Εξεταστική

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Η ηλεκτρονική δήλωση σχετίζεται με την αποφυγή της γραφειοκρατίας ενώ το χρονικό περιθώριο στη δήλωση τίθεται ώστε να έχουν χρόνο να ρυθμίσουν ζητήματα διαδικαστικά (αμφιθέατρα, επιτηρητές, κόλλες κ.λ.π)
το κανουν για να σου βαλουν εμποδια και οχι για διευκολυνση
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Τι εννοείς λέγοντας εμπόδια; Ρωτώ γιατί είμαι καινούργιος και δεν ξέρω. Το σύστημα της ηλεκτρονικής δήλωσης πότε εφαρμόστηκε πρώτη φορά;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Nα σας πω και μια εμπειρα!Οταν δινω 2 την ιδια μερα παντα πατωνω στο 1 λογω κουρασης!Επισης ημουνα τοσο γκαντεμοσκυλο μια φορα που δινα 6 το απογεμα και την αλλη μερα 8 το πρωι.Ενω πηγα καλα στο μαθημα στις 6 το απογεμα την αλλη μερα το πρωι σερνομουν και φυσικα πατωσα.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έχω δώσει 3 μαθήματα σερί, 2 10άρια, 1 9άρι. #notflex
 

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μια φορά έτυχε να δίνω δύο μαθήματα σε μια ημέρα. Το ένα ήταν στις 12 κ το άλλο στις 7. Ευτυχώς είχα μεγάλο κενο μεταξύ των μαθημάτων, συν ότι το πρώτο ήταν εύκολο μάθημα.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειρότερο είναι να σου τύχει να εξεταστείς σε δύο μαθήματα, την ίδια μέρα και την ίδια ώρα! :russian_roulette: :hehe:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι να σου τύχει να εξεταστείς σε δύο μαθήματα, την ίδια μέρα και την ίδια ώρα! :russian_roulette: :hehe:
δεν γινεται αυτο ποτε.παντα υπαρχουν δικλειδες για να μην πεφτουν την ιδια ωρα
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
μια χαρα φταει το συστημα που και σε φακελωνει και σου θετει χρονικο περιθωριο να δηλωσεις.

Πώς σε φακελώνει μέσα από τη δήλωση; Δηλαδή, σου παίρνει κι άλλα στοιχεία πέρα από αυτά που έχει ήδη το εκάστοτε τμήμα για εσένα;

Το χειρότερο είναι να σου τύχει να εξεταστείς σε δύο μαθήματα, την ίδια μέρα και την ίδια ώρα! :russian_roulette: :hehe:

Χεχεχε! Έχουμε χειρότερο. Ήταν ένα χειμερινό εξάμηνο στο οποίο ήθελα, μέσα σε όλα τα άλλα, να πάρω δύο συγκεκριμένα μαθήματα: Τοπολογία και Θεωρία Παιγνίων. Και τους δύο καθηγητές τους πήγαινα πάρα πολύ και, γενικά, ήθελα να τα παρακολουθώ και τα δύο. Ωστόσο, βγαίνει το πρόγραμμα και ήταν και τα δύο Τρίτη-Πέμπτη 3-5. Με βαριά καρδιά πήγαινα μόνο Τοπολογία.

Τέλος πάντων, έρχεται η εξεταστική και βγαίνει το πρόγραμμα. Κοιτάζω και τι να δω; Τοπολογία και Θεωρία Παιγνίων την ίδια μέρα, 3-6. Λέω, μπα, κάτι δε θα βλέπω καλά. Ξανακοιτάζω, τι να δω, τα ίδια έγραφε το χαρτί. :Ρ Ξανακοιτάζω και παρατηρώ μια λεπτομέρεια:
  • Τοπολογία: 3-6 μμ
  • Θεωρία Παιγνίων: 3-6 πμ
Κάπου εκεί έστειλα mail στον καθηγητή της θεωρίας παιγνίων... :Ρ

@DumeNuke Πάντως, να σου γράψω εγώ ένα εισπνεόμενο flexotide, δύο "παφ" πρωί-μεσημέρι-βράδυ και πριν τον ύπνο και πριν από κάθε ποστ ένα flexotanil να ηρεμείς. :Ρ
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν γινεται αυτο ποτε.παντα υπαρχουν δικλειδες για να μην πεφτουν την ιδια ωρα




Tο ένα μάθημα ήταν από άλλο τμήμα. :clapping:
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
το κανουν για να σου βαλουν εμποδια και οχι για διευκολυνση

Εγώ πιστεύω ότι το κάνουν γιατί θέλουν να ξέρουν πότε θα φύγεις από το σπίτι σου, πόση ώρα θα είσαι εκτός σπιτιού κλπ. για να μπουν και να πάρουν τις πολύτιμες πληροφορίες που κρύβει το λάπτοπ σου. Όλες οι μυστικές υπηρεσίες του κόσμου προσπαθούν να λάβουν πρόσβαση στα έγγραφα των φοιτητών και η δήλωση μαθημάτων είναι ένα μέσο επίτευξης του στόχου τους! Προφανώς, η Σύγκλητος, η Πρυτανεία, η Γραμματεία είναι ενήμερες, αλλά κάνουν τα στραβά μάτια γιατί θα παίρνουν μίζες από τη Μοσάντ.
Αυτά από εμένα. mic out.

(Προφανώς αστειεύομαι.)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι τρομερο παντως στην ελλαδα να μας νοιαζει πρωτα το δηλωμα και οχι αν ο φοιτητης ξερει το αντικειμενο.Μιλαμε για απιστευτες καταστασεις λες και αν το περασουν επι τοπου εκεινη την ωρα ειναι ποινικο αδικημα
μια χαρα φταει το συστημα που και σε φακελωνει και σου θετει χρονικο περιθωριο να δηλωσεις.

Κάτι σου φταίει εσένα αλλά δεν ξέρεις τι!!!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Κάτι σου φταίει εσένα αλλά δεν ξέρεις τι!!!
διαφωνεις οτι μεσα στη γραμματεια υπαρχει πολυ βυσμα και αγενεια??αυτο μου φταιει.επισης δε γουσταρω να λενε δηλωσε εκεινο,δηλωσε το παραλλο λες και ειμαστε σκυλακια τους.λες και δεν μας εχουν το τι χρωσταμε το τι οχι.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
διαφωνεις οτι μεσα στη γραμματεια υπαρχει πολυ βυσμα και αγενεια??αυτο μου φταιει.επισης δε γουσταρω να λενε δηλωσε εκεινο,δηλωσε το παραλλο λες και ειμαστε σκυλακια τους.λες και δεν μας εχουν το τι χρωσταμε το τι οχι.
δεν ήξερες ότι η δήλωση μαθημάτων είναι ένα αναγκαίο κακό που πάει πακέτο με τις σπουδές; καλώς ή κακώς η κατάσταση είναι έτσι οπότε αν δεν σου αρέσει και νιώθεις ότι πιέζεσαι τόσο, παράτα τις σπουδές σου για να ησυχάσεις κι από το "φακέλωμα".
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση, όμως η δήλωση μαθημάτων τουλάχιστον για εμένα είναι μια υπόθεση ενός λεπτού. Απλός μπαίνω στο site του πανεπιστήμιου, τα δηλώνω και τέλειωσε που είναι το δύσκολο δεν μπορώ να καταλάβω...
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
διαφωνεις οτι μεσα στη γραμματεια υπαρχει πολυ βυσμα και αγενεια??αυτο μου φταιει.επισης δε γουσταρω να λενε δηλωσε εκεινο,δηλωσε το παραλλο λες και ειμαστε σκυλακια τους.λες και δεν μας εχουν το τι χρωσταμε το τι οχι.

Βύσμα όχι! Δεν μπορώ ν΄αντιληφθώ σε τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα βύσμα στη Γραμματεία.
Αγενείς και ανενημέρωτοι υπάλληλοι, ασφαλώς υπάρχουν!
Την ηλεκτρονική δήλωση μαθημάτων όπως και τη δήλωση συγγραμμάτων στον Εύδοξο, μόνο θετικά τα βρίσκω!
Από τη μια τσαντιζόμαστε για τον συνωστισμό, τις ουρές και τη γραφειοκρατία και από την άλλη, μας τη δίνει όταν μια διαδικασία γίνεται ηλεκτρονικά, εύκολα και άνετα από το σπίτι μας!
Με λίγα λόγια μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε κι εμείς!
Τέλος πάντων! Ηρέμησε λίγο αγαπητέ! Δεν κυλάει η ζωή ευχάριστα όταν είσαι μόνιμα στην τσίτα!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Βύσμα όχι! Δεν μπορώ ν΄αντιληφθώ σε τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα βύσμα στη Γραμματεία.
Αγενείς και ανενημέρωτοι υπάλληλοι, ασφαλώς υπάρχουν!
Την ηλεκτρονική δήλωση μαθημάτων όπως και τη δήλωση συγγραμμάτων στον Εύδοξο, μόνο θετικά τα βρίσκω!
Από τη μια τσαντιζόμαστε για τον συνωστισμό, τις ουρές και τη γραφειοκρατία και από την άλλη, μας τη δίνει όταν μια διαδικασία γίνεται ηλεκτρονικά, εύκολα και άνετα από το σπίτι μας!
Με λίγα λόγια μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε κι εμείς!
Τέλος πάντων! Ηρέμησε λίγο αγαπητέ! Δεν κυλάει η ζωή ευχάριστα όταν είσαι μόνιμα στην τσίτα!
ενταξει μια διαπιστωση εκανα.απλα δηλωνω υποταγη στο συστημα οπως ολοι για να κανω τη δουλεια μου
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
ενταξει μια διαπιστωση εκανα.απλα δηλωνω υποταγη στο συστημα οπως ολοι για να κανω τη δουλεια μου

Δοκίμασε ένα εξάμηνο να μην κάνεις ηλεκτρονική δήλωση για να επαναστατήσεις και για να ανατρέψεις το σύστημα!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Δοκίμασε ένα εξάμηνο να μην κάνεις ηλεκτρονική δήλωση για να επαναστατήσεις και για να ανατρέψεις το σύστημα!
ναι αλλα μετα θα με διαγραψουνε,θα χασω πασο και το προνομιο να λεω οτι ειμαι φοιτητης.δεν με συμφερει
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το έχετε καταλάβει ότι μας τρολλάρει και εμείς απαντάμε..; ❤️ Με αγάπη πάντα!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top