Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι περσι 22/07 βγηκαν τα αποτελεσματα αρα και φετος καπου κει να τα περιμενουμε.
Γυρω στις 20 Ιουλίου πάνω κάτω!

Αντε καλο κουράγιο τωρα!
:)
-----------------------------------------
καλημέρα,
τα αποτελέσματα του ecce θα αναμένεται να ανακοινωθούν μέχρι το τέλος Ιουλίου.
ευχαριστώ

Maria Lionoudaki
Examination Support Center
Hellenic American Union
Massalias 22
10680 Athens
Tel. 302103680090
Fax. 302103634200
Web. www.hau.gr
The Hellenic American Union cannot accept any responsibility for the accuracy or completeness of this message as it has been transmitted over a public network.If you suspect that the message may have been intercepted or amended,please call the sender
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Σε 20 μερες. Tωρα αγχωθηκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,163 μηνύματα.
22 μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αντε ρε σεις είπαμε μην μαλωνετε τωρα για τις μέρες!

Οπως και να χει πλησιαζει ο καιρος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Εγω με στρογγυλοποιση ειπα 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
!!!Hot Breaking News!!!

Πηρα τηλεφωνο σημερα στην HAU και αφου το σηκωσε ενας συμπαθητικός κυριουλης(:P:D) μου ειπε οτι τα αποτελεσματα του ΕCCE/ECPE θα τα λάβουν μάλλον μέσα στον Ιούλιο!


:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
!!!Hot Breaking News!!!


Πηρα τηλεφωνο σημερα στην HAU και αφου το σηκωσε ενας συμπαθητικός κυριουλης(:P:D) μου ειπε οτι τα αποτελεσματα του ΕCCE/ECPE θα τα λάβουν μάλλον μέσα στον Ιούλιο!​


:jumpy::jumpy::jumpy:
loooool! χαχαχα ''hot breaking news'' lool
Δηλαδη.......μπορει και γυρω στις 15 ???
αααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!
περσι τον μαη τι ημερομηνια ειχαν δωσει τα γραπτα?
θυμαται κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα γραπτα περσι δόθηκαν 10-11/05!

Ποσο μου αρεσει που λιγοστεύουν τις μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εμένα δεν μπορείς να φανταστείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Εχει ακομα ψωμι η υποθεση παντως. Ενας μηνας δν ειναι και λιγος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για άλλους λόγους φυσικά:P...Tο έχετε τρελάνει το παιδι:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
what the f... good???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τι ειναι ενας μηνας ρε παιδια?
30 μερες...
720 ωρες...
17.280 λεπτα...
1.036.800 δευτερόλεπτα!

Σιγα τα ουα...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosple

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tasosple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
και εγώ έδωσα γραπτά μισιγκαν στις 16 μαϊου κ προφορικά στις 3 ιουνίου.θέλω ν πιστεύω ότι πέρασα gvr με low pass, writing με pass και oral με high pass. στο listening τα πήγα χάλια. αποκλείεται να πέρασα, αλλά εύχομαι να είμαι κοντά σε ένα 50%, δηλαδη bf. τα αποτελέσματα άκουσα βγαίνουν μέσα ιουλίου. μήπως επικοινώνησε κανείς με την ελληνοαμερικανική ένωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
και εγώ έδωσα γραπτά μισιγκαν στις 16 μαϊου κ προφορικά στις 3 ιουνίου.θέλω ν πιστεύω ότι πέρασα gvr με low pass, writing με pass και oral με high pass. στο listening τα πήγα χάλια. αποκλείεται να πέρασα, αλλά εύχομαι να είμαι κοντά σε ένα 50%, δηλαδη bf. τα αποτελέσματα άκουσα βγαίνουν μέσα ιουλίου. μήπως επικοινώνησε κανείς με την ελληνοαμερικανική ένωση;

Γεια σου tasosple!Καλως όρισες στο Ischool!;)
Να σου ευχηθώ καλά αποτελεσματα!;)

Το Listening όπως θα δείς και στις αρχικές σελιδες γιατί πλέον ξεπερασαμε τις 100+ ηταν πολύ δυσκολο στο ECCE και πολλά παιδιά έμειναν δυσαρεστημένα απο την επίδοση τους εκεί.
Αλλα ούτως ή αλλώς το Μισιγκαν στο ECCE χρησιμοποιεί την μέθοδο του συμψηφισμού και αν τα πήγες καλα στα υπολοιπα μερη του τεστ κατα πάσα πιθανοτητα θα το περάσεις.:no1:

Για τα αποτελέσματα και εγω ο ίδιο επικοινώνησα με την HAU και χτες και προχτές και μίλησα και με το τμήμα Εξετασεων και με το Τμημα Φροντηστηριούχων και μου παν πως τα αποτελεσματα θα σταλούν απο το ELI-UM γυρω στα μέσα Ιουλίου 15-20 Ιουλίου και θα βγουν γύρω στα τέλη Ιουλίου.

Η διαδικασία διορθωσης ακομα δεν έχει τελειωσει και αναμάνεται να τελειώσει αρχες Ιούλιου.

Λοιπον Καλα Αποτελεσματα σε ολους!

Ιt's the Final Countdown!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Μεσα στις 15-20 Ιουλιου θα βγουν και τα αποτελεσματα ECPE????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι καπου εκει θα βγουν και του ECPE.
Περσι πχ ειχαν βγει στις 22/07 το ECPE και στις 25/07 το ECCE,άρα μπορεί να έχουν και μια διαφορά και φέτος.

Αλλα οπως βλεπεις αυτη η διαφορα είναι μικρή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TopTop

Νεοφερμένος

Ο TopTop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παίδες έχω να κάνω μια ερώτηση.Το Μάιο έδωσα CPE & ECPE ως μέλος φροντηστηρίου.Αν τυχόν απότυχω σκέφτομαι να μην πάω ξανά φροντηστήριο , να κατσω να διαβασω μόνος μου τις ήδη υπάρχουσες σημειωσεις μου και να δώσω ως INDIVIDUAL.Γνωρίζει κανεις το πως θα μπορέσω να το κανω αυτό?Είναι πολυπλοκη διαδικασία?Θα εκτιμουσα απαντηση και για τις δυο εξετασεις αν κάποιος γνωριζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον να σου απαντησω εγω.

Πιστευω οτι για το ECPE ειναι εφικτο να κατσεις να στρωθείς να διαβασεις εκει που έχεις αδυναμια και κόπηκες να κανεις και μαι επαναληψη τις σημειώσεις σου και γενικα να προετοιμαστεις μονος σου.
Να υπενθυμισω πως αν κοπεις ΜΟΝΟ σε ενα μερος της εξετασης με BF και ολα τα αλλα τα εχεις LP περνας πλεον με το νεο συστημα βαθμολογησης,

Τωρα για το CPE φιλε μου το βρισκω πολύ δυσκολο να προετοιμαστείς μονος σου γιατί σε αντιθεση με το ECPE καλεισαι να αναπαράγεις λόγο και οχι να επιλεξεις λογο ως επι το πλειστον στην εξεταση.Αρα τα πραγματα εδω δυκολευουν αρκετα.Ειναι σχετικα ανεφικτο.

Αλλα κατσε ακομα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν!Τι το σκεφτεσαι απο τωρα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TopTop

Νεοφερμένος

Ο TopTop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Teol ευχαριστω για την απαντηση αλλα η ερωτηση μου δεν αναφερεται στη διαδικασια της προετοιμασιας αλλα στη διαδικασια εγγραφης ως Individual στις εξετασεις...Πρεπει για παραδειγμα να παω στα γραφεια της HAU για να δειλωσω συμμετοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top