Εξεταστική

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
Μπράβο ρε Φώτη. Αλλά να ρωτήσω τους βαθμούς σου από που τους ξέρεις;
Οικονομία επειδή γράψαμε στον υπολογιστή βγήκε κατευθείαν ο βαθμός μας (πήρα 10🤣).
Στα αλλά πάνω κάτω ξέρω!!!

Είμαι πολύ χαρούμενος γιατι έφυγε ένα βάρος από πάνω μου!
Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα παιδία!!
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Οι ημερήσιες εξετάσεις είναι κατά την γνώμη μου πάντα πιο stressful . Εγώ π.χ. μπορεί να θέλω να κάνω "κραιπάλες" αύριο και μεθαύριο ή να μην ασχοληθώ καθόλου . Γιατί να με υποχρεώσει κάποιος κάθε μέρα να είμαι στην τσίτα ;

Απο την άλλη πολλά μπορούμε να κάνουμε αλλά ξέρουμε οτι κατά βάθος στο δημόσιο Ελληνικό πανεπιστήμιο που δεν ελέγχεται κανένας , όλα είναι στο έλεος του Θεού . Φυσικά δεν θα αλλάξει αυτό γιατί απλούστατα εαν πάρουμε την κατάσταση σοβαρά, το 50% ++ των καθηγητών που δουλεύουν θα έπρεπε να απολυθούν και ένα 70%-80% των φοιτητών να βρεθούν εκτός σχολής . Ποιός πολιτικός θα είχε τα @@ να λάβει τέτοια απόφαση; :P


Εντάξει, δεν είναι απαραίτητο να έχουμε ημερήσιες εξετάσεις τη μία μέρα πίσω από την άλλη και, σίγουρα, δεν είναι πολλά τα μαθήματα που προσφέρονται για αυτού του είδους την εξέταση.

Για το άλλο τώρα, δεν είναι μόνο θέμα θάρρους αυτό που λες. Είναι και πρακτικό/ηθικό ζήτημα. Ποια είναι τα κριτήρια με τα οποία αξιολογούμε έτσι τους φοιτητές/καθηγητές; Επίσης, είναι τεράστια μεταβολή για μία οικονομία/κοινωνία να πετσοκόψεις έτσι έναν κλάδο από τη μία νύχτα στην άλλη. Μεταβάλλεις με άγαρμπο τρόπο τους παραγωγικούς συντελεστές και οδηγείς σε σύγκρουση και ανισορροπία. Αλλά, με τι όφελος;

Οποιαδήποτε αλλαγή στην παιδεία δεν μπορεί να γίνει εν μία νυκτί, οπότε δεν είναι μόνο θέμα του να πάρουμε την κατάσταση σοβαρά, αλλά, πρωτίστως, να βρούμε πού θέλουμε να πάμε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
Βγήκαν τα μαθηματικά σήμερα!Πηρα 10😎
Έτσι μέχρι τώρα και στα δυο μαθήματα που έχουν βγει (οικονομία και μαθηματικά) έχω 10!!!!

πάμε δυνατά!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
Αλλά δυο μαθήματα βγήκαν!Πληροφορικη 9 και περιφερειακή επιστήμη 10!
Μέχρι τώρα έχω
Μαθηματικά:10
Οικονομία: 10
Περιφερειακή επιστήμη:10
Πληροφορική:9


Μενει ένα μάθημα μόνο η στατιστική και πάνε οι βαθμοί του πρώτου εξαμήνου!!!

Καλα αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
Τέλος βγήκαν όλα!!!Εβγαλα ΜΟ 9.6 και είμαι πρώτος στους πρωτοετής!!!!!!!

Ευχομαι όλοι να πήγατε εξαιρετικά!
Καλή δύναμη για το εαρινό εξάμηνο 🤣

DF9CD4D0-319A-4930-8FF3-C4548BC00412.png
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.

giannis

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πόσα moles NaOH απαιτουνται για την πληρη εξουδετερωση ενός mol οξεος με τυπο P5-O-P4-P(οι αριθμοι οπως οι δυναμεις) ; Γράψτε τον συντακτικό τυπο του
Ποια τα ισομερή του οξέος με μοριακό τύπο H4P2O6; Πόσα mol NaOH απαιτούνται για την εξουδετέρωση 1 mol οξέος κάθε ισομερούς; βοηθεια παιδια 2 ασκησεις
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Kαλημέρα σας!Διάβασα στο google ότι λεει η εξεταστική υπάρχει φήμη να γίνει εξ αποστάσεως όπως στο αεπ.Πιστευετε οτι κατι τετοιο ειναι δικαιο να εφαρμοστει?
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Kαλημέρα σας!Διάβασα στο google ότι λεει η εξεταστική υπάρχει φήμη να γίνει εξ αποστάσεως όπως στο αεπ.Πιστευετε οτι κατι τετοιο ειναι δικαιο να εφαρμοστει?
Στη σχολή μου είχαμε κάνει εργαστηριακή εξέταση ηλεκτρονικά και απλά φέραμε laptop για να δώσουμε και 2-3 καθηγητές μας ελέγχουν. Τα θέματα ήταν πολλαπλής επιλογής ή μονολεκτικές απαντήσεις και υπήρχε τράπεζα θεμάτων. Επόμενο λογικό βήμα είναι να βάλεις μια κάμερα μπροστά στον μαθητή για να τον ελέγχεις και να το γίνει η εξέταση εξ αποστάσεως. Θεωρώ πως αν η εξέταση είναι παρόμοια με αυτή που περιέγραψα, είναι οκ να γίνει εξ αποστάσεως, όσο και με τις ανοιχτές σημειώσεις. Αν είναι ερωτήσεις ανάπτυξης το θεωρώ πολύ πιο δύσκολη διαδικασία να είναι δίκαιο. Όμως πάνω στη συζήτηση της εξ αποστάσεως εξετασης, κανείς δεν αναφέρει καθηγητές που κάνουν τα στραβά μάτια σε σκονάκια. Το ίδιο ακριβώς μπορεί να γίνει και εξ αποστάσεως. Ανάλογα με το πώς διαχειριστεί ο καθηγητής την εξέταση θα είναι δίκαιο ή οχι.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Στη σχολή μου είχαμε κάνει εργαστηριακή εξέταση ηλεκτρονικά και απλά φέραμε laptop για να δώσουμε και 2-3 καθηγητές μας ελέγχουν. Τα θέματα ήταν πολλαπλής επιλογής ή μονολεκτικές απαντήσεις και υπήρχε τράπεζα θεμάτων. Επόμενο λογικό βήμα είναι να βάλεις μια κάμερα μπροστά στον μαθητή για να τον ελέγχεις και να το γίνει η εξέταση εξ αποστάσεως. Θεωρώ πως αν η εξέταση είναι παρόμοια με αυτή που περιέγραψα, είναι οκ να γίνει εξ αποστάσεως, όσο και με τις ανοιχτές σημειώσεις. Αν είναι ερωτήσεις ανάπτυξης το θεωρώ πολύ πιο δύσκολη διαδικασία να είναι δίκαιο. Όμως πάνω στη συζήτηση της εξ αποστάσεως εξετασης, κανείς δεν αναφέρει καθηγητές που κάνουν τα στραβά μάτια σε σκονάκια. Το ίδιο ακριβώς μπορεί να γίνει και εξ αποστάσεως. Ανάλογα με το πώς διαχειριστεί ο καθηγητής την εξέταση θα είναι δίκαιο ή οχι.
ναι αλλα φανταζομαι εισασταν στην σχολη οταν εγινε αυτη η εξεταση.το να εισαι σπιτι και να εχεις καμερα πανω σου να ελεγχεσαι το θεωρω παντελως αδικο και εγειρονται και θεματα προσωπικων δεδομενων.το θεωρω κατι που δεν πρεπει οι φοιτητες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να δεχτουν.οσο για τα σκονακια που λες νομιζω με εξ αποστασεως ειναι πρακτικα αδυνατο να αντιγραψεις.
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ναι αλλα φανταζομαι εισασταν στην σχολη οταν εγινε αυτη η εξεταση.το να εισαι σπιτι και να εχεις καμερα πανω σου να ελεγχεσαι το θεωρω παντελως αδικο και εγειρονται και θεματα προσωπικων δεδομενων.το θεωρω κατι που δεν πρεπει οι φοιτητες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να δεχτουν.οσο για τα σκονακια που λες νομιζω με εξ αποστασεως ειναι πρακτικα αδυνατο να αντιγραψεις.
Υπάρχουν πολλοί λίγοι άνθρωποι που έχουν κάτι να κρύψουν και όσοι πρέπει να κρύψουν, απλά πρέπει να βάλουν την κάμερα σε καλό σημείο. Όσοι δεν έχουν κάμερα, μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλο υπολογιστή. Όσο για τα σκονακια, είναι πολύ εύκολο να κρύψεις κάτι από την κάμερα αλλά να το βλέπεις εσύ, προφανώς δεν είναι εύκολο αλλά ούτε και αδύνατο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί λίγοι άνθρωποι που έχουν κάτι να κρύψουν και όσοι πρέπει να κρύψουν, απλά πρέπει να βάλουν την κάμερα σε καλό σημείο. Όσοι δεν έχουν κάμερα, μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλο υπολογιστή. Όσο για τα σκονακια, είναι πολύ εύκολο να κρύψεις κάτι από την κάμερα αλλά να το βλέπεις εσύ, προφανώς δεν είναι εύκολο αλλά ούτε και αδύνατο.
πες κοβεται το ρευμα στην περιοχη σου ή ο υπολογιστης παθαινει βλαβη τι γινεται??Δεν μπορει να εφαρμοστει στην ελλαδα ποτε αυτο
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Kαλημέρα σας!Διάβασα στο google ότι λεει η εξεταστική υπάρχει φήμη να γίνει εξ αποστάσεως όπως στο αεπ.Πιστευετε οτι κατι τετοιο ειναι δικαιο να εφαρμοστει?


Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να εφαρμοστεί αυτό για παρα πολλούς λόγους.
Κι εγω έχω δωσει ηλεκτρονικά μαθημα αλλα στη σχολή,με επιτήρηση.
Ασε που πως θα ξέρουν αν εισαι όντως εσύ που απαντάς κι καμερα να υπάρχει,δε παιζει να σας ξέρουν όλους.
Πολλοι καθηγητές στις θεωρητικές σχολες έδωσαν εργασίες κι για τα υπόλοιπα μαθήματα λογικς θα παει η εξεταστική πιο μετα με καποια μετρα ασφάλειας
Ιουλίο πχ.
εφοσον δόθηκε το οκ για τις πανελλήνιες μεσα στον Ιουνίο κιόλας δεν τίθεται θέμα να μη γινει εξεταστική ειδικά οταν τοσα παιδια ειναι στο πτυχίο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να εφαρμοστεί αυτό για παρα πολλούς λόγους.
Κι εγω έχω δωσει ηλεκτρονικά μαθημα αλλα στη σχολή,με επιτήρηση.
Ασε που πως θα ξέρουν αν εισαι όντως εσύ που απαντάς κι καμερα να υπάρχει,δε παιζει να σας ξέρουν όλους.
Πολλοι καθηγητές στις θεωρητικές σχολες έδωσαν εργασίες κι για τα υπόλοιπα μαθήματα λογικς θα παει η εξεταστική πιο μετα με καποια μετρα ασφάλειας
Ιουλίο πχ.
εφοσον δόθηκε το οκ για τις πανελλήνιες μεσα στον Ιουνίο κιόλας δεν τίθεται θέμα να μη γινει εξεταστική ειδικά οταν τοσα παιδια ειναι στο πτυχίο.
λογικα αυτοι θα εχουν φωτο σου που θα την παιρνουν απευθειας απο τη σχολη οποτε θα σε βλεπουνε και θα καταλαβαινουν αν τους κοροιδευεις ή οχι.για μενα αυτο δε γινεται γτ ειναι απαραδεκτο να σου ελεγχει καποιος το pc λες και ειμαστε βορεια κορεα.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
ποσα μαθηματα θα δωσετε αυτη την εξεταστικη??εγω γυρω στα 12 και φιλοδοξω να περασω τα 4
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top