Ερευνητική εργασία

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Συμβουλη : ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΕ ΣΤΑ PROJECT ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΩ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΟΝΤΩΣ πατε εκει που γινεται ο χαβαλες ειναι οι καλυτεροι μαθητες και εκει που ειναι οι χαλαρωτεροι καθηγητες . Ο ΠΑΘΩΝ ΕΜΑΘΕ .

ναι αλλά στο 2ο τετράμηνο δεν μπαίνει ομαδικός βαθμός όποτε δεν έχει νόημα να είσαι με τους καλούς μαθητές και βασικά δεν τίθεται θέμα καλού και κακού εφόσον κρίνεται η δουλεία που κάνεις και όχι οι γνώσεις που έχει κάποιος από πριν... και εκεί που είναι οι χαλαρότεροι καθηγητές δεν γίνεται τίποτα...
το νόημα της εργασίας είναι να μάθουμε και κάτι όχι απλά να κάνουμε χαβαλέ αν και το μάθημα από μόνο του δεν επιβαρύνει κανένα πάρα πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Σήμερα μας έδωσαν τα θέματα του 2ου τετραμήνου :

- Η πορεία προς την ενηλικίωση
- Η ''μαγεία'' της Χημείας και η ''γοητεία'' της Φυσικής
- Έφηβοι και αλκοόλ
- Οικονομικοί όροι ...

Εγώ επέλεξα το 3ο αν και το 2ο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σήμερα μας έδωσαν τα θέματα του 2ου τετραμήνου :

- Η πορεία προς την ενηλικίωση
- Η ''μαγεία'' της Χημείας και η ''γοητεία'' της Φυσικής
- Έφηβοι και αλκοόλ
- Οικονομικοί όροι ...

Εγώ επέλεξα το 3ο αν και το 2ο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον ;)
1) Καλό
2) Χαζό
3) Καλό
4) Χαζο
Πιστεύω ότι διάλεξες καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σήμερα μας έδωσαν τα θέματα του 2ου τετραμήνου :

- Η πορεία προς την ενηλικίωση
- Η ''μαγεία'' της Χημείας και η ''γοητεία'' της Φυσικής
- Έφηβοι και αλκοόλ
- Οικονομικοί όροι ...

Εγώ επέλεξα το 3ο αν και το 2ο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον ;)
καλή επιλογή, αρκεί βέβαια αυτά που θα διαβάσεις ψάχνοντας άρθρα για την εργασία να σου μείνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Σήμερα μας έδωσαν τα θέματα του 2ου τετραμήνου :

- Η πορεία προς την ενηλικίωση
- Η ''μαγεία'' της Χημείας και η ''γοητεία'' της Φυσικής
- Έφηβοι και αλκοόλ
- Οικονομικοί όροι ...

Εγώ επέλεξα το 3ο αν και το 2ο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον ;)

Εγώ δεν βρίσκω καμία ιδιαίτερη γοητεία πάνω της.. :confused: :P παρ'αυτα μμμ καλό θέμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εγώ δεν βρίσκω καμία ιδιαίτερη γοητεία πάνω της.. :confused: :P παρ'αυτα μμμ καλό θέμα! :)

Μας είπαν απλά ότι άμα επιλέξουμε το συγκεκριμένο θέμα θα κάνουμε πολλά πειράματα στο χημείο οπότε ... :hmm:

καλή επιλογή, αρκεί βέβαια αυτά που θα διαβάσεις ψάχνοντας άρθρα για την εργασία να σου μείνουν

Σωστά αφού ο σκοπός του πρότζεκτ είναι η αφενός η έρευνα αλλά αφετέρου η μάθηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Τα καινούρια θέματα για το project:
1.''Kαθαρός αγώνας είναι ο υγιής αγώνας.ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ.''(Ήταν το σύνθημα στον τελευταίο κλασικό μαραθώνιο στην Αθήνα, αλλά και σε άλλες μεγάλες διεθνείς οργανώσεις)
2.''Εγώ, ο έφηβος''(Συμπεριφορές, στάσεις, σχέσεις. Απλά μία ακόμα ηλικία ή στάση ζωής?)
3.''Το αλκοόλ στην εφηβεία''(Πόσο αθώα είναι η κατανάλωση αλκοόλ στην εφηβεία? Ας αναζητήσουμε την αλήθεια που μπορεί να μας εκπλήξει!)
4. ''Οι διατροφικές συνήθειες στην παιδική και εφηβική ηλικία.''(Πόσο η διατροφή μας καθορίζει την υγεία και την ομορφιά μας!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ τελικά μπήκα στην οικονομία των υπολοίπων (από τα φαγητά). Το πρώτο 3ωρο θα είναι αύριο.
Ανυπομονώ να δω πως θα κάνουμε το γιαούρτι, τον τραχανά και παξιμάδια. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
θα μαγιρεύετε κιόλας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναιιι. :happy:
Εμείς θα τα κάνουμε στο σχολείο. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
λοιπόν εμείς σημερα μοιράσαμε αρμοδιότητες! Ο καθενας από εμάς ξεχωριστά ανέλαβε να διερευνήσει μια μορφή ρατσισμού.. Εγώ προτίμησα μέσα από μια γκάμα επιλογών να διαλέξω τον ρατσισμο τον οποίο αντιμετωπίζουν οι αλλοθρησκοι... Επειδή με προβληματίζει τώρα τελευταία ο ρατσισμος που αυτά τα άτομα βιώνουν επέλεξα να ασχοληθω περεταίρω! Εσείς που βρίσκεστε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμείς στο δικό μας project έχουμε για την χρήση και τις εφαρμογές της γεωμετρίας και της πληροφορικής στις τέχνες και τον πολιτισμό. Χωριστήκαμε σε υποομάδες, και εγώ μπήκα σε ομάδα που θα ασχοληθεί με τον κυβισμό, με το βάθος και την προοπτική (βέβαια θα μπορούσα να μπω και σε αυτούς που ασχολούνται με τα fractals αλλά τέσπα)
Λένε ότι θα μας πάνε σε μουσεία, όπως το Μουσείο Μοντέρνας Τέχνης και το Ηρακλειδών, και στην Πινακοθήκη.
Νομίζω είναι σχετικά ενδιαφέρον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπερα σας...
Στο δικο μου σχολειο κανουμε μια εργασια με θεμα η μεταναστευση απο την Ελλαδα...
Θελω να με βοηθησετε να βρουμε ετσι βιντεακια με μεταναστες...καταλαβεντε!!!!

Αρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το project ειναι χάλια:/: θα προτιμούσα να διαβάζω ψυχολογία όλη την χρονιά παρά αυτό ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadusig

Νεοφερμένος

Ο dadusig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όποιος θέλει ας συμπληρώσει το παρακάτω ερωτηματολόγιο που κάνουμε στο project μας με κεντρικό θέμα την επίδραση της εικόνας στην ζωή του ανθρώπου.

https://tinyurl.com/bn8atyo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έγινε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Το συμπλήρωσα. ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω...

Βεβαια κανενα χρωμα δεν μου προκαλει θυμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadusig

Νεοφερμένος

Ο dadusig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστούμε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Καλή συνεχεια με το πρότζεκτ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top