dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κοίτα αυτές είναι προσωπικές επιλογές. Και τα δύο τμήματα θεωρούνται πολύ καλά. Εγώ θα προτιμούσα να βάλω πρώτη τη Νοσηλευτική και μετά τη Φυσικοθεραπεία αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. ΄Αλλα τα κριτήρια τα δικά μου, άλλα τα δικά σου. Ξεψάχνισε τα σάιτ των σχολών. Δες τα προσφερόμενα μαθήματα, τις επαγγελματικές διεξόδους, ζύγισε τα υπέρ και τα κατά και τέλος κάνε αυτό που σου λέει η καρδούλα σου.
https://www.protothema.gr/economy/article/309866/poia-epaggelmata-ehoun-mellon-kai-poia-ohi-/
https://www.news.gr/oikonomia/agora-...poydon-kai-prooptikes-ton-epaggelmaton-s.html
https://www.newsbeast.gr/greece/ekpa...eutiki-kerdizei-tis-protimiseis-ton-mathiton/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια δωστε καμια συμβουλη....θελω να γινω μαθηματικος αλλα μενω καβαλα,θεσσαλονικη λογικα δεν περναω και πρεπει να παω γιαννενα
αλλιως εφαρμοσμενη πληροφορικη θεσσαλονικη
περισσοτερο μου αρεσουν τα μαθηματικα σιγουρα αλλα και η πληροφορικη καλη ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλης Κοτσψνη

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Κοτσψνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!Ηλεκτρολογων μηχανικων ή μηχανολογων μηχανικων!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Θεωρώ οτι αφού σου αρέσει τόσο το μαθηματικό,αν το επιλέξεις μακροχρόνια θα ανταμειφθείς,η εφαρμοσμένη πληροφορική στο Πα.Μακ δεν είναι σαν τις συνηθισμένες πληροφορικές...μεγάλο μέρος των σπουδών σου θα περιστρέφεται και γύρω από την οικονομική και διοικητική επιστήμη.
Το έχεις ψάξει?
Η δικαιολογία του μαμάκια είναι λίγο lame,σορρυ κιόλας :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας!! Εγω βρισκομαι στη δυσκολη θεση να επιλεξω μεταξυ ιατρικης και οδοντιατρικης... H ιατρικη αποτελει ονειρο ζωης και δουλεψα απιστευτα σκληρα φετος για να εξασφαλισω τα απαραιτητα μοριαα..Ωστοσο η οικογενεια μου υποστηριζει οτι η σχολη απαιτει πολλα χρονια και θα ''χαραμισω'' εν μερει τη ζωη μου...Καμια συμβουλη?? :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Καμια συμβουλη??
Να μην ακούς την οικογένεια σου και να διεκδικείς αυτό που σου αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Θεωρώ οτι αφού σου αρέσει τόσο το μαθηματικό,αν το επιλέξεις μακροχρόνια θα ανταμειφθείς,η εφαρμοσμένη πληροφορική στο Πα.Μακ δεν είναι σαν τις συνηθισμένες πληροφορικές...μεγάλο μέρος των σπουδών σου θα περιστρέφεται και γύρω από την οικονομική και διοικητική επιστήμη.
Το έχεις ψάξει?
Η δικαιολογία του μαμάκια είναι λίγο lame,σορρυ κιόλας :p

αυτο σκεφτομαι :hmm:
και γενικως δεν με ξετρελαινει ο προγραμματισμος,εγραψα 12,8
ενταξει τωρα αλλο να προγραμματιζεις σε ΓΛΩΣΣΑ και αλλο σε c++ java κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γεια σας! Θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος που γνωρίζει αυτά τα τμήματα έδινε κάποιες πληροφορίες.Πρόκειται να συμπληρώσω το μηχανογραφικό και είμαι σε δίλημμα. Να σας πω πως γνωρίζω ότι η επαγγελματική αποκατάσταση είναι δύσκολη. όμως μου αρέσει πολύ αυτό το αντικείμενο και η ιδέα να συναναστρέφομαι με παιδιά! Πιστεύω πως έχω μεταδοτικότητα και αγάπη, όρεξη για κάτι τέτοιο. Μια καθηγήτριά μου είπε να επιλέξω το πρόγραμμα ψυχολογίας. Είμαι αρκετά μπερδεμένη. Αν τελειώσω τη φιλολογία, μπορώ να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό στην ψυχολογία; Γνωρίζει κάποιος φοιτητής στην φιλολογία Αθήνας τι μεταπτυχιακά προγράμματα υπάρχουν;; Αν κάποιος πάρει πτυχίο φιλολογίας και θέλει να κάνει μεταπτυχιακό στην ψυχολογία, μπορεί;; πρέπει να πληρώσει;;..Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamingo

Νεοφερμένος

Ο flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
βοήθεια για το οικονομιικό τρίπολης..γτ λογικά εκεί θα πάω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
το γεωπονικο απθ είναι καλο?

εγω εχω ακουσει το αντιθετο ότι δν είναι κορεσμενα και ανοίγονται θεσεις εργασιας ετσι μου ειπαν και στο κεσυπ και δν θελω να γινω αποκλειστικια...η νοσηλευτικη αει εχει υψηλη βαση δεν νομιζω ότι βγαινοντας από κει γινεσαι αποκλειστικια

Ειναι δυο διαφορετικα επαγγελματα... τι ακριβως θελεις;;
εγω θεωρω ότι είναι παρομοια... θελω να εχει σχεση με τα ιατρικα...βεβαια πολλοι μου λενε να σκεφτω και πολυτεχνειο και γεωπονικο και πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Βουλα μην παρασυρεσαι απ τους τιτλους μιας σχολης ή ενος μεταπτυχιακου. Πρεπει να κοιτας τα επαγγελματικα δικαιωματα τα οποια δεν συμβδιζουν παντα με τα μαθηματα ή τον τιτλο. Επαγγελματικα δικαιωματα σημαινει τι σου επιτρεπει ο νομος να κανεις πχ για να γινεις οδοντιατρος πρεπει να χεις τελειωσει οδοντιατρικη. Μπορει και σε μια αλλη σχολη να κανουν πολλα σχετικα μαθηματα και να ξερεις κ μονος σου, αλλα θα σαι παρανομος να ανοιξεις οδοντιατρειο. Ενα μεταπτυχιακο ψυχολογιας για παιδια ή μη, δε σου δινει κανενα επαγγελματικο δικαιωμα, ασχετα αν μεσα κανεις πολλα σχετικα μαθηματα. Προσεχε λοιπον γτ αλλο φιλολογος αλλο ψυχολογος. Προσωπικη μου εκτιμηση απεφυγε το φιλολογος με την προοπτικη να κανεις μετα μαθηματα γτ ειναι τοσο κορεσμενο και εχει τοσες δυσκολιες, που θα φτυσεις το γαλα της μανας σου εαν μπεις σ αυτο τον στιβο. Μονο αν εισαι πολυ αποφασισμενη να υποστεις τις συνεπειες. Επισης σκεψου και τη σχολη των δασκαλων, καποια στιγμη θα ανοιξουν οι διορισμοι και οι καλοι στα ιδιωτικα βρισκουν δουλεια. Ειναι βεβαια μια πολυ σοβαρη δουλεια κι αυτη, αν την κανεις σωστα.

Γεια σας!! Εγω βρισκομαι στη δυσκολη θεση να επιλεξω μεταξυ ιατρικης και οδοντιατρικης... H ιατρικη αποτελει ονειρο ζωης και δουλεψα απιστευτα σκληρα φετος για να εξασφαλισω τα απαραιτητα μοριαα..Ωστοσο η οικογενεια μου υποστηριζει οτι η σχολη απαιτει πολλα χρονια και θα ''χαραμισω'' εν μερει τη ζωη μου...Καμια συμβουλη?? :) :)

Ελενη οχι να το παλεψεις, εχουν φυγει τοσοι πολλοι γιατροι εξω, που ανοιξαν οι λιστες. Επισης εστω και σαν τελευταια λυση διοριζεσαι στα δημοσια νοσοκομεια-δεν ειναι μεγαλη η αμοιβηβεβαια γυρω στα 1100-και απο κει κανεις μια αρχη. Για οδοντιατρικη το θεωρω πολυ κορεσμενο, σε καθε γειτονια εχει ενα σωρο εκτος αν εισαι απο καποιο απομονομενο μερος. Επισης θελεις μεγαλο κεφαλαιο για τα μηχανηματα και το χωρο. Αν βεβαια δε σε πειραζει να πας εξωτερικο, τοτε αλλαζουντα πραγματα. Παιζει ρολο φυσικα και τι σ αρεσει σαν επαγγελμα. Αν θελεις πολυ το οδοντιατρος και δε μπορεις να φανταστεις τη ζωη σου σε τιποτε αλλο, τοτε το ξανασκεπτεσαι. Αυτα στα λεω απο φιλους μου γιατρους και δεν ειναι ενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το γεωπονικο απθ είναι καλο?

εγω εχω ακουσει το αντιθετο ότι δν είναι κορεσμενα και ανοίγονται θεσεις εργασιας ετσι μου ειπαν και στο κεσυπ και δν θελω να γινω αποκλειστικια...η νοσηλευτικη αει εχει υψηλη βαση δεν νομιζω ότι βγαινοντας από κει γινεσαι αποκλειστικια


εγω θεωρω ότι είναι παρομοια... θελω να εχει σχεση με τα ιατρικα...βεβαια πολλοι μου λενε να σκεφτω και πολυτεχνειο και γεωπονικο και πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω

Μην ακούς βλακείες και τελαίνεσαι χωρίς λόγο. Ασφαλώς και δεν γίνεσαι αποκλειστική έχοντας τελειώσει Νοσηλευτική ΑΕΙ. Ρίξε μια ματιά και στην ανάρτηση 3073. ΄Οσο για το Γεωπονικό πράγματι είναι από τις σχολές που βρίσκεις διεξόδους ειδικά αν κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό πάνω στις νέες τεχνολογίες στη γεωργία και άλλα συναφή. Αλλά βρε κορίτσι μου γιατί αποπροσανατολίζεσαι τόσο αφού τα επαγγέλματα υγείας είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν. Δηλαδή επειδή έχεις τα μόρια να πιάσεις κάποιες σχολές του Πολυτεχνείου, πρέπει να τις δηλώσεις ενώ δεν σε ενδιαφέρουν? ΄Εχεις την τύχη να σε ενδιαφέρει μια σχολή την οποία κατάφερες να πιάσεις (και μπράβο σου) και η οποία παρόλη την κρίση που περνάμε, δεν έχει πέσει στα τάρταρα όπως άλλα επαγγέλματα. Αντί λοιπόν να είσαι κατευχαριστημένη εσύ παραπαίεις δεξιά και αριστερά ανάλογα με το τι θα σου πει ο καθένας. Κάνε το μηχανογραφικό σου βάλε τις Νοσηλευτικές, τις Φυσικοθερεπείες και μετά όποια άλλη σχολή υγείας σε ενδιαφέρει, οριστικοποίησέ το και απόλαυσε το καλοκαίρι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
infinity συμφωνω με αυτα που σου λεει η λενα, δεν ειπα πριν οτι απο τη νοσηλευτικη γινεσαι αποκλειστικη. Ειπα τις αποκλειστικες σαν παραδειγμα οτι παιρνουν 100-150 ευρω σε μια βραδυα και δεν εχου σπουδασει κατι, λεφτα που εσυ δε θα τα παρεις ποτε με το να σπουδασεις. Αφου το χεις με το κομματι της υγειας και σ αρεσει να προσφερεις, βαλε νοσηλευτικη αει που εχει μεγαλυτερη γκαμα κ προοπτικες ceteris paribus και μετα ολα τ αλλα. Επισης υπαρχει και μεγαλη ζητηση στο εξωτερικο για νοσηλευτικη απο φιλες μου που πηγαν αγγλια και αμερικη, ειδικα στην αγγλια. Πιθανως να υπαρχει και αλλου. Και στην ελλαδα βεβαια μπορεις να πας σε ιδιωτικα νοσοκομεια μεχρι να μπεις στο δημοσιο που ολο και ανοιγουν θεσεις σιγα σιγα αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kyriakos96

Νεοφερμένος

Ο kyriakos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας για το τμήμα Βιοϊατρικής Τεχνολογίας του ΤΕΙ Αθήνας. Είναι φοιτητής κάποιος εκεί; Έχει επαγγελματική αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ελενη οχι να το παλεψεις, εχουν φυγει τοσοι πολλοι γιατροι εξω, που ανοιξαν οι λιστες. Επισης εστω και σαν τελευταια λυση διοριζεσαι στα δημοσια νοσοκομεια-δεν ειναι μεγαλη η αμοιβηβεβαια γυρω στα 1100-και απο κει κανεις μια αρχη. Για οδοντιατρικη το θεωρω πολυ κορεσμενο, σε καθε γειτονια εχει ενα σωρο εκτος αν εισαι απο καποιο απομονομενο μερος. Επισης θελεις μεγαλο κεφαλαιο για τα μηχανηματα και το χωρο. Αν βεβαια δε σε πειραζει να πας εξωτερικο, τοτε αλλαζουντα πραγματα. Παιζει ρολο φυσικα και τι σ αρεσει σαν επαγγελμα. Αν θελεις πολυ το οδοντιατρος και δε μπορεις να φανταστεις τη ζωη σου σε τιποτε αλλο, τοτε το ξανασκεπτεσαι. Αυτα στα λεω απο φιλους μου γιατρους και δεν ειναι ενας.



Νομιζω θα κυνηγησω το ΄΄ονειρο'' της ιατρικης :) Εξαλλου δεν σκεφτομαι καθολου την φυγη στο εξωτερικο και γενικοτερα δεν την υποστηριζω! Ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες συμβουλες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εχω σχεδον οριστικοποιησει το μηχανογραφικο μου..
εχω ενδοιασμους για την εβδομη και την ογδοη επιλογη....ειμαι αναμεσα στη φιλολογια ιωαννινων και στο ιστορικο-αρχαιολογικο κρτητης...εχω κοιταξει τα προγραμματα σπουδων, αλλα δεν μπορω να αποφασισω...
μαλλον κλινω προς ιστορικο-αρχαιολογικο κρητης, αλλα το σκεφτομαι λογω της ξενης γλωσσας...εχω να κανω αγγλικα απο την πρωτη λυκειου...

καμια βοηθειαα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μην ακούς βλακείες και τελαίνεσαι χωρίς λόγο. Ασφαλώς και δεν γίνεσαι αποκλειστική έχοντας τελειώσει Νοσηλευτική ΑΕΙ. Ρίξε μια ματιά και στην ανάρτηση 3073. ΄Οσο για το Γεωπονικό πράγματι είναι από τις σχολές που βρίσκεις διεξόδους ειδικά αν κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό πάνω στις νέες τεχνολογίες στη γεωργία και άλλα συναφή. Αλλά βρε κορίτσι μου γιατί αποπροσανατολίζεσαι τόσο αφού τα επαγγέλματα υγείας είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν. Δηλαδή επειδή έχεις τα μόρια να πιάσεις κάποιες σχολές του Πολυτεχνείου, πρέπει να τις δηλώσεις ενώ δεν σε ενδιαφέρουν? ΄Εχεις την τύχη να σε ενδιαφέρει μια σχολή την οποία κατάφερες να πιάσεις (και μπράβο σου) και η οποία παρόλη την κρίση που περνάμε, δεν έχει πέσει στα τάρταρα όπως άλλα επαγγέλματα. Αντί λοιπόν να είσαι κατευχαριστημένη εσύ παραπαίεις δεξιά και αριστερά ανάλογα με το τι θα σου πει ο καθένας. Κάνε το μηχανογραφικό σου βάλε τις Νοσηλευτικές, τις Φυσικοθερεπείες και μετά όποια άλλη σχολή υγείας σε ενδιαφέρει, οριστικοποίησέ το και απόλαυσε το καλοκαίρι σου.

Έχεις δίκιο και σε ευχαριστω γιατί με βοήθησες απλά ειναι ο κόσμος που με αποπροσανατολίζει ο καθένας μου λέει το μακρύ του και το κοντό του με αποτέλεσμα να κλαίω όλη μέρα και να μην τρώω...όσο για την νοσηλευτική ΑΕΙ περιμένω να δω τι θα γίνει με τις μεταγραφές των πολυτέκνων διότι μένω Χανιά και αν περάσω Σπάρτη θα πρέπει να παίρνω καράβι και λεωφορείο 3 ώρες και ειναι και πολλά τα λεφτά αν μπορώ να πάρω την μεταγραφή για Αθήνα θα την δηλώσω.

infinity συμφωνω με αυτα που σου λεει η λενα, δεν ειπα πριν οτι απο τη νοσηλευτικη γινεσαι αποκλειστικη. Ειπα τις αποκλειστικες σαν παραδειγμα οτι παιρνουν 100-150 ευρω σε μια βραδυα και δεν εχου σπουδασει κατι, λεφτα που εσυ δε θα τα παρεις ποτε με το να σπουδασεις. Αφου το χεις με το κομματι της υγειας και σ αρεσει να προσφερεις, βαλε νοσηλευτικη αει που εχει μεγαλυτερη γκαμα κ προοπτικες ceteris paribus και μετα ολα τ αλλα. Επισης υπαρχει και μεγαλη ζητηση στο εξωτερικο για νοσηλευτικη απο φιλες μου που πηγαν αγγλια και αμερικη, ειδικα στην αγγλια. Πιθανως να υπαρχει και αλλου. Και στην ελλαδα βεβαια μπορεις να πας σε ιδιωτικα νοσοκομεια μεχρι να μπεις στο δημοσιο που ολο και ανοιγουν θεσεις σιγα σιγα αν θες.

Οι περισσότεροι βλέπουν πολλοί ρατσιστικά το επάγγελμα του νοσηλευτη και προσπαθούν μα με αποτρέψουν μου λένε ότι ο φυσικοθεραπευτης έχει μεγαλύτερο κύρος και μπορεί να ανοίξει και δικό του φυσικοθεραπευτηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γεια σας!Ηλεκτρολογων μηχανικων ή μηχανολογων μηχανικων!!!!!!!!!

Εισαι πολυ συγκεκριμενος στο ερωτημα σου και ειναι ευκολο να απαντηθει (NOT)

το γεωπονικο απθ είναι καλο?

εγω εχω ακουσει το αντιθετο ότι δν είναι κορεσμενα και ανοίγονται θεσεις εργασιας ετσι μου ειπαν και στο κεσυπ και δν θελω να γινω αποκλειστικια...η νοσηλευτικη αει εχει υψηλη βαση δεν νομιζω ότι βγαινοντας από κει γινεσαι αποκλειστικια


εγω θεωρω ότι είναι παρομοια... θελω να εχει σχεση με τα ιατρικα...βεβαια πολλοι μου λενε να σκεφτω και πολυτεχνειο και γεωπονικο και πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω

Μην ακους τους πολλους και κανε αυτο που θες πραγματικα. Αν μπεις σε μια σχολη που δεν σου αρεσει απο ποιον θα ζητησεις μετα τα ρεστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top