Επιλογή σχολής: Βοήθεια

la sombra

New member

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας ,προκειται παλι γεια τις πανελληνιες ,εδωσα ειδικο μαθημα Αγγλικα και συγκεντρωσα(με τα Αγγλικα) 18505 μορια .Οι δικοι μου μου λενε οτι ισως πιασω την Αγγλικη φιλολογια Αθηνων (χλωμο το βλεπω) και με συμβουλευουν να τη βαλω πρωτη ,ωστοσο πιανω επισης τα τμηματα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων τα οποια μου εχουν πει οτι ειναι καλα .Θα ηθελα τη συμβουλη σας σχετικα με την Αγγλικη φιλολογια και τις διεθνεις ευρωπαικες σπουδες (ειναι οι σχολες με τα περισσοτερα μορια οποτε θα μπουν πρωτες στο μηχανογραφικο),θα μου προτινατε μια απο τις δυο η ειναι καλυτερο να τις βαλω με τη σειρα και οποια πιασω ?Ευχαριστω πολυ

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 2213-2251 προ'ηλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

N.F

Active member

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Στο μηχανογραφικό δεν δηλώνεις σχολές με υψηλά μόρια αλλά σχολές που σου αρέσουν και είσαι διατεθειμένος να διαβάσεις και να προχωρήσεις. Δες ποίες από τις δύο αυτές σχολές σε ενδιαφέρουν περισσότερο και σου αρέσουν τα επαγγέλματα που μπορείς να κάνεις και αυτή βάλε πρώτη;)

la sombra

New member

Γεια ,ευχαριστω που απαντησες ,το ξερω οτι πρεπει να μου αρεσουν πρωτα ,και μου αρεσουν απλα δεν ξερω ποια απο τις δυο ειναι καλυτρερη γιατι μου αρεσουν και οι δυο

N.F

Active member

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Ρίξε κλήρο:P.
Δες τα προγράμματα σπουδών, πάρε γνώμες από φοιτητές των δύο σχολών, ρώτα. Μόνο Αθήνα θες;

gregory nub

Well-known member

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Πολιτικός αν σ' ενδιαφέρει να βρεις δουλειά, χημικός αν θέλεις να έχεις πιο ενδιαφέροντες σπουδές.

Dr. No

New member

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.
Σιγά με το ενδιαφέροντες, θα μάς βγάλεις κάνα μάτι.

la sombra

New member

Με 20000+ μορια η αγγλικη Θεσσαλονικης ειναι απιαστη ,τωρα για την Αθηνα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα ,μου ειπαν και δεν ξερω αν ισχυει οτι μονο Αγγλικα δεν κανεις εκει μεσα ,για τις διεθνεις και ευρωπαικες σπουδες που ειναι Αθηνα,Πειραια και Θεσσαλονικη αλλοι μου λενε οτι ειναι πολυ καλες και αλλοι οχι,

vikam18

New member

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 774 μηνύματα.
Γκρεγκορι παίζει να μην έχεις ιδέα απο σχολές ε ; Χαχα

N.F

Active member

Ναι ούτε εγώ έχω καλή γνώμη για τις Διεθνών, αλλά δεν θέλω να σε επηρεάσω. Αν κάτι σου αρέσει πραγματικά πιστεύω ότι πάντα τα καταφέρνεις

la sombra

New member

η αγγλικη ειναι η πρωτη επιλογη ,οι διεθνεις σπουδες 2 και τριη ειναι η νοσηλευτικη με κατατακτηριες στο καπακι για να μπω βιολογικο,αναμεσα στην 2 και 3 επιλογη μου φαινεται καλυτερη η δευτερη γιατι η νοσηλευτικη δεν με καιει και οι κατατακτηριες ειναι δυσκολο πραγμα,οσο για το διεθνων μου ειπαν οτι ειναι καλο αλλα βρισκεις δουλεια μονο στο εξωτερικο και η αληθεια ειναι οτι ενας γνωστος αποφοιτος της σχολης δουλευει στο Βελγιο νομιζω.Τελος παντων μαλλον θα τα βαλω με τη σειρα και οτι πιασω

Bemanos

New member

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών , Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Πολιτικός αν σ' ενδιαφέρει να βρεις δουλειά, χημικός αν θέλεις να έχεις πιο ενδιαφέροντες σπουδές.
:|:whatever::whatever: Την παλευεις? Πιο ευκολο ειναι να δουλεψεις σαν αστροναυτης παρα σαν πολιτικος μηχ στην Ελλαδα

εκτος αν τρολαρεις !

naio

New member

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά το επίπεδο σπουδών ημμυ ξανθής πως είναι?
Οι γνώσεις που αποκτά ένας φοιτητης αυτου του τμήματος είναι ίδιες με αυτές που θα αποκτούσε στο ΕΜΠ ή στο ΑΠΘ ή πάτρα ?

andrespan12345

New member

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.
παιδια,ξερετε γιατι το ημμυ βολου εχει τοσο χαμηλη βαση?κατι αλλο,φετος με την μετονομασια τις διαφορες θα υπαρχουν

N.F

Active member

Κατατακτήριες για το βιολογικό, μπορείς να δώσεις και με το πτυχίο της αγγλικής ή των Διεθνών. Κατατακτήριες δίνουν από οποιαδήποτε σχολή

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Να ρωτήσω όσοι έχετε περάσει ή θα περάσετε σε σχολές πληροφορικής ασχολιόσασταν από πριν με την πληροφορική, τον προγραμματισμο κλπ?

vikam18

New member

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 774 μηνύματα.
Η απάντηση ειναι οχι πάντα . Και απο τους δυο κολλητούς μου που ειναι εκπα και απο μένα που μπήκα Σεμφε για μα ασχοληθώ με την λογική και την θεωρία αλγορίθμων !

anwnymos

New member

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Η απάντηση ειναι οχι πάντα . Και απο τους δυο κολλητούς μου που ειναι εκπα και απο μένα που μπήκα Σεμφε για μα ασχοληθώ με την λογική και την θεωρία αλγορίθμων !
κανετε μαθημα που ονομαζετε λογικη?

Χρήστες Βρείτε παρόμοια