Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πολυ σημαντικα οσα ειπατε παραπνω.εγω θα παω Β'λΥΚ. τωρα.διαλεξα τελικα θετικη -αντι τεχνολογικη-γιατι μαρεσουν εννοειται τα μαθηματα και αν δεν παω τωρα δεν θα παω και ποτε.θα δειξει πως θα παει η χρονια αλλα οι περισσοτεροι με τρομοκρατουν με τη χημεια κατ. ("πανδυσκολη" κτλ)αν δεν περασεισ ομως κατι πρωτα ο ιδιος ποτε δεν ξερεις..:hmm:θα δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παιδια εγω πιστευω πωσ ειναι μεγαλη βλακεια αυτο που λενε<<οτι δηλαδη στη θετικη ειναι ανεβασμενο το επιπεδο και παιρνεισ καλυτερες βασεις..>>δεν στεκει ολο αυτο...αν ειναι δυνατον ...τοτε ολοι θετικη θα πηγαιναν..εγω ειμαι θετικη επειδη θελω καθαρα ιατρικη αντε και κανα χημικο αμα λαχει...αλλα μην ακουω ανοητα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
παιδια εγω πιστευω πωσ ειναι μεγαλη βλακεια αυτο που λενε<<οτι δηλαδη στη θετικη ειναι ανεβασμενο το επιπεδο και παιρνεισ καλυτερες βασεις..>>δεν στεκει ολο αυτο...αν ειναι δυνατον ...τοτε ολοι θετικη θα πηγαιναν..εγω ειμαι θετικη επειδη θελω καθαρα ιατρικη αντε και κανα χημικο αμα λαχει...αλλα μην ακουω ανοητα πραγματα

δηλαδη δεν ειναι ανεβασμενο το επιπεδο στη θετικη
δεν ειναι ανεβασμενο οταν το 70% της ταξης αποσκοπει σε σχολες πανω απο 18500 μορια
κοιτα ενα αναλογο ποσοστο στην τεχνολογικη σε τμημα των ιδιων ατομων
Κατα συνεπεια οταν το τμημα εχει καλυτερο υλικο,γινεται και καλυτερο μαθημα
αυτονοητο δεν ειναι?
δεν μπορουν τοσα ποστ πισω σου να συμφωνουν και εσυ να διαφωνεις
αρα καπου κανεις λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
δηλαδη δεν ειναι ανεβασμενο το επιπεδο στη θετικη
δεν ειναι ανεβασμενο οταν το 70% της ταξης αποσκοπει σε σχολες πανω απο 18500 μορια
κοιτα ενα αναλογο ποσοστο στην τεχνολογικη σε τμημα των ιδιων ατομων
Κατα συνεπεια οταν το τμημα εχει καλυτερο υλικο,γινεται και καλυτερο μαθημα
αυτονοητο δεν ειναι?
δεν μπορουν τοσα ποστ πισω σου να συμφωνουν και εσυ να διαφωνεις
αρα καπου κανεις λαθος

Δεν συμβαίνει παντού αυτό όμως.Έχουν θεοποιήσει πια την θετική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν συμβαίνει παντού αυτό όμως.Έχουν θεοποιήσει πια την θετική...

Ναι,ακριβώς!έχω κάποιους συμμαθητές,οι οποίοι θα πάνε θετική όχι επειδή το θέλουν,αλλά υποστηρίζουν πως το επίπεδο είναι ανεβασμένο..αυτό είναι τελείως λάθος!!όσα παιδιά ήξερα ότι θα πάνε τεχνολογική,τελικά θα πάνε θετική.Έχουμε φτάσει πλέον στο σχολείο μου, να έχει η τεχνολογική μόνο 3-4 μαθητές..:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα! Πλησιάζει η 2α Λυκείου και δεν έχω καταλήξει ακόμα για κατεύθυνση...Παώ σε σχολείο που έχει μόνο από 3η Λυκείου Τεχνολογική, αλλά ετσι κ αλλιώς αυτή η κατεύθυνση με ενδιαφέρει λιγότερο από όλες....Για το τι θα γίνω δεν ξέρω και πολλά..απλά δεν θα με ενδιέφερε σίγουρα ουτε δικηγόρος ούτε αρχιτέκτονας ή πολιτικός μηχανικός. Στα μαθήματα είμαι εξισου καλός και στα θετικα και στα θεωρητικά (17-19), βέβαια στα αρχαία έχω μερικά κενά λόγω σπαστικίας καθηγήτριας και προπονήσεων...ωστόσο εξετάσεις εγραψα 17,4. Δεν μαρέσουν τόσο τα μαθηματικά και τα αρχαία, όσο για τη χημεία μέχρι τώρα μ άρεζε αλλά δεν ξερω πώς θα εεξελιχθεί φέτος..θα γουσταρα πόλυ φιλοσοφία βιολογία και φυσική..πργμτικα δεν έχω ιδέα και ζητάω βοήθεια!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
κοιια με αυτα που λες δε μπορει να σε βοηθησει κανεις... πρεπει πρωτα να αποφασισεις ποιες σχολες σε ενδιαφερουν...για κοιτα αυτο και πες μου αν σε βοηθησε η οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως αυτό στέκει γιατί οι σχολές 2,3,4 πεδίου είναι σαφώς περισσότερες από του 1:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
πρεπει να σκεφτεις ποιο επαγγελμα σε ενδιαφερει,σε ποιο νομιζεις οτι θα ησουν καλος και σου ταιριαζει...δεν μπορει να μην εχεις κατι κατα νου..οσο για τα αρχαια μη φοβασαι,αν στρωθεις τα κενα καλυπτονται,βλεπω οτι εισαι και καλος μαθητης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Όταν λες φιλοσοφία εννείς πως ενδιαφέρεσαι για τη φιλοσοφική σχολή;
Γιατί αν όχι οι θετικές επιστήμες με τη φιλοσοφία είναι πολύ στενά συνδεδεμένες.Αν σου αρέσει η χημεία είναι καλό,γιατί στη συνέχεια γίνεται πιο ωραία αν διαβάζεις.
Τώρα η τελική απόφαση είναι δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως αυτό στέκει γιατί οι σχολές 2,3,4 πεδίου είναι σαφώς περισσότερες από του 1:D
εγω απλα το βαλα εκει για να ψαξει και να δει αν του αρεσει καποια σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω στο ιδιο διλημμα ημουν. Μου αρεσε η νομικη, η ψυχολογια και τα ιατρικα-παραιατρικα. Σιχαινομουν Μαθηματικα και Αρχαια και μου αρεσαν τα υπολοιπα μαθηματα και των 2 κατευθυνσεων. Τελικα κατεληξα στη θετικη γιατι μου αρεσαν λιιιγο παραπανω οι επιστημες υγειας και γιατι δεν ηθελα να παπαγαλιζω (που να ηξερα τι με περιμενε στη βιολογια :P). Ακομα και τωρα ψιλοσκεφτομαι το "γιατι δεν πηγα θεωρητικη" αλλα σε γενικες γραμμες δεν το μετανιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω απλα το βαλα εκει για να ψαξει και να δει αν του αρεσει καποια σχολη

Nαι εγώ απλά το πα γιατί αν τα βάλει κάτω ίσως να του βγουν περισσσότερες επιλογές εκεί από ότι στην άλλη και δεν είναι κριτήριο αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ακομα και τωρα ψιλοσκεφτομαι το "γιατι δεν πηγα θεωρητικη" αλλα σε γενικες γραμμες δεν το μετανιωσα.
Eγώ από χτες άρχισα να το ψιλισκέφτομαι.:PΑλλά λογικά θα σκεφτόμουν γιατί δεν πήγα θετική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω μονο για τη ρημαδα την ψυχολογια το σκεφτομαι πια, για κανεναν αλλο λογο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
To ίδιο κι εγώ.
Απλά μου φαίνεταθι κάπως η πελατειακή σχέση που θα είχα με τους ''πελάτες''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγω μονο για τη ρημαδα την ψυχολογια το σκεφτομαι πια, για κανεναν αλλο λογο. :P

Μπα βαρετή φαίνεται στο πρόγραμμα σπουδών.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Nαι εγώ απλά το πα γιατί αν τα βάλει κάτω ίσως να του βγουν περισσσότερες επιλογές εκεί από ότι στην άλλη και δεν είναι κριτήριο αυτό:)
απ ο,τι καταλαβα πρεπει να επιλεξει και συντομα μαλιστα.γι αυτο του δωσα αυτη τη σελ που χει ολες τις σχολες και τα μαθηματα και τις επαγγελματικες επιλογες.εγω νομιζω οτι θα βοηθησει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τελικά τι σπουδάζεις τώρα? chris_90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top