Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βασικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλαζουν ολοι θετικη->τεχνολογικη στη Γ.
Εγω που ημουν τεχνολογικη στη β στην τεχνολογια επικοινωνιων ο τυπος μας εκανε εισαγωγη στο ΑΕΠΠ, ενω τα αντιστοιχα βλασταρια της θετικης κανανε χημειες κλπ.
Οποτε αυτοι βγαινουν ζημιωμενοι. Θα μου πεις δεν γινεται σε ολα τα σχολεια αυτο. Αλλα σε περιπτωση που γινεται, μαλακια να αλλαξεις κατευθυνση. Ή θες σχολες 4ου ή δεν θες.
Αν θες να μπεις σε ιατρικοφαρμακευτικοχημικοτετοια θετικη χωρις δευτερη σκεψη.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
τεχνολογική :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μα ακόμα και κάποιος να μην θέλει 3ο πεδίο μπορεί να είναι πιο εύκολη γι' αυτόν η θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μαργαρίτα εσύ θετική δεν είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uniqueness

Νεοφερμένος

Η Eyge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω ειχα ενα διλημμα σχετικα με το ποια απ τις 2 κατευθυνσεις μου ταιριαζει αλλα επειδη ασχολουμαι απο μικρο παιδι με τους υπολογιστες και το χω ψαξει το θεμα θα παω τεχνολογικη. και οποιος διαλεγει κατευθυνση με βαση το αν ειναι πιο ευκολη η πιο δυσκολη κανει μεγαλη βλακεια γιατι ξερω ατομα που ακολουθησαν σχολη/κατευθυνση την οποια θεωρουσαν απλα πιο ευκολη και ολη τους τη ζωη κανουν ενα επαγγελμα το οποιο δε τους αρεσει!! :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
μπορεί να πάει τεχνολογική κατεύθυνση και να διαλέξει ως μάθημα γενικής παιδείας βιολογία.
ναι οντως γινεται αλλα ειναι πολυ σημαντικο οτι υπαρχει απωλεια μοριων(για το τριτο πεδιο)...δηλαδη αν καποιος θελει ιατρικη και το επιδιωξει αυτο τοτε ειναι σχεδον-εως εντελως-αδυνατο να περασει (δεν βρησκω καποια λογικη ωστε να το κανει καποιος αυτο)
συγκεκριμενα απο θετικη η βιολογια και η χημεια πολ/ζονται με 1.3 και 0.7 αντιστοιχα σε αντιθεση με την τεχνολογικη που βιολογια γ.π. και γλωσσα πολ/ζονται με 0.9 και 0.4. αντιστοιχα....απωλεια 1400 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Θετική λέω να πας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Θετική λέω να πας..
ποιος , εγω???γιατι??(η η Uniqueness??)
απλα ελεγα τα μειωνεκτηματα του να πας απο τεχνολογικη στο 3ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά , για μένα κατα πρώτον δεν συγκρίνονται οι κατευθύνσεις.
Κάποιος μπορεί να δεί τη (x) κατεύθυνση εύκολη και ο άλλος δύσκολη!
Απλά , όποιος δε θέλει ιατροφαρμακευτικές , να πάει τεχνολογική !
Αν δε του αρέσει καμία σχολή απο το 3ο , δεν έχει λόγο να κάτσει θετική , αφού θέλει άλλες σχολές 2ο/4ο (ειδικά 4ο) που θα τον βοηθήσει ο Προγραματισμός (ΑΕΠΠ) !
Εκτός αν αγαπάει τόσο την χημεία-βιολογία ! Και τα πάει άριστα σε αυτά και δε θέλει να το διακινδυνέψει ! Εγώ για τη β διάλεξα Τεχνολογική ... δεν ήθελα κάτι άλλο !
1ον σιχαίνομαι Βιολογία , 2ον δεν μου αρέσει καμία σχολή απο το 3ο πεδίο , και επίσης δε βρίσκω κανένα λόγο να μου φορτωθεί η χημεία για 1 χρόνο , ενώ μετα θα αλλάξω κατεύθυνση ! Επίσης , όπως είπε η Ράνια , σε πολλά σχολεία στο μάθημα "Τεχνολογία Επικοινωνιών" κάνουν εισαγωγή στο ΑΕΠΠ και γενικά μπαίνουν στο πνεύμα του μαθήματους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ποιος , εγω???γιατι??(η η Uniqueness??)
απλα ελεγα τα μειωνεκτηματα του να πας απο τεχνολογικη στο 3ο πεδιο...

Όχι φίλε δεν λέω εσύ..Για εκείνην που έφτιαξε το threat λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω παντως θα διαλεξω 8ετικη μου αρεσει περισσοτερο δεν λεω να κανεις και εσυ αυτο αλλα να το σκεφτεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
κ γω οταν ημουν τεχνολογικη μισουσα το αοδε τρελαααα ομως...! αλλα τα πηγα αρκετα καλα κ μαλλον περναω πληροφορικη...εχεις αποφασισει τι επαγγελμα θελεις να ακολουθησεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Παιδιά, δεν πιστεύω να πολυβοηθάει η κατεύθυνση του Λυκείου στο να μην υπάρχουν ελλείψεις γνώσεων σε κάποια πανεπιστημιακά μαθήματα (π.χ. χημεία, βιολογία, πληροφορική). Προσωπικά ήμουν και στις δυο χρονιές (Β' και Γ' Λυκείου) θετική κατεύθυνση, αλλά στο Μαθηματικό ως φοιτητής, σε μαθήματα προγραμματισμού έγραψα και γράφω βαθμούς μεγαλύτερους του 7. Ξέρω πολλά άτομα από Τεχνολογική κατεύθυνση, που ενώ γνώριζαν κάτι για υπορουτίνες, πίνακες,...κ.α. από την Πληροφορική κατεύθυνσης Γ' Λυκείου, τελικά ή κόπηκαν ή πήραν ένα 5αράκι με το ζόρι...

Επιλέξτε κατεύθυνση με βάση τα θέλω σας και την αρεσκεία σας. Άπαξ και εισαχθήκατε στο Πανεπιστήμιο, τα όποια κενά του Λυκείου μπορούν να καλυφθούν με προσωπικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα!!!ειμαι β' γυμνασιου και δεν ξέρω τι κατεύθυνση να ακολουθήσω!!όλοι μου λένε να σκεφτώ τα μαθήματα που μου αρέσουν περισσότερο αλλα αυτό είναι πρόβλημα γιατί τα αγαπημένα μου μαθήματα ειναι:φυσικη,βιολογία,χημεία(θετική κατεύθυνση)και γλώσσα,κείμενα(θεωριτική κατεύθυνση)!!δεν μπορώ να διαλέξω ποια ομάδα μαθημάτων μου αρεσει περισσότερο γιατί όλα τα μαθήματα που προανέφερα μου αρέσουν εξίσου!!μετά μου είπαν να σκεφτώ το επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω..αλλά έχω και σε αυτό πρόβλημα...γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι θέλω να γίνω...!!τα επαγγέλματα που με ενδιαφέρουν είναι:ιατρική,φαρμακευτική(θετική κατεύθυνση),νομική(θεωριτική κατεύθυνση) και παιδαγωγικο(και στις 2 αλλα στην θετική δεν συμφαίρουν τα μαθηματικά ως μάθημα βαρύτητας)...βρίσκομαι λοιπόν σε μεγάλο δίλλειμα!!ξέρω ότι θα αποφασίσω σιγουρα μέσα στην πρώτη λυκείου αλλα αυτό δεν γίνεται...πρέπει να αποφασίσω νωρίτερα γατί αφού θέλω σχολές των 19.000 μορίων..πρέπει από την πρώτη λυκείου να κάνω φροντηστήρια σε έκθεση,μαθηματικα και φυσική(αν πάω θετική)ή έκθεση και αρχαία(αν πάω θεωρητική)..!!η τεχνολογική μου είναι αδιάφορη!είμαι μαθήτρια του 20 και δεν θέλω αυτό το 20 να πάει χαμένο εξαιτίας της αναποφασιστηκότητας μου..!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα!!!ειμαι β' γυμνασιου και δεν ξέρω τι κατεύθυνση να ακολουθήσω!!όλοι μου λένε να σκεφτώ τα μαθήματα που μου αρέσουν περισσότερο αλλα αυτό είναι πρόβλημα γιατί τα αγαπημένα μου μαθήματα ειναι:φυσικη,βιολογία,χημεία(θετική κατεύθυνση)και γλώσσα,κείμενα(θεωριτική κατεύθυνση)!!δεν μπορώ να διαλέξω ποια ομάδα μαθημάτων μου αρεσει περισσότερο γιατί όλα τα μαθήματα που προανέφερα μου αρέσουν εξίσου!!μετά μου είπαν να σκεφτώ το επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω..αλλά έχω και σε αυτό πρόβλημα...γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι θέλω να γίνω...!!τα επαγγέλματα που με ενδιαφέρουν είναι:ιατρική,φαρμακευτική(θετική κατεύθυνση),νομική(θεωριτική κατεύθυνση) και παιδαγωγικο(και στις 2 αλλα στην θετική δεν συμφαίρουν τα μαθηματικά ως μάθημα βαρύτητας)...βρίσκομαι λοιπόν σε μεγάλο δίλλειμα!!ξέρω ότι θα αποφασίσω σιγουρα μέσα στην πρώτη λυκείου αλλα αυτό δεν γίνεται...πρέπει να αποφασίσω νωρίτερα γατί αφού θέλω σχολές των 19.000 μορίων..πρέπει από την πρώτη λυκείου να κάνω φροντηστήρια σε έκθεση,μαθηματικα και φυσική(αν πάω θετική)ή έκθεση και αρχαία(αν πάω θεωρητική)..!!η τεχνολογική μου είναι αδιάφορη!είμαι μαθήτρια του 20 και δεν θέλω αυτό το 20 να πάει χαμένο εξαιτίας της αναποφασιστηκότητας μου..!!:'(


δεν μπορω να σου πω διαλεξε θετικη αντι της θεωρητικης ή το αντιθετο!

απλα αυτο που θα σου πω εγω, ειναι να μην κοιτας μονο ποια μαθηματα σου αρεσουν αλλα και σε ποια εισαι περισσοτερο αποτελεσματικη,ποια εχεις την δυνατοτητα να κατανοησεις καλυτερα και να αντιμετωπισεις οταν φτασει η στιγμη των πανελληνιων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
αποτελεσματική είμαι σε όλα τα μθήματα γιατί διαβάζω...αλλωστε όπως είπα βγάζω 20...το μάθημα τα οποιόα θα έλεγα δυσκολεύομαι λίγω να κατανοήσω με την πρώτη φορά είναι τα μαθηματικά΄και επίσης δυσκολεύομαι στην αποστήθηση καταλήξεων στην κλίση ρημάτων και ουσιαστηκών στα αρχαία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Νομίζω ότι η θετική κατεύθυνση είναι κυρίως διαχρονική κατεύθυνση. Στην εποχή των γονιών μας, λεγόταν πρακτική κατεύθυνση. Θέλω να πω ότι η θετική κατεύθυνση σε εφοδιάζει με σημαντικές γνώσεις για θέματα θετικών επιστημών και επιστημών υγείας (πανεπιστημιακές σπουδές) κάτι που είναι απαραίτητο δεδομένου της τεχνολογικής προόδου και της εργασιακής αβεβαιότητας που έχουμε. Δεδομένου ότι στο άμεσο μέλλον για να επιβιώσουμε, θα πρέπει να αλλάζουμε επαγγέλματα, διότι η λογική ένα πτυχίο + ένα επάγγελμα έχει περάσει ανεπιστρεπτί, θα πρέπει συνεχώς να επιμορφωνόμαστε (δια βίου μάθηση). Πιστεύω (προσωπική άποψη πάντα), ότι η θετική (και η τεχνολογική κατεύθυνση) σου αναπτύσσουν ικανότητες προσαρμογής σε νέα δεδομένα σε μια καθαρά τεχνοκρατική κοινωνία. Όπως επίσης, ότι οι επιστήμες της θεωρητικής κατεύθυνσης (1ο επιστ.πεδίο) δεν έχουν πολλές εργασιακές επιλογές και δυνατότητες μετεκπαίδευσης σε άλλους εργασιακούς χώρους. Για να μην παρεξηγηθώ, τις επιστήμες της θεωρητικής κατεύθυνσης τις θεωρώ εξίσου σημαντικές για έναν άνθρωπο του σήμερα, αλλά το όλο σχολιό μου γίνεται με βάση την σημασία που δίνει η Ελληνική κοινωνία (στην οποία ζούμε) στις κλασικές (και όχι μόνο) σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα!!!ειμαι β' γυμνασιου και δεν ξέρω τι κατεύθυνση να ακολουθήσω!!όλοι μου λένε να σκεφτώ τα μαθήματα που μου αρέσουν περισσότερο αλλα αυτό είναι πρόβλημα γιατί τα αγαπημένα μου μαθήματα ειναι:φυσικη,βιολογία,χημεία(θετική κατεύθυνση)και γλώσσα,κείμενα(θεωριτική κατεύθυνση)!!δεν μπορώ να διαλέξω ποια ομάδα μαθημάτων μου αρεσει περισσότερο γιατί όλα τα μαθήματα που προανέφερα μου αρέσουν εξίσου!!μετά μου είπαν να σκεφτώ το επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω..αλλά έχω και σε αυτό πρόβλημα...γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι θέλω να γίνω...!!τα επαγγέλματα που με ενδιαφέρουν είναι:ιατρική,φαρμακευτική(θετική κατεύθυνση),νομική(θεωριτική κατεύθυνση) και παιδαγωγικο(και στις 2 αλλα στην θετική δεν συμφαίρουν τα μαθηματικά ως μάθημα βαρύτητας)...βρίσκομαι λοιπόν σε μεγάλο δίλλειμα!!ξέρω ότι θα αποφασίσω σιγουρα μέσα στην πρώτη λυκείου αλλα αυτό δεν γίνεται...πρέπει να αποφασίσω νωρίτερα γατί αφού θέλω σχολές
των 19.000 μορίων..πρέπει από την πρώτη λυκείου να κάνω φροντηστήρια σε έκθεση,μαθηματικα και φυσική(αν πάω θετική)ή έκθεση και αρχαία(αν πάω θεωρητική)..!!η τεχνολογική μου είναι αδιάφορη!είμαι μαθήτρια του 20 και δεν θέλω αυτό το 20 να πάει χαμένο εξαιτίας της αναποφασιστηκότητας μου..!!:'(


Γιατι βιαζεσαι να αποφασισεις απο τωρα;Γιατι για να πετυχεις πρεπει να ξεκινησεις φροντηστηριο απο την πρωτη λυκειου;Ποιος σου τα ειπε αυτα;
Χαλαρωσε κα ολα θα ερθουν.Επισης το οτι εισαι μαθητρια του 20 δεν σημαινει και τιποτα(το εχουμε αναλυσει σε 100000000 τοπικ).

Και τωρα για να σε βοηθησω...απο μαθηματικα πως τα πας;
Αν πας Θεωρητικη περα απο αρχαια που δυσκολευσαι εχει και λατινικα που ειναι εξισου δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
παιδια πειτε μου επειγοντως το σημαντικοτερο κεφαλαιο της φυσικης της β λυκειου...
τα σημαντικοτερα ισως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
O ταλαντώσεις στη γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top