Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
είναι και αυτό μια σκέψη..σωστή ομολογώ όμως με τρώει αυτό το πράμα ρε γαμώτο:P:P δηλαδη βλέπω τους φίλους μου που μιλάνε και λένε για φυσική "και ναι θα πάρεις το pv=nrt και θα το μετατρέψεις και θα το κανεις κτλ κτλ" η "το u ενεργό θα κάνει έτσι και θα κάνει αλλιώς και θα βγάλεις τον τύπο τις κινητικής και το ένα και το άλλο" και εγώ να κάθομαι σαν χάνος γιατι δεν ξέρω τις εφαρμογές αυτών των τυπων xD ενώ μονο που τα ακούω πωρώνομαι και τρελαίνομαι.."γιαυτο"..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
δεν ειναι σωστη αυτη η λογικη... δηλαδη αν οι φιλοι σου ξεκινησουν αυριο γιαπονεζικα και αρχισουν να τα μιλανε θα θελεις και εσυ να κανεισ?? κατσε και σκεψου τι δουλεια φανταζεσαι να κανεις σε 20 χρονια. αν η αντιστοινη σχολη βρισκεται στο πρωτο πεδιο τοτε εισαι στη σωστη κατευθυνση. αν προτιμας να γινεις πχ πολιτικος μηχανικος πρεπει να αλλαξεις!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
είναι και αυτό μια σκέψη..σωστή ομολογώ όμως με τρώει αυτό το πράμα ρε γαμώτο:P:P δηλαδη βλέπω τους φίλους μου που μιλάνε και λένε για φυσική "και ναι θα πάρεις το pv=nrt και θα το μετατρέψεις και θα το κανεις κτλ κτλ" η "το u ενεργό θα κάνει έτσι και θα κάνει αλλιώς και θα βγάλεις τον τύπο τις κινητικής και το ένα και το άλλο" και εγώ να κάθομαι σαν χάνος γιατι δεν ξέρω τις εφαρμογές αυτών των τυπων xD ενώ μονο που τα ακούω πωρώνομαι και τρελαίνομαι.."γιαυτο"..:/
να μην σε νοιαζει τι λενε οι φιλοι σου..απο τη στιγμη που το ονειρο σου ειναι η Νομικη πιστευω πως πρεπει να συνεχισεις θεωρητικη και να αφοσιωθεις στα μαθηματα μιας και θελεις μια σχολη που ειναι μεχρι τωρα η πιο υψηλοβαθμη του 1ου πεδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
όχι όχι δεν το βλέπω με την λογική "το κάνουν οι φίλοι μου άρα θα το κάνω και εγώ!!" όχι καμια σχέση το θέμα είναι ότι απλά πωρώνομαι με αυτά τα θέματα...πχ τώρα διαβάζω το βιβλίο "the elegant universe" του brian green όπου μιλάει για την θεωρία τις σχετικότητας, για την κβαντομηχανικη και την σύγκρουση αυτών των δυο και την άμεση επίλυση τους από την θεωρία των υπερχορδών...επέλεξα θεωρητική μονο και μονο για την νομική:/ το θέμα είναι να συνεχίσω από δω η να πάω στην άλλη κατεύθυνση που ξέρω ότι θα υπάρχει ένα τουλάχιστον μάθημα που θα το νιώθω και θα κάνω μονος μου extra πράματα γιατι το γουστάρω με ίσως λιγότερες πιθανότητες επιτυχίας και έλλειψη στόχου στα παιδιά που προσφέρει?...:/:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
όχι όχι δεν το βλέπω με την λογική "το κάνουν οι φίλοι μου άρα θα το κάνω και εγώ!!" όχι καμια σχέση το θέμα είναι ότι απλά πωρώνομαι με αυτά τα θέματα...πχ τώρα διαβάζω το βιβλίο "the elegant universe" του brian green όπου μιλάει για την θεωρία τις σχετικότητας, για την κβαντομηχανικη και την σύγκρουση αυτών των δυο και την άμεση επίλυση τους από την θεωρία των υπερχορδών...επέλεξα θεωρητική μονο και μονο για την νομική:/ το θέμα είναι να συνεχίσω από δω η να πάω στην άλλη κατεύθυνση που ξέρω ότι θα υπάρχει ένα τουλάχιστον μάθημα που θα το νιώθω και θα κάνω μονος μου extra πράματα γιατι το γουστάρω με ίσως λιγότερες πιθανότητες επιτυχίας και έλλειψη στόχου στα παιδιά που προσφέρει?...:/:/

Γιατι ελλειψη στοχων?? Δε σου αρεσει καμια σχολη απο τα αλλα 4 πεδια??? Και μονος σου λες οτι σου αρεσει τρελα η φυσικη γτ δε σκεφτεσαι το φυσικο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γιατι ελλειψη στοχων?? Δε σου αρεσει καμια σχολη απο τα αλλα 4 πεδια??? Και μονος σου λες οτι σου αρεσει τρελα η φυσικη γτ δε σκεφτεσαι το φυσικο????

πώς δε..το σκεφτόμουν και πολύ μάλιστα...δεν βλέπω όμως και πολλές πιθανότητες επαγγ. αποκατάστασης...αν και πιστεύω ότι θα ήταν η σχολή που θα με γέμιζε περισσότερο...μάλλον. Δηλαδή ξέρω ένα παιδί που είναι στο φυσικό και μου λέει 6 χρόνια μέσος όρος αποφοίτησης και μόνη ελπίδα για δουλεία σε φροντιστήριο!:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πώς δε..το σκεφτόμουν και πολύ μάλιστα...δεν βλέπω όμως και πολλές πιθανότητες επαγγ. αποκατάστασης...αν και πιστεύω ότι θα ήταν η σχολή που θα με γέμιζε περισσότερο...μάλλον. Δηλαδή ξέρω ένα παιδί που είναι στο φυσικό και μου λέει 6 χρόνια μέσος όρος αποφοίτησης και μόνη ελπίδα για δουλεία σε φροντιστήριο!:/
τι πράμα είναι αυτό ρε παιδιά...οι σχολές των Θετικών Επιστήμων (Μαθηματικό, Φυσικό, κλπ) με ένα κατάλληλο μεταπτυχιακό ανοίγουν πολλούς δρόμους...δεν είναι η εκπαίδευση η μόνη επιλογή! απλά θέλει ψάξιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Oυτε εγω εχω ιδεα τι κατευθυνση θα παω του χρoνου.Ουτε μαθημα επιλογης ξερω..Ουτε σχολη...

Καλο ε?:P:worry:

τουλαχιστον ειμαι θετικη

seriously
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τι πράμα είναι αυτό ρε παιδιά...οι σχολές των Θετικών Επιστήμων (Μαθηματικό, Φυσικό, κλπ) με ένα κατάλληλο μεταπτυχιακό ανοίγουν πολλούς δρόμους...δεν είναι η εκπαίδευση η μόνη επιλογή! απλά θέλει ψάξιμο!

Παιδιά έχει δίκιο... Εγώ δε θέλω εκπαίδευση. Πχ, στο φυσικό, υπάρχουν 1002 κλάδοι. Απλά ψάξτε και μην περιμένετε ότι όταν πάρετε το πτυχίο σας θα σας περιμένουν όλοι για να γίνετε διευθυντικά στελέχη.
Μέσος όρος 6 χρόνια κτλ κτλ είναι μαλακίες. Μια χαρά βγαίνει η σχολή με παρακολούθηση και διάβασμα σε 5 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Oυτε εγω εχω ιδεα τι κατευθυνση θα παω του χρoνου.Ουτε μαθημα επιλογης ξερω..Ουτε σχολη...

Καλο ε?:P:worry:

τουλαχιστον ειμαι θετικη

seriously
παρομοιως!!! ειμαι θετικη και σκεφτομαι να παρω και οικονομια του χρονου για να εχω 4 στα 5 πεδια ανοιχτα δηλαδη περισσοτερες επιλογες... το κακο με εμενα ειναι οτι δεν μου αρεσουν καποια συγκεκριμενα επαγγελματα.... με ενδιαφερει η ερευνα και γενικα τα επαγγεκλματα προσφορας... προσανατολιζομαι σε παραιατρικα επαγγελματα αλλα δεν ξερω,... καθε τρεις και λιγο αλλαζω γνωμη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παρομοιως!!! ειμαι θετικη και σκεφτομαι να παρω και οικονομια του χρονου για να εχω 4 στα 5 πεδια ανοιχτα δηλαδη περισσοτερες επιλογες... το κακο με εμενα ειναι οτι δεν μου αρεσουν καποια συγκεκριμενα επαγγελματα.... με ενδιαφερει η ερευνα και γενικα τα επαγγεκλματα προσφορας... προσανατολιζομαι σε παραιατρικα επαγγελματα αλλα δεν ξερω,... καθε τρεις και λιγο αλλαζω γνωμη...:/:


Και εγω το ιδιο ρε γαμωτο.:confused::confused::confused:
Καθε τρεις (κ τεσσερις μην σου πω:P) αλλαζω γνωμη.
Το μονο σιγουρο παντως ειναι πως δεν θελω στρατιωτικες και οικονομικες σχολες.Παλι καλα εχω αποκλεισει κατι..

Τωρα απο εκει και περα..:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Και εγω το ιδιο ρε γαμωτο.:confused::confused::confused:
Καθε τρεις (κ τεσσερις μην σου πω:P) αλλαζω γνωμη.
Το μονο σιγουρο παντως ειναι πως δεν θελω στρατιωτικες και οικονομικες σχολες.Παλι καλα εχω αποκλεισει κατι..

Τωρα απο εκει και περα..:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για ιατρικές σχολές θα σου πρότεινα να πας τεχνολογική κατεύθυνση , διότι δεν θα έχεις χημεία και βιολογία που θέλουν αρκετό διάβασμα. Τώρα από εκεί και πέρα μπορείς να δεις πόσα μόρια θα μαζέψεις και επιλέγεις τότε, βέβαια καλό θα ήταν να έχεις κάτι στο μυαλό σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Αν δεν ενδιαφέρεσαι για ιατρικές σχολές θα σου πρότεινα να πας τεχνολογική κατεύθυνση , διότι δεν θα έχεις χημεία και βιολογία που θέλουν αρκετό διάβασμα. Τώρα από εκεί και πέρα μπορείς να δεις πόσα μόρια θα μαζέψεις και επιλέγεις τότε, βέβαια καλό θα ήταν να έχεις κάτι στο μυαλό σου..

Σιγουρα ,αλλα το θεμα ειναι οτι λατρευω την Χημεια .
Και η Βιολογια κααααλη ειναι ...:P


Για να ειμαι ειλικρινης το μονο που με κραταει πισω ειναι οτι στην Θετικη βαζουν πιο δυσκολα θεματα Χημειας (απο το κλαδο Χημειας-Βιοχημειας).

Και φοβαμαι μηπως και πεσει τιποτα παλουκι δεν γραψω τιποτα.
Αυτο πηγαζει βεβαια απο προσωπικη ανασφαλεια.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αν προτιμας να διαβαζεις το διδυμο χημεια-βιολογια απο το ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ και αν ενδιαφερεσαι για σχολες τριτου πεδιου η για χημεια-βιολογια πρεπει να παραμεινεις καλυτερα στη θετικη... αλλιως αλλαξε!!! :) εγω σκοπευω την ανοιξη που θα εχω σχηματισει πιο ολοκληρωμενη αποψη για τη χημεια να βρω απο φιλους τα βιβλια των μαθηματων αυτων, να τους ριξω μια ματια και να δω ποιο μου ειναι πιο οικειο και ποιο θα διαβαζω πιο ευχαριστα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Oχι ρε δεν καταλαβες.Το ερωτημα μου δεν ειναι αν παω θετικη στην Γ ή τεχνολογικη με ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ

αλλα αν θα παω θετικη ή τεχνολογικη με την χημεια -βιοχημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Oχι ρε δεν καταλαβες.Το ερωτημα μου δεν ειναι αν παω θετικη στην Γ ή τεχνολογικη με ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ

αλλα αν θα παω θετικη ή τεχνολογικη με την χημεια -βιοχημεια.
οσον αφορα την Χημεια που απο τι βλεπω στο προηγουμενο σου ποστ εγω θα σου πω πως αν σε ενδιαφερει πραγματικα ως μαθημα και δεν σε δυσκολευει η κατανοηση της δεν θα εχεις προβλημα με την Χημεια της θετικης κατευθυνσης και τα θεματα που βαζουν..η κατανοηση παιζει μεγαλο ρολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Oχι ρε δεν καταλαβες.Το ερωτημα μου δεν ειναι αν παω θετικη στην Γ ή τεχνολογικη με ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ

αλλα αν θα παω θετικη ή τεχνολογικη με την χημεια -βιοχημεια.
ααααα σορι λαθος!!!:P αν σχηματισει η Τ-1 τμημα στο σχολειο σου και δεν σε ενδιαφερει το τριτο πεδιο ειναι καλυτερα να πας Τ1... εχω ακουσει οτι γενικα η χημεια-βιοχημεια και η ηλεκτρολογια ειναι πιο βατα μαθημνατα απο τα χημεια -βιολογια... και παλι ομως ισχυει αυτο που ειπα να δεις δηλαδη τι διαβαζεις με μεγαλυτερη ευχαριστηση:)
αν ειχαμε Τ-1 στο σχολειο μου θα τη σκεφτομουν σοβαρα αλλα δυστυχως δεν σχηματιζεται τμημα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά εσείς καλά είστε...εγώ που είμαι στο συν 15 του χρόνου επιλογής τι να πω και τι να κάνω;;...είμαι τελείως αναποφάσιστος και έχω φρικάρει! το τρελό είναι ότι χάνω και μαθήματα όσο περνάει ο καιρός! f@#k :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μου αρεσει πολυ η χεμεια της Β λυκειου και σκεφτομαι να παω θετικη και στην Γ λυκειου
τι λετε?
σε ποιο πεδιο πρεπει να παω και τι σχολες να κοιταξω??
η τεχνολογικη ειναι πιο ευκολη απο την θετικη στη γ λυκειου?
ειμαι πολυ μπερδεμενος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
1ον) Δε διαλέγουμε σχολές - κατεύθυνση με βάση το πόσο μας αρέσει ένα μάθημα.
2ον) Η χημεία της Γ' είναι άσχετη μ' αυτή της Β, είναι σαν αυτή της Α' λυκείου με αντιδράσεις κλπ.
3ον) Δεν έχει πάει κανείς και θετική και τεχνολογική στη Γ ταυτόχρονα για να σου πει ποια κατεύθυνση είναι πιο εύκολη
4ον) Πρώτα κοιτάμε σχολές, μετά πεδία και μετά κατεύθυνση.

Το μεγάλο αγκάθι της θετικής είναι η βιολογία. Αν δεν την γουστάρεις μην περάσεις καν απ' έξω από την αίθουσα κάνει η θετική μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top