Daimonismenh

Νεοφερμένος

Η Daimonismenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΒΟΗΗΗΘΕΙΑ :worry:
βρισκομαι σε τριλλημα: ΙΣΤΟΡΙΑ-ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ απθ / ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ απθ / ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Εχω δει το προγραμμα σπουδων και των τριων τμηματων.μου φαινονται δυσκολα και τα τρια αλλα δεν ξερω πoιο θα μου ταιριαζε :jumpy:
ο φροντιστης μου λεει οτι για να προσλαβει καποιον δεν κοιταει το τμημα που τελειωσε αλλα δν ξερω προβληματιζομαι πως γινεται να μν λογαριαζουν το τμημα που τελειωσες.επισης πως γινεται να διδαξεις αρχαια και λατινικα εφοσον τελειωσες ιστορια-αρχαιολογια ή φιλοσοφια-παιδαγωγικη.ειδα οτι κανουν βεβαια καποια μαθηματα αλλα μ φαινονται λιγα :confused:
το τμημα ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ειναι καλο? :worry: Σκεφτομουν να δηλωσω και τα Γιαννενα αλλα μενω Ξανθη και ειναι μακρυα + μου λενε οτι ειναι πανακριβα :( ας απαντησει κααααποιος pleease
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos2013

Νεοφερμένος

Ο manos2013 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω αν εχει ερωτηθει παραπανω, ειναι δυσκολο να παρακολουθηθει το ποστ ειναι 210+ σελιδων. Το προβλημα μου ειναι οτι πιανω ολες τις σχολες του 5ου πεδιου συμφωνα με την βαθμολογια μου αλλα παρ' ολο το ψαξιμο ακομη δεν μπορω να αποφασισω αν ειναι καλυτερη η επιλογη της ΛΟΧΡΗ ή της Οικονομικης επιστημης του ΟΠΑ.
Οι γνωμες διχαζονται, αλλα πιο πολυ με ενδιαφερει εαν το Οικονομικης επιστημης εχει πιχτρα θεωρια μια και ειμαι αρκετα πρακτικο ατομο με κλιση σε μαθηματικα , στατιστικη κτλ.
Παντως σαν επιλογη το Οικονομικης επιστημης ειναι πιο γενικο με περισσοτερες επιλογες στη συνεχεια (μεσω μεταπτυχιακου κτλ.) ?
Εαν καποιος γνωριζει θα βοηθουσε πολυ γιατι το προγραμμα σπουδων εαν εισαι απ εξω δεν ειναι και καθοδηγητικο 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Aν επιλεξεις απο το ΛΟΧΡΗ την κατευθυνση των χρηματοοικονομικων τοτε ναι θα εχεις αρκετα μαθηματικα, οχι τιποτα τρελο, αλλα σιγουρα περισσοτερο απο την κατευθυνση της λογιστικης. Ομως με την ιδια λογικη και στο Οικονομικο μπορεις να παρεις διαφορα μαθηματικοστατιστικα μαθηματα και να το κανεις το πτυχιο οπως σε βολευει εσενα . Αμα δεις το προγραμμα σπουδων του οικονομικου ,εγω με μια ματια που εριξα ,ειδα πολλα μαθηματικα, χρηματοοικονομικα, στατιστικες , οικονομετριες κτλπ . Αν σκεφτεσαι και το μεταπτυχιακο ναι το οικονομικο ειναι ευκολα καλυτερη επιλογη γιατι εχεις πολυ ευρυ φασμα μεταπτυχιακων να επιλεξεις. Δεν θελω να σου φανει οτι υποτιμαω το λοχρη ,καμια σχεση, απλα ειμαι της αποψης εαν πας για μεταπτυχιακο να ξεκινας απο κατι γενικο. Φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia95

Νεοφερμένος

Η vasia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εχω βγαλει 20.083. Πιστευετε οτι μπορω να πιασω την Αγγλικη Φιλολογια ΑΠΘ (+ κοινωνικα κριτηρια) ;

σιγουρα πιανεις αγγλικη φιλο...οι βασεις θα πεσουν...εστω αθηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noramiden

Νεοφερμένος

Η noramiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πολιτικός η χημικός μηχανικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας ,προκειται παλι γεια τις πανελληνιες ,εδωσα ειδικο μαθημα Αγγλικα και συγκεντρωσα(με τα Αγγλικα) 18505 μορια .Οι δικοι μου μου λενε οτι ισως πιασω την Αγγλικη φιλολογια Αθηνων (χλωμο το βλεπω) και με συμβουλευουν να τη βαλω πρωτη ,ωστοσο πιανω επισης τα τμηματα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων τα οποια μου εχουν πει οτι ειναι καλα .Θα ηθελα τη συμβουλη σας σχετικα με την Αγγλικη φιλολογια και τις διεθνεις ευρωπαικες σπουδες (ειναι οι σχολες με τα περισσοτερα μορια οποτε θα μπουν πρωτες στο μηχανογραφικο),θα μου προτινατε μια απο τις δυο η ειναι καλυτερο να τις βαλω με τη σειρα και οποια πιασω ?Ευχαριστω πολυ

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 2213-2251 προ'ηλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Στο μηχανογραφικό δεν δηλώνεις σχολές με υψηλά μόρια αλλά σχολές που σου αρέσουν και είσαι διατεθειμένος να διαβάσεις και να προχωρήσεις. Δες ποίες από τις δύο αυτές σχολές σε ενδιαφέρουν περισσότερο και σου αρέσουν τα επαγγέλματα που μπορείς να κάνεις και αυτή βάλε πρώτη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια ,ευχαριστω που απαντησες ,το ξερω οτι πρεπει να μου αρεσουν πρωτα ,και μου αρεσουν απλα δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι καλυτρερη γιατι μου αρεσουν και οι δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ρίξε κλήρο:P.
Δες τα προγράμματα σπουδών, πάρε γνώμες από φοιτητές των δύο σχολών, ρώτα. Μόνο Αθήνα θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πολιτικός αν σ' ενδιαφέρει να βρεις δουλειά, χημικός αν θέλεις να έχεις πιο ενδιαφέροντες σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σιγά με το ενδιαφέροντες, θα μάς βγάλεις κάνα μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Με 20000+ μορια η αγγλικη Θεσσαλονικης ειναι απιαστη ,τωρα για την Αθηνα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα ,μου ειπαν και δεν ξερω αν ισχυει οτι μονο Αγγλικα δεν κανεις εκει μεσα ,για τις διεθνεις και ευρωπαικες σπουδες που ειναι Αθηνα,Πειραια και Θεσσαλονικη αλλοι μου λενε οτι ειναι πολυ καλες και αλλοι οχι,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
I laughed. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γκρεγκορι παίζει να μην έχεις ιδέα απο σχολές ε ; Χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι ούτε εγώ έχω καλή γνώμη για τις Διεθνών, αλλά δεν θέλω να σε επηρεάσω. Αν κάτι σου αρέσει πραγματικά πιστεύω ότι πάντα τα καταφέρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
η αγγλικη ειναι η πρωτη επιλογη ,οι διεθνεις σπουδες 2 και τριη ειναι η νοσηλευτικη με κατατακτηριες στο καπακι για να μπω βιολογικο,αναμεσα στην 2 και 3 επιλογη μου φαινεται καλυτερη η δευτερη γιατι η νοσηλευτικη δεν με καιει και οι κατατακτηριες ειναι δυσκολο πραγμα,οσο για το διεθνων μου ειπαν οτι ειναι καλο αλλα βρισκεις δουλεια μονο στο εξωτερικο και η αληθεια ειναι οτι ενας γνωστος αποφοιτος της σχολης δουλευει στο Βελγιο νομιζω.Τελος παντων μαλλον θα τα βαλω με τη σειρα και οτι πιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πολιτικός αν σ' ενδιαφέρει να βρεις δουλειά, χημικός αν θέλεις να έχεις πιο ενδιαφέροντες σπουδές.

:|:whatever::whatever: Την παλευεις? Πιο ευκολο ειναι να δουλεψεις σαν αστροναυτης παρα σαν πολιτικος μηχ στην Ελλαδα

εκτος αν τρολαρεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά το επίπεδο σπουδών ημμυ ξανθής πως είναι?
Οι γνώσεις που αποκτά ένας φοιτητης αυτου του τμήματος είναι ίδιες με αυτές που θα αποκτούσε στο ΕΜΠ ή στο ΑΠΘ ή πάτρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ναι μαν . Μικρές διάφορες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδια,ξερετε γιατι το ημμυ βολου εχει τοσο χαμηλη βαση?κατι αλλο,φετος με την μετονομασια τις διαφορες θα υπαρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top