Εξεταστική

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
η λυπημένη φατσούλα γιατί?? :P

Γιατί το βλέπω σαν την αρχή του τέλους που συνειδητοποιώ ότι όπου να 'ναι τέρμα τα ψέματα και δεν θα είμαι φοιτήτρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Να εχεις εξεταστικη 6 εβδομαδων...μη σου τυχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να εχεις εξεταστικη 6 εβδομαδων...μη σου τυχει!

Αχ αυτή η Ιατρική :P Βάσανο καταντά εκεί η διαδικασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και μεις στην Θεσσαλονίκη 5 βδομάδες έχουμε, σας νιώθουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμείς έχουμε 4 εβδομάδες αλλά μακάρι να είχαμε μια ακομα... Την παραπάνω εβδομάδα δίνουμε 3 μαθήματα στη σειρά, μια ιστορία που θέλει διάβασμα, και δύο μαθήματα με εργασίες, το τρίτο είναι η σύνθεση, το βασικότερο μάθημα :/: Την ιστορία μπορεί να την αφήσω αν δω ότι δεν βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γιατί το βλέπω σαν την αρχή του τέλους που συνειδητοποιώ ότι όπου να 'ναι τέρμα τα ψέματα και δεν θα είμαι φοιτήτρια :P

Αχ εχω αρχισει να το κατανοώ αυτό!

Εμείς έχουμε 4 εβδομάδες αλλά μακάρι να είχαμε μια ακομα... Την παραπάνω εβδομάδα δίνουμε 3 μαθήματα στη σειρά, μια ιστορία που θέλει διάβασμα, και δύο μαθήματα με εργασίες, το τρίτο είναι η σύνθεση, το βασικότερο μάθημα :/: Την ιστορία μπορεί να την αφήσω αν δω ότι δεν βγαίνει.

Νομίζω ότι τα απανωτά μαθήματα είναι χειρότερα από τη μεγάλη εξεταστική.... Καλά κουράγια, πραγματικά...κι εμάς 4 βδομάδες είναι η εξεταστθική, αλλά σχετικά ανθρώπινη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αχ εχω αρχισει να το κατανοώ αυτό!



Νομίζω ότι τα απανωτά μαθήματα είναι χειρότερα από τη μεγάλη εξεταστική.... Καλά κουράγια, πραγματικά...κι εμάς 4 βδομάδες είναι η εξεταστθική, αλλά σχετικά ανθρώπινη!:P

Και εχω αφησει ήδη ενα μαθημα για Σεπτέμβρη, ίσως ένα ακόμα που χρωστάω από πέρσι αν δεν προλάβω να το παραδώσω πάλι, και με την ιστορία θα γίνουν τρία... Επίσης δεν ξέρω πώς θα πάει το επόμενο εξάμηνο γιατί μπορεί να μείνει κανένα ακόμα (αν και γενικά η εαρινή εξεταστική δεν με κουράζει τόσο). Τι να πω, καλό Σεπτέμβριο :redface: :P Τουλάχιστον είναι μαθήματα που βγαίνουν άνετα αν έχω χρόνο και ασχοληθώ. Kαλή επιτυχία και καλή υπομονή και επιμονή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Εμενα μου εμεινε μια εργασια για ενα μαθημα και ενα σχετικα ευκολο μαθημα προς το τελος της εξεταστικης.
Κατι ψιλοασχετο: λετε να μου φυγει ο πατος αυτο το εξαμηνο οπου μου μενουν 40 ects για πτυχιο; 24 απο αυτα θα ειναι πρακτικη και πτυχιακη (και τα δυο προαιρετικα ειναι στη σχολη μου)... δε θελω να αφησω κατι για Σεπτεμβρη, γιατι θα παω πιθανοτατα Αυγουστο για πρακτικη στο εξωτερικο :confused:
ενταξει, τα θελει ο κωλος μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Τι γίνεται, δεν έχουμε εξεταστική φέτος;

Εγώ που δεν παίζω Ikariam (:P) έχω παρουσιάσει 3/4 εργασίες κι έχω παραδώσει την πρώτη. Αύριο παρουσιάζω την τελευταία (ωιμέ) και μετά τρελό διάβασμα για να δώσω άλλες 2. Η τέταρτη έφυγε για Σεπτέμβρη γιατί είναι τρελή δουλειά κι είπαμε να του δώσουμε να καταλάβει, μπας και βγει και καμιά δημοσίευση... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα χθες με την εξεταστική και περιμένω να αρχίσει το νέο εξάμηνο καθώς έχει 3 μαθήματα που σχετίζονται με τα μαθηματικά.
Σε γενικές γραμμές δε μπορώ να πω ότι μου άρεσαν τα μαθήματα του αλλά εφόσον είναι εισαγωγικά και γενικών γνώσεων δε με πείραξε τόσο πολύ...
Καλά αποτελέσματα σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάρκο Πόλο

Νεοφερμένος

Ο Μάρκο Πόλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε κανένα καλό τρόπο για να στα σταματήσω να βαριέμαι και να κάτσω να διαβάσω ώστε να μην πατώσω στην εξεταστική? Εσείς πως τα καταφέρνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
πρεπει να εχεις εναν ορατο στοχο στα ματια σου!
για τους περισσοτερους ειναι η αποκτηση πτυχιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάρκο Πόλο

Νεοφερμένος

Ο Μάρκο Πόλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
πρεπει να εχεις εναν ορατο στοχο στα ματια σου!
για τους περισσοτερους ειναι η αποκτηση πτυχιου

Εγώ κάθομαι να διαβάσω και σε 5-10 λεπτά καταλήγω να κοιτάω τον τοίχο και το χειρότερο είναι πως προτιμώ να κοιτάω τον τοίχο από το βιβλίο. Έχω απελπιστεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εγω εχω δωσει ενα μαθημα που λογικα το περασα. Ακολουθουν αλλα τρια.
Γενικα πολυ καλο προγραμμα ειχα σε αυτη την εξεταστικη. Λογω μαθηματων ομως που επελεξα να διαβασω, ενα του εξαμηνου παει για σεπεμβρη και απο χρωστουμενα μονο ενα θα δωσω. Αρα παω σεπτεμβρη με τουλαχιστον δυο. Ας μου φυγουν ομως αυτα τα τεσσερα(εκ των οποιων τρια θηρια) και μετα χαλαρουιτα.
Αντε καλη συνεχεια να εχουμε και καλα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Oταν δεν ξερεις τι να διαβασεις και με ποιο μαθημα να ασχοληθεις γιατι δεν ξερεις τι θα προλαβεις να δωσεις και τι θα αφησεις τελικα :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Oταν δεν ξερεις τι να διαβασεις και με ποιο μαθημα να ασχοληθεις γιατι δεν ξερεις τι θα προλαβεις να δωσεις και τι θα αφησεις τελικα :look:

Story of my life σε κάθε εξεταστική ως τώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay Key

Νεοφερμένος

Η Fay Key αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου σε ποσες μερες απο τη μερα που θα γραψουμε ανακοινωνονται βαθμολογιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου σε ποσες μερες απο τη μερα που θα γραψουμε ανακοινωνονται βαθμολογιες;

Δεν είναι στον αυτόματο
Όταν τα διορθώσει ο καθηγητής ή όποιος άλλος τα διορθώνει κι όποτε με το καλό το αποφασίσει και τελειώσει θα περαστούν από την γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου σε ποσες μερες απο τη μερα που θα γραψουμε ανακοινωνονται βαθμολογιες;

Ειναι αναλογα τη διαθεση του καθηγητη, το προγραμμα του καθηγητη, ποσοι δωσανε το μαθημα και ποσοι θα διορθωνουν(μπορει να αγγαρεψουν καναν διδακτορικο τους ή μπορει να ειναι μαθημα με συνδιδασκαλια).
Γενικα κυμαινεται απο 10-30 μερες για εξεταστικες εντος των εξαμηνων. Συνηθως μικροτερη αναμονη υπαρχει τον Σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου σε ποσες μερες απο τη μερα που θα γραψουμε ανακοινωνονται βαθμολογιες;

Κοίτα, εάν ο καθηγητής κόβει τους πάντες με το παραμικρό και την ώρα της εξέτασης έχει μαζευτεί ντουνιάς από όλα τα εξάμηνα, τότε τις βαθμολογίες θα τις περιμένεις πολύ πιο μετά από τα υπόλοιπα μαθήματα.

Λαμπρό παράδειγμα η καθηγήτρια αγγλικών μας, 4,9 να γράψεις σε κόβει. Έπαθα όταν πήγα να γράψω, και δεν χωρούσαμε στο λεωφορείο και δεν μας χωρούσαν οι αίθουσες, τους μάζεψε από παντού αυτή :D Εε, λογικό που ακόμα δεν ανακοίνωσε βαθμολογίες και ας ήταν από τα πρώτα μαθήματα που γράψαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top