Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
εγω παντως παιδια εχω στειλει 293029403754023750375209 μηνυματα στη hau και τα ιδια λενε...αρχες αυγουστου!!!!!!!!!! για ecpe εννοω...
-----------------------------------------

κι ομως...το ειχε καταφερει μια φιλη μου!!!ειναι καθαρα συμψηφισμος!!!!!!!!!!!!! ηταν τελεια μαθητρια ,καταφερε να παρει hp σε ολα και απετυχε στο listening...
και εγω τη πρωτηη φορα π εδινα μισιγκαν προφισιενσι τα ειχα ολα hp και bf listening και κοπηκα!!στο διαολο να πανε και μετα το αλλαξαν το συστημα ηλιθιοι!!
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451539:
Αλήθεια; Ίσως, δεν το έχω ψάξει ποτέ για ECCE ιδιαίτερα... Ό,τι ακούω από εδώ...
-----------------------------------------

Ποπο! Μπράβο σου! Γ' Γυμνασίου πήγαινες;
yes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παολίτσα

Νεοφερμένος

Η Παολίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451539:
Αλήθεια; Ίσως, δεν το έχω ψάξει ποτέ για ECCE ιδιαίτερα... Ό,τι ακούω από εδώ...
-----------------------------------------

Ποπο! Μπράβο σου! Γ' Γυμνασίου πήγαινες;
κοιτα..παρτο και με λογικη....γιατι να σου στερησουν το λουεερ απο ενα f????αλλο το προφισενσυ...σ αυτο πρεπει να εισαι ΑΡΙΣΤΟΣ για να μπορεις να διδαξεις μετεπειτα...εστω και ενα f ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
και εγω τη πρωτηη φορα π εδινα μισιγκαν προφισιενσι τα ειχα ολα hp και bf listening και κοπηκα!!στο διαολο να πανε και μετα το αλλαξαν το συστημα ηλιθιοι!!
-----------------------------------------

yes
Τέλεια! Τώρα δηλαδή έχεις τελειώσει από όλα και θα επικεντρωθείς στα μαθήματα του Λυκείου μόνο! Τι ωραία!
(Εγώ να δω πότε θα συνεχίσω τα Γαλλικά... Πήρα πέρυσι το Β1...)
Και σιγά, κόπηκες την 1η φορά, αλλά την 2η το πήρες και αυτό και όλα τα υπόλοιπα! Δεν πειράζει που δεν σε έπιασε το νέο σύστημα! Θα έχεις να το λες, ότι εσύ πέρασες με το παλιό, που απαιτούσε περισσότερη προσπάθεια και μεγαλύτερο βαθμό:no1:!
-----------------------------------------
κοιτα..παρτο και με λογικη....γιατι να σου στερησουν το λουεερ απο ενα f????αλλο το προφισενσυ...σ αυτο πρεπει να εισαι ΑΡΙΣΤΟΣ για να μπορεις να διδαξεις μετεπειτα...εστω και ενα f ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
Ναι, όντως... Βέβαια δεν σημαίνει ότι όποιος παίρνει το ECPE, θέλει να διδάξει κιόλας... Αλλά ναι, το ECPE απαιτεί να είσαι πολύ καλός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451549:
Τέλεια! Τώρα δηλαδή έχεις τελειώσει από όλα και θα επικεντρωθείς στα μαθήματα του Λυκείου μόνο! Τι ωραία!
(Εγώ να δω πότε θα συνεχίσω τα Γαλλικά... Πήρα πέρυσι το Β1...)
Και σιγά, κόπηκες την 1η φορά, αλλά την 2η το πήρες και αυτό και όλα τα υπόλοιπα! Δεν πειράζει που δεν σε έπιασε το νέο σύστημα! Θα έχεις να το λες, ότι εσύ πέρασες με το παλιό, που απαιτούσε περισσότερη προσπάθεια και μεγαλύτερο βαθμό:no1:!
-----------------------------------------

Ναι, όντως...
:'(το τι τραβηξα ομως δε θελω ουτε να το θυμαμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι σε φάγανε τα χρόνια...:P

Εγώ τώρα αν πήρα το E.C.C.E θα δώσω για F.C.E . και πέφτουν μαζί με τα γαλλικά δυστηχώς . Πάντως ξέρεται τίποτα για hau άν έχει επιπεδο ADANCED?

Ναι αυτο που έδωσα εγώ φέτος...ΑLCE λέγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Το fail στο Michigan δε περναει παιδια ειτε lower ειναι ειτε proficiency..ειναι γεγονος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Το fail στο Michigan δε περναει παιδια ειτε lower ειναι ειτε proficiency..ειναι γεγονος!
Εγώ βρήκα αυτό στο site της HAU (για ECCE):

  • Candidates who fail ONE section of the exam MAY or MAY NOT pass the ECCE. They pass the exam
  • if their scores on the sections that they pass are high enough to compensate for the one failing section score. Therefore, some candidates who fail one section pass the ECCE, but other candidates who fail one section fail the ECCE.
Άρα και F να έχεις, υπάρχει περίπτωση να το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδεια παρακαλω απαντηστε, εγω παιζει να εχω παρει προφορικα και ακουστικο bf (τουλαχιστον στο 1 απο τα 2)αν εχω παρει στην εκθεση β για παραδειγμα η στα multiple choice μπορω να σωθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosple

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tasosple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
αν εχεις κοπει κ στ δυο δεν περνας. αν εχεις κοπει σ ενα συμψηφιζονται κ πρεπει μ.ο. ν εχεις απο 65% κ πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μαλλον δν καταλαβες,πες οτι παιρνω προφορικα και ακουστικο D ,αν στα αλλα παρω ενα B σωζομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451583:
Εγώ βρήκα αυτό στο site της HAU (για ECCE):

  • Candidates who fail ONE section of the exam MAY or MAY NOT pass the ECCE. They pass the exam
  • if their scores on the sections that they pass are high enough to compensate for the one failing section score. Therefore, some candidates who fail one section pass the ECCE, but other candidates who fail one section fail the ECCE.
Άρα και F να έχεις, υπάρχει περίπτωση να το πάρεις.

Παιδια αφήστε να ξεκαθαρίσω την κατάσταση να τελειώνουμε

Επιτυχία του ECCE
Για να περάσετε το πτυχίο ECCE χρειάζεται σε όλους τους τομείς(Writing.speaking,listening,GVR) να έχετε πάρει πάνω από 65 κατόπιν συνοψις των βαθμών σας σε όλα τα part του ECCE.{Δηλάδη Αμα κάποιος έχει πάρει 40 σε ένα section του test και στα άλλα 90-100 περνάει[παρόλο που είναι δυσκολο άμα έχει πάει τόσο χαμηλά]

Επιτυχία του ECPE
Τα πράγματα δεν είναι όπως το ECCE.Εδω με ένα Fail έχεις "κοπεί".
1)Σε περιπτωση που σε κάθε section της εξέτασης έχει πάρει πάνω από 65 περνεις το δίπλωμα
2)Σε περίπτωση που έχεις με Lp(Low Pass=65-75) όλα τα sections εκτός από ένα, και σε αυτό το ένα section έχει BF(Borderline Fail 50-65) τότε πάλι πάρνεις το δίπλωμα.
3)Αμα έχεις 2 ή περισσότερα BF και πάνω από 1 fail τότε δεν πέρνεις το δίπλωμα.


Αυτά που λέμε δεν είναι αερολογίες δείτε από το επίσημο site της HAU Εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
παιδεια παρακαλω απαντηστε, εγω παιζει να εχω παρει προφορικα και ακουστικο bf (τουλαχιστον στο 1 απο τα 2)αν εχω παρει στην εκθεση β για παραδειγμα η στα multiple choice μπορω να σωθω?

1ον: Βλέπουμε και με μικρότερα γράμματα!
2ον: Τι εννοείς "στην έκθεση β"; Pass;
Λοιπόν, εάν έχεις 2 BF δεν το παίρνεις. Εάν έχεις 1 και στα υπόλοιπα από LP και πάνω, τότε το παίρνεις. Εάν είσαι ECCE, τότε πρέπει να έχεις πιάσει και τη βάση, η οποία είναι 65%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erh

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τήνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τι εννοεις με το β στην εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος να μας βγάζεις τα μάτια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Παιδια αφήστε να ξεκαθαρίσω την κατάσταση να τελειώνουμε

Επιτυχία του ECCE
Για να περάσετε το πτυχίο ECCE χρειάζεται σε όλους τους τομείς(Writing.speaking,listening,GVR) να έχετε πάρει πάνω από 65 κατόπιν συνοψις των βαθμών σας σε όλα τα part του ECCE.{Δηλάδη Αμα κάποιος έχει πάρει 40 σε ένα section του test και στα άλλα 90-100 περνάει[παρόλο που είναι δυσκολο άμα έχει πάει τόσο χαμηλά]

Επιτυχία του ECPE
Τα πράγματα δεν είναι όπως το ECCE.Εδω με ένα Fail έχεις "κοπεί".
1)Σε περιπτωση που σε κάθε section της εξέτασης έχει πάρει πάνω από 65 περνεις το δίπλωμα
2)Σε περίπτωση που έχεις με Lp(Low Pass=65-75) όλα τα sections εκτός από ένα, και σε αυτό το ένα section έχει BF(Borderline Fail 50-65) τότε πάλι πάρνεις το δίπλωμα.
3)Αμα έχεις 2 ή περισσότερα BF και πάνω από 1 fail τότε δεν πέρνεις το δίπλωμα.


Αυτά που λέμε δεν είναι αερολογίες δείτε από το επίσημο site της HAU Εδώ!
Άρα αυτό που επικόλλησα για το ECCE ισχύει. Δεν αναφέρει πουθενά BF ή F, άρα ό,τι και να πάρεις, μετράει ο Μ.Ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
σορρυ για τα μεγαλα γραμματα αλλα ανχωθηκα για κατι.Λοιπον ,αν παρω border fail(δλδ απο 50-65 ετσι?) στο ακουστικο και στα προφορικα,και παρω ενα pass στα υπολοιπα δν περναω?:no1:(δινω ecce)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451642:
Άρα αυτό που επικόλλησα για το ECCE ισχύει. Δεν αναφέρει πουθενά BF ή F, άρα ό,τι και να πάρεις, μετράει ο Μ.Ο.

Ακριβώς.Αυτό που λες είναι όλη η φράση που εξηγεί πως λειτουργεί του ecce
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ant95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 162 μηνύματα.
σορρυ για τα μεγαλα γραμματα αλλα ανχωθηκα για κατι.Λοιπον ,αν παρω border fail(δλδ απο 50-65 ετσι?) στο ακουστικο και στα προφορικα,και παρω ενα pass στα υπολοιπα δν περναω?:no1:(δινω ecce)
Αν εχεις bf και στα 2 (ακουστικα κ προφορικα)τοτε δεν περνας.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γενικα εννοω αυτο που μολις ειπε ο ironboy:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top