Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια βλακεία και μισή:P..
Eκτός από αυτό, η τεχνολογία που περιγράφει το βιβλίο είναι μάλλον ξεπερασμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Άρα θα 'χει πολύ ενδιαφέρον..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θυμάμαι στις εξετάσεις πέρσυ που μεις γράφαμε χημεία κατεύθυνσης προβλήματα και άλλα ενώ οι άλλοι περιγράφαν τις λυχνίες του ραδιωφόνου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!η ηλεκτρολογια,βιοχημεια προγραμματισμος κλπ που εχει η τεχνολογικη ειναι δυσκολα???!
ο προγραμματισμος αν πιασεις τον τροπο σκεψης δεν ειναι δυσκολος! τωρα βιοχημεια και ηλεκτρολογια θα σε γελασω!
παιδιά,τι είναι η τεχνολογία επικοινωνιών στην τεχνολογική?
τιποτα το ιδιαιτερο!
Μια βλακεία και μισή:P.Αλλά αν έχει μεράκι ο καθηγητής μπορεί να σας κάνει εισαγωγή ΑΕΠΠ.
ακριβως! και τοτε εχει ενα ενδιαφερον το μαθημα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ερώτηση παιδιάα..εγώ βασικά είμαι απόλυτα σίγουρη για την κατεύθυνσή μου και δεν πρόκειται με τίποτα να την αλλάξω..αυτό που με προβληματίζει είναι το επιλεγόμενο..εννοώ..δεν ξέρω τι με συμφέρει..ιστορία γενικής παιδείας έχω ακούσει ότι έχει πολλή ύλη και θα περιοριστώ μόνο στο 1ο πεδίο,,να πω την αλήθεια,μόνο σχολές του 1ου πεδίου θα επιλέξω,αλλά συμφέρει να πάρω βιολογία γενικής παιδείας για να μην έχω απώλεια μορίων στο 1ο?3ο πεδίο δε μ'ενδιαφέρει καθόλου,απλά επειδή ακούω πως η βιολογία είναι εύκολη και όλοι την παίρνουν για να πάρουν έναν καλό βαθμό πανελλήνιες και δε θα επηρεάσει το 1ο πεδίο..αν και δευτέρα θα πάω εγώ ακόμα,όμως το ψάχνω λίγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
ερώτηση παιδιάα..εγώ βασικά είμαι απόλυτα σίγουρη για την κατεύθυνσή μου και δεν πρόκειται με τίποτα να την αλλάξω..αυτό που με προβληματίζει είναι το επιλεγόμενο..εννοώ..δεν ξέρω τι με συμφέρει..ιστορία γενικής παιδείας έχω ακούσει ότι έχει πολλή ύλη και θα περιοριστώ μόνο στο 1ο πεδίο,,να πω την αλήθεια,μόνο σχολές του 1ου πεδίου θα επιλέξω,αλλά συμφέρει να πάρω βιολογία γενικής παιδείας για να μην έχω απώλεια μορίων στο 1ο?3ο πεδίο δε μ'ενδιαφέρει καθόλου,απλά επειδή ακούω πως η βιολογία είναι εύκολη και όλοι την παίρνουν για να πάρουν έναν καλό βαθμό πανελλήνιες και δε θα επηρεάσει το 1ο πεδίο..αν και δευτέρα θα πάω εγώ ακόμα,όμως το ψάχνω λίγο..

Πάλι πάνω στη Χριστίνα πέφτω... :P
Ναι, η Βιολογία θεωρείται ένα πιο σίγουρο για επιτυχία μάθημα σε σχέση με την Ιστορία! Όχι μόνο λόγω της ύλης που αναφέρεις αλλά επειδή η βαθμολόγηση της στις πηγές (εν ολίγοις στο 50% του βαθμού) είναι πιο υποκειμενική, όπως σε κάθε φιλολογικό μάθημα άλλωστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Θυμάμαι στις εξετάσεις πέρσυ που μεις γράφαμε χημεία κατεύθυνσης προβλήματα και άλλα ενώ οι άλλοι περιγράφαν τις λυχνίες του ραδιωφόνου:P
χαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris95

Νεοφερμένος

Ο Aris95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια εγω σημερα πηγα και γραφτηκα φροντιστηριο και δηλωσα θετικη.Τα φοβαμαι τα συγκεκριμενα μαθηματα επειδη ειχα πιο πολυ τριβη με τα θεωρητικα αλλα δεν ειναι οτι τα απεχθανομαι !Ειναι αυτο που ειπε καποιος πιο πανω....επειδη εισαι ανασφαλης δε σημαινει οτι δε μπορεις να τα καταφερεις....ολο το καλοκαιρι σκεφτομουν να απω θεωρητικη για σιγουρια αλλα αφου δε μ αρεσουν οι σχολες της τι να κανω?Και 20 να γραψω σ ολα που θα περασω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaa13

Νεοφερμένος

Η Mariaa13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια εγω σημερα πηγα και γραφτηκα φροντιστηριο και δηλωσα θετικη.Τα φοβαμαι τα συγκεκριμενα μαθηματα επειδη ειχα πιο πολυ τριβη με τα θεωρητικα αλλα δεν ειναι οτι τα απεχθανομαι !Ειναι αυτο που ειπε καποιος πιο πανω....επειδη εισαι ανασφαλης δε σημαινει οτι δε μπορεις να τα καταφερεις....ολο το καλοκαιρι σκεφτομουν να απω θεωρητικη για σιγουρια αλλα αφου δε μ αρεσουν οι σχολες της τι να κανω?Και 20 να γραψω σ ολα που θα περασω??

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Oντως ..Και εγω εχω την απορια/ερωτημα/μπερδεμα για το μαθημα επιλογης της τριτης Λυκειου...

Αλλα νομιζω ειναι νωρις ακομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Πάλι πάνω στη Χριστίνα πέφτω... :P
Ναι, η Βιολογία θεωρείται ένα πιο σίγουρο για επιτυχία μάθημα σε σχέση με την Ιστορία! Όχι μόνο λόγω της ύλης που αναφέρεις αλλά επειδή η βαθμολόγηση της στις πηγές (εν ολίγοις στο 50% του βαθμού) είναι πιο υποκειμενική, όπως σε κάθε φιλολογικό μάθημα άλλωστε!
πάλι σε'μέναα!χεχε έετσι πάει:P :DDD όντως,έχεις δίκιοοο!ας πάρουμε εκεί βιολογία κι έρχονται τα άλλα!ειδικά αν δε μας ενδιαφέρει 3ο πεδίο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos19957

Νεοφερμένος

Ο aggelos19957 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιαα να σας πω..Στις περασμενες εξετασεις μας εδωσαν κατι χαρτια στο σχολειο για επιλογη κατευθυνσης και μαθηματος επιλογης.Μου ειπαν κατι παιδια οτι ειναι για να δουν πως θα πανε τα τμηματα και τα βιβλια κ οχι το τελικο χαρτι επιλογης..Τωρα εγω θελω να μαθω αν οντως ισχυει οτι θα μας ξαναδωθουν τετοια χαρτια..Ή θα πρεπει να παω εγω στον διευθυντη και να αλλαξω την επιλογη μου? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θα σας ξαναρωτήσουν ή μπορεί και να χρειαστεί να πας. Αν κάτσεις με ό,τι βάλεις τώρα όμως θα το κρατήσουν οπότε έχε το στο κεφάλι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Παιδιαα να σας πω..Στις περασμενες εξετασεις μας εδωσαν κατι χαρτια στο σχολειο για επιλογη κατευθυνσης και μαθηματος επιλογης.Μου ειπαν κατι παιδια οτι ειναι για να δουν πως θα πανε τα τμηματα και τα βιβλια κ οχι το τελικο χαρτι επιλογης..Τωρα εγω θελω να μαθω αν οντως ισχυει οτι θα μας ξαναδωθουν τετοια χαρτια..Ή θα πρεπει να παω εγω στον διευθυντη και να αλλαξω την επιλογη μου? :)

Εσύ δηλαδή δεν επέλεξες την κατεύθυνση που ήθελες ούτως ή άλλως; Τις περισσότερες φορές ξαναέρχεται για double-check ο διευθυντής, αλλά αν δεις και αργεί, βρες τον εσύ. Πάντος υπάρχει προθεσμία μέχρι πότε έχεις δικαίωμα να αλλάξεις κατεύθυνση, κάπου αρχές Οκτώβρη νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιαα να σας πω..Στις περασμενες εξετασεις μας εδωσαν κατι χαρτια στο σχολειο για επιλογη κατευθυνσης και μαθηματος επιλογης...Τωρα εγω θελω να μαθω αν οντως ισχυει οτι θα μας ξαναδωθουν τετοια χαρτια...
Τώρα που θα πάτε σχολείο θα σας δώσουν (από την 1η ίσως μέρα) να συμπληρώσετε τις τελικές δηλώσεις.
. Πάντως υπάρχει προθεσμία μέχρι πότε έχεις δικαίωμα να αλλάξεις κατεύθυνση, κάπου αρχές Οκτώβρη νομίζω.
Η προθεσμία αλλαγής κατεύθυνσης είναι μέχρι 15 Οκτωβρίου. (Το ξέρω για τί στη Β λυκείου είχα συμμαθήτρια που μέχρι τότε άλλαξε κατεύθυνση 5-6 φορές).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Η προθεσμία αλλαγής κατεύθυνσης είναι μέχρι 15 Οκτωβρίου. (Το ξέρω για τί στη Β λυκείου είχα συμμαθήτρια που μέχρι τότε άλλαξε κατεύθυνση 5-6 φορές).

wtf...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
help!!! είμαι b λυκείου και εγώ έχω πάρει την θεωρητική κατεύθυνση αλλα δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου. αν και τα καταλαβαίνω(λες και απαιτούν μυαλό:P:P) τα μαθήματα και πιστεύω ότι δεν θα έχω σημαντικό πρόβλημα σε εξετάσεις κτλ, το σκέφτομαι σοβαρότατα να αλλάξω αν k είναι πολύ αργά(η προθεσμία ήταν μέχρι 15). poses φορες πήγα να αλλάξω αλλα κώλωσα γιατι φοβήθηκα ότι δεν θα προλάβω να καλύψω την ύλη που έχει βγει στην τεχνολογική ως τώρα αλλα απότι βλέπω τώρα δεν έχουν κάνει κάτι τρομερό η δυσνόητο... τι λέτε??:/ σκέφτομαι από τώρα και την αλλαγή για του χρόνου μιας και αλευρα γενικής είμαι καλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
help!!! είμαι b λυκείου και εγώ έχω πάρει την θεωρητική κατεύθυνση αλλα δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου. αν και τα καταλαβαίνω(λες και απαιτούν μυαλό:P:P) τα μαθήματα και πιστεύω ότι δεν θα έχω σημαντικό πρόβλημα σε εξετάσεις κτλ, το σκέφτομαι σοβαρότατα να αλλάξω αν k είναι πολύ αργά(η προθεσμία ήταν μέχρι 15). poses φορες πήγα να αλλάξω αλλα κώλωσα γιατι φοβήθηκα ότι δεν θα προλάβω να καλύψω την ύλη που έχει βγει στην τεχνολογική ως τώρα αλλα απότι βλέπω τώρα δεν έχουν κάνει κάτι τρομερό η δυσνόητο... τι λέτε??:/ σκέφτομαι από τώρα και την αλλαγή για του χρόνου μιας και αλευρα γενικής είμαι καλός.
λες και απαιτουν μυαλο??:confused: δηλαδη ειναι παιχνιδακι να περασεις στη νομικη εε?? αφου τα καταλαβαινεις γιατι πιστευεις οτι θα εχεις προβλημα στις εξετασεις?? η σχολη που θελεις να περασεις σε ποιο πεδιο ειναι? εμεις εχουμε τελειωσει το πρωτο κεφαλαιο σε μαθηματικα και φυσικη κατευθυνσης... δεν ειναι δυσκολο ουτε ακατορθοτο να διαβαζεις παραλληλα με το σχολειο τα μαθηματα της αλλης κατευθυνσης αλλα εισαι σιγουρος οτι αυτη θελεις να ακολουθησεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λες και απαιτουν μυαλο??:confused: δηλαδη ειναι παιχνιδακι να περασεις στη νομικη εε?? αφου τα καταλαβαινεις γιατι πιστευεις οτι θα εχεις προβλημα στις εξετασεις?? η σχολη που θελεις να περασεις σε ποιο πεδιο ειναι? εμεις εχουμε τελειωσει το πρωτο κεφαλαιο σε μαθηματικα και φυσικη κατευθυνσης... δεν ειναι δυσκολο ουτε ακατορθοτο να διαβαζεις παραλληλα με το σχολειο τα μαθηματα της αλλης κατευθυνσης αλλα εισαι σιγουρος οτι αυτη θελεις να ακολουθησεις??
είπα ότι ΔΕΝ πιστεύω ότι θα έχω πρόβλημα:P ίσως αλαζονικό βεβαια αυτό αλλα αυτό νομίζω:/ ο λόγος που πήγα θεωρητική ήταν η νομική αρχικά...δεν υπολόγισα όμως ότι με την φυσική έχω αγάπη και αυτό με τρώει τώρα:/ όχι φυσικά και δεν είμαι σίγουρος αλλιώς θα το είχα κάνει ήδη...απλά ρωτάω εδώ μπας και υπάρξει καμια καλή συμβουλή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εφοσον η σχολη που θελεις να περασεις ειναι στο πρωτο πεδιο δεν πρεπει να το σκεφτεσαι!!! μπορεις να ασχοληθεις με τη φυσικη στον ελευθερο χρονο σου δεν ειναι αναγκη να τη διδαχτεις στις τελευταιες ταξεις του λυκειου!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top