροπία τους), που είναι σίγουροι για το ποιοι είναι, αυτοί εκπέμπουν μια πραγματική γοητεία που δεν μένει απαρατήρητη.

Και για να κάνω quote και τον Αριστοτέλη, ένας αντικειμενικά όμορφος άνθρωπος δεν έχει τα πάντα πάνω του τέλεια, αλλά έχει ένα αρμονικό σύνολο. Οπότε μην κολλάς σε τίποτα. Όλοι έχουμε φάει χυλόπιτες όλοι έχουμε περάσει απογοητεύσεις, αυτά όμως μας κάνουν αυτό που είμαστε τώρα. Δες το σα να μαθαίνεις ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Καινούριο μέλος ο Αριστοτέλης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μαγκες σας μπερδεψα πιο πανω.Ξεκαθαρισα στο μυαλο μου οτι εχω φιλους,λιγους και καλους, και αλλους γνωστους που λεμε ενα γεια αλλα το προβλημα μου ειναι μαλλον οτι κομπλαρω σε θεματα κοριτσιων και στην εννοια να κανω σχεση,γτ νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω.Σε αυτο το σημειο μου λειπει η αυτοπεποιθηση και θα θελα τις γνωμες-συμβουλες σας.εγω πιστευω οτι ειμαι χωρις λογο απιστευτα ντροπαλος και οτι δεν εχω συμφιλιωθει πληρως μ τον ευατο μου
Δεν είναι ακριβώς ίδια η φάση που περνάω αλλά ίσως σε βοηθήσει λίγο και η γνώμη μου.
Είσαι ντροπαλός επειδή δεν έχεις αυτοπεποίθηση. Έχεις κάτσει να σκεφτείς τι είναι όμορφο;
Για μένα όμορφο είναι αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι όμορφα. Να χαμογελάς.
Δεν θεωρώ όμορφο αποκλειστικά τον ψηλό ή τον ξανθό ή τον μελαχρινό ή αυτόν με τις φέτες τους κοιλιακούς. Σχεδόν πάντα αυτοί που μου άρεσαν δεν ήταν όμορφοι για τις φίλες μου, αλλά εμένα με έκαναν να αισθανθώ όμορφα. Η ομορφιά είναι υποκειμενική. Για όλους διαφορετική. Όμορφος γίνεσαι με αυτό που βγάζεις από μέσα όχι με τη δίαιτα, τη γυμναστική, το κομμωτήριο κάθε βδομάδα,τις κρέμες κλπ.

Προσωπικά, δεν νιώθω όμορφα με το σώμα μου. Τον τελευταίο καιρό έχω ξεπεράσει μέχρι ένα σημείο αυτό το κόμπλεξ. Κι έχω ακούσει πολλά του τύπου "Ρε Τάνια δε είναι δυνατόν να μαλώνουν οι φίλοι μου για σένα και στο τέλος κανείς να μην κάνει κίνηση λόγων των κιλών". Πόσο άσχημα θα έπρεπε να με κάνει να νιώσω αυτό; Η απάντηση; Πάρα πολυ. Όχι όμως. εγώ του είπα ότι αμα περιμένουν από αυτό να κάνουν κίνηση μη σώσουν και κάνουν ποτέ. Που να ξέρουν αυτοί τι πρόβλημα υγείας έχω εγώ;

εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ΞΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΟΥ! εξάλλου αν αρέσεις σε κάποια θα της αρέσεις γ αυτό που είσαι. Αλλιώς να σου πω την αλήθεια δεν αξίζει να ασχοληθείς. Δηλαδή αν περιμένει να αλλάξεις όπως οι προαναφερθέντες συμμαθητές μου.

Ελπίζω να βοήθησα όσο μπόρεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis Maniatis

Νεοφερμένος

Ο Makis Maniatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Φίλε άρχισε να μιλάς σε γκόμενες χωρίς να σκέφτεσαι ότι πρέπει να της ρίξεις. Ακόμα και να μη σου αρέσουνε άρχισε να συζητάς περισσότερο μαζί τους. Μαλακίες θα λες γιατί οι γυναίκες δεν είναι και πολύ ενδιαφέροντα άτομα να συζητήσεις αλλά βρες θέματα να μπορείς να συζητάς άνετα. Έτσι θα χαλαρώσεις αρκετά και θα σε δουν και εκείνες πιο χαλαρό. Και πάνω στην κουβέντα μπορεί να ανακαλύψεις ότι με κάποια ταιριάζεις. Άκου το Μάκη το Μανιάτη τα 'χει περάσει αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Γεια σας!
Με λενε Χρυσα και ειμαι 18 ετων. Μεχρι στιγμης,εχω κανει μονο δυο σχεσεις οι οποιες δεν κρατησαν πολυ.
Μεχρι πριν καποιους μηνες,ζηλευα λιγο που οι φιλες μου ειχαν αγορι και εγω οχι και αναρωτιομουν "what is wrong with me?"
Πριν 4 μηνες,τα εφτιαξα με ενα παιδι(η δευτερη σχεση μου απο τις δυο) και στην αρχη ενιωθα πολυ καλα! Ημουν χαρουμενη γιατι ενιωθα πως ταιριαζα με αυτο το ατομο και γιατι ταιριαξε με την παρεα μου και βγαιναμε ολοι μαζι! Η ολη κατασταση δεν αργησε να χαλασει.
Μετα απο δυο εβδομαδες,ενιωθα πως κατι δεν παει καλα με το αγορι μου και με τις φιλες μου. Αρχησαν να μου λενε ψεμματα και να σχεδιαζουν απροσμενες εκπληξεις,οι οποιες δεν μου αρεσαν καθολου. Εκνευριζομουν και η διαθεση μου ολοενα χαλαγε. Ετσι του ειπα πως θελω να χωρησουμε. Τοτε εκεινες εξαλλες που τον χωρησα,με κραξανε και τον εβαζαν συνεχεια να με παιρνει τηλεφωνο και να μου λεει πως αν τον χωρησω θα σκοτωθει.
Η κατασταση χειροτερευε και για να πω και την αληθεια,ειχα αρχισει να φρικαρω.
Ολη αυτη η ανοητη ιστορια κρατησε αλλες δυο εβδομαδες,ωσπου απομακρυνθηκα απο ολους και ησυχασα. Αλλαξα και νουμερο για να μην με ενοχλουν.
Αυτο που σκεφτηκα μετα απο αυτη τη σχεση ειναι πως ισως το να κανω σχεση ειναι κατι που δεν χρειαζομαι πραγματικα μεχρι στιγμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Αγαπητη χρυσα.. θα σε συμβουλευα να μην εχεις καν στο μυαλο σου τον ορο σχεση!! Ζησε τη ζωουλα σου και αστους. Τετοια ατομα δεν εχουν αξιοπρεπεια. Ζησε το τωρα ;) Δεν ειναι οτι ειναι χαζομαρα να μην εχεις σχεση ή κατι αλλο.. απλα δεν ετυχε!! Σιγα και επδ εχουν οι αλλες τι σημαινει; Αν πανε να πεσουν απο γκρεμο θα πας και εσυ; ΟΧΙ! οποτε.. μη το σκεφτεσαι ετσι! Θα ερθει οταν δεν το περιμενεις.. και αυτο ειναι και το ωραιο πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
χρύσα μου θύμισες μια δικιά μου παλιά ιστορία (δεν ήταν σχέση,απλά εκείνος ''καιγότανε'')..
αυτός βασικά ήθελε να περάσει τον καιρό του με κάποιαν (η μία μετά την άλλη που λέμε) κι άρχισε να μου κολλάει όσο δεν πάαααει!
μέχρι κι ότι θα αυτοκτονούσε για χάρη μου έλεγε,μεμψιμοιρούσε,κλαιγόταν (ε ρε τι κάνει ένας άνδρας με γνώμονα το κάτω κεφάλι του..ε ρε γέλια που έριχνα κι εγώ!χαχαχαχαα).Όλο αυτό βασικά έμοιαζε με παρωδία.Τίποτε σοβαρό,τίποτε ουσιώδες..Τότε έβαλα εγώ φίλο μου να πάει να του πει επίτηδες τα χειρότερα για'μένα και πράγματα που δεν ισχύουν για'μένα μπας και με αφήσει ήσυχη.Και έπιασεεεεεε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χρύσα, ένα έχω μάθει ως τώρα, να μην ανακατεύονται οι φίλοι/ες με τη σχέση. Ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Χρύσα, ένα έχω μάθει ως τώρα, να μην ανακατεύονται οι φίλοι/ες με τη σχέση. Ποτέ.
Συμφωνω μαζι σου.
Επρεπε να το παθω ομως πρωτα για να το καταλαβω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top