Εξεταστική/σχολικές εξετάσεις και αντιγραφή

Με ποιες μεθόδους αντιγράφετε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Γι'αυτό ρωτάμε τον καθηγητή και διαβάζουμε μέσα στο εξάμηνο. Για να είμαστε καλυμμένοι!

Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δε θέλω. Και στη δική μας περίπτωση : δεν υπάρχει δεν μπορώ να περάσω το μάθημα, αλλά δεν θέλω να περάσω το μάθημα επειδή δεν διάβαζα και επειδή δεν ρώταγα τον καθηγητή μου .

Και αν ο καθηγητής δεν είναι επαρκής στα καθήκοντά του; Αν σε έχει πάρει με κακό μάτι; (υπάρχει και αυτή η περίπτωση, μην το αρνηθείς). Ή αν καταλαβαίνεις τί είναι αυτό που λεει το βιβλίο, απλά δεν μπορείς με τίποτα να το εκφράσεις;; (περίεργο ακούγεται, αλλά σε εμένα προσωπικά, στο σχολείο, έχει τύχει). Ναι, το παραδέχομαι ότι το σκονάκι είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σκεφτεί κανείς για να περάσει την εξεταστική. Απλά υπάρχουν τόσα "αν". Αν το σκονάκι είναι μονόδρομος, τότε αξίζει ή να κάνεις αυτό ή να μην πας να δώσεις καθόλου το μάθημα. Είναι στο χέρι του καθενός να αποφασίσει τί θα κάνει. Δεν θα κατακρίνω εκείνον που το έκανε μια δυο φορές και όχι από τεμπελιά, αλλά εκείνον που ένα ολόκληρο εξάμηνο (ή και παραπάνω) χαιρόταν τη φοιτητική ζωή και τελευταία στιγμή αποφάσισε να ανοίξει το βιβλίο, και όχι μόνο σε ένα μάθημα, για να κάνει σκονάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Θα χεις μάθει, όμως, τα απαραίτητα που θα χρειαστείς για την δουλειά σου; Μπορεί να περάσεις το μάθημα με σκονάκι, αλλά δεν θα είναι το ίδιο με το να το έχεις διαβάσει στο εξάμηνο και να έχεις εντριφίσει σ'αυτό. Επίσης, αν διαβάζεις το μάθημα στ'εξάμηνο, θα είναι πιο εύκολο να ανακαλέσεις αργότερα τις πληροφορίες του μαθήματος στη δουλειά σου.
Πραγματικά πιστεύεις ότι η σχολή σου δίνει μόνο την κατάλληλη γνώση για το επαγγελμά σου στο μέλλον?? Η σχολές γενικά εκτός από την γνώση ( η οποία πιστέυω δεν αρκεί για το επάγγελμα αλλά χρειάζεται η εμπειρία και η πρακτική εξάσκηση του επαγγέλαμτος) σε μαθάινουν ΚΥΡΙΩΣ έναν τρόπο σκέψης.
Όσο για τα σκονάκια που λέτε δεν εννοώ να πας με όλο το βιβλίο σκονάκια για να γράψεις απο αυτά μόνο αλλά αν βοηθηθείς για ένα ερώτημα δεν πιστεύω ότι είναι εγκληματικό ούτε σε κάνει κακό επαγγελματία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Όσο για τα σκονάκια που λέτε δεν εννοώ να πας με όλο το βιβλίο σκονάκια για να γράψεις απο αυτά μόνο αλλά αν βοηθηθείς για ένα ερώτημα δεν πιστεύω ότι είναι εγκληματικό ούτε σε κάνει κακό επαγγελματία!!
Δεν ειναι και να το υπερηφανευεσαι παντως.Κανετε οτι θελετε, οσο συχνα θελετε, αλλα το γεγονος οτι δεν ειναι σωστο δεν αλλαζει και μην προσπαθειτε να πεισετε τους υπολοιπους και τον εαυτο σας οτι ειναι.Σεμνα και ταπεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δεν ειναι και να το υπερηφανευεσαι παντως.Κανετε οτι θελετε, οσο συχνα θελετε, αλλα το γεγονος οτι δεν ειναι σωστο δεν αλλαζει και μην προσπαθειτε να πεισετε τους υπολοιπους και τον εαυτο σας οτι ειναι.Σεμνα και ταπεινα.
Όυτε περηφανεύμαι ύτε ντρέπομαι όμως που τα έχω χρησιμοποιήσει. Αλλά ούτε λέω διάφορα για παρακμιακές συμπεριφορές, μην τρλαθούμε κίολας!!! Γενικά δεν κάθομαι να κρίνω αν κάποιος περνάει τα μαθήματα με σκονάκια ή όπως θέλει και γενικά δεν κρίνω τα άτομα από το αν περνάνε μαθήματα . Το θέμα είναι να κοιτάει ο καθένας την δουλειά του και να σκέφτεται πως θα πορευθεί μέσα στην σχολή για να πάρει το πτυχίο του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Να πω κάτι για τα σκονάκια.

Γενικά, επικρατεί μια τάση στις σχολές τον τελευταίο καιρό (μπορεί να το έχω πει και σε άλλο θέμα) να γίνουν πολύ πιο αυστηρές οι εξετάσεις. Δίνω παράδειγμα από τη δική μου τη σχολή: Σε πολλά μαθήματα απαγορεύεται τελείως η τουαλέτα. Κινητό: μονογράφεται η κόλλα. Σκονάκι: μονογράφεται η κόλλα. Μιλάει κάποιος: Αλλάζει θέση την πρώτη φορά και μετά σημειώνεται η κόλλα. Φυσικά τα θέματα δεν βγαίνουν εκτός αίθουσας.

Προς τα παιδιά λοιπόν που ΕΧΟΥΝ διαβάσει και κάνουν σκονάκι για να αισθανθούν πιο σίγουροι, δεν αξίζει να ρισκάρουν καθόλου να κάνουν κάτι τέτοιο. Αν όντως πας για λευκή κόλλα, οκ, δεν έχεις να χάσεις κάτι. ΑΛΛΑ. Αν πιαστείς πολλές φορές με σκονάκια και κινητό, μπορεί μέχρι να διαγραφείς και από την σχολή σου. Αυτό δεν νομίζω ότι έχει εφαρμοστεί ποτέ αλλά το σκέφτονται σοβαρά σε εμάς να το ενεργοποιήσουν.

ΥΓ: Τα παιδιά που πιάνονται με σκονάκι και μετά κάνουν ολόκληρα σκηνικά, είναι για γέλια. Και θα έπρεπε οι ίδιοι οι συμφοιτητές τους να τους λένε να σταματήσουν (να κάνουν σκηνές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν αξίζει να ρισκάρουν καθόλου να κάνουν κάτι τέτοιο. Αν όντως πας για λευκή κόλλα, οκ, δεν έχεις να χάσεις κάτι. ΑΛΛΑ. Αν πιαστείς πολλές φορές με σκονάκια και κινητό, μπορεί μέχρι να διαγραφείς και από την σχολή σου.

Και βέβαια. Δεν έχει κανένα νόημα το σκονάκι. Δυστυχώς από κάποιους/ες γίνεται και σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Αυτό είναι τραγελαφικό και κωμικοτραγικό.

Ενήλικες είμαστε ρε γμτ. Σημασία έχει να παίρνουμε το βαθμό που αξίζουμε. Τι νόημα έχει να πάρουμε ένα δεκάρι που δεν αξίζουμε;
Δεν έχω κάνει ποτέ μου σκονάκι. Το θεωρώ άδικο να ξεσκίζομαι και να γράφω εννέα και κάποιος/α με σκονάκι να παίρνει δέκα και να με θεωρεί και βλάκα.
Άσχετα αν είμαι ψυχοπονιάρα και αφήνω τους/τις άλλους/ες να αντιγράφουν από εμένα, θεωρώ την αντιγραφή ανέντιμο μέσο.

Το αυθεντικό γραπτό έχει αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ διάφορες μεθόδους, πιο πολύ έδρανο, αλλά μια φορά είχα γράψει όλους τους τύπους στον πίνακα!!!:P:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rocco

Νεοφερμένος

Ο Rocco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Είχα χρησιμοποιήσει μερικές φορές σκονάκια σε κάποιες αρχικές τάξεις στο γυμνάσιο/λύκειο, όμως από ένα σημείο και μετά συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχει λόγος.

Ό'τι χωράει σε σκονάκι λογικού μεγέθους το μαθαίνεις όσο γράφεις το σκονάκι, άρα τι να το κάνεις... χάσιμο χρόνου και άγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Είχα χρησιμοποιήσει μερικές φορές σκονάκια σε κάποιες αρχικές τάξεις στο γυμνάσιο/λύκειο, όμως από ένα σημείο και μετά συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχει λόγος.

Ό'τι χωράει σε σκονάκι λογικού μεγέθους το μαθαίνεις όσο γράφεις το σκονάκι, άρα τι να το κάνεις... χάσιμο χρόνου και άγχος...

Κι εγώ ακριβώς αυτό παθαίνω

Κι έπειτα με τις αντιγραφές από άλλα άτομα έχω θέμα........δΕ θέλω να με αντιγραφουν(δε μιλάμε τώρα για φίλους ή για ανθρώπους που εντάξει μια φορά συνέβη κάτι και δεν μπόρεσαν να διαβάσουν ή δε θυμούνται μια ημερομηνία,το θέμα είνα;ι οι άλλοι που δεν διαβαζουν ποτέ και θέλουν να πάρουν βαθμό με τον κόπο τον δικό σου...Δεν είμαι σπασικλάκι ούτε εγωίστρια όπως κάποιοι μπορεί να με αποκαλέσουν,αλλά θα θελα να δω αυτούς(που υπογραμμισα)να σου χαριζουν το χαρτζιλικι που πήραν με κόπο(κάνοντας μια εξυπηρετηση πχ πλενοντας το αυτοκινητο βοηθωντας στο μαγαζι ενος θειου κλπ)Θα σου πουν ΄΄εγω τα δουλεψα αυτα τα λεφτα΄΄ και θα σε διαολοστειλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Αντιγραφή από διπλανό εννοείτε....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
* εννοείται, Mr. President
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Έχω δίπλα μου κάποιον που το 'χει περάσει και αλλάζουμε κόλλες.
Γίνεται κάτι τέτοιο στο πανεπιστήμιο; :O :O :O Δεν τσεκάρουν ποιος μπαίνει μέσα να γράψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδια στο πανεπιστημιο στην εξεταστικη μπορεις να αντιγραψεις πιο ευκολα απο τις εξετασεις του σχολειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
παιδια στο πανεπιστημιο στην εξεταστικη μπορεις να αντιγραψεις πιο ευκολα απο τις εξετασεις του σχολειου?

Κάτσε διάβασε ρε όπως κάνει όλος ο κόσμος.

Όσες φορές έχω αντιγράψει (από ανασφάλεια) διορθώνω το σωστό δικό μου και γράφω το λάθος του διπλανού/μπροστινού. Μετανοείτε.

:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
πηρα ετικετες απο αυτες τις αυτοκολλητες που γραφαμε στο δημοτικο το ονομα μας και γεμισα ολα τα χερια μου. Απο ενα ολοκληρο μαθημασε καθε ετικετα, (φανταστειτε ψηρες γραμματα, ουτε εγω δεν μπορουσα να τα διαβασω!) μια χαρα περασα. Επισης χαρτακι ορθογωνιο μεσα στην μποτα και καθεσαι σταυροποδι και τα βλεπεις ανετα, δεν σε πιανουν ποτέ! Καλή ιδεα ειναι επισης σε μαθηματα οπως η ιστορια που θελουν παπαγαλια να τα γραφεις καπου στα αγγλικα ηστα greeklish και αν θες με μορφη στιχων κ καρδουλες γυρω γυρω και καλα για να μιαζει με τραγουδι, γαματο ειναι δεν καταλαβαινει τιποτα ο καθηγητης και λες οτι ειναι ενα τραγουδι! Ξες ειδικα αν κανεις και τις βλακειες, το σ το κανεις c, το ξ 3, το θ 8, το ψ 4, ξες τετοια πραγματα, ενταξει χαλαρα.... ο καλυτερος και ασφαλεστερος τροπος παντως ειναι να κρυψεις απο πριν το βιβλιο/τετραδιο στην τουαλετα. Δεν προκειται ποτέ να σε πιάσουν, εκτος αν το βρει κανεις καθηγητης που θελει να κανει την αναγκη του οποτε φροντησε να μην γραφει το ονομα σου επανω, και τελος. Ζητας να πας τουαλετα και τα βλεπει ςχαλαροτατα με την ησυχια σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
πηρα ετικετες απο αυτες τις αυτοκολλητες που γραφαμε στο δημοτικο το ονομα μας και γεμισα ολα τα χερια μου. Απο ενα ολοκληρο μαθημασε καθε ετικετα, (φανταστειτε ψηρες γραμματα, ουτε εγω δεν μπορουσα να τα διαβασω!) μια χαρα περασα. Επισης χαρτακι ορθογωνιο μεσα στην μποτα και καθεσαι σταυροποδι και τα βλεπεις ανετα, δεν σε πιανουν ποτέ! Καλή ιδεα ειναι επισης σε μαθηματα οπως η ιστορια που θελουν παπαγαλια να τα γραφεις καπου στα αγγλικα ηστα greeklish και αν θες με μορφη στιχων κ καρδουλες γυρω γυρω και καλα για να μιαζει με τραγουδι, γαματο ειναι δεν καταλαβαινει τιποτα ο καθηγητης και λες οτι ειναι ενα τραγουδι! Ξες ειδικα αν κανεις και τις βλακειες, το σ το κανεις c, το ξ 3, το θ 8, το ψ 4, ξες τετοια πραγματα, ενταξει χαλαρα.... ο καλυτερος και ασφαλεστερος τροπος παντως ειναι να κρυψεις απο πριν το βιβλιο/τετραδιο στην τουαλετα. Δεν προκειται ποτέ να σε πιάσουν, εκτος αν το βρει κανεις καθηγητης που θελει να κανει την αναγκη του οποτε φροντησε να μην γραφει το ονομα σου επανω, και τελος. Ζητας να πας τουαλετα και τα βλεπει ςχαλαροτατα με την ησυχια σου...
Ειλικρινά τώρα, γιατί δεν κάνεις λίγο τον κόπο να διαβάσεις? Το θεωρείς σωστό να γεμίζεις τον εαυτό σου σκονάκια και να κοροιδεύεις τον κόσμο γράφοντας 20αρια με μηδαμινό διάβασμα? Δεν είσαι του διαβάσματος? Δεκτό! Αποδέξου το και εσύ και σταμάτα να σκαρφίζεσαι όλες αυτές τις τεχνικές. Αφού προφανώς έχεις απαξιώσει πλήρως το σχολείο τι σε νοιάζει να παίρνεις καλούς βαθμούς?
Άλλαξε τακτική γιατί θα τα βρεις μπαστούνια στο μέλλον όταν θα πρέπει να διαβάσεις σοβαρά κάτι πολύ μεγαλύτερο και δυσκολότερο σε ύλη από τα μαθηματα του γυμνασιου και δεν θα μπορείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και ο πλαγιαρισμός είναι μια μορφή αντιγραφής....:eek: Γι' αυτό ας είμαστε προσεκτικοί/ές όταν γράφουμε εργασίες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
πηρα ετικετες απο αυτες τις αυτοκολλητες που γραφαμε στο δημοτικο το ονομα μας και γεμισα ολα τα χερια μου. Απο ενα ολοκληρο μαθημασε καθε ετικετα, (φανταστειτε ψηρες γραμματα, ουτε εγω δεν μπορουσα να τα διαβασω!) μια χαρα περασα. Επισης χαρτακι ορθογωνιο μεσα στην μποτα και καθεσαι σταυροποδι και τα βλεπεις ανετα, δεν σε πιανουν ποτέ! Καλή ιδεα ειναι επισης σε μαθηματα οπως η ιστορια που θελουν παπαγαλια να τα γραφεις καπου στα αγγλικα ηστα greeklish και αν θες με μορφη στιχων κ καρδουλες γυρω γυρω και καλα για να μιαζει με τραγουδι, γαματο ειναι δεν καταλαβαινει τιποτα ο καθηγητης και λες οτι ειναι ενα τραγουδι! Ξες ειδικα αν κανεις και τις βλακειες, το σ το κανεις c, το ξ 3, το θ 8, το ψ 4, ξες τετοια πραγματα, ενταξει χαλαρα.... ο καλυτερος και ασφαλεστερος τροπος παντως ειναι να κρυψεις απο πριν το βιβλιο/τετραδιο στην τουαλετα. Δεν προκειται ποτέ να σε πιάσουν, εκτος αν το βρει κανεις καθηγητης που θελει να κανει την αναγκη του οποτε φροντησε να μην γραφει το ονομα σου επανω, και τελος. Ζητας να πας τουαλετα και τα βλεπει ςχαλαροτατα με την ησυχια σου...

Έχει γίνει επιστήμη πλέον :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
παιδια στο πανεπιστημιο στην εξεταστικη μπορεις να αντιγραψεις πιο ευκολα απο τις εξετασεις του σχολειου?

εννοείται :D

*ψηφίζω τυπολόγιο πάνω στα έδρανα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εννοείται :D

*ψηφίζω τυπολόγιο πάνω στα έδρανα:P
και γω σμρα πηγα να δωσω εφαρμοσμενα μαθηματικα μπας κ αντιγραψω απο καναν αλλον :P καθως δν ειχα διαβασει τπτ αλλα δεν μπορεσα μας ειχαν βαλει με δυο θεσεις κενο βαρεθηκα σηκωθηκα κ φυγα...τωρα χημεια ...ε πιστευω θα την περασω μην σ πω θα χτηπησω και βαθμο δεν βαζουν ιδιαιτερα δυσκολα ημουν κ θετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top