Εξεταστική

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,333 μηνύματα.
Μπράβο ρε Φώτη. Αλλά να ρωτήσω τους βαθμούς σου από που τους ξέρεις;
Οικονομία επειδή γράψαμε στον υπολογιστή βγήκε κατευθείαν ο βαθμός μας (πήρα 10🤣).
Στα αλλά πάνω κάτω ξέρω!!!

Είμαι πολύ χαρούμενος γιατι έφυγε ένα βάρος από πάνω μου!
Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα παιδία!!

Μάρκος Βασίλης

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 432 μηνύματα.
Οι ημερήσιες εξετάσεις είναι κατά την γνώμη μου πάντα πιο stressful . Εγώ π.χ. μπορεί να θέλω να κάνω "κραιπάλες" αύριο και μεθαύριο ή να μην ασχοληθώ καθόλου . Γιατί να με υποχρεώσει κάποιος κάθε μέρα να είμαι στην τσίτα ;

Απο την άλλη πολλά μπορούμε να κάνουμε αλλά ξέρουμε οτι κατά βάθος στο δημόσιο Ελληνικό πανεπιστήμιο που δεν ελέγχεται κανένας , όλα είναι στο έλεος του Θεού . Φυσικά δεν θα αλλάξει αυτό γιατί απλούστατα εαν πάρουμε την κατάσταση σοβαρά, το 50% ++ των καθηγητών που δουλεύουν θα έπρεπε να απολυθούν και ένα 70%-80% των φοιτητών να βρεθούν εκτός σχολής . Ποιός πολιτικός θα είχε τα @@ να λάβει τέτοια απόφαση; :P

Εντάξει, δεν είναι απαραίτητο να έχουμε ημερήσιες εξετάσεις τη μία μέρα πίσω από την άλλη και, σίγουρα, δεν είναι πολλά τα μαθήματα που προσφέρονται για αυτού του είδους την εξέταση.

Για το άλλο τώρα, δεν είναι μόνο θέμα θάρρους αυτό που λες. Είναι και πρακτικό/ηθικό ζήτημα. Ποια είναι τα κριτήρια με τα οποία αξιολογούμε έτσι τους φοιτητές/καθηγητές; Επίσης, είναι τεράστια μεταβολή για μία οικονομία/κοινωνία να πετσοκόψεις έτσι έναν κλάδο από τη μία νύχτα στην άλλη. Μεταβάλλεις με άγαρμπο τρόπο τους παραγωγικούς συντελεστές και οδηγείς σε σύγκρουση και ανισορροπία. Αλλά, με τι όφελος;

Οποιαδήποτε αλλαγή στην παιδεία δεν μπορεί να γίνει εν μία νυκτί, οπότε δεν είναι μόνο θέμα του να πάρουμε την κατάσταση σοβαρά, αλλά, πρωτίστως, να βρούμε πού θέλουμε να πάμε.

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,333 μηνύματα.
Βγήκαν τα μαθηματικά σήμερα!Πηρα 10😎
Έτσι μέχρι τώρα και στα δυο μαθήματα που έχουν βγει (οικονομία και μαθηματικά) έχω 10!!!!

πάμε δυνατά!

ioannaion

Active member

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) . Έχει γράψει 200 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Well-known member

tsiobieman

Active member

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) . Έχει γράψει 376 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Well-known member

Αλλά δυο μαθήματα βγήκαν!Πληροφορικη 9 και περιφερειακή επιστήμη 10!
Μέχρι τώρα έχω
Μαθηματικά:10
Οικονομία: 10
Περιφερειακή επιστήμη:10
Πληροφορική:9

Μενει ένα μάθημα μόνο η στατιστική και πάνε οι βαθμοί του πρώτου εξαμήνου!!!

Καλα αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά!

Volkswagen Fan

Well-known member

Τέλος βγήκαν όλα!!!Εβγαλα ΜΟ 9.6 και είμαι πρώτος στους πρωτοετής!!!!!!!

Ευχομαι όλοι να πήγατε εξαιρετικά!
Καλή δύναμη για το εαρινό εξάμηνο 🤣

DF9CD4D0-319A-4930-8FF3-C4548BC00412.png

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,687 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Well-known member

Χρήστες Βρείτε παρόμοια