Εξεταστική

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
έπρεπε τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο να ήταν Pass και Fail και όχι με βαθμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
έπρεπε τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο να ήταν Pass και Fail και όχι με βαθμούς

Μπα , ετσι δεν ξεχωριζει αυτος που διαβασε ενα απογευμα και αυτος που διαβαζε ολο το εξαμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπα , ετσι δεν ξεχωριζει αυτος που διαβασε ενα απογευμα και αυτος που διαβαζε ολο το εξαμηνο
Αυτός που διάβασε ένα απόγευμα δε πρέπει να περνάει καν πιστεύω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Θα το πω στο focko που είναι και σχετικός μπας και με καταλάβει.
Έχει κάνει κάποιος φυσιολογία καρδιαγγειακού, βιοχημείες κλπ και τον ρωτάνε πώς προστατεύεται ο καρδιακός μυς από τετανικές συστολές και τι κάνουν τα oxLDL.
Για πες τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση:Μέχρι στιγμής χρωστάω 3 μαθήματα.Το πρώτο το γράφω στις 3/09 με ανοιχτά βιβλία....εισαγωγή στην ποίηση λέγεται μετά γράφω στις 11/09 γλωσσολογία και στις 20/09 πεζογραφία,αν ξεκινήσω το διάβασμα τον Αύγουστο (γιατί ποιο μπροστά λίγο δύσκολο το κόβω) προλαβαίνω να την τελειώσω την ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση:Μέχρι στιγμής χρωστάω 3 μαθήματα.Το πρώτο το γράφω στις 3/09 με ανοιχτά βιβλία....εισαγωγή στην ποίηση λέγεται μετά γράφω στις 11/09 γλωσσολογία και στις 20/09 πεζογραφία,αν ξεκινήσω το διάβασμα τον Αύγουστο (γιατί ποιο μπροστά λίγο δύσκολο το κόβω) προλαβαίνω να την τελειώσω την ύλη;
Απο τμήμα σε τμήμα ο όγκος της εκάστοτε ύλης διαφέρει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
έπρεπε τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο να ήταν Pass και Fail και όχι με βαθμούς
επειδη δεν μπορω πραγματικά να κατανοησω το point αυτης της πρότασης σου, μπορείς να μου το αναλύσεις περαιτέρω;;

εκτός και άν εσυ και όλοι οι άλλοι που δεν διαβάζετε θέλετε να ειστε ισάξιοι με αυτους που διαβάζουν πραγματικά...δεν βρισκω καποιον άλλον λογο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ηλεκτρικές Μετρήσεις: 7,5
Διαφορικές Εξισώσεις: 10
.
.
Τεχνολογία Ηλεκτροτεχνικών και Ηλεκτρονικών Υλικών: 10
Φυσική ΙΙ:

και ο Μ.Ο του 2ου εξαμήνου είναι περίπου στο 8,5....

Φοβερός :P Ειδικά αυτά τα μαθήματα και 5-6 να έγραφα θα τα άφηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
10 στη μοριακή καρδιολογία. Like a boss.
όσο να' ναι για ένα απόγευμα διάβασμα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Όντως, μπορούσες και καλύτερα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ποιές είναι αυτές οι σχολές που με μισή μέρα διάβασμα παίρνεις 10;! Θέλουμε και εμείς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
και μετα σου λενε πολυ δυσκολη η ιατρικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
επειδη δεν μπορω πραγματικά να κατανοησω το point αυτης της πρότασης σου, μπορείς να μου το αναλύσεις περαιτέρω;;

εκτός και άν εσυ και όλοι οι άλλοι που δεν διαβάζετε θέλετε να ειστε ισάξιοι με αυτους που διαβάζουν πραγματικά...δεν βρισκω καποιον άλλον λογο:)

:P
η λογική είναι να παίρνει pass μόνο αυτός που διαβάζει πραγματικά και όχι το 5,6. Επίσης οι βαθμοί για ίδια μαθήματα διαφέρουν από σχολή σε σχολή ίδιου αντικειμένου.

Αφού πληρώ τα στάνταρ των καθηγητη για να περάσω ένα μάθημα ποιος ο λόγος να μου βάζει βαθμό. Αν παίρνω π.χ. δίπλωμα οδήγησης παίρνω βαθμό;

Δηλαδή αν έχεις πάρει στην σχολή σου 10 C++ μπορεί στην σχολή του ΑΠΘ ή ΕΜΠ να μείνεις όπως και το αντίθετο.

Όσο αφορά ο dmitsos μπορεί να διάβασε μόνο ένα απόγευμα αλλά έχει βάσεις γιατί του αρέσει η ιατρική οπότε σίγουρα διαβάζει και πολλά πράγματα που δεν έχουν να κάνουν με την ύλη ενός μαθήματος αλλά γιατι του κίνησαν το ενδιαφέρον .

Αυτό πιστεύω ότι διαφοροποιεί έναν καλό φοιτητή από έναν άριστο.


και μετα σου λενε πολυ δυσκολη η ιατρικη :P


Το δύσκολο στην ιατρική πιστεύω είναι ότι έχει πολλά χρόνια προετοιμασίας Πιστεύω πως είναι σχολή που εύκολα παιρνάς μαθήματα αλλά δύσκολα παίρνεις βαθμούς (αν και είναι υποκειμενικό όσο να ναι αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εμενα ως τωρα εχουν βγει 2 μαθηματα τα ζωα μου αργα η γραμματεια μας!! πφφφ εγραψα 9 αρχαια Ξενοφωντα και κοπηκα με 2 γνωστικη ψυχολογια !!Υγειααα!! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ποιές είναι αυτές οι σχολές που με μισή μέρα διάβασμα παίρνεις 10;! Θέλουμε και εμείς.:/:
σίγουρα δεν είναι η ιατρική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Θελω και εγω 10 με μια ωρα διαβασμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ μέχρι τώρα έχω περάσει με 7+ μαθήματα που έχω διαβάσει από λίγο έως καθόλου. Αντίθετα, στα μαθήματα που έχω ξεσκιστεί άσχημα έχω γράψει 2-3. Μήπως έχω βρει την συνταγή της επιτυχίας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε όλες τις σχολές περνας μαθήματα με καθόλου διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σε όλες τις σχολές περνας μαθήματα με καθόλου διάβασμα

Θα προτιμούσα να μου πεις ότι είμαι μυαλάρα ή ότι έχω απλά πολύπλοκο μυαλό, αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγώ μέχρι τώρα έχω περάσει με 7+ μαθήματα που έχω διαβάσει από λίγο έως καθόλου. Αντίθετα, στα μαθήματα που έχω ξεσκιστεί άσχημα έχω γράψει 2-3. Μήπως έχω βρει την συνταγή της επιτυχίας; :hmm:

Και νόμιζα ότι μόνο σε εμένα συμβαίνει!Όσο περισσότερο διάβασμα,τόσο μικρότερος βαθμός!Για ποιον λόγο να είναι αντιστρόφως ανάλογα τα ποσά :hmm:

και μετα σου λενε πολυ δυσκολη η ιατρικη :P

Πολλά άτομα παίρνουν σημειώσεις και περνάνε με ένα 6-7.Τουλάχιστον για το ΕΚΠΑ που έχω φίλο.Πάτρα έχω ακούσει ότι σημειώσεις δεν πολυπαίζουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top