infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Νοσηλευτική ΑΕΙ vs φυσικοθεραπεια τι πιστεύετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
από το μαθηματικων σαμου στατιστικης και (δεν θυμάμαι το αλλο) εχεις δικαιομα να κανεις μαθημα;; δλδ καθηγητής ;;;
Από το μαθηματικό Σάμου μπορείς,από το στατιστικής και χρηματοοικονομικών μαθηματικών δεν μπορείς,σε δημόσιο σχολέιο πάντα.
Γενικά σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα έχεις τις βάσεις να το κάνεις,ο καθηγητής που μου έκανε μαθηματικά γπ στο φροντιστήριο ήταν οικονομολόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Χημικό σε σχέση με βιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Από το μαθηματικό Σάμου μπορείς,από το στατιστικής και χρηματοοικονομικών μαθηματικών δεν μπορείς,σε δημόσιο σχολέιο πάντα.
Γενικά σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα έχεις τις βάσεις να το κάνεις,ο καθηγητής που μου έκανε μαθηματικά γπ στο φροντιστήριο ήταν οικονομολόγος.

άρα αφού δεν πιάνω έτσι όπως ήταν πέρσι η βάσεις μαθηματικό πιστεύεις ότι είναι καλό να βάλω αυτό στη σάμο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
άρα αφού δεν πιάνω έτσι όπως ήταν πέρσι η βάσεις μαθηματικό πιστεύεις ότι είναι καλό να βάλω αυτό στη σάμο ;
Ναι πιστεύω οτι είναι καλή σχολή,και σου προσφέρει καλές επαγγελματικές προοπτικές.Αλλά μην σε ξεγελούν τα χαμηλά μόρια η στατιστική και τα χρηματοοικονομικά μαθηματικά δεν είναι εύκολα σαν αντικείμενο σπουδών,θα χρειαστείς διάβασμα εννοείται.
2 πράγματα για το Καρλόβασι εκεί όπου στεγάζεται,είναι αρκετά έρημα και κοίταξε να βρεις καλές παρέες για να αποφύγεις περίεργες καταστάσεις,έχω τον κολλητό μου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ναι πιστεύω οτι είναι καλή σχολή,και σου προσφέρει καλές επαγγελματικές προοπτικές.Αλλά μην σε ξεγελούν τα χαμηλά μόρια η στατιστική και τα χρηματοοικονομικά μαθηματικά δεν είναι εύκολα σαν αντικείμενο σπουδών,θα χρειαστείς διάβασμα εννοείται.
2 πράγματα για το Καρλόβασι εκεί όπου στεγάζεται,είναι αρκετά έρημα και κοίταξε να βρεις καλές παρέες για να αποφύγεις περίεργες καταστάσεις,έχω τον κολλητό μου εκεί.

θέλω να το ψάξω το θέμα με το τι θα βάλω πρώτο...Θέλω να γίνω καθηγητής ή μαθηματικών ή οικονομικιών απο οικονομικά πιάνω μόνο ρέθυμνο και Τρίπολη...όσο για την παρέα στη σάμο έχω ένα ξάδερφο και μία φίλη εκεί !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης2396

Νεοφερμένος

Ο ορεστης2396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδιά εγω εχω συγκεντρωσει 18.400 και στοχος μου ειναι η ψυχολογια Αθηνας ή Θεσσαλονίκης. Απ'την αρχή της χρονιάς επεδίωκα να περασω Θεσσαλονίκη μιας και οι περισσότεροι φίλοι μου θα βρίσκονται εκει και γενικα πάντοτε την προτιμουσα ως τόπο κατοικίας απ'την Αθηνα. Γυρω στον Απρίλιο τα εφτιαξα με μια κοπελια η οποια σπουδαζει Αθηνα και φυσικα θελει οσο τιποτα να περασω εκει. Βρίσκομαι λοιπον σε ενα τεράστιο διλλημα (αν βεβαια δεν ανέβουν οι βάσεις 500 μορια) ανάμεσα στις δύο αυτές πολεις πιι πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανει χρησιμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
παιδιά εγω εχω συγκεντρωσει 18.400 και στοχος μου ειναι η ψυχολογια Αθηνας ή Θεσσαλονίκης. Απ'την αρχή της χρονιάς επεδίωκα να περασω Θεσσαλονίκη μιας και οι περισσότεροι φίλοι μου θα βρίσκονται εκει και γενικα πάντοτε την προτιμουσα ως τόπο κατοικίας απ'την Αθηνα. Γυρω στον Απρίλιο τα εφτιαξα με μια κοπελια η οποια σπουδαζει Αθηνα και φυσικα θελει οσο τιποτα να περασω εκει. Βρίσκομαι λοιπον σε ενα τεράστιο διλλημα (αν βεβαια δεν ανέβουν οι βάσεις 500 μορια) ανάμεσα στις δύο αυτές πολεις πιι πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανει χρησιμη :)

Δεν νομιζω οτι μπορει να σε βοηθησει καποιος τριτος σε αυτο το θεμα. Απλα σκεψου οτι με την κοπελα σου ισως καποια στιγμη να χωρισεις (ο μη γενοιτο).... Σκεψου το καλα αν και το διλλημα σου ειναι περιττο κατα τη γνωμη μου εφοσον εβγαλες τοσα μορια και εχεις την ευκαιρια να περασεις οπου θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης2396

Νεοφερμένος

Ο ορεστης2396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι μπορει να σε βοηθησει καποιος τριτος σε αυτο το θεμα. Απλα σκεψου οτι με την κοπελα σου ισως καποια στιγμη να χωρισεις (ο μη γενοιτο).... Σκεψου το καλα αν και το διλλημα σου ειναι περιττο κατα τη γνωμη μου εφοσον εβγαλες τοσα μορια και εχεις την ευκαιρια να περασεις οπου θες :)
ρε συ έχεις δικιο απλα φοβάμαι οτι θα έχω πολλές τύψεις αν παω Θεσσνικη γιατι θα βρισκομαι μακρια της ενω ειχα την επιλογή να παω στην πόλη της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
παιδιά εγω εχω συγκεντρωσει 18.400 και στοχος μου ειναι η ψυχολογια Αθηνας ή Θεσσαλονίκης. Απ'την αρχή της χρονιάς επεδίωκα να περασω Θεσσαλονίκη μιας και οι περισσότεροι φίλοι μου θα βρίσκονται εκει και γενικα πάντοτε την προτιμουσα ως τόπο κατοικίας απ'την Αθηνα. Γυρω στον Απρίλιο τα εφτιαξα με μια κοπελια η οποια σπουδαζει Αθηνα και φυσικα θελει οσο τιποτα να περασω εκει. Βρίσκομαι λοιπον σε ενα τεράστιο διλλημα (αν βεβαια δεν ανέβουν οι βάσεις 500 μορια) ανάμεσα στις δύο αυτές πολεις πιι πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανει χρησιμη :)

Φυσικά Θεσσαλονίκη με τους φίλους σου. Τι θα γίνει αν χωρίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης2396

Νεοφερμένος

Ο ορεστης2396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Φυσικά Θεσσαλονίκη με τους φίλους σου. Τι θα γίνει αν χωρίσεις;
ο χωρισμος είναι το έσχατο σενάριο, για οσο είμαστε μαζι όμως θαθελα να ημουν πραγματικά κοντα της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει και άλλη άποψη πάνω στο θέμα. Πολλοί θέλουν να διευρύνουν τον κύκλο των φίλων τους γιαυτό επιλέγουν να φοιτήσουν σε μια πόλη που δεν έχουν γνωστούς. Δηλώνοντας την Αθήνα θα γίνεις μέλος φοιτητοπαρεών και συγχρόνως θα είσαι μαζί με την κοπέλα σου.΄Ασε που θα μπορείς να πας στη Θεσσαλονίκη κάποιο τριήμερο ή να έρθουν αυτοί στην Αθήνα από τη στιγμή που θα μπορείτε να αλληλοφιλοξενηθείτε. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας...
Ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση με μαθήματα επιλογής Μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ, επομένως ανοίγω 2ο, 4ο και 5ο πεδίο. Συγκέντρωσα 17872 μόρια στο 2ο και στο 4ο πεδίο, και 18499 στο 5ο πεδίο. Λέω να δηλώσω ως πρώτη επιλογή Πολιτικούς Μηχανικούς ΕΜΠ (17225 πέρσι), ενώ ίσως να δηλώσω και την αντίστοιχη σχολή της Πάτρας...
Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάποιες σχολές:
1. Διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας της ΑΣΟΕΕ
2. Μηχανικών μεταλλείων-μεταλλουργών ΕΜΠ
3. Χημικών μηχανικών ΕΜΠ, όπου με προβληματίζει το γεγονός ότι στην Β και Γ λυκείου ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση και επομένως μου λείπουν σημαντικές γνώσεις χημείας. Θα με επηρεάσει πολύ αυτό; Να πω όμως ότι πάντα μου άρεσε σαν μάθημα η Χημεία και τα σχετικά με αυτή αντικείμενα..
4. Εφαρμοσμένων μαθηματικών ΕΜΠ, για την οποία δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...
5.Λογιστικής και χρηματοοικονομικής ΑΣΟΕΕ
Θα με βοηθούσε όποιος γνωρίζει κάτι να με κατατοπίσει λίγο για αυτές τις σχολές. Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greg96

Νεοφερμένος

Ο Greg96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Μετά απο μια εξαντλητική χρονιά εβγαλα 16985.. Περίμενα λίγο παραπάνω αλλα δεν πειράζει!
Η απορία μου ειναι η εξής:
Θέλω ημμυ αλλα δεν ξέρω σε ποια πόλη να πάω. Τι προτείνετε?
Και επίσης θεωρείτε πως το ήμμυ αξίζει???
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
παιδιά εγω εχω συγκεντρωσει 18.400 και στοχος μου ειναι η ψυχολογια Αθηνας ή Θεσσαλονίκης. Απ'την αρχή της χρονιάς επεδίωκα να περασω Θεσσαλονίκη μιας και οι περισσότεροι φίλοι μου θα βρίσκονται εκει και γενικα πάντοτε την προτιμουσα ως τόπο κατοικίας απ'την Αθηνα. Γυρω στον Απρίλιο τα εφτιαξα με μια κοπελια η οποια σπουδαζει Αθηνα και φυσικα θελει οσο τιποτα να περασω εκει. Βρίσκομαι λοιπον σε ενα τεράστιο διλλημα (αν βεβαια δεν ανέβουν οι βάσεις 500 μορια) ανάμεσα στις δύο αυτές πολεις πιι πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανει χρησιμη :)

Εγω στην θεση σου Σαλονικα ακοπα...:whistle:
Αν ειναι η καθε γκομενα να καθοριζει την ζωη σου απο αυτην την ηλικια θα εχεις προβλημα.
Καταρχην ποσο την ξερεις αυτην? Που την γνωρισες? Οι πιθανοτητες ειναι να χωρισετε και πολυ γρηγορα κιολας..και μετα θα λες τι μαλακια εκανες...
Εγω σαλονικα θα πηγαινα και θα πηγαινα να μενω σπιτι της κανα Σκ που και που αμα ηθελα να κρατησω την σχεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
παιδιά εγω εχω συγκεντρωσει 18.400 και στοχος μου ειναι η ψυχολογια Αθηνας ή Θεσσαλονίκης. Απ'την αρχή της χρονιάς επεδίωκα να περασω Θεσσαλονίκη μιας και οι περισσότεροι φίλοι μου θα βρίσκονται εκει και γενικα πάντοτε την προτιμουσα ως τόπο κατοικίας απ'την Αθηνα. Γυρω στον Απρίλιο τα εφτιαξα με μια κοπελια η οποια σπουδαζει Αθηνα και φυσικα θελει οσο τιποτα να περασω εκει. Βρίσκομαι λοιπον σε ενα τεράστιο διλλημα (αν βεβαια δεν ανέβουν οι βάσεις 500 μορια) ανάμεσα στις δύο αυτές πολεις πιι πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανει χρησιμη :)

Αθηνα με τα χιλια. Αφου ειναι και η κοπελα σου εκει ακομα καλυτερα. Την Θεσσαλονικη δεν τη χανεις, ποτε θα ανεβαινεις εσυ, ποτε θα κατεβαινουν αυτοι. Ασε που καλο θα σου κανει να πας σε αγνωστη πολη γιατι θα δικτυωθεις πιο γρηγορα απο το να πας σε μια πολη που εχεις ηδη παρεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.
Είμαι ανάμεσα στο Παρευξείνιων Χωρών Κομοτηνής, εγώ μένω Ξάνθη, και στο Σλαβικών Σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Έβγαλα 16441 μόρια στο 5ο πεδίο, 15188 στο 1ο πεδίο και σκέφτομαι να δηλώσω ως πρώτη μου επιλογή είτε κάποιο τμήμα Οικονομικών Επιστημών (ΟΠΑ και ΕΚΠΑ), είτε το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ), είτε κάποιο τμήμα Πολιτικής Επιστήμης (στο Πάντειο και στην Κόρινθο, το πρώτο μπορεί και να μην το πιάσω οριακά, αλλά νομίζω πως βάσει μαθημάτων έχω προτίμηση στο δεύτερο ούτως ή άλλως).

Όσον αφορά τα οικονομικά τμήματα, έχω δύο ερωτήσεις:
Πρώτον, τα μαθηματικά στο τμήμα ΔΕΟΣ είναι ηπιότερα σε σύγκριση με το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης; Γνωρίζω πως μιλάμε για οικονομική σχολή και όχι σχολή διοίκησης, απλώς δε μπορώ να πω ότι μου αρέσουν πολύ τα μαθηματικά γενικώς, παρά τις καλές επιδόσεις μου στο μάθημα.

Δεύτερον, το τμήμα ΔΕΟΣ έχει ένα επιπλέον focus σε θέματα ευρωπαϊκών σπουδών, το οποίο προσωπικά με ενδιαφέρει. Θα ήθελα να ρωτήσω, όμως, τι λιγότερο έχει σε σχέση με το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης. Δεν εμβαθύνει τόσο στην οικονομική ανάλυση; Και σε τι υστερεί ουσιαστικά μετά την αποφοίτηση ο απόφοιτος του τμήματος ΔΕΟΣ σε σχέση με εκείνον του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης;

Τώρα, γενικώς πιστεύω πως θα μου άρεσαν αρκετά θεωρητικά μαθήματα, όπως κάποια δίκαια, μαθήματα διεθνών σχέσεων κλπ. Τα οικονομικά μαθήματα τα οποία δεν είναι αποκλειστικά ποσοτικά πιστεύω πως επίσης θα με ενδιέφεραν. Γι'αυτόν τον λόγο σκέφτομαι πως ίσως το ΔΕΟΣ να είναι κατά κάποιον τρόπο η "μέση λύση" μεταξύ Οικονομικής Επιστήμης και Πολιτικής Επιστήμης (Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σχέσεων στην Κόρινθο), ενώ μάλλον η παρακολούθηση διάφορων οικονομικών μαθημάτων να αξιολογείται πολύ πιο θετικά στην αγορά εργασίας σε σύγκριση με τα μαθήματα πολιτικών επιστημών κλπ.
Πιστεύετε ότι το βλέπω σωστά; Το τμήμα ΔΕΟΣ θα κάλυπτε τις ανάγκες μου τόσο στα οικονομικά αντικείμενα, όσο και στα θεωρητικά, χωρίς να είναι υπερβολικά ποσοτικό;

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις, μπορεί να βοηθούσαν. Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannisK13

Νεοφερμένος

Ο giannisK13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια εβγαλα 13946 και σκεφτομαι φυσικο κρητης ή επιστημης υπολογιστων. Διαφερω απο το φυσικο γυρο στα 900 μορια και απο την επιστημη υπολογιστων γυρο στα 1400 μορια οποτε πολυ πιθανο οποιο και αν βαλω απο τα δυο ως πρωτη επιλογη να το πιασω. Το θεμα ειναι το εξης. Πως μπορω να γνωριζω τι θα μου αρεσει περισσοτερο? Επισης απο οτι εχω δει 2 χρονια που ψαχνομαι τωρα ενας φυσικος στην ελλαδα μπορει να δουλεψει ως καθηγητης αντε και στην καλυτερη στην ερευνα ακομα και με μεταπτυχιακα. Αντιθετα ενας πληροφορικος με ενα μεταπτυχιακο στα οικονομικα μπορει να δουλεψει σχεδον παντου. Ισχυει κατι τετοιο?Γενικοτερα απο την εμπειρια και των μεγαλυτερων ποια επιστημη εχει περισσοτερο ενδιαφερον και καλυτερες προοπτικες(με μεταπτυχιακο εννοειτε)? Εμενα μου αρεσουν και τα δυο στον ιδιο βαθμο. Οποτε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδια εβγαλα 13946 και σκεφτομαι φυσικο κρητης ή επιστημης υπολογιστων. Διαφερω απο το φυσικο γυρο στα 900 μορια και απο την επιστημη υπολογιστων γυρο στα 1400 μορια οποτε πολυ πιθανο οποιο και αν βαλω απο τα δυο ως πρωτη επιλογη να το πιασω. Το θεμα ειναι το εξης. Πως μπορω να γνωριζω τι θα μου αρεσει περισσοτερο? Επισης απο οτι εχω δει 2 χρονια που ψαχνομαι τωρα ενας φυσικος στην ελλαδα μπορει να δουλεψει ως καθηγητης αντε και στην καλυτερη στην ερευνα ακομα και με μεταπτυχιακα. Αντιθετα ενας πληροφορικος με ενα μεταπτυχιακο στα οικονομικα μπορει να δουλεψει σχεδον παντου. Ισχυει κατι τετοιο?Γενικοτερα απο την εμπειρια και των μεγαλυτερων ποια επιστημη εχει περισσοτερο ενδιαφερον και καλυτερες προοπτικες(με μεταπτυχιακο εννοειτε)? Εμενα μου αρεσουν και τα δυο στον ιδιο βαθμο. Οποτε.......

εννοειται οτι οι προοπτικες ειναι καλυτερες στην πληροφορικη. μπορεις να δουλεψεις σε οποιουδηποτε τυπου εταιρεια η οργανισμο ακομα και να φτιαξεις την δικη σου. με φυσικη αν δεν πας εξωτερικο εδω καθηγητης θα ειναι απο τις λιγες σου επιλογες...εμενα ολοι οι φυσικοι μου μου ειπαν να μην βαλω φυσικο για αυτο το λογο...και καθηγητης πες οτι σου αρεσει αντε να διοριστεις ομως...πολυ δυσκολα τα πραγματα για καποιον που τελειωνει το φυσικο και θελει να μεινει ελλαδα. αν σου αρεσουν το ιδιο προτεινω ανεπιφυλακτα csd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top