DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Γιατί έχει κόστος

Μπορει να μην κανει φροντιστηρια,αμα εννοεις αυτο,η να κανει ιδιαιτερα σε 1 μαθημα που εχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickd

Νεοφερμένος

Ο nickd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εξαιρετικες σχολες και ΜΜ και ΜΝ, καλη επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1512

Νεοφερμένος

Η georgia1512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το αν είναι ενδιαφέρον είναι εντελώς υποκειμενικό!

Προφανως..και για να το δηλωσω εμενα προσωπικα θα μου φαινεται ενδιαφερον..απλα η γνωμη καποιου που ειναι ηδη μεσα ισως φανει χρησιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εξαιρετικες σχολες και ΜΜ και ΜΝ, καλη επιλογη


μονο που πρεπει να διαλεξω μια απ τις δυο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το Τμήμα Φυσικοθεραπείας της ΣΕΥΠ του Τει Λαμίας το έχεις σκεφτεί καθόλου;;;


ναι αλλα οπως ειπα ειναι και το οικονομικο στη μεση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Παιδια εχω προβλημα! Εβγαλα 14,7 και θελω να περασω Φυσιοθεραπεια ή λογοθεραπεια. Ομως το θέμα είναι οτι ειναι λιγο δυσκολο να πίασω Αθηνα, γιατι η βαση για Φυσικοθεραπεια ειναι 16,2. Και επειδη δεν ξερω αν θα εχω τη δυνατοτητα να μενω σε αλλη πολη , λογω οικονομικου, ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καποια αλλη σχολη που να μπορω να παω και να με οδηγησει μετα σε φυσικοθεραπεια ή λογοθεραπεια απο μεταπτυχιακό ή κατατακτηριες.. γενικα με οποιο τροπο γινεται. Εχετε ακουσει τιποτα? κι αν ναι ποιες σχολες?

ευχαριστω εκ των προτερων :)





Μπορείς να επιλέξεις το ΤΕΙ Εργοθεραπείας που είναι παραπλήσιο με τη φυσιοθεραπεία, απλά ίσως είναι πιο δύσκολο αφού θα έχεις να κάνεις με άτομα με ειδικές ανάγκες. Μια καλή επιλογή(άποψή μου τουλάχιστον) είναι και το ΤΕΙ Ακτινολογίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ναι αλλα οπως ειπα ειναι και το οικονομικο στη μεση.;)

είναι σχέτικά φθηνή πόλη η Λαμία;)
επίσης το τρένο για να πας Λαμία και να γυρίσεις απο Αθήνα κοστίζει 16.50€

Κατα τα άλλα δεν πιάνεις καποια σχολή εντός Αθηνών που να σε ενδιαφέρει;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
λιγες, δυστυχως.. Προσχολικη αγωγη, που ειναι η επομενη επιλογη μου, σε Αθηνα και Ρεθυμνο... Γενικα απο πολεις ή Αθηνα ή Ρεθυμνο μπορώ να πάω γιατί εχω συγγενεις εκει που μπορούν να με φιλοξενήσουν.

Σκεφτομαι να δηλώσω Προσχολικης αγωγης Ρεθυμνου και μετα αν ειναι να δωσω κατατακτηριες για λογοθεραπεια. Και απο Φ.Π.Ψ εχει μεταπτυχιακο νομιζω για δισλεξια, που ειναι παρόμοιο. Αλλα εχει μεγαλη βαση κι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannasterg

Νεοφερμένος

Η iwannasterg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας. θα ηθελα να με βοηθησετε σχετικα με τις σχολες..εβγαλα 18.300 και αντι να χαιρομαι εχω απελπιστει. πρωτη μου επιλογη ειναι η νομικη θεσσαλονικης. η δευτερη ειναι το προβλημα.. τη θελω τη νομικη αλλα δεν θελω καθολου την κομοτηνη. και την πιανω καθως περσυ ηταν 17.883 ..και επιπλεον δεν υπαρχουν πολλες επιλογες στη θεωρητικη.,.μετα ειναι η ψυχολογια που ολοι μου λενε οτι δεν εχει καμια αποκατασταση..με ενδιαφερει ομως και η σχολη εκπαιδευτικης και κοινωνικης πολιτικης για τα παιδια με ειδικες αναγκες.. :Ο δεν ξερω τι να κανω..πειτε μου γνωμες σας παρακαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εφόσον σε ενδιαφέρει η Νομική, δήλωσε ΔΠΘ. Θα συμβιβαστείς με την πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pralinaaa

Νεοφερμένος

Η pralinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ιατρικη πατρας η ηρακλειου προτεινετε??απο την μια η σχολη του ηρακλειου εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλυτερη.αλλα η πατρα ειναι διπλα στην αθηνα.βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα ας με βοηθησει καποιος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
μετα απο πολυ ψαξιμο,συζητησεις κτλ..κατεληξα στις εξης δυο επιλογες..
ειτε μηχ.μηχ. ειτε ναυπηγος..
δυσκολη αποφαση...
υπαρχει καποιος που να ηταν σε παρομοια θεση να μου δωσει καποια συμβουλη ?

Ακουσε Νικο. Πρωτα απ'ολα να πουμε τους πληρεις τιτλους των δυο σχολων οι οποιοι ειναι Μηχανολογων Μηχανικων και Ναυπηγων Μηχανολογων Μηχανικων. Αυτο γινεται γιατι οι δυο σχολες εχουν ακριβως τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα με μια επιπλεον εμβαθυνση στην ναυπυγικη για τους Ναυπηγους. Αρα για μενα οποια απο τις δυο και να ακολουθησεις σχεδον στο ιδιο σημειο θα καταληξεις επαγγελματικα ,δηλαδη στους Ηλεκτρολογους-Μηχανολους Μηχανικους. Τωρα αν θες να εστιασεις στα ναυπηγικα καλυτερα να πας εκει. Αν δεν σε καιει τοσο πολυ το θεμα, πηγαινε στους Μηχανολογους. Παντως να σου πω ,ως Μηχανολογος Μηχανικος ο ιδιος , πως και οι δυο ειναι πολυ δυσκολες σχολες και απαιτουν πολυ μελετη για να τις βγαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
παιδια ιατρικη πατρας η ηρακλειου προτεινετε??απο την μια η σχολη του ηρακλειου εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλυτερη.αλλα η πατρα ειναι διπλα στην αθηνα.βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα ας με βοηθησει καποιος!!


Ηρακλείου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παιδια ιατρικη πατρας η ηρακλειου προτεινετε??απο την μια η σχολη του ηρακλειου εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλυτερη.αλλα η πατρα ειναι διπλα στην αθηνα.βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα ας με βοηθησει καποιος!!

Καλυτερα Πατρα. Πιο εντονη φοιτητικη ζωη σε σχεση με το πιο υποτονικο και μικροτερο Ηρακλειο, πιο κοντα στην Αθηνα και πιο ευκολη η προσβαση σε σχεση με ενα νησι οπως η Κρητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ακουσε Νικο. Πρωτα απ'ολα να πουμε τους πληρεις τιτλους των δυο σχολων οι οποιοι ειναι Μηχανολογων Μηχανικων και Ναυπηγων Μηχανολογων Μηχανικων. Αυτο γινεται γιατι οι δυο σχολες εχουν ακριβως τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα με μια επιπλεον εμβαθυνση στην ναυπυγικη για τους Ναυπηγους. Αρα για μενα οποια απο τις δυο και να ακολουθησεις σχεδον στο ιδιο σημειο θα καταληξεις επαγγελματικα ,δηλαδη στους Ηλεκτρολογους-Μηχανολους Μηχανικους. Τωρα αν θες να εστιασεις στα ναυπηγικα καλυτερα να πας εκει. Αν δεν σε καιει τοσο πολυ το θεμα, πηγαινε στους Μηχανολογους. Παντως να σου πω ,ως Μηχανολογος Μηχανικος ο ιδιος , πως και οι δυο ειναι πολυ δυσκολες σχολες και απαιτουν πολυ μελετη για να τις βγαλεις.

Eυχαριστω για τη συμβουλη,μαλλον μηχανολογος θα περασω γιατι ειναι κατι πιο γενικο-οχι οπως οι ναυπηγοι-και θα εχω τη δυνατοτητα αργοτερα να εστιασω στον τομεα που θελω-εχω κλιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανώνυμος00:00

Νεοφερμένος

Ο Ανώνυμος00:00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.Να με συγχωρέσετε εάν επαναλαμβάνω κάποιο θέμα το οποίο έχει ήδη διατυπωθεί, αλλά είμαι καινούργιος.
Έχω διχαστεί ανάμεσα σε δύο σχολές, η μία από τις οποίες μου εμφανίστηκε (στο μυαλό) μόλις φέτος.Είναι η σχολή της Πληροφορικής (προγραμματισμός -software),ενώ η άλλη είναι Πολιτικός Μηχανικός(και δεν εννοώ έκδοση απλών αδειών, αλλά ένα ή και δύο βήματα παραπέρα).Και οι δύο με ενδιαφέρουν για Θεσσαλονίκη, για την πόλη είμαι σχεδόν απόλυτος.
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν γνωρίζω κατά πόσο ανταποκρίνεται σε αυτό το σκοπό το τμήμα πληροφορικής Θεσσαλονίκης από τη μία, ενώ από την άλλη όπως γνωρίζετε τα πράγματα στο τομέα της οικοδόμησης είναι λιγάκι μαύρα , τόσο εδώ όσο και στο εξωτερικό.
Σε πρώτη φάση θα ήθελα να με συμβουλεύσετε στο πρώτο σκέλος, σχετικά με τον προγραμματισμό, θα προτιμούσα φερέγγυες απόψεις ή γνώσεις πάνω στο θέμα.
Σε δεύτερη φάση είμαι ανοιχτός σε γνώμες δικές σας, με την προϋπόθεση πάντα ότι δεν πρόκειται για αυθαίρετες προτάσεις.
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
καλησπερα παιδες..θελω να ρωτησω τι προτεινετε να παω για τεχνολογια ιατρικων οργανων, οδοντικη τεχνολογια ή ιατρικα εργαστηρια..εχω βγαλει 16300 στο 3ο και 15400 2ο και 4ο πιανω και πολλα αει αλλα δεν με ενδιαφερει καποιο και ειμαι αναμεσα σε αυτες τις σχολες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
καλησπερα παιδες..θελω να ρωτησω τι προτεινετε να παω για τεχνολογια ιατρικων οργανων, οδοντικη τεχνολογια ή ιατρικα εργαστηρια..εχω βγαλει 16300 στο 3ο και 15400 2ο και 4ο πιανω και πολλα αει αλλα δεν με ενδιαφερει καποιο και ειμαι αναμεσα σε αυτες τις σχολες..

Η τεχνολογια ιατρικων οργανων ανηκει στις τεχνολογικες σπουδες ενω η οδοντικη τεχνολογια και τα ιατρικα εργαστηρια στις παραιατρικες.
Οποτε μιλαμε για δυο διαφορετικα πραγματα.

Για μενα η τεχνολογια ιατρικων οργανων εχει καλυτερες προοπτικες απασχολησης μιας και ειναι μοναδικη σχολη στο ειδος της πανελληνιως σε εναν κλαδο σταθερη αξια που θα απαιτει συνεχως την υπαρξη εξειδικευμενων τεχνιτων. Επισης ειναι πιο πιθανο να κανεις και την δικη σου δουλεια σαν ελευθερος επαγγελματιας. Βεβαια πρεπει να εχεις και θεληση να ασχοληθεις με το τεχνικο αντικειμενο.

Για ιατρικα εργαστηρια θα σου ελεγα οχι μιας και υπαρχει τεραστια προσφορα αποφοιτων στον κλαδο αυτο.

Οδοντικη τεχνολογια για μενα βαλτο δευτερη επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
το γνωριζω αυτο απλα στην τεχνολογια ιατρικων οργανων συνδυαζει γενικα αυτα που θελω απλα δεν ημουν βεβαιος για επαγγελματικη αποκατασταση..αλλα με καλυψες :) οποτε ετσι σκεφτομαι να τα βαλω πρωτα τεχνολογια ιατρικων οργανων και επειτα οδοντικη τεχνολογια..σε ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBlondpig

Νεοφερμένος

Η TheBlondpig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία ΕΚΠΑ vs. Νομική ΕΚΠΑ.

Είμαι σε απόγνωση..Η Αγγλική ήταν ο στόχος μου..Γι'αυτό διάβαζα,αυτό είχα στο μυαλό μου.
Έχοντας υποτιμήσει τις δυνατότητές μου,δεν περίμενα να πιάσω Νομική και γι'αυτό
δεν το έχω δουλέψει καθόλου στο μυαλό μου.Πιστεύω πως είναι μια καλή σχολή,δύσκολη αναμφισβήτητα
και υποθέτω πως είναι ενα δυνατό πτυχίο που σου επιτρέπει να κάνεις κι άλλα πράγματα.Αν πήγαινα Αγγλική,δε σκεφτόμουν
φροντιστήριο ή Δημόσιο αλλά διερμηνεία-μετάφραση...

Μια γνώμη κι απο εσάς και,ακόμα καλύτερα,απο φοιτητές των 2 τμημάτων θα ήταν σημαντική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top