Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ρε παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας...μαιευτική η ιατρικών εργαστηρίων??

Aν αντέχεις τις πολλές χημείες και τις αιματολογιες,ιατρικα εργαστηρια. Αν σου αρέσει η γυναικολογία-μαιευτικη,να φροντιζεις νεογνα κι μητερες, να κανεις τοκετους,να βοηθας με το θηλασμο,να διδασκεις μαθηματα ανωδυνων τοκετων και να κανεις διαφορες ιατρικες πραξεις,οπως τεστ παπ,υπερηχους,νοσηλεια και διαφορα αλλα,τοτε Μαιευτικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Παιδια είμαι ανάμεσα σε Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδων,Δημοσιογραφία και Πολιτικών Επιστημών!Ενω σκεφτομουνα πιο πολυ το πρωτο προβληματιζομαι για το αν ειναι υπερβολικα εξειδικευμενη η σχολή (με την εννοια οτι και απο Πολιτικων Επιστημων μπορω να ακολουθησω αντιστοιχη κατευθυνση) και για το επιπεδο του Παντειου(του Πειραια δυσκολα θα την προτιμησω).Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Billglaros

Νεοφερμένος

Ο Billglaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θελω να φτιαξω το μηχανογραφικο μου αυτες τις ημερες και εχω προβληματιστει. Το ονειρο μου ειναι να ασχοληθω με την ιατρικη ερευνα και δεν ξερω ποια σχολη να επιλεξω. Την μοριακη βιολογια στην αλεξανδρουπολη, την βιολογια στην κρητη ή την φαρμακευτικη στην πατρα; Αυτες ειναι οι σχολες που πιανω με τα μορια που εβγαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Παιδια είμαι ανάμεσα σε Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδων,Δημοσιογραφία και Πολιτικών Επιστημών!Ενω σκεφτομουνα πιο πολυ το πρωτο προβληματιζομαι για το αν ειναι υπερβολικα εξειδικευμενη η σχολή (με την εννοια οτι και απο Πολιτικων Επιστημων μπορω να ακολουθησω αντιστοιχη κατευθυνση) και για το επιπεδο του Παντειου(του Πειραια δυσκολα θα την προτιμησω).Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει;;;;;;;;
Βασικα,νομιζω πως θα πρεπει να κοιταξεις εσυ τι θα σου αρεζε περισσοτερο να ακολουθησεις! Επειδη δεν τις εχω ψαξει ποτε ως σχολες θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια εδω:https://www.edu4u.gr/AllSchools.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
παιδια καλησπερα τι ξερετε σχετικα με τ τμημα τεχνολογιας τροφιμων θεσσαλονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
παιδια καλησπερα τι ξερετε σχετικα με τ τμημα τεχνολογιας τροφιμων θεσσαλονικη?
Μπορεις να δεις εδω αν θες:https://www.edu4u.gr/SchoolDetails.aspx?sxolh_id=717
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noramiden

Νεοφερμένος

Η noramiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θελω να φτιαξω το μηχανογραφικο μου αυτες τις ημερες και εχω προβληματιστει. Το ονειρο μου ειναι να ασχοληθω με την ιατρικη ερευνα και δεν ξερω ποια σχολη να επιλεξω. Την μοριακη βιολογια στην αλεξανδρουπολη, την βιολογια στην κρητη ή την φαρμακευτικη στην πατρα; Αυτες ειναι οι σχολες που πιανω με τα μορια που εβγαλα...

Κοίταξε αφού θες να ασχοληθείς με την ιατρική έρευνα θα πρέπει να πας βιολογία και όχι μοριακή βιολογία γιατί είναι καλύτερο να ασχοληθείς με μία βασική επιστήμη όπως της βιολογίας και στη συνέχεια να εξειδικευτείς στο αντικείμενο που θα σου αρέσει περισσότερο. Εξάλλου η βιολογία χωρίζεται σε 3 τομείς (κοίταξε οδηγό σπουδών) . Έτσι θα μπορείς να κάνεις έρευνα (στη θεραπεία ασθενειών εισαγωγή γονιδίων σε οργανισμούς). Τώρα η φαρμακευτική δεν ασχολείσαι τόσο με έρευνα αλλά με πώληση φαρμάκων και δεν ξέρουμε σε 7 χρόνια εάν θα έχουν ανοίξει αλυσίδες φαρμακείων και οι φαρμακοποιοί θα είναι υπάλληλοι:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
και γω ενδιαφερομαι για ιατρικες ερευνες και τα σχετικα,αλλα βρισκομαι σε διλημμα..! μοριακη βιολογια ή βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων? και ποσο πιστευετε πως θα ειναι η βαση φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ody

Νεοφερμένος

Ο Ody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βοήθεια σε σειρά προτίμησης : Μηχανολόγοι Μηχανικοί Κοζάνης - Φυσικό Πάτρας . Τι προτείνετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Φλασια.Αν διαλεξεις μια κατευθυνση σπουδων σε προπτυχιακο επιπεδο, μετα μονο με μεταπτυχιακο μπορεις να ασχοληθεις με κατι αλλο?χμμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ναι σαφώς . Απλα δεν θα ηταν και η καλυτερη λύση . Στην Αμερική πάντως ειναι πολυ διαδεδομένο και για αυτο κάποιες σχολές στην Ελλάδα σου δίνουν την δυνατότητα να επιλέξεις παραπάνω απο μια ροές και τελικά να επιλέξεις εσυ που θα κανείς το μεταπτυχιακο σ . ( πχ εγω έχω επιλέξει εφαρμοσμένη ανάλυση στην οικονομία και μαθηματικα στην πληροφορικη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ξέρει κανείς που ειναι το κτήριο για το νέο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Ναυπάκτου? Το τει. Εχω ακουσει οτι η έδρα ειναι στην ναυπακτο και το κτήριο καπου αλλου. Ειναι νεο τμήμα με τις αλλαγές του σχεδιου αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkap

Νεοφερμένος

Ο xkap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σε ολους! Τωρα με τα μηχανογραφικα και ολες αυτες τις ιστοριες σκεφτομαι πολυ να δηλωσω το τμημα πληροφορικης του πειραια. Εχω ομως ακουσει πολλα αρνητικα σχολια οτι το παπει ειναι υποβαθμισμενο κτλπ αλλα ειναι φημες, και δεν ξερω τι να πιστεψω.. Μπορει καποιος που ξερει παρακαλω να μου απαντησει γιατι ειμαι μπερδεμενος? :S Επίσης θα ηταν καλυτερα να παω σε αυτο το τμημα του πειραια 'η στο τμημα στατιστικης της ασσοε? Ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δέσποινα_

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θα ήθελα να ζητήσω τη πολύτιμη βοήθειά σας!!!! Θέλω να δηλώσω το Διεθνών και Ευρωπαικών σπουδών (Μακεδονίας) ως πρώτη επιλογή , αλλά εχω ακούσει ότι επειδή άλλαξε το όνομα της σχολής αλλά και με το σχέδιο Αθηνά καταργείται η μία απο τις δύο κατευθύνσεις που είχε. Η μία είναι για να βγεις οικονομολόγος και η άλλη πολιτικός επιστήμονας και λένε ότι θα καταργηθεί η κατεύθυνση για τα οικονομικά. Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να έβγαζαν τη σχολή απο το 5ο πεδίο αν όντως είχε καταργηθεί;;; Δεν ξέρω αν την περνάω βέβαια και αυτό θα εξαρτηθεί απο τα Αγγλικά που δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα!

Μετά αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε Οικονομικών Επιστημών Κομοτηνής και Διοίκησης Επιχειρήσεων Χίου. Της Κομοτηνής ακούγεται ότι είναι πιο πολύ θεωρητική η σχολή και όχι πρακτική και ότι οι απόφοιτοι της σχολής δεν ξέρουν αν θα αναγνωρίζονται ως οικονομολόγοι, ενώ στη Χίο μαθαίνουν καλά λογιστικά που χρειάζονται και βγαίνεις ουσιαστικά λογιστής από αυτή τη σχολή...Ποια από τις δύο σχολές πιστεύετε και γνωρίζετε ότι είναι καλύτερη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavroubou

Νεοφερμένος

Η Stavroubou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!!Είμαι σε δίλημμα!! Βιολογικό Θεσσαλονίκης ή Κρήτης;!Ακούω από παντού ότι της Κρήτης είναι το καλύτερο και έχει και πολλά εργαστήρια, αλλά μπήκα να δω τα μαθήματα των εξαμήνων και δεν έχει πολλές ώρες εργαστήρια!Βοηθήστε με, πρέπει να κάνω το μηχανογραφικό μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Γεια σε ολους! Τωρα με τα μηχανογραφικα και ολες αυτες τις ιστοριες σκεφτομαι πολυ να δηλωσω το τμημα πληροφορικης του πειραια. Εχω ομως ακουσει πολλα αρνητικα σχολια οτι το παπει ειναι υποβαθμισμενο κτλπ αλλα ειναι φημες, και δεν ξερω τι να πιστεψω.. Μπορει καποιος που ξερει παρακαλω να μου απαντησει γιατι ειμαι μπερδεμενος? :S Επίσης θα ηταν καλυτερα να παω σε αυτο το τμημα του πειραια 'η στο τμημα στατιστικης της ασσοε? Ευχαριστω πολυ! :)

εγω εχω ακουσει οτι στην ασσοε ειναι ανοργανωτα και παιζει πολυ ΄΄λαθρομεταναστης΄΄ κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει οτι στην ασσοε ειναι ανοργανωτα και παιζει πολυ ΄΄λαθρομεταναστης΄΄ κατασταση

Εαν ενοείς αυτους που πουλάνε ρολογια και παπούτσια στην πορτα,καθονται εκει γιατι οταν παει αστυνομια μπαινουν στην σχολή επειδη ηταν ασυλο, αλλα τωρα που καταργιθηκε μου φενεται πως δεν ειναι πια εκει. Παντως αυτοι δεν πειράζουν παρολο που μπορεί να σου φανούν περίεργοι ανθρωποι, εκει δίπλα ειναι τα εξάρχεια ομως που δεν ειναι απαραιτητα μετανάστες αυτοι που θα σου κάνουν κακό για 3 ευρώ την πρέζα..:)

Για τον αλλο παιδί, αν ο λογος που δεν θες πειραια ειναι για τις φήμες τοτε σκέψου για ποιο λόγο οι φήμες να θελουν το καλό σου?
και μην στηρίζεσαι στο πανεπιστήμιο, εγω θα συνεχίσω μαλλον μηχ. πληροφορικής τει ναυπακτου, αν παω παραεξω δεν ξέρει κανεις τι ειναι η ναυπακτος, μη σου πω και εδω δε ξερουν τι ειναι, πολοι δεν ξερουν που ειναι και αλλοι νομίζουν οτι ειναι νησί. :P
Δεν βασίζομαι στην σχολή μου ομως για το μέλλον μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
ψυχολογια ΕΚΠΑ ποσο λετε ν παει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Η πληροφορικη στο παπει ειναι καλη σχολη με καλα μεταπτυχιακά και η πληροφορικη γενικώς πιο ουσιαστική σχολη απο την στατιστικη . Πάντα την άποψη μ λέω . Έχω έναν κοντινό μου άνθρωπο στην πληροφορικη στο παπει και ακούω πολυ καλα λόγια . Οσο αναφορα την ασσοε το πρόβλημα δεν ειναι οι άνθρωποι που βγάζουν το ψωμί τους ουτε τα εξαρχεια που ίσα ίσα πας και για κανα καφε . Το πρόβλημα ειναι στην οργάνωση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grotesque

Νεοφερμένος

Ο Grotesque αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά είμαι σε δίλημμα! βιολογικό ή χημικό μηχανικό; :worry: Από βιολογικό πόσο δύσκολο είναι να ασχοληθείς με κάτι άλλο εκτός από εκπαίδευση; Για το χημικό μηχανικό τι γνώμη έχετε; Ευχαριστώ προκαταβολικά! Πείτε μου ελεύθερα και σταράτα τη γνώμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top