Εξεταστική/σχολικές εξετάσεις και αντιγραφή

Με ποιες μεθόδους αντιγράφετε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
δε το πιασα:worry:

ειναι ποιο χρισημη για μαθητες θετικης απο τα θρησκευτικα που ανεφερες σαν παραδειγμα αλλα ξφευγουμε πολυ απο το θεμα...

Το θέμα δεν είναι ότι θα πάω θετική και μου είναι χρήσιμη η βιολογία.Το θέμα είναι ότι η βιολογία είναι πιο χρήσιμη από τα θρησκευτικά διότι σου προσφέρει περισσότερες γνώσεις.Άλλα τέλος πάντων ας το τελειώσουμε εδώ.

και στην βιολογια γραπτα τι θα λεει 0?

Μονάδα λογικά αλλά δεν νομίζω να μπορεί να σου μηδενίσει το γραπτό. Και εξάλλου τι σε νοιάζει αφού περνάς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κι εγω το έπαθα αυτο στο διαγωνισμα. Άλλαξα κόλλες με έναν φίλο μου, του τα έγραψα, και όταν τα διορθωνε είδε την ομοιοτητα (τοσο ηλιθια που ημουν τα ειχα κανει σαν φωτοτυπιες), μας καλεσε στο γραφείο και μας μηδένισε την κόλλα. Δεν σκέφτηκα ποτέ ότι μπορει να είναι παράνομο...
Αλλα απο την άλλη ο επιτηρητης μας χτες μας ελεγε ότι στο μαθημα που ηταν εισηγητής δυο παιδια άλλαξαν κόλλες, ο επιτηρητης τους δεν τοκαταλαβε αλλα το καταλαβε αυτος την ώρα που τα διορθωνε. Παρόλα αυτά δεν μπορουσε να το μηδενισει γιατι δεν μπορει να το αποδείξει. :hmm::hmm::hmm:

Αν και δεν νομιζω, εφοσον ο καθηγητης ακομα και μετα την παραδοση του γραπτου, ξερει ότι έχεις αντιγράψει και οτι δεν εγραψες μονος σου, γιατι να μην μπορει να σε μηδενισει?? Εχει καθε δικαιωμα... :worry:

Καλα και γιατι οταν του τα εγραψες,μετα εκεινος δε τα εγραψε με δικα του γραμματα,ωστε να σβησει μετα τα δικα σου; Αμα ηταν καρμπον,λογικο ειναι να το καταλαβει ο καθηγητης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
και στην βιολογια γραπτα τι θα λεει 0?

ναι 0 θα λεει.αραξε ρε συ σιγα :P

εχεις περισσοτερς δυσκολιες ν συναντησεις στη ζωη σου..

μοναδα δε θα βαλει..και εγω ειχα βαλει μονο το ονομα μ κ μ βαλε 0:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

casaras

Νεοφερμένος

Ο casaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Βασικά μ...κας είναι αυτός που πιάνεται με τα σκονάκια / αντιγραφές...αν είναι να το κάνεις, καν' το σωστά :P
ευχαριστω δεν θελω να το πενευτω αλλα ειμαι τρομερος μ..κας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε παιδια, στπο λυκειο δεν ισχυει αυτο με το 38?
12 + 12 + 0 = σου εχω κακα νεα...Ετσι δεν παει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

casaras

Νεοφερμένος

Ο casaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ρε παιδια, στπο λυκειο δεν ισχυει αυτο με το 38?
12 + 12 + 0 = σου εχω κακα νεα...Ετσι δεν παει?

οχι αυτο ειναι γυμνασιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

casaras

Νεοφερμένος

Ο casaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και τι ισχύει στο λυκειο?

απο οτι εχω καταλαβει ουσιαστικα πρεπει να εχεισ μ.ο. τετραμηνων κατω απο 9,5 και να γραπσεις και μ.ο. γραπτων κατω απο 9,5..η καπως ετσι...νομιζω αμα καπου εισε χαμηλα παιρνουν βαθμους απο αλλα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
απο οτι εχω καταλαβει ουσιαστικα πρεπει να εχεισ μ.ο. τετραμηνων κατω απο 9,5 και να γραπσεις και μ.ο. γραπτων κατω απο 9,5..η καπως ετσι...νομιζω αμα καπου εισε χαμηλα παιρνουν βαθμους απο αλλα μαθηματα...

Α, πολύ καλυτερο ετσι!!! :D:D:D:D:D:D:D
Οχι σαν εμας που ολο το τελευταιο τριμηνο κανουμε προσθεσαφαιρεσεις για να δουμε αν μενουμε... Ειδικα μεσα στις εξετασεις να δεις... :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φώκια

Νεοφερμένος

Ο φώκια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πόσο με εκνευριζει που μερικοι παιρνουν πτυχιο με αριστα, και το καταφερνουν με αντιγραφη......

βλεπω ποσους συμφοιτητες μου να αντιγραφουν απο αλλους και να περνανε χαλαρα τα μαθηματα χωρις σταγονα ιδρωτα... κ να γραφουν κ 9αρια κ 10αρια απο πανω...

εμεις δηλαδη που λιωνουμε πανω απο τα βιβλια για να καταφερουμε να γραψουμε ενα ταπεινο 7-8 ειμαστε τα κοροιδα της υποθεσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σκονάκια ρε:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ρε τι σκονάκια και μλκς?? Το καλύτερο είναι το βιβλίο κάτω από το θρανίο (:redface: :P) όμως όχι για τα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν, αλλά σε αρχαία, θρησκευτικά κλπ. Επίσης φωτογραφία στο smartphone ή app και από εκεί κατεβάζεις το σχολικό βιβλίο. :P Επιστήμη το έχουμε κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ είμαι αντίθετη στην τακτική της αντιγραφής. Δεν επικρίνω όσους αντιγράφουν, αλλά θεωρώ ότι δεν ταιριάζει αυτή η συμπεριφορά σε ενήλικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikaratrela

Νεοφερμένος

Ο nikaratrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αντιγραφή ή σκονάκι αλλά μόνο σε αδιάφορα μαθήματα. Δηλαδή αν είσαι λύκειο σε μαθήματα που δεν θα σου χρειαστούν όπως και στο πανεπιστήμιο.
Αλλά όχι σε σημαντικά γιατί είναι βλακεία να ξέρεις ότι θα το χρειαστείς στην πορεία και να μην το ξες.
Εξαίρεση αποτελεί το γεγονός αν η ύλη είναι αχανής και έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ διαβασεί πολύ καλά εκτός από ένα,δύο σημεία. και είναι κρίμα να χεις φτύσει αίμα και να μην τα καταφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αντιγράψω συνήθως! Όσες φορές έχω κάνει σκονάκι ( με αυτοκόλλητες ετικέτες) δεν μου χρειάστηκε γιατί ποτέ δε μου έχει πέσει θέμα από εκεί και ας είναι τα πιο sos.Μία φορά μου έτυχε ένα θέμα στις ενδοσχολικές και η καθηγήτρια ήταν από πάνω μου οπότε...Για τύπους φυσικής- μαθηματικών και λίστες χρησιμοποιώ το κομπιουτεράκι ή το χάρακα ανάποδα:D και ποτέ δεν το καταλαβαίνει κανείς.Επειδή όμως δεν το ΄χω γενικά, το έκανα μόνο στις ενδοσχολικές της Γ΄' Λυκείου επειδή δεν προλάβαινα να διαβάσω καλά:redface: και δεν πρόκειται να το κάνω ξανά γιατί κοκκινίζω και αν με πιάσει σίγουρα θα λιποθυμήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ πέρσι,στην γ λυκείου,έκανα όσα σκονάκια δεν είχα κάνει ποτέ στη ζωή μου :hehe: Μέσα σε κασετίνα, πάνω στο θρανίο,μέσα σε τετράδιο που ήταν κάτω από το θρανίο... Και φανταστείτε ότι καθόμουν στο πρώτο θρανίο, αλλά δεν με κατάλαβε κανείς. Στις ενδοσχολικές επικρατούσε πανικός, στα αρχαία για παράδειγμα είχε κόψει κάποιος τη μετάφραση και την δίναμε από θρανίο σε θρανίο,ο ένας στον άλλον... Για το πανεπιστήμιο δεν ξέρω, θα δω και θα σας πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για το πανεπιστήμιο δεν ξέρω, θα δω και θα σας πω :P

Δεν θα το συνιστούσα.:eek: Υπάρχει κίνδυνος να εκτεθείς!:eek: Εσύ θα κρίνεις, βέβαια! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν θα το συνιστούσα.:eek: Υπάρχει κίνδυνος να εκτεθείς!:eek: Εσύ θα κρίνεις, βέβαια! :eek:

Μην ανησυχείς,ειδικά στην αρχή που θα'μαι ψαρωμένη,δεν πρόκειται να το δοκιμάσω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ πέρσι,στην γ λυκείου,έκανα όσα σκονάκια δεν είχα κάνει ποτέ στη ζωή μου :hehe: Μέσα σε κασετίνα, πάνω στο θρανίο,μέσα σε τετράδιο που ήταν κάτω από το θρανίο... Και φανταστείτε ότι καθόμουν στο πρώτο θρανίο, αλλά δεν με κατάλαβε κανείς. Στις ενδοσχολικές επικρατούσε πανικός, στα αρχαία για παράδειγμα είχε κόψει κάποιος τη μετάφραση και την δίναμε από θρανίο σε θρανίο,ο ένας στον άλλον... Για το πανεπιστήμιο δεν ξέρω, θα δω και θα σας πω :P

Εγώ ένα διαβασματάκι στα γενικής το έκανα όταν είχαμε διαγώνισμα :redface: Στις ενδοσχολικές είχα γράψει τη μετάφραση των αρχαίων στο μπούτι μου αλλα βαριόμουν και δεν την έγραψα όλη. Και μάντεψε, έπεσε ακριβώς το κομμάτι που δεν είχα διαβάσει :( :( Στην κοινωνιολογία περνούσαμε κι εμείς τα χαρτάκια ο ένας στον άλλον και γράψαμε 20άρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ ένα διαβασματάκι στα γενικής το έκανα όταν είχαμε διαγώνισμα :redface: Στις ενδοσχολικές είχα γράψει τη μετάφραση των αρχαίων στο μπούτι μου αλλα βαριόμουν και δεν την έγραψα όλη. Και μάντεψε, έπεσε ακριβώς το κομμάτι που δεν είχα διαβάσει :( :( Στην κοινωνιολογία περνούσαμε κι εμείς τα χαρτάκια ο ένας στον άλλον και γράψαμε 20άρια :P

Όταν πήγαινα τρίτη λυκείου οι καθηγητές/τριες μας στα μαθήματα κορμού (έτσι λέγονταν τότε) μας βοηθούσαν πολύ, έτσι ώστε να αφοσιωνόμαστε εξ' ολοκλήρου στα μαθήματα της δέσμης (ή κατεύθυνσης με σημερινά δεδομένα). Μας έδωσαν όλοι/ες μάλιστα τα ερωτήματα που θα έπεφταν στις τελικές εξετάσεις. Με τόση βοήθεια και να ήθελε κάποιος/α να κάνει σκονάκι θα ήταν περιττό.:eek: Εγώ πάντως δεν έχω κάνει ποτέ. Από μικρή ήμουν αρνητική. Αν νιώθω ότι χρειάζομαι περισσότερο χρόνο για διάβασμα, πηγαίνω στην επαναληπτική εξεταστική. Δεν θέλω να το παίξω έντιμη, απλώς θεωρώ ότι δεν έχει κανένα νόημα το σκονάκι ούτε μας βοηθάει ουσιαστικά.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top