Εξεταστική

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εντάξει, μπορεί και να μην τον έχω πιει στη φυσιολογία.
Ένα 5 νομίζω το' χω.
Αν και μας πήδηξαν γενικώς.
Οι σχετικοί να σχολιάσουν τα θέματα ( 2 ώρες είχαμε :P)

1. ρόλος της παραθορμόνης στα επίπεδα του ασβεστίου στο αίμα
2. χαρακτηριστικά έκκρισης ορμονών αδενουπόφυσης
3, 4, 5. πολλαπλής για ενδοκρινικό που είχανε τις παναγιάς τα μάτια, ερωτήσεις όπως που δρα η αλδοστερόνη, θερμιδικό στρες, κορτιζόλη και αντιγοπαρουσίαση, λεπτίνη, ινσουλίνη και άσκηση, ινσουλίνη και υπερλιπιδιαιμίες.
έξι. επίδραση παλιρροιακού κύματος LH στη λειτουργία της ωοθήκης.
7. δυναμικά ενέργειας, τενόντια αντανακλαστικά, μυοτατικό αντανακλαστικό
8. αισθητήριοι υποδοχείς, αλγουποδοχείς, αχρωματοψία, προσαρμογή στην κοντινή όραση.
9. που οφείλεται ο μεταπεριστροφικός νυσταγμός, γιατί η L dopa με το χρόνο χάνει την αξία της στη θεραπεία στο παρκισον, ομόπλευρη κώφωση που οφείλεται (βλάβη στον κοχλιακό πυρήνα πριν τον χιασμό της οδού, ό,τι να' ναι), παρεγκεφαλίδα.
10. εξοικίωση οσφητικών υποδοχέων
11. εθισμός και ευαισθητοποίηση
12. τυμπανικό αντανακλαστικό (Ω ΝΑΙ, ευτυχώς το' χα διαβάσει :p)
13. νεύρωση μυελού των επινεφριδίων, συμπαθητικό και παρασυμπαθητικό, νευροδιαβιβαστές συμπαθητικού και παρασυμπαθητικού, υποδοχείς.
14. εκτός από τα μιτοχόνδρια, τι άλλο προσδιορίζει τη δύναμη της μυικής συστολής. διαφέρει ανάμεσα σε λείους και σκελετικούς μύες;
15. πολλαπλής στο οποίο έπρεπε να ξέρεις την τόση λεπτομέρεια ότι οι συνδέσεις της αιθουσοπαρεγκεφαλίδας πηγαίνουν κυρίως στο εγκεφαλικό στέλεχος και λίγες στους εν τω βάθει πυρήνες. Φυσικά και το έκανα λάθος. :P

Σχολιάστε.
Τα πάντα έβαλαν!!

Σχεδον την ιδια ύλη,ειχαμε..Εμεις ειχαμε αυτα, συν καρδιακο κυκλο,δρασεις ολων των ορμονων υποφυσης και τα οιστρογονα..Και πολυ αιμα..Μεταγγισεις σε εμβρυο,ph,oξεωση-αλκαλωση... Βασικα ολη τη φυσιολογια..Γιατι εμας δε μας τη χωριζουν σε 1και 2,αλλά την κανουμε ολη σε ενα εξαμηνο..Οπως και την ανατομια...:/
Πώς τη περασα και μαλιστα με 8,ακόμα απορω...

Τωρα για τα θεματα,τι να σχολιασω; Απλα, ασχολιαστο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εντάξει, μπορεί και να μην τον έχω πιει στη φυσιολογία.
Ένα 5 νομίζω το' χω.
Αν και μας πήδηξαν γενικώς.
Οι σχετικοί να σχολιάσουν τα θέματα ( 2 ώρες είχαμε :P)

1. ρόλος της παραθορμόνης στα επίπεδα του ασβεστίου στο αίμα
2. χαρακτηριστικά έκκρισης ορμονών αδενουπόφυσης
3, 4, 5. πολλαπλής για ενδοκρινικό που είχανε τις παναγιάς τα μάτια, ερωτήσεις όπως που δρα η αλδοστερόνη, θερμιδικό στρες, κορτιζόλη και αντιγοπαρουσίαση, λεπτίνη, ινσουλίνη και άσκηση, ινσουλίνη και υπερλιπιδιαιμίες.
έξι. επίδραση παλιρροιακού κύματος LH στη λειτουργία της ωοθήκης.
7. δυναμικά ενέργειας, τενόντια αντανακλαστικά, μυοτατικό αντανακλαστικό
8. αισθητήριοι υποδοχείς, αλγουποδοχείς, αχρωματοψία, προσαρμογή στην κοντινή όραση.
9. που οφείλεται ο μεταπεριστροφικός νυσταγμός, γιατί η L dopa με το χρόνο χάνει την αξία της στη θεραπεία στο παρκισον, ομόπλευρη κώφωση που οφείλεται (βλάβη στον κοχλιακό πυρήνα πριν τον χιασμό της οδού, ό,τι να' ναι), παρεγκεφαλίδα.
10. εξοικίωση οσφητικών υποδοχέων
11. εθισμός και ευαισθητοποίηση
12. τυμπανικό αντανακλαστικό (Ω ΝΑΙ, ευτυχώς το' χα διαβάσει :p)
13. νεύρωση μυελού των επινεφριδίων, συμπαθητικό και παρασυμπαθητικό, νευροδιαβιβαστές συμπαθητικού και παρασυμπαθητικού, υποδοχείς.
14. εκτός από τα μιτοχόνδρια, τι άλλο προσδιορίζει τη δύναμη της μυικής συστολής. διαφέρει ανάμεσα σε λείους και σκελετικούς μύες;
15. πολλαπλής στο οποίο έπρεπε να ξέρεις την τόση λεπτομέρεια ότι οι συνδέσεις της αιθουσοπαρεγκεφαλίδας πηγαίνουν κυρίως στο εγκεφαλικό στέλεχος και λίγες στους εν τω βάθει πυρήνες. Φυσικά και το έκανα λάθος. :P

Σχολιάστε.
Τα πάντα έβαλαν!!

Σας έσκισαν!

Θέλω να δω ποιος θα πάρει το 10-αρι και θα πάει στο συνέδριο της Ιατρικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Από το 9 και κάτω, με εξαίρεση τα 13-14 είναι πιο ό,τι να 'ναι από τα υπόλοιπα ή είναι ιδέα μου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Από το 9 και κάτω, με εξαίρεση τα 13-14 είναι πιο ό,τι να 'ναι από τα υπόλοιπα ή είναι ιδέα μου? :P

Σκέψου ότι το αυτόνομο είχε και εντοπισμό κυτταρικών σωμάτων των νευρώνων,που εδράζουν δηλαδή. :P
Και το μυελό των επινεφριδίων δεν τον είχαμε κάνει στο αμφιθέατρο, άντε τώρα να έχεις προσέξει ότι νευρώνεται από προγαγγλιακούς συμπαθητικούς νευρώνες. :P
Αυτός που είχε βάλει το 14 βάζει κάτι ξεγυρισμένα θέματα, πέρυσι είχε βάλει διαφορές α και κ μπουγκαροτοξίνης. :P

Γενικώς ήταν ό,τι να' ναι. :p

Ένα πολλαπλής στο ενδοκρινικό ήθελε να ξέρεις ότι στο κνσ έχουμε την τύπου 2 5'-3' αποιωδινάση η οποία δεν επηρεάζεται από θερμιδικό στρες και έτσι συνεχίζει η καταστολή της TSH... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
λολ, η ύλη αυτή εμάς είναι στο τωρινό εξάμηνο...:whistle:

οπότε δεν ξέρω να σου πω στα σίγουρα, αλλά φαίνονται κάπως. ή μάλλον όχι. ΠΟΛΥ. :Ρ

εμείς είχαμε κάτι άκυρα πολλαπλής (60) και 2 ερωτήσεις, για την παρασπειραματική συσκευή και για τους τασεοϋποδοχείς αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εντάξει, μπορεί και να μην τον έχω πιει στη φυσιολογία.
Ένα 5 νομίζω το' χω.
Αν και μας πήδηξαν γενικώς.
Οι σχετικοί να σχολιάσουν τα θέματα ( 2 ώρες είχαμε :P)

1. ρόλος της παραθορμόνης στα επίπεδα του ασβεστίου στο αίμα
2. χαρακτηριστικά έκκρισης ορμονών αδενουπόφυσης
3, 4, 5. πολλαπλής για ενδοκρινικό που είχανε τις παναγιάς τα μάτια, ερωτήσεις όπως που δρα η αλδοστερόνη, θερμιδικό στρες, κορτιζόλη και αντιγοπαρουσίαση, λεπτίνη, ινσουλίνη και άσκηση, ινσουλίνη και υπερλιπιδιαιμίες.
έξι. επίδραση παλιρροιακού κύματος LH στη λειτουργία της ωοθήκης.
7. δυναμικά ενέργειας, τενόντια αντανακλαστικά, μυοτατικό αντανακλαστικό
8. αισθητήριοι υποδοχείς, αλγουποδοχείς, αχρωματοψία, προσαρμογή στην κοντινή όραση.
9. που οφείλεται ο μεταπεριστροφικός νυσταγμός, γιατί η L dopa με το χρόνο χάνει την αξία της στη θεραπεία στο παρκισον, ομόπλευρη κώφωση που οφείλεται (βλάβη στον κοχλιακό πυρήνα πριν τον χιασμό της οδού, ό,τι να' ναι), παρεγκεφαλίδα.
10. εξοικίωση οσφητικών υποδοχέων
11. εθισμός και ευαισθητοποίηση
12. τυμπανικό αντανακλαστικό (Ω ΝΑΙ, ευτυχώς το' χα διαβάσει :p)
13. νεύρωση μυελού των επινεφριδίων, συμπαθητικό και παρασυμπαθητικό, νευροδιαβιβαστές συμπαθητικού και παρασυμπαθητικού, υποδοχείς.
14. εκτός από τα μιτοχόνδρια, τι άλλο προσδιορίζει τη δύναμη της μυικής συστολής. διαφέρει ανάμεσα σε λείους και σκελετικούς μύες;
15. πολλαπλής στο οποίο έπρεπε να ξέρεις την τόση λεπτομέρεια ότι οι συνδέσεις της αιθουσοπαρεγκεφαλίδας πηγαίνουν κυρίως στο εγκεφαλικό στέλεχος και λίγες στους εν τω βάθει πυρήνες. Φυσικά και το έκανα λάθος. :P

Σχολιάστε.
Τα πάντα έβαλαν!!

Και 'γω για 5 πάω...εν τω μεταξύ η κάρια η Κοτσυφάκη της είχε καρφωθεί ότι αντιγράφω και μου πρηζε τον πούτσο να της δώσω το κινητό μου! :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Και 'γω για 5 πάω...εν τω μεταξύ η κάρια η Κοτσυφάκη της είχε καρφωθεί ότι αντιγράφω και μου πρηζε τον πούτσο να της δώσω το κινητό μου! :mad::P

Mαλάκα τα θέματα ήταν απλά what the fuck.
Εμείς είχαμε τον τσακίρη :P
Εγώ την κοτσυφάκη τη συμπαθώ, είναι και πάρα πολύ καλή στο μάθημα.
Ξέρεις ποια δε χωνεύω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Στόχος επετευχθη! 8 στα 8! Με παιδεψαν λιγο, επιδημιολογια-φυσιολογια-ανατομια(ειδικα το εργαστηριο),αλλά τα περασα.. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ενάμισης μήνας έχει περάσει από τότε που έδωσα το πρώτο μάθημα, και δεν έχει βγει ούτε ένα αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κι εγώ πίστευα ότι θα επέστρεφα και θα βλεπα τα αποτελέσματα αλλά τίποτα δεν έχει βγει ακόμα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Επιεικώς είναι απαράδεκτοι. Στη σχολή μου δεν έχουν βγάλει σε κανένα έτος αποτελέσματα, και σε κανένα μάθημα ΑΚΟΜΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Επιεικώς είναι απαράδεκτοι. Στη σχολή μου δεν έχουν βγάλει σε κανένα έτος αποτελέσματα, και σε κανένα μάθημα ΑΚΟΜΗ!

μην ανησυχείς, και μας γραμμένους μας έχουν... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμάς έχει βγεί μόνο ένα στα 6!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Σε εμενα τα περισσοτερα βγηκαν...μονο τα δυο απο τα εφτα δεν βγηκαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εμάς έχει βγεί μόνο ένα στα 6!

Kι εμείς 1 από τα 6 ξέρουμε - αυτό στο οποίο εξεταζόμασταν προφορικά, και μάς έλεγε απευθείας το βαθμό! Κατά τ' άλλα, τίποτα.:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ περιμένω άλλα 5, έχουν βγει 10. Να κάνω bump στο θέμα με τις βαθμολογίες ή να περιμένουμε λίγο ακόμα να βγει και σε σας τους υπόλοιπους κάνας βαθμός; :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εξεταστική Α' Εξαμήνου - Σύνολο περασμένων μαθημάτων: 7/8

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εγώ περιμένω άλλα 5, έχουν βγει 10. Να κάνω bump στο θέμα με τις βαθμολογίες ή να περιμένουμε λίγο ακόμα να βγει και σε σας τους υπόλοιπους κάνας βαθμός; :P :)
πεσμασπεσμασπεσμασπεσμας:D
Εξεταστική Α' Εξαμήνου - Σύνολο περασμένων μαθημάτων: 7/8


Well done, D.:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εγώ σ'αυτό το εξάμηνο πάω για 10/10 (5 από το 2ο εξάμηνο και 5 από το 4ο)

Wish me luck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ σ'αυτό το εξάμηνο πάω για 10/10 (5 από το 2ο εξάμηνο και 5 από το 4ο)

Wish me luck.
Θα το θυμάμαι κύριε;) Εγώ για 4/6 'αντε και 5/6..σίγουρα θέλω να περάσω την Φυσιολογία από το 2ο εξάμηνο(εκτός αν πεσει πρόοδος πάνω στην συναυλία)


7 ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΑΑΑΑΑ:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top