anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ρε συ τσαρμαντερ παλι τα ιδια θα λεμε??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
για πληροφορικη ακουω/βλεπω οτι Παπει>Ασοεε.ασοεε εχουν ''στριμωξει'' και οικονομικα μαθηματα μεσα,δεν ξερω τι παιζει στο αντιστοιχο του παπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μια χαρά είναι και του Παπει και της Ασοεε η πληροφορική. Όσο για τα οικονομικά μαθήματα ξεκολλάτε επιτέλους το να έχει μέσα στα 50 μαθήματα 2 οικονομικά δεν είναι τίποτα το τρομερό. Πληροφορική θα σπουδάσετε οχι οικονομικά μην φοβάστε ! Στην ΑΣΟΕΕ χωρίς να παίρνω όρκο έχει 2 υποχρεωτικά μαθήματα οικονομικών και στο Παπει πάλι 1-2 , επιλογής κιόλας αν θυμάμαι καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Οχι ρε συ . Στη. Ασσοε εχει αρκετα με διοίκηση , οικονομίκα και τέτοια . Νομίζω ειναι 6-7 ! Στο παπει υποχρεωτικό δεν εχει κανένα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Πάω πάσο για ΑΣΟΕΕ τότε , όπως είπα δεν παίρνω όρκο απλά κάτι είχα ακούσει για 2. Στο Παπει επειδή το ξέρω στα σίγουρα δεν έχει κανένα . Πάντως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας . πληροφορική θα σπουδάσετε είτε στο ένα είτε στο άλλο

edit: βασικά όσο το σκέφτομαι λογικό είναι να υπάρχει μέσα στο πτυχίο και κανα μάθημα οικονομικών . Οι επιστήμες δεν είναι μονοδιαστατες , χρειάζεται να βλέπουμε και άλλα πράγματα από άλλες επιστήμες . Εδώ , αν δεν κάνω λάθος αλλιώς διορθώστε με , κάνουν και στο πολυτεχνείο μερικά οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelis23

Νεοφερμένος

Ο angelis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και εγω περσυ ηθελα δεοσ στην ασσοε αλλα ολοι μου ελεγαν πως αφου πιανω καθαρο Οικονομικο καλυτερα Οικονομικο...Και ετσι πηγα στο Καποδιστριακο και ειμαι και πολυ ευχαριστημενος..Ποσα μορια εχεις αν επιτρεπεται???:)αναφερομαι στη Νικολ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδιά είμαι σε δίλημμα! βιολογικό ή χημικό μηχανικό; :worry: Από βιολογικό πόσο δύσκολο είναι να ασχοληθείς με κάτι άλλο εκτός από εκπαίδευση; Για το χημικό μηχανικό τι γνώμη έχετε; Ευχαριστώ προκαταβολικά! Πείτε μου ελεύθερα και σταράτα τη γνώμη σας!

Τα τμηματα Μαθηματικων, Χημικων, Φυσικων και Βιολογων ΔΕΝ σε βγαζουν καθηγητη. Σε βγαζουν Μαθηματικο, Χημικο, Φυσικο και Βιολογο. Με τι θα ασχοληθεις ειναι δικια σου επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εχει δίκιο ο φίλος απο πάνω . Επισης ναι εννοείται και στα τμήματα του εμπ κάνουμε οικονομία . Στη δικιά μου σχολη μαλιστα υπάρχει ροη εφαρμοσμενης ανάλυσης στην οικονομία που εχει πολλα μαθήματα οικονομικών και κυρίως απο την μαθηματική πλευρά τους ( οικονομική ανάλυση 1-2-3-4 , χρηματοοικονομικά , επιχειρησιακά μοντέλα , ιστορία της οικονομικής επίσημης κτλ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
angelis23 15800 έβγαλα..δεν ξέρω μου είπαν να μην διαλέξω οικονομικής επιστήμης γιατί είναι θεωρητικά πολύ και βγαίνουν πολλοί υποψήφιοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ανοιξα θεμα πληροφορικη παπει η πληροφορικη ασσοε . Οποίος εχει γνώμη θα ειναι σημαντικό να με βοηθήσει . Ειναι για έναν φίλο που βιάζεται να κανει μηχανογραφικο γιατι φεύγει εκτός Ελλάδας την Παρασκευή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μια ενδιαφερουσα συγκριση του ΕΜΠ με πανεπιστημιο τις Αγγλιας

https://library.tee.gr/digital/m2348.pdf

Συνολικές Ώρες Διαλέξεων από Έδρα ενός Υποτιθέμενου Φοιτητήא
Imperial:1652 ώρες

ΕΜΠ.:3094 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μια ενδιαφερουσα συγκριση του ΕΜΠ με πανεπιστημιο τις Αγγλιας

https://library.tee.gr/digital/m2348.pdf

Συνολικές Ώρες Διαλέξεων από Έδρα ενός Υποτιθέμενου Φοιτητήא
Imperial:1652 ώρες

ΕΜΠ.:3094 ώρες
Δηλαδή για να καταλάβω, συγκρίνουν τα προγράμματα σπουδών από όλα τα ιδρύματα δύο διαφορετικών χωρών (Γαλλία και Αγγλία) μαζί, με τα προγράμματα σπουδών του ΕΜΠ και μάλιστα μαθήματα ανόμοιων σχολών...
Ποια η αναγκαιότητα για να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω, συγκρίνουν τα προγράμματα σπουδών από όλα τα ιδρύματα δύο διαφορετικών χωρών (Γαλλία και Αγγλία) μαζί, με τα προγράμματα σπουδών του ΕΜΠ και μάλιστα μαθήματα ανόμοιων σχολών...
Ποια η αναγκαιότητα για να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο;

Ουτε που ξερω :P

Δες που κατεληξαν τελικα
Από το 1ο έτος ο φοιτητής του Imperial«περνάει» στην πράξη,«βουτάει στα βαθιά» και μαθαίνει στην πράξη (μέσω των Courserworks και απαιτούμενων Projects) γνώστικα αντικείμενα
που διδάσκεται ο φοιτητής του Ε.Μ.Π. στο 3ο και 4ο έτος των Σπουδών του."

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grotesque

Νεοφερμένος

Ο Grotesque αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εεεε είμαι σε αδιέξοδο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
εεεε είμαι σε αδιέξοδο!!

Δες τα προγραμματα Σπουδων να δεις αν σ αρεσουν τα μαθηματα τις καθε σχολης. Επισης στα σαιτ των σχολων λεει και για την αποκατασταση των αποφοιτων, σε ποιους τομεις μπορουν να δουλεψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Δίνω φέτος Πανελλήνιες, είμαι στη Θεωρητική κατεύθυνση και προς το παρόν έχω επιλέξει Μαθηματικά Γενικής & Αρχές Οικονομικής Θεωρίας γιατί ενδιαφέρομαι κυρίως για σχολές του 5ου πεδίου (Νομική, Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών ίσως από το 1ο, Οικονομικών Επιστημών, Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών από το 5ο, ίσως και λίγο Διοίκηση Επιχειρήσεων).

Στα μαθήματα της κατεύθυνσης οι επιδόσεις μου είναι καλές σε γενικές γραμμές, βρίσκομαι σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο μπορώ να πω. Οι Αρχές Οικονομικής Θεωρίας μέχρι στιγμής μου φαίνονται εύκολο μάθημα, απολύτως κατανοητό και ευχάριστο. Τα Μαθηματικά Γενικής όμως όχι. Είμαι πολύ καλός στην αριθμητική, συνεπώς ήμουν και στα μαθηματικά στα πρώτα σχολικά μου χρόνια. Από τη στιγμή όμως που έγιναν θεωρητικό μάθημα στο γυμνάσιο, τα παράτησα και δεν ξανασχολήθηκα. Στο 2ο και το 3ο κεφάλαιο της ύλης, Στατιστική και Πιθανότητες, πιστεύω θα μπορούσα να ανταπεξέλθω καθώς το 2ο μου φαίνεται ενδιαφέρον και πρακτικό, το 3ο το έχω διδαχθεί στην Α' Λυκείου και μου ήταν επίσης κατανοητό. Το πρόβλημα βρίσκεται στο μεγάλο 1ο κεφάλαιο το οποίο, ως Θεωρητικός, δε διδάσκομαι στην κατεύθυνση. Οι Συναρτήσεις, λοιπόν.
Προς το παρόν διαβάζω για να καλύψω τα κενά μου αλλά ο μαθηματικός μου (πιθανώς καλώς) μου βάζει πολλές ασκήσεις για το μάθημα. Εκτός αυτού, το 2ωρο ιδιαίτερο μάθημά μου είναι το απόγευμα, ενώ έχω κάθε μέρα φροντιστήριο το πρωί. Αυτό μου περιορίζει κάπως το ωράριο και τον χρόνο που μπορώ να διαθέσω για κάποια άλλα μαθήματα, ενώ, τουλάχιστον το 1ο κεφάλαιο των μαθηματικών, το οποίο διδάσκομαι τώρα, το κάνω ως αγγαρεία.

Σκεφτόμουν, λοιπόν, μήπως κινδυνεύω να χαντακωθώ με αυτή μου την επιλογή, καθώς τόσο μπορεί να πάρω χαμηλό βαθμό στις Πανελλήνιες, όσο και να έχω χάσει κάποιο, ίσως και λίγο, χρόνο διαβάσματος από άλλα μαθήματα. Συνολικά, είναι πιθανό να κινδυνεύσει ο Μ.Ο. μου στο τέλος. Οπότε, σκέφτηκα μήπως να έπαιρνα Βιολογία, το οποίο είναι σίγουρος αξιοπρεπής βαθμός (σε γενικές γραμμές είμαι καλός στην απομνημόνευση, ίσως και πολύ καλός αν βρίσκω κάποιο ενδιαφέρον στο μάθημα), και να κατευθυνόμουν προς Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, αν πράγματι δεν καταφέρω να περάσω Νομική με τη βαθμολογία που θα συγκεντρώσω (δεν έχω κανένα μεγάλο πάθος για αυτή τη σχολή αλλά ήταν ανέκαθεν η πρώτη μου επιλογή).

Πιθανώς να ήθελα να ασχοληθώ είτε με τις Διεθνείς Σχέσεις, είτε με τα Οικονομικά, είτε με κάτι που να τα εμπεριέχει και τα 2. Για αυτό το λόγο θα ήθελα να ρωτήσω για τα τμήματα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πάντειου Πανεπιστημίου και του Πανεπιστημίου Πειραιά.
Καταρχάς, διάβασα ότι από το τμήμα του ΠαΠει, εγγράφεσαι στο Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος. Ισχύει; Αν είναι έτσι, με βολεύει, μιας και έχω ενδιαφέροντα που ευθυγραμμίζονται με τα Οικονομικά. Όμως, αναγνωρίζεσαι στην πραγματικότητα ως Οικονομολόγος, ή η πρόσληψη σε κάποια εταιρεία/οργανισμό ή οτιδήποτε θα είναι πιο δύσκολη επειδή έχεις βγάλει αυτό το τμήμα;
Ακόμα, θα ήθελα γενικά τη γνώμη σας για αυτά τα τμήματα, ίσως κυρίως του ΠαΠει, αν ισχύει η δυνατότητα εγγραφής στο Οικονομικό Επιμελητήριο, όσον αφορά την ποιότητά τους και τις προοπτικές που παρέχουν στον απόφοιτό τους.

Να αναφέρω, τέλος, ότι γνωρίζω καλά την Αγγλική γλώσσα (κάτοχος ECPE) και έχω σκοπό να κάνω μεταπτυχιακά στο εξωτερικό (Καναδός πολίτης).

Σας ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia95

Νεοφερμένος

Η vasia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
καλο ξεκινημα λοιπον....ημουν και εγω θεωρητικη και σου λεω ότι βιολογια αν μπορεις να απομνημονευεις και εχεις και λιγη κριτικη σκεψη , εχεις ενα σιγουρακι 17-18+ πιστευω στην χειρότερη,
από την αλλη θεωρω τα μαθηματικα απροβλεπτα ειδικα με τα φετινα μαθηματα ( και αφου υπαρχουν καποιες μικρες δυσκολιες) θα ελεγα όχι, τωρα η αποφαση φυσικα ειναι δικη σου...

απλως να σου πω, ότι απο οσο γνωριζω, από ευρωπαικες σπουδες 1ου πεδιου είναι πολυ ευκολο να μεταπηδησεις αργοτερα για μεταπτυχιακο στα οικονομικα της ΑΣΟΕ ( το κανει αυτην την στιγμη η ξαδερφη μου) οποτε κατα καποιο τροπο μακροπροθεσμα θα συνδυασεις ευρωπαικες σπουδες και οικονομικα χωρις τωρα να ανοιξεις 5ο πεδιο - ψαξτο και εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Η πληροφορικη στο παπει ειναι καλη σχολη με καλα μεταπτυχιακά και η πληροφορικη γενικώς πιο ουσιαστική σχολη απο την στατιστικη . Πάντα την άποψη μ λέω . Έχω έναν κοντινό μου άνθρωπο στην πληροφορικη στο παπει και ακούω πολυ καλα λόγια . Οσο αναφορα την ασσοε το πρόβλημα δεν ειναι οι άνθρωποι που βγάζουν το ψωμί τους ουτε τα εξαρχεια που ίσα ίσα πας και για κανα καφε . Το πρόβλημα ειναι στην οργάνωση !

ασε μας ρε τσιπρα.εισαι και εσυ απο αυτους που μοιραζουν φυλλαδια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Λοιπόν πρώτα πρέπει να αρχίσουμε από τα πολύ βασικά. Ξεκινάω από το ότι από την στιγμή που δεν τρελαίνεσαι για Νομική για πιο λόγο να πας εκεί ? Απ οτι καταλαβαίνω από το μήνυμα σου , ήδη έχεις κατασταλάξει κάπου, και αυτό είναι τα οικονομικά τμήματα ( είτε καθαρό οικονομικό, είτε οδε ειτε δες ) . Από αυτά που λες εγώ συγκλίνω προς την απόφαση σου για ΔΕΣ Παπει , αφού όπως είπες και εσύ , θα συνδυάσεις οικονομικά με ευρωπαϊκές σπουδές . Ναι γράφεσαι στο οικονομικό επιμελητήριο από το ΔΕΣ και δεν νομίζω στα "χαρτιά" να υστερείς σε κάτι. Απλά θέλω να σου πω ότι άμα έχεις ως σκοπό να ακολουθήσεις μεταπτυχιακό , τότε εκεί είναι που σε περιορίζει το ΔΕΣ σε σχέση με το Οικονομικο, μιας και έχει πιο "συγκεκριμένα" ( αν μου επιτρέπεις να το θέσω έτσι) μεταπτυχιακά. Αντίθετα το οικονομικο και το οδε σου ανοίγουν περισσότερη γκάμα. Αυτό όμως προς τα μεταπτυχιακά, αν έχεις ήδη καταλάβει ότι σου αρέσουν οι ευρωπαϊκές σπουδές και θες να ασχοληθείς με αυτό , τότε πάω πάσο. Όσο για το αρχικό πρόβλημα σου με τα μαθηματικά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι είναι λογικό στην αρχή να σου τρώει ώρα , το 1ο κεφάλαιο στην γενική είναι και το δυσκολότερο ( οσο δύσκολα μπορεί να είναι τα μαθ. γενικής :P ) . Δες πως θα σου βγει και πραξε αναλόγως αμα τα βλέπεις ζόρικα και μετά , άλλαξε, η βιολογία δεν είναι κάτι το τρομερό. Απλά να ξέρεις ότι άμα δεν τα πολυ πας καλά με τα μαθηματικά απέφυγε οικονομικα τμηματα ( τα καθαρα οικονομικα) , οπως και χρηματοοικονομικα κτλπ. Αυτό στο λεω σαν συμβουλή μιας και το Οικονομικο εχει αρκετά απο δαυτα . Εγω και τα δυο τμηματα που ειπες ( δες, οικονομικο ) μια χαρα τα θεωρω .Η αποφαση ειναι δικη σου. Οτι αλλο θες ρωτα

edit: Oπου ΔΕΣ βάλε ΔΕΟΣ για να μην υπάρχουν παρερμηνείες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis97

Νεοφερμένος

Ο tolis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω..εφοσον βγαζατε 19200 μορια κ ησασταν να επιλεξετε αναμεσα σε ιατρικη η πολυτεχνειο τι θα διαλεγατε?
(δεν εχω δωσει καν πανελληνιες απλα το ειπα για να εχεις την δυνατοτητα να περασεις και στα 2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top