Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Φυσικη Γενικης&Κατευθυνσης,Μαθηματικα Κατευθηνσης&Αλγεβρα και Εκθεση ειναι τα πιο σημαντικα!

Αυτά ακριβώς τα μαθήματα θα κάνω κ εγώ φέτος φροντιστήριο..Κατά τη γνώμη μου είναι απαραίτητο να κάνεις,γιατί είναι απαιτητική τάξη η φετινή!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω 8εωρω πως δεν ειναι κ τοσο απαραιτητο μιασ κ φετος διδασκεσαι πραγματα που δεν 8α σου χρειαστοθν κα8ολου στην γ..αντι8ετως το να κανει κανεις φροντισ στην α ειναι πολυ πιο χρησιμο!
-----------------------------------------
εννοειται πως πρεπει να κανεις σε καποια αλλα οχι απαραιτητα σε ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
χρειάζεται πιστεύω, διότι σε μαθαίνουν να λύνεις ασκήσεις, λένε πως αν λύνεις ασκήσεις στη β θα λύνεις και στη γ, καλύτερα πηγαίνετε φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα τις κατεύθυνσης και μερικά της γενικής όπως φυσ γεν, χημ γεν, μαθ γεν, βιολογία γεν, έκθεση κτλ

για να μάθετε να λύνετε όσο περισσότερες ασκήσεις γίνεται, στο σχολείο δε θα μπορείτε να κάνετε τίποτα σοβαρό πιστέψτε με, όταν πριν 2 χρόνια πήγαινα 2 λυκείου, σύγκρινα τις ασκήσεις που κάναμε στο φρον με αυτές του σχολείου και οι ασκήσεις του σχολείου δεν έπιαναν ούτε το 5% από το πλήθος των ασκήσεων που κάναμε στο φροντιστήριο.

έτσι είναι το σύστημά μας, δεχτείτε το, χρειάζεται φροντιστήριο αν θέλετε να καταφέρετε το στόχο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μα δεν μιλησαμε για κα8ολου φροντιστηριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ρε παιδια,επειδη αυτες τις μερες συζητουσα το ιδιο πραγμα με μια φιλη μου και ακρη δεν βγαλαμε (για το ποια μαθηματα θα κανουμε στο φροντιστηριο απο φετος,στη θετικη Β λυκειου δηλαδη) μπορειτε να μου εξηγησετε τι ρολο βαρανε ολα αυτα?
για να πω την αληθεια,δεν μου ειχε περασει απ το μυαλο οτι πρεπει να πηγαινουμε φροντ. και σε μαθηματα γενικης τη στιγμη που κανουμε τα αντιστοιχα κατευθυνσης..
νομιζα οτι αφου κανουμε της κατευθυνσης ειμαστε καλυμμενοι κ οτι θα μπορουσαμε να ανταπεξελθουμε στα αντιστοιχα γενικης παιδειας.
και αν οντως τα γενικης εχουν διαφορες και ειναι πιο χρησιμα και πιθανοτατα χρειαζεται φροντιστηριο οπως λετε,πρεπει στο φροντιστηριο που παμε να τους το ζητησουμε ως ξεχωριστο μαθημα η' απο τη στιγμη που παρακολουθουμε το αντιστοιχο μαθημα κατευθυνσης κανουμε ετσι και αλλιως και την υλη της γενικης?
υπαρχει προσθετη οικονομικη επιβαρυνση(σαν να κανεις 2 μαθηματα) η' θεωρειται 1 μαθημα αν παρακολουθεις την υλη της γενικης αλλα κ της κατευθυνσης?
ελπιζω να μην σας επρηξα..
και κατι ακομα..επειδη στη χημεια της α λυκειου αντιμετωπισα καποια προβληματα, ( αριθμο οξειδωσης και μετα ) κυριως επειδη δεν διαβαζα οσο επρεπε τη θεωρια, η χημεια παιζει μεγαλο ρολο στη β ταξη? ηδη εχω αρχισει την επαναληψη για να καλυψω τα κενα βεβαια αλλα θελω και τη γνωμη σας..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για τεχνολογική κατεύθυνση στη Β λυκείου :


  1. Έκθεση (οπωσδήποτε)
  2. Μαθηματικά κατεύθυνσης - γενικής
  3. Φυσική Γενικής (όχι κατεύθυνσης)
  4. Προγραμματισμός (προετοιμασία για Γ')
  5. Προετοιμασία για Γ' λυκείου μαθηματικά - φυσική
  6. Διάβασμα (απλή ανάγνωση) ΑΟΔΕ
Σε αυτά θα έδινα βάση γνωρίζοντας πως έχει αυτή τη στιγμή το σύστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ωραιες οι αποψεις ολων κ βοηθησαν πολυ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ρε παιδια,επειδη αυτες τις μερες συζητουσα το ιδιο πραγμα με μια φιλη μου και ακρη δεν βγαλαμε (για το ποια μαθηματα θα κανουμε στο φροντιστηριο απο φετος,στη θετικη Β λυκειου δηλαδη) μπορειτε να μου εξηγησετε τι ρολο βαρανε ολα αυτα?
για να πω την αληθεια,δεν μου ειχε περασει απ το μυαλο οτι πρεπει να πηγαινουμε φροντ. και σε μαθηματα γενικης τη στιγμη που κανουμε τα αντιστοιχα κατευθυνσης..
νομιζα οτι αφου κανουμε της κατευθυνσης ειμαστε καλυμμενοι κ οτι θα μπορουσαμε να ανταπεξελθουμε στα αντιστοιχα γενικης παιδειας.
και αν οντως τα γενικης εχουν διαφορες και ειναι πιο χρησιμα και πιθανοτατα χρειαζεται φροντιστηριο οπως λετε,πρεπει στο φροντιστηριο που παμε να τους το ζητησουμε ως ξεχωριστο μαθημα η' απο τη στιγμη που παρακολουθουμε το αντιστοιχο μαθημα κατευθυνσης κανουμε ετσι και αλλιως και την υλη της γενικης?
υπαρχει προσθετη οικονομικη επιβαρυνση(σαν να κανεις 2 μαθηματα) η' θεωρειται 1 μαθημα αν παρακολουθεις την υλη της γενικης αλλα κ της κατευθυνσης?
ελπιζω να μην σας επρηξα..
και κατι ακομα..επειδη στη χημεια της α λυκειου αντιμετωπισα καποια προβληματα, ( αριθμο οξειδωσης και μετα ) κυριως επειδη δεν διαβαζα οσο επρεπε τη θεωρια, η χημεια παιζει μεγαλο ρολο στη β ταξη? ηδη εχω αρχισει την επαναληψη για να καλυψω τα κενα βεβαια αλλα θελω και τη γνωμη σας..:)


πειτε μου και εμενα λιγο ρε παιδια γιατι δεν βγαζω ακρη..:(:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
και αν οντως τα γενικης εχουν διαφορες και ειναι πιο χρησιμα και πιθανοτατα χρειαζεται φροντιστηριο οπως λετε,πρεπει στο φροντιστηριο που παμε να τους το ζητησουμε ως ξεχωριστο μαθημα η' απο τη στιγμη που παρακολουθουμε το αντιστοιχο μαθημα κατευθυνσης κανουμε ετσι και αλλιως και την υλη της γενικης?
Θεωρειται ξεχωριστο μαθημα και ειναι ξεχωριστο μαθημα απο τη στιγμη που τα μαθηματα γενικης και τα μαθηματα κατευθυνσης δεν εχουν την ιδια υλη.

υπαρχει προσθετη οικονομικη επιβαρυνση(σαν να κανεις 2 μαθηματα) η' θεωρειται 1 μαθημα αν παρακολουθεις την υλη της γενικης αλλα κ της κατευθυνσης?
Ναι υπαρχει αφου ειναι παραπανω ωρες.

επειδη στη χημεια της α λυκειου αντιμετωπισα καποια προβληματα, ( αριθμο οξειδωσης και μετα ) κυριως επειδη δεν διαβαζα οσο επρεπε τη θεωρια, η χημεια παιζει μεγαλο ρολο στη β ταξη?
Η χημεια της β θεωρειται πιο δυσκολη και απο τη χημεια της γ( ετσι εχω ακουσει τουλαχιστον). Η υλη της ειναι αρκετα σημαντικη για την τριτη λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
nightwish 4 ever η χημεια γενικης ειναι παρα πολυ βασικη για την γ η χημεια κατευθυνσης της β ομως καθολου..δες και τις παραπανω αποψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Για τεχνολογική κατεύθυνση στη Β λυκείου :


  1. Έκθεση (οπωσδήποτε)
  2. Μαθηματικά κατεύθυνσης - γενικής
  3. Φυσική Γενικής (όχι κατεύθυνσης)
  4. Προγραμματισμός (προετοιμασία για Γ')
  5. Προετοιμασία για Γ' λυκείου μαθηματικά - φυσική
  6. Διάβασμα (απλή ανάγνωση) ΑΟΔΕ
Σε αυτά θα έδινα βάση γνωρίζοντας πως έχει αυτή τη στιγμή το σύστημα...
Τα bold μου φαινονται υπερβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάω φροντιστήριο σε έκθεση και φυσική και να κάνω ενισχυτική σε μαθηματικά και χημεία...Τα 2 πρώτα φροντιστήριο λόγω κάποιων κενών από την Α λυκείου με ότι να ναι καθηγητές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
millerovia αν θες την αποψη μου ειναι καλυτερα να πας φροντιστηριο σ μαθηξματικα παρα στην φυσικη που 8α σ ειναι παναχρηστη οπως λενε οι περισσοτεροι..α κ δεν εχει καμμια σχεση με της α..οποτε κ κενα να εχεις δεν 8α σε ωφελησει..αν εχεις κενα 8α ηταν καλο να εκανες μεσα στο καλοκαιρι καποια μαθηματα -επαναληψη στην υλη της α!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
millerovia αν θες την αποψη μου ειναι καλυτερα να πας φροντιστηριο σ μαθηξματικα παρα στην φυσικη που 8α σ ειναι παναχρηστη οπως λενε οι περισσοτεροι..α κ δεν εχει καμμια σχεση με της α..οποτε κ κενα να εχεις δεν 8α σε ωφελησει..αν εχεις κενα 8α ηταν καλο να εκανες μεσα στο καλοκαιρι καποια μαθηματα -επαναληψη στην υλη της α!
Το θέμα δεν είναι τόσο ότι έχω κενά,αλλά ότι με δυσκολεύει γενικότερα σαν μάθημα,απ'ότι τα μαθηματικά και η χημεία που μου φαίνονται πολύ πιο εύκολα.Πάντως ευχαριστώ για τις συμβουλές σου,θα το ξανασκεφτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα κάνω εγώ ιδιαίτερα στην Κέλλυ .ΤΕΛΟΣ το θέμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σους αχαίρευτο πλάσμα 97 έγραψα φυσική
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Θεωρειται ξεχωριστο μαθημα και ειναι ξεχωριστο μαθημα απο τη στιγμη που τα μαθηματα γενικης και τα μαθηματα κατευθυνσης δεν εχουν την ιδια υλη.


Ναι υπαρχει αφου ειναι παραπανω ωρες.


Η χημεια της β θεωρειται πιο δυσκολη και απο τη χημεια της γ( ετσι εχω ακουσει τουλαχιστον). Η υλη της ειναι αρκετα σημαντικη για την τριτη λυκειου.


ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Θα κάνω εγώ ιδιαίτερα στην Κέλλυ .ΤΕΛΟΣ το θέμα:P
ΧΑΧΑ:DΆντε παπά σε περιμένω:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Μα ρε παιδιά.Τι είναι αυτή η λογική τώρα; Τι πάει να πει 'μην διαβάσεις αυτό ή μην κάνεις φροντιστήριο στο άλλο επειδή θα σου είναι άχρηστο στην 3η;'
Εγώ πιστεύω ότι αν δε διάβαζα τα μαθήματα της κατεύθυνσης στη 2α τώρα θα δυσκολευόμουν πολύ να εξοικειωθώ με τα της 3ης.Όσο ναναι σε βοηθάνε αρκετά,όσο και να μην σου είναι απαραίτητα στην 3η.Σε βοηθάνε να αποκτήσεις σωστό τρόπο σκέψης.

Και επιπλέον,μάθε τέχνη κι άστηνε...:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top